نویسنده: موبویار

اینستاگرام

با سلام اینبار در خدمت شما هستیم با آموزش روش فیلتر کردن و بستن کامنت اینستاگرام که تا به حال نبودن آن و یا آشنا نبودن با شرایط آن موجب کناره گیری خیلی از افراد حتی سلبریتیها از دنیای مجاز اینستاگرام شده است.

 

 

فهرست مطالب

  • مقدمه

  • چطور میتوانیم کامنت های خود را مدیریت کنیم؟

  • فیلتر کامنت اینستاگرام چیست؟و روش فیلتر کردن کامنت اینستاگرام

  • آموزش روش بستن قسمت کامنت اینستاگرام

  • خصوصی کردن بخش کامنت ها

 

آموزش روش فیلترکردن و بستن کامنت اینستاگرام

 

مقدمه

 درست است که اینستاگرام شبکه ای اجتماعی برای تبادل نظر و دیدگاه های مختلف است اما نباید فراموش کنیم که نظرات و انتقادات خود را درهر زمینه ای بروز ندهیم و یا بهترین روش اظهار آن را بیابیم ما نباید بدترین نوع آن را برای ارائه انتخاب کنیم. چرا که یک نظر مسلما ارزش آزرده کردن یک فرد،بازدید کنندگان و در نهایت ایجاد یک فرهنگ درمیان کاربران فعال از یک قطعه و کشور را نخواهد داشت.همانطور که متاسفانه شاید در جریان باشید ایران یکی از پرچم داران در زمینه حمله های انتقاداتی به صفحات اجتماعی مختلف است.شاید به همین علت است که قابلیت بستن کامنت ها بیشتر از هر کشور دیگری در ایران مورد استقبال قرار گرفت.

بله همانطور که احتمالا باید حدس زده باشید این سلاح قدرتمند چیزی نیست به جز قابلیت پیام گذاری زیر پست ها یا به عبارتی نظر دهی که گاها با الفاظ تند و رکیک که میتواند بسیار آزاردهنده باشد همراه میشود.به این پیام گذاری ها در اصلاح لاتین کامنت گفته میشود. حالا در این قسمت با شما هستیم تا به شما دوستان عزیزی که از آزار و اذیت افرادی که با کامنت های ناپسند موجب آزارتان شده اند یاد بدهیم که چطور مدیریت کامنت های خود را در دست بگیرید.معمولا با جا افتادن این قابلیت همه برای رهایی از سختی های این انتقادها پیشنهاد میدادند که روش بستن کامنت های ایسنتاگرام را در پیش بگیریم اما در این مقاله به شما خواهیم آموخت که بستن کامنت های اینستاگرام میتواند راه حل آخر باشد. لطفا در ادامه با ما همراه باشید:

 

کامنت اینستاگرام 

کامنت اینستاگرام به معنی بخشی است که در آن میتوانند نظرات خود در مورد پست اشتراک گذاری شده شمارا بیان کنند. متاسفانه هستند افرادی که گاها خیال می کنند چون اینستاگرام یک فضای مجازی است می توانند هر توهینی در کامنت ها بنویسند و یا سخنان نا مربوطی را ارسال کنند. در این مقاله به آموزش بستن، خصوصی کردن و یا غیر فعال کردن کامنت اینستاگرام می پردازیم. جنجالی ترین بخش اینستاگرام خصوصا در ایران بخش کامنت های آن است، شاید بارها شاهد هجوم دسته جمعی کاربران به پیج افراد مختلف و ارسال کامنت های ناشایست از طرف آن ها بوده باشید.

