نویسنده: موبویار

اینستاگرام

در مقاله ی امروز می خواهیم طریقه ی قراردادن نظرسنجی در استوری اینستاگرام  را به شما عزیزان آموزش دهیم، با ما همراه باشید!نظرسنجی و رای گیری (poll) همیشه راه خوبی برای درگیر کردن مخاطبین در شبکه های اجتماعی مختلف و جویا شدن نظر مردم در مورد یک موضوع خاص بوده است. در اینستاگرام نیز افراد، برند ها و کمپانی های مختلف برای ارسال سوال، دریافت بازخورد، جمع آوری ایده ها و ارتباط متقابل با مخاطبین و طرفدارانشان گهگاهی از نظرسنجی استفاده می کنند. خوشبختانه روش ایجاد نظرسنجی (poll) در اینستاگرام بسیار آسان است. ولی انتخاب یک موضوع و پرسش جالب که بتواند مخاطبین را جذب و مشتاق به شرکت در نظرسنجی کند شاید کمی مشکل باشد

 

آموزش قراردادن نظرسنجی در استوری اینستاگرام 

 

هرچند در حال حاضر قابلیت نظرسنجی اینستاگرام آینده ی مبهمی پیش رو دارد و اینستاگرام فعلا در حال بررسی و بازبینی آن است، با این حال نظر سنجی می تواند روش خوبی برای تبادل نظر و ارتباط با مخاطبین باشد. برند ها و کمپانی های مختلف از نظر سنجی های اینترنتی برای جمع آوری بازخورد در مورد محصولات و خدمات، در مورد تغییرات پیشنهادی، ایده های جدید و نظرات کاربران استفاده می کنند. افراد نیز به دلایل شخصی مختلف از نظرسنجی استفاده می کنند مثلا آیا لباس قرمز یا سفید بپوشند و یا از این قبیل سوالات!

مجموع سوالاتی از این دست هم میتواند برای سوال کنندگان جذاب باشد که احساس یکنند عده ی زیادی مشاور و نظر دهنده راجبه خیل یاز مسائل زندگیشان خواهند  داشت که بدون شناخت و قضاوت و کاملا بیطرفانه میتوانند در رسیدن به مقصد مورد نظرشان از آنها کمک و مشورت بگیرند. از طرفی برای فالوورها هم ایجاد این حسه صمیمت و شرکت داده شدن در خیلی از مسائبپل شخصی و یا امور مهم صاحبان پیج های دیگر لذتبخش خواهد بود. این امر میتواند وفاداری در میان مجموعه اعضای یک پیج را بلاتر ببرد. اما فراموش نکنید همیشه افراط و تفریط موجب ایجاد مشکلات زیادی بوده ست از جمله اینکه ممکن است کسیکه بیش از اندازه مشکلات و سوالاتش را به نظر سنجی استوری بگذارد استقلال فکری خود وعزت نفسش را از دست بدهد.

 

 

همچنین کاربران اگر بیش از اندازه با پرسش و نظر سنجی مواجه شوند ممکن است از آن صفحه خسته بشوند.بنابراین فراموش نکنید کلید طلایی استفاده از هر قابلیتی استفاده به جا و به اندازه از آن قابلیت است. در ادامه یکی دومورد از قابلیت های جذاب استوری گذاشتن از قبیل ایجاد نظر سنجی و یا گذاشتن موزیک روی استوری را خدمت شما عزیزان آموزش خواهیم داد.

 

نحوه ایجاد یک نظرسنجی دراستوری اینستاگرام

به منظور ایجاد یک نظرسنجی در اینستاگرام، در ابتدا باید یک پست در غالب استوری (story) بسازید.توجه داشته باشید که پست استوری حتما باید مربوط به موضوع نظر سنجی شما باشد تا کاربران از سوال و پست شما گیج نشوند.

برای ایجاد نظر سنجی از داخل پنجره ی استوری :

۱.از بالای پنجره آیکون استیکر را انتخاب کنید سپس استیکر poll  را انتخاب کنید.

 

 

 آموزش تصویری قراردادن نظرسنجی در استوری اینستاگرام

 

قراردادن نظرسنجی در استوری اینستاگرام

 

۲- در قسمت Ask a question سوال مورد نظرتان برای نظرسنجی را مطرح کنید.

۳.پس ازتعیین سوال میتوانید برای پاسخ ها عوض استفاده از پاسخ های پیش فرض از قبیل بله یا خیر(Yes و NO)سوالاتی بصورت شخصی که مطابق میل خودتان و مرتبطتر با موضوع هستند را انتخاب کنید.

