نویسنده: موبویار

اندروید

پنهان کردن اپلیکیشن ها در اندروید و بالا بردن امنیت آن ها

 

دلایل زیادی برای مخفی کردن اپلیکیشن ها از منوی گوشی وجود دارد و کاربران تلفن‌های هوشمند اندرویدی مشکلی برای این کار ندارندحتما افرادی در اطراف شما هستند که می‌خواهند از اسرار شما سر در بیاورند؛ از باز کردن اپلیکیشن شبکه‌های اجتماعی نظیر واتس‌ اپ گرفته تا برنامه یادداشت‌های شخصی. بنابراین بهتر است در این شرایط آیکون برخی اپلیکیشن‌های حساس را در منوی گوشی مخفی کنیم.

 

روش اول: استفاده از یک لانچر اندورید

 

در صورتی که قصد داشته باشید توسط یک لانچر نرم افزارهای خود را مخفی کنید، راه های متفاوتی در این زمینه وجود دارد.

پیشنهاد ما ، اپلیکیشن Nova Launcher Prime یا نرم افزار Action Launcher plus را نصب کنید. این دو نرم افزار از بهترین نرم افزارها در زمینه مخفی کردن اپلیکیشن ها در اندروید محسوب می شوند.

 

مراحل مخفی کردن اپلیکیشن ها توسط نرم افزار Nova Launcher Prime

 

 • وارد منویSetting نرم افزار شوید.
 • بر روی گزینهApp & Widget drawers کلیک کنید.
 • حالا، صفحه را به سمت پایین بکشید تا گزینهHide apps را بیابید و آن را انتخاب کنید.
 • در نهایت، اپلیکیشنی که قصد دارید تا آن را مخفی کنید ، انتخاب نمایید.

 

مراحل مخفی کردن اپلیکیشن ها توسط نرم افزار Action Launcher Plus

 

 • وارد منویSetting لانچر شوید.
 • گزینهApp drawers را انتخاب کنید.
 • حالا بر رویHidden apps کلیک کنید.
 • در نهایت، اپلیکیشنی که قصد دارید تا آن را مخفی نمایید، انتخاب کنید.

 

روش دوم: استفاده از یک راه حل اختصاصی به منظور مخفی کردن اپلیکیشن ها

 

آیا علاقه ای به استفاده از لانچرها برای پنهان کردن نرم افزارهای خود ندارید؟ در این صورت شما می توانید از اپلیکیشن هایی که به شما پیشنهاد می کنیم استفاده نمایید که تنها برای همین کار ساخته شده اند.

استفاده از برنامه Parallel Space

با استفاده از این برنامه می‌توانید سایر اپلیکیشن های نصب شده بر روی دستگاه اندرویدی خود را مخفی نمایید. بدین منظور ابتدا با کلیک بر روی بخش زیر نسبت به دانلود برنامه Parallel Space  وارد عمل شوید.

 

 

حالا آیکونی که در عکس بالا و سمت چپ نمایش داده شده است را لمس کنید.

 

 

نام یکی از برنامه هایی که تمایل دارید در گوشی شما پنهان شود را جستجو کنید. مشاهده خواهید کرد که برنامه مورد نظرتان نمایان می‌شود. آن را انتخاب کنید. در این شرایط به پلی استور هدایت می‌شوید و گزینهInstall را مشاهده خواهید کرد. مثل حالت عادی نصب برنامه ها گزینهInstall را انتخاب کنید.

 

 

بعد از اینکه برنامه مورد نظرتان بر روی دستگاه نصب شد، یک پیغام شبیه به عکس زیر و سمت چپ را دریافت خواهید کرد.