این کامنت ها ی بد و غیر منصفانه علاوه بر اینکه موجب آزرده کردن صاحبان پیج گشته و بسیاری از هنرمندان و افراد مشهور میشود میتواند اثری از فرهنگ بد از ما در جای جای کره زمین به جای بگذارد. زیاد هستن افراد مشهور و محبوبی که به همین خاطر از اینستاگرام خداحافظی کرده اند. خوشبختانه این شبکه ی اجتماعی پرطرفدار اینروزها در بروزرسانی های خود امکان حذف، ویرایش و حتی بستن قسمت کامنت اینستاگرام را فراهم کرده است، بنابراین ما در موبویار به شما روش کار با این امکانات تازه را یاد خواهیم داد.

راه اولیه در مواجه با اشخاصی که ایجاد تشنج در پیج میکنند فیلتر کردن کامنت ها و نظرات آنهاست البته ناگفته نماند با فیلتر کردن کامنت ها می توانید جلوی نمایش کامنت های بی ربط زیر پست های خود را بگیرید،ولی جلوی اینکه کلا چیزی ننویسند خیر. همچنین هست زمان هایی که  برخی از پست های شما نیازی به  قسمت کامنت نداشته باشند و یا تمایل نداشته باشید به طور کلی برخی افراد زیر پست های شما کامنت بگذارند. تمامی این قابلیت ها در این ادامه به صورت مفصل آورده شده است. 

 

 

چطور میتوانیم کامنت های خود مدیریت کنیم؟

 

فیلتر کامنت اینستاگرام چیست؟

فیلتر و یا سانسور ویژگی بسیار خوبی به نسبت روش بستن کامنت های اینستاگرام به صورت کامل میباشد. به کمک این روش فیلتر کامنت های اینستاگرام می توانید از به نمایش درآمدن کلمات نامربوط در پیج اینستاگرام خود جلوگیری کنید . بعنوان مثال شما تنظیمات اینستاگرام خود را به گونه ای قرار می دهید که کلمه ی “بد” دیده نشود و یا بعبارتی سانسور شود. بنابراین اگر هر فردی این کلمه را در کامنت اینستاگرام شما درج کند. تنها خودش قادر به دیدن آن خواهد بود. و شما و دیگر افراد آن کلمه را هرگز نخواهید دید.

 

آموزش روش فیلترکردن کامنت اینستاگرام

برای اینکار در ابتدا نیاز است که به بخش تنظیمات اینستاگرام خود بروید، حالا روی گزینهComment بزنید. هم اکنون در قسمت Custom Keywords میتوانید هر کلمه ای که خودتان در نظر دارید را وارد کنید این کلمات می توانند هم فارسی وهم انگلیسی و حتی متن های فارسی نوشته شده با حروف انگلیسی باشند و میان این کلمات کامای انگلیسی ( , ) قرار بدهید تا از هم تفکیک شوند. به این طریق این کلمات هرگز در قسمت کامنت اینستاگرام شما نمایش داده نخواهند شد.

 

بستن کامنت اینستاگرام

بستن کامنت اینستاگرام

 

بستن کامنت های اینستاگرام چیست؟

بستن کامنت اینستاگرام یکی از اساسی ترین امکاناتی است که در این شبکه ی اجتماعی قرار داده شده، بستن کامنت اینستاگرام با سانسور کردن کامنت ها تفاوت اساسی دارد به اینصورت که در این حالت به طور کلی نمایش کامنت در این پست ها حذف می شود و هیچ یک از دنبال کنندگان و بازدیدکنندگان پست قادر به نظر دهی اعم از مثبت و یا منفی نخواهند بود. بطور خلاصه میتوان گفت به طور کلی آیکن کامنت گذاری برای کاربران نمایش داده نمیشود و در زیر پست ها تنها دو علامت برای لایک و  shair پست قرارداده میشود.