 

 

آموزش تصویری قراردادن نظرسنجی در استوری اینستاگرام

قراردادن نظرسنجی در استوری اینستاگرام

 

۴.بعد از اتمام مراحل،چک و تائید نهایی برای بارگذاری گزینه ی Done در بالا سمت راست را انتخاب کنید.

۵.در نهایت میتوانید محل قرارگیری پرسشتان را مشخص کنید که در کدام قست از تصویر استوی اینستاگرام شما قرار بگیرد.

پس از انتشار پست فالوورهایی که به آنها امکان دیدن استوریهایتان را داده باشید و در لیست پنهان شما نباشند میتوانند استوری شمارا ببینند. در جهت آموزش پنهان کردن برخی استوری های از دید یکسری از مخاطبینی که علاقمند نیستید آن استوری را با آنها شریک بشوید قبلا در موبویار آموزش گذاشتیم ایم میتوانید با مراجعه به مطلب آموزش گذاشتن استوری اینستاگرام این موضوع و چند ترفند دیگر دز مینه استوری را فرا بگیرید. پس از اینکه پست خود را منتشر کردید مخاطبین شما می توانند با انتخاب جواب دلخواه شان در نظرسنجی شرکت کنند. در صورتی که نوتیفیکیشن شما فعال باشد، هر رایی که صادر می شود از طریق اعلان با خبر خواهید شد، اگر هم اعلان نوتیفیکشن هاس شما فعال نیست و نمیدانید از کدام قسمت میشود آنها را فعال کرد پیشنهاد میکنیم به مقاله سیرتا پیاز اینستاگرام موبویار سر بزنید. در صورتیکه علاقمند به فعالسازی نوتیفیکیشن ها  نیستید میتوانید  استوری را باز کرده و گزینه ی  Seen by X viewers را از پایین آن انتخاب کنید. سپس می توانید نتیجه ی نظرسنجی و کسانی که رای داده اند را مشاهده بفرمائید.

 

آموزش تصویری قراردادن نظرسنجی در استوری اینستاگرام

قراردادن نظرسنجی در استوری اینستاگرام

 

 

خب تا به اینجا شما را با نحوه قراردادن نظرسنجی در استوری اینستاگرام آشنا کردیم. مواردی که بالاتر توضیح داده شد بیس اولیه گذاشتن نظرسنجی اینستاگرام بود که برای شروع به همه آنها نیازمند خواهید بود. اما اگر علاقمند هستید در این حوزه کمی حرفه ای تر برخورد کنید و سوای از یک نظر سنجی ساده و ایجاد احساس نزدیکی با مخاطبینان به اهداف دیگری نظیر بالا بردن سطح اعتبار صفحه اینستاگرامیتان، نظر سنجی در مورد خرید و یا اضافه کردن کالا یا خدماتی جدید در فروشگاهتان و تخمین زدن میزان محبوبیت آن در بین مخاطبین،جا انداختن برندینگ و مواردی از این دست هم برسید.در ادامه با همراه باشید.

 

چطور نظر سنجی جذابی ایجاد کنیم؟

انتخاب موضوع در نظر شما بسیار مهم است. مثلا دریک پیج فروشگاهی وقتی شما در مورد انتخاب رنگ لباسی که در مهمانی خواهید پوشید سوال میپرسید یقیننا علاوه بر دسته ای معدود از مخاطبین و یا اشخاصی که با شما احساس نزدکی دارند یقیننا اشخاص دیگری در این نظر سنجی شرکت نخواهند کرد علاوه براین این موضوع کمی سطح اعتبار و وقار پیج شمارا پائین خواهد کشید مگر اینکه پیج شما پیجی تماما شخصی و در رابطه با خودتان و کارهای روزانتان باشد. مثلا در یک پیج فروشگاهی پیشنهاد میشود سوالاتی بپرسید تا علاوه بر حفظ وجه احتماعی شما و فروشگاهتان به همان نسب احساس نزدیکی و صمیمیت را بین شماو فالوورهایتان که عمدتا میتوانند خریداران و مشتریان شما باشند بالاتر ببرد. برفرض مثال میتوانید از آنها بخواهید به انتخاب خودشان روزی را جهت روز تخفیف انتخاب کنند و در آن روز تخفیفی برای مشتریان سری اولتان در نظر بگیرید. و یاا مثلا چند کالا معرفی کرده و با توجه به رای اکثریت  یکی یا چندتا از آنها را به فروش فوق العاده بگذارید. ممکن است در این زمینه کم یوسد کمتری عایدتان شود اما یقیننا نتایج جلب مشتری و وفاداری او که منجر به خرید های بعدی خواهد شد جذابتر خواهند بود.یا مثلا راجع به اینکه شعبه جدید را در چه شهری و با حتی با چه نام و پسوندی بنا کنید از آنها مشورت بگیرید. اینکار حسه خریدارانه بودن و نگاه مالی به فالوورها را از بین میبرد و روابط صمیمانه ای بین شما و مشتریهایتان ایجاد خواهد کرد. از اگر می خواهید افراد زیادی در نظرسنجی شما شرکت کنند باید در انتخاب موضوع، نحوه ی بیان دقت کافی داشته باشید و نوع پرسش سوال تان را با دقت انتخاب کنید طوری که افراد را جذب کند.

