نویسنده: موبویار

کارآفرینی و استارتاپ

مطابق اخبار تکنولوژی منتشر شده، به تازگی قانونی در ایالت کالیفرنیای آمریکا به تصویب رسیده که استفاده از پسورد ضعیف را توسط شرکت های تولید کننده ی وب کم و روتر منع می کند و استفاده از این پسورد ها برای آنان جریمه های سنگینی را به همراه خواهد داشت.

روتر

اتفاقی که این روزها میفتد این است که کمپانی ها پسورد هایی مانند admin بر روی روتر های خود قرار می دهند و انتظار دارند که کاربران رمز های عبور را عوض کرده و رمزی مناسب برای خود انتخاب کنند. اما می بینیم که عملا اینچنین نمی شود. بسیاری از کاربران به خود زحمت تغییر پسورد ضعیف را نداده و از همان رمز های ساده و پیش فرض استفاده می کنند. این امر سبب می شود تا کار برای هکرها بسیار ساده شود و با کمترین زحمت به محتوای مد نظر خود دست یابند.

پسورد ضعیف ممنوع

قانون عدم استفاده از پسورد ضعیف دقیقا چه می گوید؟

از سال 2020 میلادی تولید کنندگان می بایست پسورد های قوی و منحصر به فرد برای روتر های خود انتخاب نمایند در غیر این صورت مشمول پرداخت جریمه خواهد شد. بهانه ی برخی کمپانی های تولید کننده برای انتخاب چنین پسوردهای ساده ای این است که می خواهند کاربر خودش با سلیقه ی خود رمز های عبور را برگزیند، اما قانون این موضوع را هم در نظر گرفته و می گوید هر تولید کننده ای که نمی خواهد رمز های قوی قابل اعتماد بر روی روتر های خود اعمال کند باید به نحوی سازو کاری را به وجود آورد تا مصرف کننده قبل از استفاده مجبور باشد پسورد ضعیف پیشفرض را تغییر دهد و در صورت عدم تغییر قادر به استفاده از آن نباشد.

دلیل اصلی این همه اصرار و جریمه هم فقط حفظ اطلاعات کاربران در مقابل هکرهاست. یک شرکت مدیریت کلمه رمز در آمریکا اعلام کرده در سال 2016 میلادی «123456» هنوز هم یکی از پرمصرف ترین کلمات رمز در سال گذشته میلادی بوده است. این در حالیست که دائما درباره ی خطرات این نوع پسورد ها تذکر داده می شود

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اشتراک گذاری