نویسنده: رزا عابدی

مد و مدگرایی

 

یکی از اصول ست کردن لباس در پائیز استفاده از لباس هاییست که در عین زیبایی و رعایت اصول مد و استایل با آب و هوای پائیزه فصل هم سنخیت داشته باشند. چون این فصل بلافاصله پس از تابستان قرار گرفته است معمولا خیلی از مردم تا زمانی که یکبار زیر بارش ناگهانی و یا سرد شدن آنی و ببیخبر هوا در این فصل غافلگیر نشده باشند عادت به آمدن این فصل نخواهند کرد! اما در این مقاله سعی شده است به شما بگوئیم اصول ست کردن لباس در پائیز چیست و چطور میتوانید به صورت هوشمندانه از لباس های تابستانیتان در پائیز هم استفاده کنید.تا به این ترتیب هم استایل جذاب و جدید بسازید و هم درهزینه خود صرفه جویی کرده باشید. 

اصول ست کردن لباس در پائیز/ پوشیدن لباس های تابستانی در پائیز!

 

اصول ست کردن لباس در پائیز

اصول ست کردن لباس در پائیز

با آغاز فصل پاییز و سردتر شدن هوا ، معمولا علی رغم میل باطنیمان  لباس های تابستانی خود را کنار میگذاریم، با این فکر که دیگر برای فصول سرما مناسب نخواهند بود.در حالی که با برخی از لباس های تابستانی در فصل پائیز میتوان استایل زیبا و جذابی بوجود آورد که با اصول ست کردن لباس پائیز مغایرتی نداشته باشد.

اگر علاقمند به استفاده از لباس های تابستانی خود در پائیز هستید و یا نمی خواهید برای فصل پاییز مجدد هزینه کنید و لباس نو بخرید ، با ترفندهایی که در این بخش از مجموعه مقالات موبویار ارائه میشود می توانید از لباس ها، کیف و کفش های تابستانی خود در روزهای پائیزی و سرد باز هم استفاده کنید

ترفند پوشیدن لباس های تابستانی در پاییز

اصول ست کردن لباس در پائیز / شلوار جین سفید

اصول ست کردن لباس در پائیز

ست کردن لباس در پائیزبا جین سفید

شلوار جین سفید معمولا یکی از پایه های ثابت و جذاب فصل تابستان است و کنار گذاشتن این رنگ در پائیز ممکن است برایتان خوشایند نباشد. اما شما در استفاده از آن در پائیز کار سختی نخواهید داشت! تنها کافیست این شلوار را با یک پلیور ساده و یک جفت کفش کتانی سفید ست کنید. البته لازم ه ذکر است لباس های روشن در آب و هوای بارانی ممکن است شما را دچار مشکل کنند بنابراین در زمانی که از ماشین استفاده میکنید و یا هوا بارانیست نیست از این ست جذاب استفاده کنید.

 اصول ست کردن لباس در پائیز /استفاد از پیراهن های آستین حلقه ای

اصول ست کردن لباس در پائیز

اگر با گذشت فصل باز هم دلتان استفاده از لباس های آستین کوتاه فصل گذشته را خواست اصلا نگران نباشید. تنها کافیست در زیر آن بلیز آستین بلندی بپوشید که صد البته سنخیت رنگی آنها را باید در نظر بگیرید تا استایلتان پاییزی و مدرن شود . حالا این ترکیب را با نیم بوت ست کنید.

اصول ست کردن لباس در پائیز /استفاده کیف های رنگی تابستانی

نگذارید پائیز فرصت استفاد از کیف های رنگی و طرحدارتان را از شما بگیرد. استفاده از این کیف ها در کنار رنگ های خنثی مثل یک پلیور و یا شلوار طوسی و مشکی میتواند استایل زیبا و جذاب برایتان بسازد.

 اصول ست کردن لباس در پائیز

اصول ست کردن لباس در پائیز / شلوار جین دم پا

جین ها جزو آن دسته از لباس هایی هستند که برایشان تاریخ انقضایی تعیین نمیشود اما ممکن ازست با خودتا ن فکر کنید جین های دمپا تنها در تابستان ودر کنار صندل های تابستان تخت زیبا خواهند شد. باید بگوئیم که اصلا اینطور نیست! پوشیدن این شلواردر پائیز همراه با بلیزی چهارخانه با بافت زمستانه و یک جفت نیم بوت بلند درست به همان اندازه و یا حتی بیشتر میتواند جذاب باشد. 

اصول ست کردن لباس در پائیز / بلیز های ظریف وخنک

شاید برایتان جالب باشد بدانید استفاده از این نوع لباس ها در پائیز میسرخواهد بود در شرایطی اگر آنها آستین حلقه ای هستند زیرشان لباس آستین بلند بپوشید و یا مطابق با رنگ و طرحش رویش را با کتی پائیزه زیبنده کنید.همچنین پوشیدن یک نیم بوت میتواند این چرخه زیبائی را تکمیل کند.

