نویسنده: موبویار

اینستاگرام

از میان شبکه های اجتماعی مختلف، اینستاگرام یکی از پرطرفدارترین ها در ایران است. این برنامه به شما کمک میکند تا افراد یا برند های مورد علاقه خود را دنبال کنید، از آخرین فعالیت ها و پست هایشان با خبر شوید، با دوستان و آشنایان خود در ارتباط باشید و یا دوستان جدید پیدا کنید. در این بین اما برخی در فضای اینستاگرام به طرق مختلف به دنبال کسب درآمد و یا عرضه ی محصولات خود هستند. اولین اصل هم برای کسب درآمد بیشتر، تعداد فالوور های بیشتر است. به همین دلیل این روزها برخی به هر دری میزنند تا فالوور های خود را افزایش دهند. حتی در برخی موارد برای این امر هزینه های گزافی را هم می پردازند. اما ما در این مقاله قصد داریم به شما راه هایی را نشان دهیم که بدون صرف هزینه هم بتوانید افزایش فالوور داشته باشید.

فالوورهای اینستاگرام

راه هایی برای افزایش فالوور

 

1- مشخص کنید دنبال چه طور مخاطبی هستید

تلاشتان را کاملا روی مخاطب هدف خود معطوف کنید. میتوانید با بدست آوردن یک سری اطلاعات، شناخت بیشتری از مخاطبان هدف خود داشته باشید. مثلا میتوانید با بررسی پروفایل های مخاطبان، تا حدودی متوجه سن، محل سکونت و جنسیتشان شوید. میتوانید با پرسیدن سوال هایی از آن ها بازخورد بگیرید و ببینید به چه مطالبی بیشتر علاقه دارند. همچنین خواندن کامنت های آن ها نیز می تواند به شما کمک زیادی کند.

همیشه به رقبای خود هم توجه کنید و ببینید نحوه ی تعامل و برخورد آنان با مخاطبانشان چگونه است. با این کار می توانید از نقاط قوت آنان درس بگیرید و نقاط ضعفشان را هم شناسایی و از آنها بهره بگیرید.

2- برای گذاشتن پست زمان بندی داشته باشید

گذاشتن پست در یک جدول زمانی مشخص می تواند در جذب بیشتر فالوور هایتان بسیار موثر باشد. همچنین سعی کنید در متوجه شوید که مخاطبانتان بیشتر چه زمان هایی را برای دیدن و خواندن پست های شما در نظر میگیرند.

3- با پیج ها و اکانت های مشابه در ارتباط باشید

یکی از بهترین کارهایی که می توانید در راستای پیشرفت و افزایش فالوور انجام دهید این است که پیج هایی که در زمینه هایی مشابه شما کار میکند را دنبال کرده و مطالبشان را با دقت زیر نظر داشته باشید. حتی کامنت های کاربران زیر پست هایشان را با دقت بخوانید. برای فالو کردن و یا لایک کردن مطالب مشابه خودتان، میتوانید از ربات ها و یا برنامه های مختلف استفاده کنید.

4- از هشتگ های مرتبط و با تعداد مناسب استفاده کنید

بسیاری از کاربران از طریق هشتگ ها مطالب مورد نظر را پیدا می کنند. اینستاگرام حداکثر اجازه می دهد تا 30 هشتگ زیر پست هایتان قرار دهید. البته این طور نیست که هرچه بیشتر هشتگ بزنید پست هایتان زودتر پیدا شود! به طور معمول بین 7 تا 10 هشتگ مناسب است اما باید این هشتگ ها کاملا به محتوایی که ارسال می کنیم مرتبط باشند.

5- منشن شدن در اکانت های دیگر

 از اینفلوئنسرهای دیگر که مطالبی مشابه با مطالب شما منتشر می کنند کمک بگیرید. منشن شدن توسط آن ها می تواند تا حد زیادی به جذب مخاطب کمک کند.

6- مسابقه استفاده از هشتگ برندتان برگزار کنید

ابتدا هشتگ مخصوص به برند خودتان ایجاد کنید. سپس مسابقه ای برگزار کرده و از مخاطبان بخواهید هشتگ شما را در زیر پست هایشان قرار دهند یا اینکه از هشتگ شما در کپشن خود استفاده کنند.

7- از ویژگی استوری اینستاگرام بیشتر استفاده کنید

برای بروز بودن، استفاده از ویژگی استوری اینستاگرام می تواند بسیار کمک کننده باشد. می توانید از  استیکر، سوال، نظرسنجی، ویدیوهای لایو و غیره برای استوری های خود استفاده کنید. این ویژگی ها اکانتتان را زنده تر و پویا تر نشان می دهد. همچنین می توانید استوری های مهم تر یا جذاب تر را هایلایت کنید.

افزایش فالوور

تا اینجا 7 مورد از مهم ترین راهکار های افزایش فالوور را یاد گرفتید. البته راه های دیگری هم برای این امر پیشنهاد می شود، مانند تبلیغ در دیگر شبکه های اجتماعی که در آنها فعال هستید، استفاده ی مداوم از لوکیشن ها و تگ ها و ... که هر کدام از این ها هم به نحوی تاثیر گذار خواهند بود.

 

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نمایش دیدگاه ها

deLsa_Sa_adat | 1397/07/28

bala raftan Like

اشتراک گذاری