 

 

در این مرحله گزینهUninstall را انتخاب و سپس در پنجره پاپ آپ نمایش داده شده هم گزینهOK را انتخاب کنید تا آیکون برنامه مورد نظرتان از منوی اپلیکیشن های گوشی حذف شود. بدین صورت پروسه مخفی کردن برنامه ها در اندروید به پایان می‌رسد. برای اجرای برنامه هایی که به این شیوه پنهان می‌کنید، لازم است تا ابتدا وارد برنامهParallel Apps شوید و سپس برنامه مورد نظر را اجرا نمایید. بنابراین در این روش برنامه های مخفی فقط از طریق اپلیکیشنParallel Apps قابل اجرا خواهند بود.

 

روش سوم: غیرفعال کردن نرم افزارهای سیستمی

 

اگر تنها قصد مخفی کردن نرم افزارهای سیستمی را داریدف نیازی به نصب اپلیکیشن های دیگر روی گوشی اندرویدی خود نخواهید داشت. برای مخفی کردن نرم افزار های سیستمی تنها کافیست آن ها را غیر فعال نمایید.

 

مراحل غیرفعال کردن یک نرم افزار سیستمی

 

 • وارد بخشSettings دستگاه شوید.
 • به پایین صفحه بیایید و گزینهApps را انتخاب نمایید.
 • یکی از نرم افزارهای سیستمی را انتخاب کنید (به عنوان مثال ساعت)
 • حالا کافی است تا گزینهDisable را انتخاب کنید.

 

در برخی شرایط ممکن است گزینهUninstall Updates هم وجود داشته باشد. بنابراین در چنین شرایطی شما ابتدا از این گزینه استفاده کنید تا نرم افزار مربوطه به نسخه اولیه خود برگردد. سپس قادر خواهید بود تا آن را غیرفعال کنید.

 

روش چهارم: استفاده از App Lockerها به منظور جلوگیری از دسترسی های غیرمجاز

استفاده از یک (app locker  ) قفل کننده اپلیکیشن ، نرم افزار مورد نظر شما را مخفی نمی کند بلکه ایمنی آن را بالا می برد. و  محتویات یک اپلیکیشن را مخفی نگه می دارد.

اپلیکیشن های محبوب و زیادی در این زمینه وجود دارد. در این میان این اپلیکیشن ها ما به شما Lockdown Proرا پیشنهاد می کنیم.

 

مراحل مخفی کردن اپکلیکیشن ها با استفاده از Lockdown Pro

 

 • اپلیکیشن را اجرا کنید
 • چنانچه دکمه قرمز رنگی را مشاهده می کنید که کلمهOFF بر روی آن نوشته شده است، بر روی آن کلیک کرده تا به حالتON تبدیل شود.
 • از میان لیستی که پیش روی شما است  بر روی نرم افزاری که قصد دارید تا آن را قفل نمایید، کلیک کنید. ضمنا، جهت دسترسی به امکانات بیشتر بر روی آیکن سه نقطه که در تصویر مشخص است کلیک کنید. این آیکون به شما امکان می دهد تا رمزهای عبور بیشتری اضافه کرده یا این که یک پوسته و ظاهر کاملا جعلی برای نرم افزار مربوطه انتخاب کنید.

علاو بر این اپلیکیشن، سایر قفل کننده های نرم افزاری که به شما پشنهاد می کنیم App Lock وHex lock هستند.

 

سخن پایانی :

 

با توجه به مطالب ذکر شده در فوق ، میتوانید با هر روشی که تمایل داشتید اپلیکیشن های خود را در گوشی اندرویدی خود مخفی نمایید.

از میان این ۴ روش، نصب کردن یک لانچر بهترین راه برای مخفی کردن اپلکیشن های یک گوشی است، اما اگر شما علاقه ای به استفاده از لانچر ندارید، استفاده از قفل کننده های نرم افزار به عنوان بهترین راه حل بعدی است که به شما پیشنهاد می گردد.هم چنین روش ساده برای مخفی کردن نرم افزارهای سیستمی نیز غیرفعال کردن آن ها است. علاوه بر این، می توان گفت استفاده از قفل کننده نرم افزار به عنوان یک لایه امنیتی می تواند انتخاب هوشمندانه ای باشد.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اشتراک گذاری