اصول رنگ شناسی و ست کردن لباس ها با هم

اصول ست کردن لباس در پائیز / شلوارک!

بله. نیازی نیست که در این فصل از شرتک ها و شلوارک های دست بکشید. تنها کافیست قبل از پوشیدن انها یک جوراب شلواری ضخیم ترجیحا مشکی که مات باشد در زیرشان بپوشید. سپس با پوشیدن یک کت و یا پلیور همراه با نیم بوت های ساق دار زیباییشان را به چشم خودتان ببینید.

 چند لایه لباس را روی هم بپوشید

در این فصل دستتان در مورد استفاده چند دست لباس روی هم باز است بنابراین خیلی مهم نیست که جنس آنها ضخیم است یا نازک. می توانید پلیورهای رنگی، مانتو پاییزه جلوباز را روی لباس های تابستانه و تی شرت خود بپوشید. 

اصول ست کردن لباس در پائیز / پیراهن بلند و نخی تابستانه

استفاده از پیراهن های خنک و لطیف تابستان در پائیز غیر ممکن نیست تنها کافیست روی آن  مانتو، کت، ژاکت و یا یک بافت جلو باز ضخیم بپوشید. گشاد بودن این پیراهن ها در کنار استفاده از اکسسوری هایی مانند دستبند های پهن زنانه ئو یک گردنبند زیبا میتواند بسیرا چشمگیر باشد. بهتراست این پیراهن را با جوراب شلواری ضخیم بپوشید و یا یک جفت نیم بوت استایل پائیزه خود را تکمیل کنید.

 نیم تنه ها

 

می توان از نیم تنه در فصل پاییز ، روی یک پیراهن آستین بلند یا یک پلوور نازک استفاده کرد تا ظاهرتان را زیباتر و جذابتر جلوه دهد.

خب تا به اینجای مقاله اصول ست کردن لباس در پائیز شما را با انواع جنس لباس ها با استایل های مختلف آشنا کردیم در ادامه قصد داریم چند رنگ زیبا که مناسب این فصل هستن درا برایتان توضیح دهیم با ما همراه باشید.

 اصول ست کردن لباس در پائیز مطابق رنگ 

در مقالات قبلی موبویار راجع به انواع اصول رنگ شناسی و ست کردن لباس گرفته تا راز های شیک پوشی برایتا ن صحبت کرده ایم و این بخش ازمقاله درخدمتتان هستیم با آموزش اصول ست کردن لباس در پائیز. به تازگی پا به فصلی گذاشته ایم که معمولا به خاطر زیبایی ها ترکیب رنگی های بینظیرش فصل رنگی ها شناخته میشود. از رنگ های سبز برگها که هنوز پائیز به جانشان نفوذ نکرده است تا برگریزان زردو نارنجی و قهوهای اواسط پائیز همه از زیبائی های این فصل نمناک هستند. معمولا از پائیز با رنگ های گرم یاد میکنند. شما میتوانید در این فصل از خیلی از رنگها بهره ببرید اما توصیه میکنیم ت م لباس هایتان را بیشتر سمت رنگ های گرم سوق بدهید. رنگهایی که ته مایه ای زرد و نارنجی دارند میتواننند انتخاب های مناسبی برای شما باشند. مثلا رنگ های قهوه ای، خردلی، آجری و رنگ هایی از این دست. حالا باید بدانیم چه نوع رنگ هایی با این دسته از رنگ ها هم خوانی بیشتری دارند و در کنار آنها زییبائی بیشتر خواهند گرفت.همانطور که در مقاله رنگ شناسی خدمتتان توضیح دادیم مکمل رنگ زرد بنفش است و از تنالیته های مختلف این دو رنگ در کنار هم میتوان استفاده کرد.

پنتون در تعریفی از رنگ بنفش رنگ سال  2018 چنین میگوید:

 اسرارآمیز، پیچیده و برآمده از عمق کهکشان ها ... راهی برای کشف آنچه ورای ما هست ؛ سمبلی از گستره شبهای بی انتها که به ما جرات قدم گذاشتن به راههای جدید می دهد.

رنگ معرفی شده از سوی موسسه معتبر پنتون به نام اولترا وایولت Ultra Violet معروف است، معمولا رنگ بنفش را معمولا به عنوا نرنگی فاخر و سلطنتی میشناسند. به خاطر داشتن خاصیت اشرافی معمولا از این رنگ سلطنتی و لاکچری در گوشه گوشه ی  قصر پادشاهان  و  فاتحان تا لباس ملکه الیزابت یا کیت میدلتون استفاده شده است. شاید برایتان جالب باشد بدانید که رنگ بنفش یکی از خاص ترین رنگها میباشد و از گذشته ی دور رنگ بنفش را به عنوان رنگ معنویت و عوالم بالا یاد شده است.

