نویسنده: علی غلامی

ارز دیجیتال

 

ارز دیجیتال استلار(XLM)  در تاریخ ۱۲ نوامبر ایاس را کنار زد و به رتبه پنجم جدول ارزهای دیجیتال دست یافت. به نقل از وب سایت خبری بیت کوینیست؛ لومنز(Lumens)  توکن پروتکل متن باز شبکه پرداخت استلار، با ارزش کل بازار ۵ میلیارد دلار به جایگاه پنجم جدول ارزهای دیجیتال دست پیدا کرد.

بنابر اطلاعات ثبت شده در وب سایت کوین‌مارکت‌کپ، توکن استلار هم اکنون در جایگاه پنجم، ترون در جایگاه یازدهم و ایاس در جایگاه ششم جدول ارزهای دیجیتال قرار دارد. برای مشاهده اطلاعات بیشتر به صفحه قیمت‌ها در ارز دیجیتال مراجعه کنید.

ارز دیجیتال استلار

چند وقتی است که خبرگزاری ها به شدت به ارز دیجیتال استلار می پردازند. پس از آنکه سایت ارائه دهنده کیف پول ارز دیجیتال بلاک چین دات کام(Blockchain.com)  از پشتیبانی کامل استلار(XLM)  به همراه یک ایردراپ ۱۲۵ میلیون دلاری برای کاربران خود خبر داد، این شرکت تأکید کرد که ایردراپ‌های ارز دیجیتال موجب می‌شوند تا مردم بدون نیاز به خرید یا استخراج دارایی‌های دیجیتال جدید، قادر به آزمایش، معامله و انجام تراکنش با آن‌ها باشند.

از سوی دیگر رویدادهای مهمی تا انتهای سال ۲۰۱۸ میلادی انتظار این ارز دیجیتال را می‌کشند و از همین رو استلار به گزینه‌ای جذاب برای سرمایه‌گذاران از نظر فاندامنتال تبدیل شده است. یکی از این موارد اعلام شده که در نقشه راه استلار نیز به آن اشاره شده است، راه‌اندازی صرافی غیرمتمرکز استلار(SDEX)  تا انتهای سال جاری میلادی می‌باشد.

کیف پول بلاک چین دات کام استلار را اضافه کرد؛ بزرگترین ایردراپ تاریخ در راه است !

در حالی که استلار از ایاس پیشی گرفته، کاربران متعددی در شبکه های اجتماعی وعده‌ی غیرمتمرکز بودن بلاک چین ایاس را مورد انتقاد قرار داده‌اند. چند ماه پیش، نودهای اجرا کننده شبکه ایاس تصمیم گرفتند چند حساب کاربری مشکوک را فریز کنند. بنابر گزارش‌های موجود این حساب‌های کاربری از اعضای جامعه ایاس به سرقت رفته بودند. ایاس در حال دست و پنجه نرم کردن با انتقاداتی است که ماهیت غیرمتمرکز بودن بلاک چین آن را زیر سوال برده است.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اشتراک گذاری