نویسنده: رزا عابدی

مد و مدگرایی

 همانطور که بهتر میدانید همه انسانها از لحاظ ظاهری با هم متفاوت هستن و شما هیچوقت نمیتوانید دونفر را پیدا کنید که دقیقا مشابه هم باشند. این موضوع راجع به رنگ پوست در ما انسان ها هم صادق است. اکثر انسان ها از لحاظ رنگدانه های پوستی با هم متفاوت هستند و همین امر باعث میشود تا هرسبک ارایشی مناسب برای همه انسان ها با هرتفاوتی نباشد.در این مقاله به بررسی سبک مناسب آرایش پوست تیره پرداخته ایم و این نوید را به شمامیدهیم تا در طی مقالات دیگر حتما انواع دیگر پوست ها را هم مورد بررسی قرار دهیم.

آرایش پوست تیره چطور باید باشد؟

 

آرایش پوست تیره

نحوه صحیح آرایش پوست تیره 

برای  آرایش پوست تیره  باید در نظر داشته باشید که در پوست های تیره  رنگدانه‌هاى بیشترى نسبت به پوست روشن وجود دارد بنابراین باید چیزی که مسلم است این است که موادی که روی پوست تیره ممکن است بسیار درخشان و قابل روئیت باشند در پوست تیره خیلی نمایی ندارند و در برخی موارد حتی ممکن است باعث کدر شدنو کثیف بنظر رسیدن پوست شوند. برای مثال زمانی که شما از تن رنگی بژ و یا کرم شکلاتی استفاده میکنید میتوانید اثرات مطلوبی را از استفاه از این رنگ در پوست های روشن مشاهده کنید اما استفاده از همین رنگ در پوست های تیره چندان دیدی ندارد و حتی ممکن است بنظر برسد که پوست در ناحیه استفاه شده از رنگ های شملاتی تیره ترو زخمت تر شده است. و یا مثلا رنگ های کبود را در نظر بگیرید که جلوه ای زیبا در پوست های روشن دارند اما همین رنگ ها در پوست های تیره دقیقا حالت کبود شدگی ، بیحالی و بیماری را تداعی میکنند مگر در مواقعی که با دانش و آگاه یبه طرز صحیحی از این رنگها استفاده شود. پوست‌هاى تیره اینروزها بیشتر از پوست روشن روی بورس هستند و میتوانند بسیار جذاب و زیبا باشند همچنین با بکار گیری ابزرا و دانش کافی راجع به نحوه صحیح آرایش مناسب میتوانند بسیار دلفریب به نظر‌ برسند. شما برای دید بهتر آرایش ها در پوتس های تیره نیازمند استفاد از مواد بیشتر و تیره تری خواهید بود. به این صورت اجزای صورت شما میتوانند خیلی روشنتر و مشخص تر جلوه کنند .

آرایش پوست تیره با شناخت صحیح از اجزای صورت امکان پذیر خواهد بود که در ادامه به آنها اشاره میکنیم