 اگر از اهالی هنر و علاقمندان به دنیای مد و رنگها باشید حتما در جریان هستید که این رنگ هبه عنوان رنگ  سال 2018  توسط موسسه پنتون معرفی شد. پیشتر مقاله ای در بابا آشنایی با اصول ست کردن و رنگ شناسی برایتان منتشر کرده ایم که در آن میتوانید از خصوصیات این رنگ مطلع شوید. در این بخش ازمجموعه مقالات قصد داریم شما را با ست کردن لباس در پائیزآشنا کنیم. که همانطور که گفته شد بهترین رنگ پایه برای این فصل میتواند زردو بنفش باشد حالا باهم شرایط و اصول ست کردن لباس با این رنگ ها را توضیح بررسی خواهیم کرد. رنگ بنفش و زرد هردو در دسته رنگ های درخشان  و،تند وپر ریسک قرار دارند که ممکن است برخی از افراد را در استفاده کردن از آنها بترساند اما شما با یادگیری اصول صحیح و شناخت کامل از این رنگها دیگر نگرانی از بابت اصول هماهنگی آنها نخواهید داشت. 

 

 اصول ست کردن لباس در پائیز

اگر علاقمند هستید تکانی به رنگ های درون کمدتا نبدهید و کمی ریسک پذیر تر و متنوع تر باشید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. همانطور که گفتیم پائیز به سبب خاصیت فصلی خود دست ی زیادی از رنگ ها در برمیگیرد که مشا میتوانید با الهام از انها رنگ مورد نظرتان برای لباس پوشیدن را انتخاب کنید اما به واسطه طولانی بودن این مطلب در این بخش از مقاله تصمیم گرفتیم شما را با اصول و قوائد ست کردن لباس در پائیز با رنگ بنفش آشنا کنیم. با شناخت این رنگ پر کاربرد میتوانید حتی استایل های بهاره و تابستانه خود را هم بچینید.

اگر به پست قبل یما در زمینه رنگ شناسی و آشنایی با قوائد رنگها سری زده باشید یقیننا میدانید که  رنگ مکمل بنفش زرد است. که هردو رنگ های بسیرا با شور هیجان هستند. معمولا استفاده از این رنگ ها  به صورت برابر است یعنی 3 به 3. اما گاها استفاده از یک اسسوری جذاب که بیشتر از سایر لباس های شما در چشم است میتواند این توازن را برقرار کندو همچیز بستگی به سلقه و نحوه استفاده شما از رنگها  در مسیر و جایگاه صحیحشان دارد. در ادامه چند نمونه بسیرا جذاب از ست کردن لباس در پائیز با رنگ زیبای بنفش و زرد را برایتان آماده کرده ایم.فراموش نکنید که اینها تنها یکی از میلیون های ایده ای هستند که شما میتوانید داشته باشید بنابراین در استفاده از رنگ ها خودتان را محدود نکنید.

 

ست بنفش ، زرد خردلی با کیف چرم قهوه ای

 

 اصول ست کردن لباس در پائیز

ترکیب پرانرژی بنفش زرد و قرمز!

خانم های شیک پوش چطور لباس میپوشند؟

ست کردن لباس در پائیز اصلا کار سختی نیست همانطور که گفتیم زمانی که از بنفش استفاده میکنید بهتر است حتما رنگی از زرد و یا ته مایه های آنرا در استایل خود بگنجانید اگر از رنگ زرد خالص خوشتان نمیآید اصلا خودتان را محدود نکنید. با استفاده از تنالیته و ته مایه های این رنگ  و ترکیبشان با رنگ های دیگر میتوانید بی نهایت رنگ زیبا داشته باشید. رنگ نارنجی را در دستور کاریتان قرا بدهید وبا کمرنگ  و پررنگ کردن آن و یا ترکیبش با رنگ های دیگر با توحه به موقعیت و جایی که قرار است بروید ست های جذاب بسازید.

