نویسنده: موبویار

اینستاگرام

 : خلاصه

آموزش پرسیدن سوال در اینستاگرام امروز به یکی از داغ‌ترین و محبوبترین جستجو‌ها در سرتاسر اینترنت تبدیل شده است. فراهم شدن قابلیت پرسیدن سوال در استوری اینستاگرام جدیدترین ویژگی بسیار کاربردی و جذاب این شبکه اجتماعی بوده و به سرعت کاربران بیشتری به پرسیدن سوال در اینستاگرام روی می‌آورند.همچنین کاربران زیاد ی هم علاقمند به پاسخ دادن به سوالات هستند

اینستاگرام به وسیله سرمایه‌گذاری در بخش استوری اپلیکیشن خود توانست به آمار باورنکردنی یک میلیارد کاربر فعال ماهیانه دست پیدا کند. از مدت‌ها قبل، تعداد کاربران فعال در بخش استوری از تعداد کاربرانی که در فید این شبکه اجتماعی فعالیت می‌کنند بیشتر شده است و مطمئنا به وسیله افزوده شدن قابلیت‌هایی همچون امکان پرسیدن سوال در اینستاگرام باز هم به این تعداد افزوده خواهد شد. در این مطلب به آموزش پرسیدن سوال در اینستاگرام می‌پردازیم.

همانطور که حدس زده‌اید، پرسیدن سوال در اینستاگرام به وسیله یک استیکر تازه اضافه شده در استوری امکان‌پذیر می‌شود. به وسیله آن می‌توان از فالوورهای خود درخواست‌ کرد سوالی از شما مطرح کنند. سپس می‌توان سوال را به وسیله پاسخ خود، مجددا تحت یک استوری جدید منتشر کرد که سبب ارتباط نزدیک کاربران می‌شود.

آموزش طرح سوال ذر اینستاگرام

وارد برنامه اینستاگرام شده و آیکون مربوط به ارسال استوری واقع در گوشه بالا و سمت چپ رابط کاربری را لمس کنید. یک تصویر و یا ویدیو را برای بارگذاری انتخاب کنید. این فایل چند رسانه‌ای در واقع پس‌زمینه استیکر پرسش سوال خواهد بود. برای استفاده از یک پس‌زمینه عادی می‌توانید از قلم موجود در استوری استفاده کنید.

بعد از تعیین پس‌زمینه، آیکون مشخص شده با رنگ قرمز در تصویر زیر را لمس کنید.

 

در این بخش یک استیکر جدید اضافه شده است. استیکرQUESTIOS را لمس کنید تا به صفحه اضافه شود.

از این استیکر می‌توان به دو شیوه‌ متفاوت استفاده کرد. می‌توان به وسیله مطرح کردن یک سوال، از فالوورهای خود درخواست کرد به آن پاسخ بدهند. اما در این آموزش پرسیدن سوال در اینستاگرام مقصود ما کاربرد دوم است، به این وسیله که از دنبال‌کنندگان درخواست می‌کنیم سوالی از ما بپرسند.

به صورت پیش‌فرض، استیکر با نمایش عبارت“Ask me a question” از فالوورها می‌خواهد سوالی مطرح کنند تا ما به آن پاسخ بدهیم. برای تغییر این مطلب به عنوان مورد علاقه خود (تشویق کاربران به پرسیدن سوال از شما) و یا مطرح کردن یک پاسخ به منظور دریافت پاسخ از فالوورها، بر روی متن ضربه بزنید.

استیکر به صورت پیش‌فرض سفید است. در این آموزش پرسیدن سوال در اینستاگرام می‌خواهیم رنگ را به رنگی دیگر تغییر بدهیم. بر روی بخشی از قسمت رنگی ضربه‌ زده و سپس در پالت نمایش داده شده، رنگ مورد نظر را انتخاب کنید.

در انتهای عملیات ویرایش، گزینهDone واقع در گوشه بالا و سمت راست صفحه را لمس کنید.

در اینجا می‌توان همانند تمامی استیکرهای دیگر، با کشیدن استیکر از دو طرف سایز آن را تغییر داد و یا مکان قرارگیری‌ آن را پیش از اشتراک‌گذاری استوری عوض کرد.

 

مهارت بعدی

در این بخش قصد داریم به شما آموزش دهیم چطور زبان برنامه را به فارسی برگردانید تا بیشتره و بهتر از قبل توانایی کشف قابلیت های این اپلیکیشن را پیدا کنید

اپلیکیشن اینستاگرام در نسخه‌های اندروید وiOS از زبان فارسی پشتیبانی می‌کند. اگر می‌خواهید اینستاگرام فارسی را در تلفن هوشمند خود داشته باشید، ادامه این مطلب را بخوانید.

آموزش تغییر زبان اینستاگرام به فارسی

اینستاگرام در حال حاضر یکی از کامل‌ترین شبکه‌های اجتماعی موجود محسوب می‌شود که به محبوبیت بالایی در میان کاربران دست یافته است. محبوبیت این شبکه اجتماعی به حدی بوده که اپلیکیشن آن را تقریبا بر روی همه تلفن‌های هوشمند به صورت نصب شده مشاهده می‌کنیم. از ویژگی‌های جذاب اینستاگرام می‌توان به انتشار عکس و فیلم، استوری، ویدیوی لایو، IGTV ( که در آموزش بعذی به آن خواهیم پرداخت) و دایرکت اشاره کرد.

هر چند وقت یک بار، آپدیت‌هایی برای اپلیکیشن‌های اندروید وiOS اینستاگرام منتشر می‌شود که با هرکدام، ویژگی‌های متعددی به آن اضافه می‌شود.

اینستاگرام در یکی از آپدیت‌های خودش، زبان فارسی را به لیست زبان‌های قابل پشتیبانی اپلیکیشن اضافه کرده و اکنون کاربران می‌توانند اینستاگرام فارسی را در تلفن هوشمند خود داشته باشند. برای تغییر زبان اینستاگرام به فارسی نیاز به نصب افزونه و یا برنامه اضافی خاصی نیست و فعال نمودن این زبان از طریق منوی تنظیمات موجود در اپ انجام می‌شود.

برای فعال سازی زبان فارسی در اپلیکیشن اینستاگرام در نسخه موبایل، مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنید:

1) آخرین نسخه از اپلیکیشن اینستاگرام را با توجه به نوع دیوایس، از اپ‌استور یا پلی استور دانلود کنید.

2)  وارد پروفایل شخصی خود شوید.

3) بر روی آیکون آپشن کلیک کنید تا نوار مربوط به آن باز شود.

4) بر روی گزینهSettings کلیک کنید.

 

        

5) از سربرگAccount، گزینهLanguage را انتخاب کنید.

6) از میان زبان‌های موجود، فارسی را برگزینید.

      

با طی این مراحل زبان اینستاگرام فارسی شده و می‌توانید به راحتی از آن استفاده کنید. با تغییر زبان این اپلیکیشن به فارسی، ساختار رابط کاربری و نوشته‌های موجود در آن به صورت راست چین درآمده و استفاده از آن برای کاربران ایرانی آسان‌تر خواهد بود.

براي آموزش دقيقتر ترفند هاي اينستاگرام همراه با ويدئو با ما همراه باشيد
 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اشتراک گذاری