نویسنده: ملینا شمس

اینستاگرام

استوری اینستاگرام این روزها بیش از پیش بین کاربران شبکه های اجتماعی، به خصوص کاربران ایرانی اهمیت بسیاری پیدا کرده و همه به دنبال راهکارهایی برای ثبت استوری های حرفه ای در اینستاگرام خود هستند. در ادامه با 7 ترفند جذاب برای ایجاد استوری های حرفه ای در اینستاگرام آشنا می‌شوید.با ما همراه باشید.

برای نمایش جزییات به یادماندنی و جذاب زندگی‌تان هیچ روشی بهتر از ثبت استوری های اینستاگرام وجود ندارد. استوری ها به فالوورهای شما به طور خلاصه نشان می دهد که در طول روز چه اتفاقاتی برایتان رخ داده است. حالا که از اهمیت استوری های اینستاگرام مطلع شدید به این ترفندها برای جذاب کردنش توجه نمایید

7 ترفند جذاب برای ایجاد استوری های حرفه ای در اینستاگرام

1- عکس نوشته ایجاد کنید

یکی از راه های ثبت استوری های حرفه ای تبدیل استوری ها به عکس نوشته است. به جای اینکه چندین ویدیو و تصویر تصادفی از لحظات مختلف را پست کنید، می توانید با نوشتن عباراتی کوتاه اما جذاب، سبک متفاوتی را از ارسال استوری ها اجرا نمایید.

استوری های حرفه ای با افزودن تکست

 

2- حالت رنگین کمانی به نوشته های خود اضافه کنید

اینستاگرام برای ایجاد جذابیت بیشتر، امکانات زیادی از جمله افزودن حالت رنگین کمانی به نوشته های  استوری ارائه می‌دهد. برای افزودن طیف رنگی و ایجاد نوشته‌های دلنشین در استوری های خود می توانید از آن استفاده کنید.

برای استفاده از حالت رنگین کمانی، کافیست روی متن خود ضربه زده و آن را انتخاب کنید. سپس در پایین صفحه ابزار پالت رنگ را فشار داده و نگه دارید. با این کار طیف کامل رنگی را خواهید دید. حالا کافیست در حالی که یک انگشت را روی طیف رنگی قرار میدهید،  همزمان انگشت دیگر خود را در سمت راست متن برجسته شده بگذارید. سپس به طور همزمان هر دو انگشت را به سمت چپ صفحه بکشید.

تکست رنگین کمانی

 

 

3- به نوشته های خود سایه بدهید

علاوه بر فونت های بسیار متنوع اینستاگرام، می توان برای جذاب کردن و ایجاد تفاوت از امکانات دیگر نیز استفاده نمود. اگر سبک و شکل متن هایتان استوری ها خیلی تکراری و یکسان بنظر می رسند، می توانید افکت متن سایه‌دار را به نوشته‌های استوری خود اضافه کنید. این نوع افکت ها عمق بیشتری به متون می‌دهند و روش خوبی برای ثبت استوری های حرفه ای به شمار می آید.

برای ایجاد این افکت، در سمت راست بالای صفحه Aaرا انتخاب کنید و متن مورد نظر خود را تایپ نمایید. سپس دوباره همین کار را تکرار کنید و متن را اینبار با رنگ دیگری بنویسید. بعد از آن فقط کافیست یک لایه از متن را بالای دیگری قرار دهیم، به گونه ای که کمی خارج از مرکز باشد و طوری به نظر بیاید که انگار سایه ای ایجاد شده است.

افزودن سایه به متن

 

4- انتخاب یک بک گراند جذاب برای نوشته ها

حالا نوبت به کار روی پس زمینه‌ی استوری ها می رسد. باید یک تصویر زمینه زیبا برای نوشته‌ها و نقاشی‌های خود ایجاد کنید، می‌توانید از عکس‌های موجود در گالری خود استفاده کنید و یا در هر حالتی که هستید از آنچه مقابل شماست عکسی بگیرید سپس در گوشه بالای صفحه آیکون قلم را انتخاب کرده و یک رنگ را از ابزار پالت انتخاب کنید. بعد، با انگشت روی صفحه نگه دارید تا صفحه کاملا رنگی شود.

 

5- بومرنگ های جذاب درست کنید

حتما با بومرنگ اینستاگرام آشنایی دارید. با بومرنگ‌ می توانید فایل‌های گیف چرخشی 3 ثانیه‌ای بسازید. اما اگر زیاد از آن ها استفاده می شود نمی توان این امکان را نادیده گرفت. خلاقیت خود را به کار ببندید و به طریقی کیفیت آنها را افزایش دهید بدین طریق می توانید استوری های حرفه ای ثبت کنید. برای ایجاد تنوع در بومرنگ ویدیو را به جلو و عقب ببرید.

بومرنگ

 

6- از عکس های سلفی استیکر بسازید

اینستاگرام هم مانند اسنپ چت ویژگی "استیکر عکس های سلفی"را دارد. شما می‌توانید با بکارگیری استیکر عکس‌های سلفی نظر خود را نسبت به یک تصویر بیان نمایید.استیکرها برای بیان جزییات و مفهوم بیشتر عکس‌ها و ویدیوها بسیار عالی هستند.

استیکر سلفی

 

7- از طریق استوری ها با فالوور هایتان ارتباط برقرار کنید

برای اینکه استوری هایتان بیشتر مورد توجه قرار گیرند، باید به نحوی با فالوورهایتان ارتباط برقرار کنید. اینستاگرام امکانات خوبی برای این ایجاد ارتباط قرار داده است. یکی از این امکانات این است که نظرشان را راجع به پستی که شما منتشر کرده اید، بیان کنند. 3 روش برای این کار وجود دارد.

 

قرار دادن نظرسنجی:باید از منوی استیکرها، استیکر نظرسنجی را پیدا کنید، سپس متن سوال خود و 2 گزینه‌ای که می خواهید مخاطبان یکی را از میان آنها برگزینند، تایپ کنید.

نظرسنجی

استفاده از استیکر کشویی:می‌توانید نوشته های مختلفی را تایپ کنید و فالوورها با کشیدن نوار، نظر خود را نسبت به آن اعلام می کنند.

استیکر کشویی

قرار دادن استیکر پرسش:با قرار دادن این استیکر، از فالوورهایتان بخواهید که از شما سوالی بپرسند و یا به سوالات شما پاسخ بدهند. در نهایت هم می‌توانید نتایج این پرسش ها را از طریق استوری به اشتراک بگذارید.

استیکر پرسش

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نمایش دیدگاه ها

a_min | 1397/08/07

جالب بود به خصوص بخش سایه دادن به نوشته ها

اشتراک گذاری