نویسنده: مصطفی حافظی

اینستاگرام

مثل اکثر شبکه های اجتماعی، اینستاگرام نیز جزییات دقیقی را از فعالیت های شما ذخیره می کند. اگرچه بیشتر این اطلاعات برای بهبود تجربه ی کاربری این شبکه اجتماعی مورد استفاده قرار می گیرند اما باز هم این موضوع که یک شرکت تا این حد جزییات زندگی شما را می داند برای بسیاری آزار دهنده است. برای اینکه این نگرانی ها تا حدی کاهش یابد، اینستاگرام به کاربرانش اجازه می دهد تا یک کپی از تمام اطلاعاتی که درون سرورهایشان قرار دارد را دانلود نمایند. برخی حتی با مشاهده ی این لیست طویل از داده های ذخیره شده، ترجیح می دهند که به یک شبکه اجتماعی دیگر مهاجرت نمایند! با ما همراه باشید تا روش دانلود اطلاعات ذخیره شده در اینستاگرام را مورد بررسی قرار دهیم.

برای اینکه امنیت حساب اینستاگرام خود را بالا ببرید و جلوی هک شدن آن را بگیرید کلیک کنید
 

روش دانلود اطلاعات ذخیره شده در اینستاگرام

برای اینکه بتوانیداطلاعات ذخیره شده در اینستاگرام در مورد جزییات زندگی تان را دانلود کنید باید مراحل زیر را گام به گام مورد بررسی قرار دهید.

1- وارد اپلیکیشن اینستاگرام خود شوید

2- با زدن آیکن گوشه و سمت راست تصویر، به صفحه ی پروفایل خود بروید.

3- سپس روی گزینه ی سه خط موجود در بالا سمت راست تصویر ضربه بزنید و در پایین صفحه عکس چرخ دنده (یا همان علامت تنظیمات را لمس نمایید)

4- پس از وارد شدن به صفحه تنظیمات، لیستی از امکانات متنوع به شما نمایش داده خواهد شد. در این لیست به دنبال گزینه ی Data Downloadبگردید و روی آن بزنید.

اطلاعات ذخیره شده در اینستاگرام

5- حالا یک آدرس ایمیل که می خواهید لینک دانلود اطلاعات به آن ایمیل ارسال شود را وارد نموده و روی دکمه ی Request Downloadبزنید.

6- توجه داشته باشید که ممکن است 48 ساعت طول بکشد تا این لینک را دریافت نمایید. در این فایل دانلودی اطلاعات دقیقی از تصاویر شما، کامنت هایی که قرار داده اید، جزییات پروفایلتان، تاریخچه ی جستجوها، مخاطبان، پیام ها، لایک ها و سایر جزییات مرتبط به آن قرار داده شده است.

پس از دانلود فایل چه باید کرد؟

شما یک ایمیل دریافت خواهید کرد که شامل یک فایل زیپ می باشد. به همراه همه ی تصاویر مربوط به حساب کاربری تان که در فرمت JSONذخیره شده است. شما می توانید این فایل ها را در نرم افزارهایtext editorمثل Notepadمشاهده کنید.

چطور اطلاعات ذخیره شده در اینستاگرام را محدود کنیم؟

اگر مراحل بالا را با دقت انجام داده و فایل مورد نظر را از اینستاگرام دریافت کرده باشید، می توانید در آن مقدار قابل توجهی از اطلاعات را ببینید. شاید فقط فعالیت هایی در آن قابل رویت نباشند که شما در یکی از دستورات آپلود، کامنت، تنظیمات و یا سایر امکانات اینستاگرام انجام نداده باشید.

راه محدود کردن ذخیره سازی این داده ها بسیار واضح و مشخص می باشد اما شاید خیلی جذاب به نظر نرسد. اطلاعات کمتری اشتراک گذاری کنید و با افراد محدود تری در ارتباط باشید!

همه فعالیت هایتان به دقت ذخیره می شود حتی اگر کامنت یا عکسی را پاک کرده باشید هیچ تضمینی وجود ندارد که از دیتابیس های اینستاگرام به طور کامل پاک شده باشد

برای اینکه امنیت حساب اینستاگرام خود را بالا ببرید و جلوی هک شدن آن را بگیرید کلیک کنید
 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اشتراک گذاری