اصول ست کردن لباس در پائیز

 ست بنفش ، زرد خردلی و کفش پترن پلنگی

 ست بنفش با شلوار نارنجی و کیف قهوه ای

 اصول ست کردن لباس در پائیز

 ست لباس بنفش و نارنجی

پس از اشنایی با مبانی استفاده از رنگ های مکمل باید بگوئیم شما میتوانید از رنگ های تشکیل دهند رنگ مورد نظرتا نهم بهره ببرید. یعنی رنگ های سازنده بنفش که همان قرمز و آبی هستند. در ابتدا رنگ قرمز را مورد  بررسی قرار میدهیم این رنگ جذاب و تمام تنالیته های آن میتواند ترکیب های جذابی را با بنفش بسازد. پس در ترکیب و امتحان رنگ ها تنبلی به خرج ندهید انقدر این کار را تکرار کنید تا به ترکیب دلخواهتان برسید. ست کردن لباس در پائیز با این رنگ های جذاب میتواند زیبایی شما را دوچندان کند. کمی ریسک پذیر باشید و دستتان را در انتخاب باز بگذارید.

اصول ست کردن لباس در پائیز

 ست لباس بنفش و قرمز

یکی دیگر از رنگ هایی که مناسب این فصل است و با رنگ بنفش خوب ترکیب میشود استفاده از رنگ های سازنده بنفش است . همانطور که میدانید برای ساختن بنفش علاوه بر قرمز به همان نسبت به آبی نیز نیاز خواهیم داشت. استفاده از ترکیب آبی و بنفش میتواند استایل شما را برای قرار های رمسی تر آماده کند. معمولا آبی کاربنی واضحترین و پرانرژی ترین رنگ در چرخه رنگ آبیست. هرچه آبی استفاده شده تیره تر باشد جلوه رنگ رسمی تر خواهد بود.

 

ست لباس بنفش و آبی

ست لباس بنفش و آبی

 تا به اینجا با رنگ های شارپ و درخشان  و ترکیب آنها در کنار بنفش آشنا شدید در ادامه سعی داریم شما را با ترکیب های کم ریسک تر در کنار رنگ های خنثیی مثل خاکستری، کرم و سفید تعریف کنیم. به جرئت شاید بتوانیم رنگ سفید و خاکستری را خنثی ترین  و پرکاربردیترین رنگ در چرخه بنامیم. یکی از اصول شیک پوشی باید در استفاده از رنگ هایی اینچینینست.

رازهای شیک پوشی بانوان 

ست لباس بنفش و طوسی

کرم گستره ای از رنگ های روشن است که از ترکیب هر سه رنگ اصلی (زرد، سرخ، آبی) و سفید حاصل میشود ولی سفید به سایر رنگ ها غلبه دارد. گسترهٔ کرم شامل رنگ های گرم، خنثی، تا سرد است. نام این رنگ از کرم خوراکی (خامه یا سرشیر) در زبان‌های اروپایی اقتباس شده است و همرنگ خامه  طبیعی است.  در ادامه به ترکیب کرم با بنفش میپردازیم، استفاده از کرم در کنار رنگ بنفش نقش تعدیل کننده خواهد داشت.

 ست لباس بنفش و آبی

ست لباس بنفش و کرم

 اصول ست کردن لباس

ست لباس بنفش و کرم

رنگ سفید و مشکی را  بی شک میتوان پادشاه و ملکه دنیای مد نامید! پس ترکیب پادشاه و ملکه با هر رنگی جذا و دیدنی خواهد بود اگر هیچ یک از ست های معرفی شده در بالا منطبق با سلیقه شما نیست ، اصلا جای نگرانی نیست چون هنوز با ترکیب سفید یا مشکی با بنفش آشنا نشده اید ، مطمئنا این ترکیب برای همه سنین و اغلب موقعیت ها مناسب میباشد و درنهایت میتواند سلیقه هر مخاطبی را جلب کند.

 

ست مهمانی بنفش و سفید

راهنمای انتخاب لباس مناسب 

تقریبا تمامی رنگ هایی که قابل ست کردن با این رنگ اشرافی مناسب فصل پائیز هستند خدمتتان معرفی شد. بنابراین  برای پیروی از اصول ست کردن لباس فصل میتوانید بینهایت ترکیب رنگی طبق چرخه هایی که بالاتر ارائه داده شد بسازید.در این مقاله سعی شدرایجترین و پرکاربردترین ترکیب ها برای بنفش ارائه شود اما هنوز هم روش هایی برای ست کردن از قبیل مونوکروم یا تکرنگ یا مکمل جانبی ، ترکیب سه گانه یا مربعی و غیره ...

در ادامه برای الهام گرفتن شما عزیزان چند ترکیب رنگی دیگر آورده شده است که بااستفاده از از این ترکیب ها قادر خواهید بود بینهایت ست های جذاب طراحی کنید. 

راهنمای انتخاب کفش مناسب فصل

بنفش ، صورتی و یک المان جداکننده 

ست مونوکروم یا تکرنگ بنفش

 

ست لباس بنفش و صورتی

آموزش اصول رنگ شناسی و ست کردن لباس ها با هم

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اشتراک گذاری