نویسنده: علی غلامی

ارز دیجیتال

هشدار شبکه اجرایی جرایم مالی به نهادهای مالی آمریکا، ایران با استفاده از ارز دیجیتال درصدد دور زدن تحریم ها می باشد.

اسناد منتشر شده توسط سازمان شبکه جرایم مالی

در اسنادی که از طرف این سازمان درباره مبادلات ارزدیجیتال منتشره شده به چالش های موجود درباره صرافی های همتا به همتا اشاره کرده و از سوی دیگر بانکها به نظارت بر روی تراکنشهای ارز دیجیتال مربوط به ایران در دفتر کل بلاک چین تشویق شده اند.

در بخشی از اسناد موجود به ارزهای دیجیتالی پرداخته شده و پیش بینی شده که از سال 2013 تا هم اکنون سالانه در ایران نزدیک به 8/3 میلیون دلار ارزش داشته است.

شبکه اجرایی جرایم مالیFincen  این موضوع را در نظر گرفته که با کاربرد کم این ارزها در ایران، از این ارزها به عنوان یک سیستم پرداخت که این امکان را برای آنها بوجود می آورد تا مسسات و افراد راحتر بتوانند تحریم ها را دور بزنند.

در صورتی که بانک مرکزی ایران استفاده از ارزهای دیجیتال را برای موسسات خود ممنوع اعلام کرده، طبق گزارش شبکه اجرایی جرایم مالی کاسسبین و افرادی مختلف در ایران هنوز به صرافی های همتا به همتا و زیر ساخت های نرم افزاری ارز دیجیتال در داخل کشور و حتی صرافی هی خارجی، هنوز امکان دسترسی دارند.

  ارز دیجیتال

از دیدگاه Fincen

 مبادله کنندگان همتا به همتا بدون اینکه هویتی از آنها معلوم شود قار هستند با استفاده از ارزهای دیجیتال از خدمت مالی استفاده کنند.

و اینکه شبکه اجرایی مالی به موسسات آمریکا هشدار داده که بازار ارزهای دیجیتال به شدت پویا می باشد.

شبکه اجرایی مالی، موسسات را برای استفاده از فناوریهایی جهت نظارت بلاک چین های و تراکنش های همتا به همتا را وادار کرده است.

علاوه بر موارد بالا، سازمانهای مذکور ملزم به پاسخگویی منظم درباره ارزهای دیجیتال و تحریم های بین المللی که از ابتدای سال جاری که توسط دفتر کنترل سرمایه های خارجی انتشار یافته را به اشخاص و موسسات در آمریکا را یادآور شد.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نمایش دیدگاه ها

مخبر | 1397/07/28

تشکر از خبرهای خوبتون.

اشتراک گذاری