نویسنده: ملینا شمس

ios

مطابق گزارش های اخیر کارشناسان حوزه تکنولوژی، آیفون های جدید معرفی شده توسط اپل خیلی قادر به هیجان زده کردن کاربران این شرکت نیستند. طبق مطالب منشر شده در وب سایت مک‌ورلد، چند روز پیش، اپل پیش‌فروش آیفون XRرا از ساعت ۳ بامداد شروع کرد، اما پس از گذشت چند ساعت با روشن شدن هوا و رسیدن صبح، تقریبا هیچ دستگاهی به فروش نرفته بود.

این اتفاق، معانی زیاد می تواند برای این غول تکنولوژی داشته باشد. به خاطر داریم که هر موقع پیش‌فروش آیفون های جدید  آغاز می‌شد، تنها کسانی موفق به تهیه‌ی مدل‌های اولیه‌ی این دستگاه‌ها می‌شدند که صبح زود اقدام به پیش‌خرید آن‌ها می کردند.

همچنین نباید از یاد برد که صف خرید آیفون های XSو XS Maxنیز نسبت به سال‌های قبل، کوتاه‌تر شده بود. این ها همه نشان از یک چیز دارد و آن اینکه آیفون های جدید به هیچ وجه همچون گذشته، مورد استقبال مردم قرار نمی‌گیرند.

 

آیفون های جدید

 

گزارش موسسه ی Citi درباره آیفون های جدید اپل:

موسسه ی Citiطی گزارشی از تحلیل جستجو های انجام شده در گوگل این طور می گوید که:

«به این نتیجه رسیدیم که هر سال پس از برگزاری رویداد معرفی محصولات جدید اپل، میزان جستجوی کاربران در مورد محصولات جدید این شرکت به ‌مرور ،کاهش پیدا می‌کند.

این موضوع، می تواند بیانگر به بلوغ رسیدن کابران باشد و اینکه هر نسل جدید از آیفون‌ها، کمتر از قبل برای مشتریان این شرکت جذابیت ایجاد می کنند. به نظر می رسد دلیل اصلی این اتفاق، کاهش سرعت نوآوری‌های جدید در آیفون‌ها و همچنین اشباع ‌شدن بازار از این نوع تلفن همراه باشد.»

همان‌طور که بیان شد، یکی از اصلی‌ترین دلایل استقبال کمتر کاربران، احتمالا به بالغ‌شدن کاربران تلفن های همراه بر می‌گردد. ویژگی‌های اصلی آیفون های جدید اپل مواردی همچون مقاومت در برابر آب، فناوریFace ID که مربوط به تشخیص چهره است، نمایشگرِ تقریبا تمام‌صفحه و موارد مشابه هستند؛ اما هیچ ‌کدام از این ویژگی‌ها تحول یا پیشرفت عظیمی نسبت به نسل قبل خود به حساب نمی آیند. با نگاه به آیفون‌های عرضه ‌شده در چند سال گذشته، متوجه خواهید شد که معمولا هر کدام از آن‌ها نسبت به نسل پیشین تغییری بزرگی  داشتند؛ مثلا دوربین هایشان بسیار باکیفیت‌تر می‌شدند و جثه ی آن ها به ‌مرور بزرگ تر می‌شد.

البته ممکن است آماری که از میزان جستجوی کاربران در گوگل ارائه می گردد، برای قبل از آغاز فروش آیفون ۱۰ آر ثبت شده باشد. این گوشیدر واقع ارزان ترین آیفون سال ۲۰۱۸ بوده و با تنوع رنگی بالا و قیمت ۷۴۹ دلاری، توانایی تبدیل شدن به محبوب‌ترین آیفون سال را دارد.

اما اگر دلیل اصلی این اتفاق را هرچه بدانیم، به طور کلی کسی نمی‌تواند انکار کند که آیفون‌های جدید اپل نسبت به چند سال پیش، کاربران این شرکت بزرگ را کمتر هیجان‌زده می‌کنند.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نمایش دیدگاه ها

محمد سالاری | 1397/08/15

به نظرم اینطور نیست اپل همیشه یه نوآوری داره واسه مخاطباش

roshanak | 1397/08/15

کاش استیو جابز هنوز بود، ببین اون موقع اپل چی میشد!

اشتراک گذاری