نحوه صحیح آرایش پوست تیره

نحوه صحیح آرایش پوست تیره 

پايه پوست 

همانطور که میدانید پایه استفاده از مواد آرایشی استفاده از کرم پودر ها و پرایمر هاست. برای اینتخاب پرایمر که محدودیتی از بابت انتخاب رنگ متناسب با پوستتان نخواهید داشت. تنها کاری که در انتخاب پرایمر مناسب باید بکنید این است که پرایمری متناسب با شرایط پوست یخود و مکان یکه قصذ رفتن به آنجا را دارید انتخاب کنیددر صورتی که قصد رفتن به آلیه و ثبت چند عکس بری یادگاری را دارید استفاده از پرایمر های قوی  خیلی ضروری نیست اما اگر قصد رفتن ه میهمانی دارید که باید چند ساعتی آرایش را روی صورتتان حفظ کنیدو یا تحرکات زیادی دارید که موجب عرق کردن پوستتان میشود باید از پرایمر های قویتری بهره ببرید. در مرحله دوم شما نیازمند استفاده از یک کرم پودر متناسب با رنگ و شرایط پوستتان هستید. در صورتی که پوستی چرب دارید از کرم های فاقد چربی و در صورت داشتن پوست خشک از کرم های چربی دار و یا مخلوط کردن آنها با مقداری از کرم  های مرطوب کننده استفاد کنید. معمولا توصیه میشود تا برای پوست‌های تیره بهتر است از بیس‌های مایع بهره ببرید مثلا كرم پودر‌های مایع برای یكدست كردن پوست تیره بسیار عالی جواب میدهند. اگر برای بار اول است که از کرم پودری اسفتاده میکنیدو یا تن رنگی آن را تا به حال امتحان نکرده اید حتما قبل از آنکه کرم را به تمام صورتتان بزنید مقداری از كرم پودر را قبل از استفاده روی چانه خود تست کنید . سپس میتوانید ا زنوع پخش شدن کرم روی قسمت چانه بفهمید که این جنس از کرم پودر برای پوست مشا مناسب است یا خیر. گاه ممکن است کرم به شدت خشک شود و حالت خط خط و شکسته پیدا کند این موضوع نشان میدهد که این نوع از کرم پودر بسیرا خشک و فاقد چربی است و نمیتواند انتخاب مناسبی برای پوست شما باشد همچنین امکان دارد که کرم حالت ماسیدگی و سر روی صورتتان داشته باشد که در این صورت هم میتوانید بفهمید که این نوع انتخاب انتخاب مناسبی برای شما نیست. از همه مهتر بهترین مکان برای تست رنگی کرم پودر ها قسمت چان هاست تا بتوانید بفهمید که این رنگ با پوست شما سازگاری دارد یا خیر. همچنین رنگ پوستتان را با قسمت گردن هم چک کنید تا سر و گردنتان توسط کرم پودر ها به دو بخش جداگانه تقسیم نشوند. در صورتی که تصمیم دارید پوستتان را یک درجه ای روشنتر کنید کمی آنرا به قسمت زیرچانه و گردن هم بکشید تا یکدست شود.

شرایط استفاده صحیح از پودر تكميلى 

نحوه صحیح آرایش پوست تیره

نحوه صحیح آرایش پوست تیره 

برای انتهای کار میتوانید از یک پوشانده تكمیلى بهره برداری کنید كه بهتر است از شید كرم پودرتان هم یك درجه روشن تر باشد . پنكیك را با کمک فرچه ای بر روی پوست بمالید. بهتر است پودرها را به صورت ضربه ای روی صورتتان پخش کنید.از کشیدن پد روی صورت و مالیدن آن روی صورت اجتناب کنید. میتوانید در برخی مواقع هم از پودر بچه در شرایط اضطراری‌ استفاده کنید. البته فراموش نکنید که این پودر را نمیتوانید در تمام بخش های صورتتان پخش کنید چرا که به واسطه رنگ سفیدی آن ممکن است حالت مصنوعی به پوستتان بدهد بنابراین فقط در بخش هایی که نیاز به نور پردازی دارند مانند قسمتی از چانه، میان دوابرو و بالای پیشانی، روی تیغه بینی و مثلثی زیر چشم ها استفاد هکنید. همچنین میتوانید برای برجسته تر دن گونه ها زیر خط که رژگونه زدهاید را کمی روشنتر کنید. سپس با فرچه و پد پنکن کمی روی آن بکشیدو پخش کنید تا حالتی طبیعی پیدا کند.

نحوه صحیح استفاده از رژ گونه 

 در صورتی که پوستی متوسط  و تیره دارید بهتر است از رژ گونهایی  با رنگ سرخ ،‌‌ صورتى و يا رزگلد استفاده كنید واگر پوست شما كاملا تیره است از رنگهای ارغوانى و برنز استفاده كنید تاکید میکنیم که حتما از استفاده از رنگهای قهوه ای و هلویی پرهیز کنیدچرا که حالت آفتاب سوختگی  لکه به پوستتان میدهند.