این امکان باعث شده است تا بسیاری از افراد مشهور که در گذشته به خاطر کامنت های ناشایست از اینستاگرام خداحافظی کرده بودند دوباره به این شبکه ی مجازی برگردند.چرا که در گذشته هیچ راهی برای فرار از دست کسانی که با بی رحمی به صفحات آنها هجوم می آوردند نداشتند. اگر شماهم پست خاصی دارید که نمی خواهید برای آن کامنتی ارسال شود مانند یک دلنوشته عکسی خانوادگی و یا ثبت تصویری که برای خودتان زیبا و دارای معنیست و احساس میکنید شاید هرکسی احساس شما به آن را درک نکند و علاقمند نیستید راجع به آن توضیحی بدهید می توانید به راحتی کامنت آن را ببندید. حتی  در صورتی که پستی را قبلا بر روی صفحه ی اینستاگرام خود منتشر کرده اید که حتی کامنت هایی نیز برای آن ارسال شده است می توانید قسمت کامنت های آن پست را ببندید که از آن پس دیگر کسی قادر به ارسال کامنت بر روی آن نباشد. همچنین در صورتی که علاقمند بودید مجدد این امکان را در پستتان فعال کنید میتوانید به راحتی این محدودیت را  از روی پست بردارید.البته کامنتهای قبل از بستن نمایش داده خواهند شد مگر به صورت دستی اقدام به حذف آنها کنید.

 

آموزش روش بستن قسمت کامنت اینستاگرام

بستن کامنت اینستاگرام تقریبا یکی از ساده ترین قابلیت های ارائه شده در اینستاگرام است. برای این کار باید در زمان اقدام به ارسال پست در صفحه کاربریتان، وقتی به قسمت نوشتن توضیحات رسیدید، گزینه‌ی Advanced Settings را انتخاب کرده و به این شکل امکان ارسال کامنت برای آن پست را به طور کامل ببندید. حالا اگر پستی را کمی قبلتر ارسال نموده اید و حالا قصد آن را دارید که کامنت های آن را ببندید باید در ابتدا به آن پست مراجعه کنید و با انتخاب منوی سه نقطه، در کنار گزینه هایی مانند Edit  یا Delete، گزینه‌ی Turn Off Commenting را انتخاب کنید تا امکان ارسال کامنت در پست مورد نظر برای پست مذکور غیر فعال شود. در ادامه در صورتی که پشیمان شدید میتوانید برای باز کردن مجدد کامنت‌ها نیز همین مراحل را تکرار کنید و این بار گزینه Turn ON Commentin را انتخاب کنید. اگر چنین گزینه هایی در اینستاگرام شما نیست احتمالا از ورژن های قدیمی و آپدیت نشده استفاده میکنید برای حل این مشکل کافیست اپلیکیشن اینستاگرام خود را آپدیت نمایید. 

 

بستن کامنت اینستاگرام

بستن کامنت اینستاگرام

 

چطور استوری اینستاگرام بسازیم؟آشنایی با ترفند های اینستاگرامی

 

خصوصی کردن بخش کامنت ها

این قسمت به شما این قابلیت را میدهد تا ارسال نظرات را فقط برای دسته ای از افراد آزاد بگذارید. به این صورت فقط افراد خاصی که انتخابشان کردیده اید و به آنها جواز اعلام نظر داده اید امکان ارسال نظر خواهند داشت. همچنین عکس این جریان هم میتواند صادق باشد. یعنی به این صورتکه شما تعدادی را به عبارتی در لیست سیاه خود قرار میدهید تا هرگز امکان کامنت گذاری در زیر پستها و یا یک پست مورد نظر را نداشته باشند.  برای دسترسی به این امکانات باید در ابتدا تب سه نقطه بالا سمت راست اینستاگرام را انتخاب کرده تا وارد بخش Options شوید. حالا صفحه را به سمت پایین اسکرول کرده و سپس در قسمت Settings گزینه Comments را انتخاب میکنید. در این قسمت وارد بخش تنظیمات اختصاصی نظر در اینستاگرام شده و در بخش Allow Comments For میتوانید قابلیت اجازه دادن برای نظر گذاشتن در پست اینستاگرام را تنها برای عده ای خاص فعال کنید و همچنین برای مورد دیگری که بالاتر راجع به عکس این قابلیت گفتیم یعنی محدود کردن برخی افراد برای کامنت گذاشتن در بخش  Block vComments For میتوانید افراد مشخص را از نظر دادن در زیر پست اینستاگرام بلاک کنید و آیکن نظر را برای آنها حذف نمایید. با انتخاب بخش Allow Comments For این گزینه های (Everyone  همه کاربران می توانند نظر بگذارند)

