روش استعلام اصالت و فعال سازی گوشی همراه

نویسنده: ملینا شمس

اندروید

سامانه همتا پایگاهی است که اطلاعات گوشی های تلفن  همراه در آن ثبت می گردد و فعالیت هایی همچون تشخیص گوشی قاچاق، ثبت و فعال سازی تلفن همراه و ... در آن امکان پذیر است. دسترسی به این سامانه از طرق مختلفی مثل وبسایت، سامانه پیامکی و کد USSDامکان پذیر می باشد. همچنین همانطور که در مقاله ی «روش انتقال مالکیت در هنگام فروش تلفن همراه» نیز بیان شد. برای اینکه به همه ی امکانات این سامانه به طور کامل دسترسی داشته باشید، باید از طریق وبسایت در آن ثبت نام نمایید.

این سامانه دو امکان مهم را بدون نیاز به ثبت نام کردن در اختیار مراجعه کنندگان قرار می دهد:

1- استعلام اصالت گوشی موبایل

2- فعال سازی گوشی های جدید

نکته ی بسیار مهم در استفاده از گوشی های جدیدی که خریداری می کنید این است که باید حتما در سامانه ی همتا فعال گردند تا قابل استفاده باشند.

به غیر از این دو ویژگی، برای استفاده از سایر امکانات این سامانه باید در آن ثبت نام انجام شود.

فعال سازی موبایل

روش های تعیین اصالت و فعال سازی تلفن همراه

برای بررسی اصالت گوشی موبایل و یا انجام فعال سازی تلفن همراه تازه خریداری شده می بایست به سامانه ی همتا مراجعه کنید. همانطور که بیان شد این مراجعه می تواند از طریق سایت همتا، ارسال پیامک و یا کد USSDانجام گیرد.

برای مشاهده ی مراحل فعال سازی تلفن همراه و همچنین تعیین اصالت گوشی کافیست شماره تلفن همراه خود را در محل نشان داده شده وارد کنید تا روند انجام کار را به صورت گام به گام مشاهده نمایید. همچنین میتوانید از سایر ویدیو ها و مطالب آموزشی جذاب نیز بهره مند شوید.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نمایش دیدگاه ها

امیدرضا | 1397/08/22

من شمارم رو وارد کردم. خیلی توضیحاتتون ساده و کامل بود. تشکر

حمیده زارعی | 1397/08/29

ممنون از شما. مطلبتون خیلی مفید بود

اشتراک گذاری