نحوه صحیح استفاده از براق كننده ها

در استفاده از این نوع از پودرها باید بسیار محتاط باشید چرا که همانطور که استفاده صحی از این براق کننده ها میتواند کمک شایانی به درخشانتر شدن و واضحتر شدن چهره شما بکند. همانطور هم استفاده نابجا از آنها ممکن است تمام دسترالعمل های بکار برده شما را تحت تاثیرقرارداده و زیر سوال ببرد. غالبا از پودر‌های براق كننده یا highlighter ‌ می‌تواند در بخش هایی استفاده می شودکه هاله صورتتان را نمایان تر كند. این نواحی شامل بخش هایی مانند اطراف ناحیه چشم و استخوان گونه و پل بینی و بالای لب هستند .البته باز هم تاکید میکنیم که در استفاده از آنها دقت كنید . بسیار ملایم و كم استفاده شوند .

نحوه آرایش صحیح چشم ها

نحوه صحیح آرایش پوست تیره

نحوه صحیح آرایش پوست تیره 

برای نمایان شدن و وضوح بیشتر چشم ها میتوانید ازاز رنگ های تیره تر استفاده کنید برای مثال استفاده از مدادهای قهوه ای تیره و یا مشكی برای چشمتان گزینه های مناسبی هستند. به این ترتیب میتوانید میان آنها و رنگ موهایتان هماهنگی لازم را ایجاد کنید. از سایه آبی یا بنفش برای پوست تیره استفاده كنید ، سایه‌های متالیك هم میتوانند گزینه‌های مناسبی باشند .سایه‌های خیلی سفید یا روشن معمولا كمتر مورد استفاده قرار‌ می‌گیرند . برای میهمانی شب یا مجالس‌ استفاده از مداد چشم نقره ای یا طلایی میتواند یکی از گزینه ها خوب و موثر برای شما باشد . ریمل مشكی در هر حالتی برای پوست تیره مناسب خواهد بود.

نحوه صحیح آرایش لبها

معمولا در افراد یکه دارای پوست های تیره هستند توصیه میشود تا برای لبها از مداد و به اصطلاح خط لب استفاده نکنند . توصیه میشود  از رژ لبهای تیره استفاده كنید مثلا رنگهایی مانند بنفش ، قرمز تیره و یا از رژ لبهای مایع كه براق كننده هستند هم میتوانند برایتان انتخاب مناسبی باشند، اگر خواهان رژ های كمرنگ هستيد میتوانید از انواع تناژ به غیر از هلویی و یا صورتی های روشن و شبرنگی استفاده کنید. این را بدانید پوست تیره به خودی خود جذاب است و با آرایش به راحتی‌ می‌توان عیب‌هایش را برطرف کرد.

در نهایت در مورد این سبک آرایشی میتوان گفت که هرچند آرایش کردن پوست های تیره ممکن است کمی مشکل تر از پوست های روشن به نظر برسدو پالت ای رنگی مورد استفاده در این سبک پوست ها کمی محدودتر هستند اما نمیتوان از جذابیت این رنگ پوست چشم پوشی کرد. جذابیت در این نوع رنگی به حدی است که افرادی که پوست های روشنی هم دارند سعی بر این دارند که با استفاده از ابزار و مواد مختلف رنگ های صورتشان را تیره و یا اصطلاحا برنزه بکنند. این فرایند که در اصطلاح لغوی سولار نامیده میشود اینروزها در تمام مناطق جهان و خصوصا ایران شیوع زیادی پیدا کرده است که سعی داریم تا در مقالات بعدی راجع به مزیت و عوارض این عمل زیبای برایتان مقاله را منتشر کنیم.

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اشتراک گذاری