 :People You Follow And Your Followers   فقط برای کسانی که شما را فالو و شما آنها را فالو کردیداین امکان یعنی نظر گذاشتن وجود دارد 

People You Follow (فقط کسانی که شما آن ها را فالو کردید می توانند نظر بگذارند)

 Your Followers(فقط فالو ور ها می توانند نظر بگذارند را می بینید)

همچنین در بخش اخر یعنی Block Comments For قادر خواهید بود یک شخص یا چندین نفر از نظر دادن در پست های اینستاگرام خود برای همیشه بلاک کنید ، فرق این روش با بلاک کردن کلی در این است که  بلاک کردن کلی باعث میشود آن کاربر هیچ دسترسی به  صفحه کاربری شما اعم از نام و دیدن پروفایل و دیدن پست ها نداشته اما زمانیکه شما اکانتی را صرفا از باب کامنت گذاری بلاک میکنید این افراد تمام پست های شما را می بینند اما گزینه کامنت گذاشتن پست برای آنها غیرفعال و مخفی میشود. این قسمت گزینه های دیگر مثل Comment Filtering برای فیلتر کردن خودکار و دستی کلمات توهین آمیز در بخش نظرات اینستاگرام نیز دارد.برخی از افراد که در زمینه های برند سازی،تجاری و جذب فالوور کار میکنند با گذاشتن پست های تحریک آمیز به نظر دادن و باز گذاشتن قابلیت نظر دهی تنها برای فالوور های پیج اقدام به جذب فالوور میکنند. به این صورت که اشخاص برای نظر دهی زیر پستی که نظرشان را جلب کرده پیج را فالو میکنند. اما عکس این قضیه هم در شرایطی که نابخردانه به کار گرفته شود صادق خواهد بود.هرچند که گاها کامنت های آزار دهنده میتوانند بسیار عذاب آور باشند اما بستن این امکان به مقدار زیاد و مداوم باعث پراکندگی فالوورها خواهد شد خصوصا در زمانی که شما دارای پیج های فروشگاهی باشید این موضوع میتواند این ذهنیت را ایجاد کند که برای فرار از فاش شدن کلاه برداری پیج و یا ارائه خدمات نامناسب از طرف کاربران است که کامنت های خود را بسته اید و این موضوع میتواند صدمات بسیار زیادی به کسب و کار اینترنتی شما بزند. بنابراین حتما قبل از اعمال هرکدام از محدودیت ها خوب به عواقب و شرایط آن فکر کنید. 

 

آموزش دانلود فیلم از اینستاگرام در کامپیوتر، اندروید و ios

 

جمع بندی

در این مقاله با کوشش تیم کارشناسان موبویار به یکی از معضلات اینستاگرام که باعث فراری دادن خیلی ها از این برنامه شده بود پرداختیم. در ابتدا چند روش بستن کامنت های اینستاگرام در غالب روش های ساده تر و سهل گیرانه تر مانند سانسور پست ها و یا خصوصی سازی کامنت ها ارائه شد. در نهایت به آموزش بستن کامنت های اینستاگرام پرداختیم و البته عواقبی که ممکن است این روش برای کسب کارهای علی الخصوص نوپا در پی داشته باشند.امیدواریم که این مقاله مورد استفاده و پسند شما عزیزان واقع شده باشد. در ادامه در صورت داشتن سوال و یا هرگونه ابهام میتوانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.به شما مقاله پاسخ سوالات رایج در اینستاگرام را توصیه میکنیم

مقاله پاسخ به سوالات رایج ایسنتاگرام

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اشتراک گذاری