 

نظر سنجی راجع به کالا و یا خدمات خاص

یکی از پرکاربردترین و البته جذاب ترین کاربرد های گذاشتن نظر سنجی اینستاگرام در استوری این است که شما با صرف زمان خیلی اندک و تقریبا بدون هزینه میتواندی نظر بستر فروش خود و یا مخاطبینتان را مشخص کنید. بدیهیست که هرچه تعداد بالاتر باشد نظر سنجی معتبرتر و دقیقتری خواهید داشت. نظر سنجی راجع به یک محصول خاص و یا خدماتی که قصد دارید تازه آنرا به مجموعتان اضافه کنید. برفرض مثال میتوانید بپرسید مخاطبینتان بیشتر میپسندد در یک روز خاص فروشگاه شما را دارای تخفیف ببینند و یا هزینه ارسال ها را برای همه محصولات  تا حدودی کمتر کنید؟ راجع به محصولاتی که قصد دارید آن ها به مجموعتان اضاف کنید قبل از خرید و سفارش سوال بپرسید.سلیقها پیش بینی شده نیستتند ممکن است شما با خرید محصولی بدون تجربه و دانش کافی دچار ضررو زیان شوید پس اگر تجربه کافی ندارید و یا پیج اینستاگرام را به تازگی روبراه کرده اید حتما قبلا از اقدام به خرید محصول جدید از مشتریانتان نظرشان را بپرسید.

این سریع ترین و آسان ترین روش برای انجام این کار است و هیچ هزینه ای نیز ندارد. علاوه بر این شما را قادر می سازد تا در صورت دریافت بازخورد منفی به سرعت در جهت بهبود محصول مورد نظر اقدام کنید.

 

نحوه قراردادن نظرسنجی در استوری اینستاگرام

در نظر سنجی ها از موضوعات داغ (trends) استفاده کنید

ترند ها مطالب داغی هستند که در میان اکثریت کاربران شناخته شده و محبوب هستند افراد زیادی در شبکه های اجتماعی در رابطه با آن ها پست می گذارند و نظر می دهند. استفاده از ترند ها و مطالب داغ روز می تواند ایده ی خوبی برای ایجاد یک نظرسنجی محبوب و موفق در استوری اینستاگرام شما باشد و توجه زیادی را جلب کند. تنها کافیست ترند ها را دنبال کنید البته دقت ویژه به این موضوع داشته باشید هرموضوعی با وجود ترند بودن نمیتواند مناسب پیج شما باشد. حتما تاکید میکنیم که از ترند های مرتبط استفاده کنید اگر موضوع خاصی در بین آن ها در زمینه ی علایق یا تخصص شما بود در رابطه با آن یک نظرسنجی ایجاد کنید. سپس مشاهده می کنید که نظرسنجی بیش از معمول افراد را جذب می کند زیرا که مربوط به مطالب داغ روز است!

 

نظرسنجی ایموجی اسلایدر

نوعی دیگر از نظر سنجی ها در استوری اینستاگرام وجود دارد که افراد در زمان هایی که بخواهند حالت فانتزی تر به سوالات خود بدهند با توجه به مضمون سوالات،مخاطبین سوال و نوع پاسخ ها از این حالت استفاده میکنند. در این روش که به ایموجی اسلایدر شهرت دارد که در آن افراد به میزان رضایمتندی و داشتن نظر مثبت راجع به موضوع پرسش اسلایدر را میکشند. از این نوع نظرسنجی بیشتر زمانی استفاده می شود که افراد میخواهند میزان علاقه کاربران را نسبت به یک موضوع خاص دریابند. برای انتخاب این آپشن در قسمت استیکر های استوری یک آیکون با ایموجی قلب و اسلایدر وجود دارد، آن را انتخاب کرده. سپس سوال خودتان را بپرسید مثلا “برای تماشای فلان فیلم چقدر مشتاق هستید؟ و در نهایت پست را ارسال کنید. کاربران با کشیدن اسلایدر میزان اشتیاق خود را نسبت به سوالی که پرسیده اید نشان می دهند.

 

آموزش تصویری قراردادن نظرسنجی در استوری اینستاگرام

قراردادن نظرسنجی در استوری اینستاگرام

 

چطور در نظر سنجی اینستاگرام درج لینک کنیم؟

شاید برایتان جالب باشد بدانید که شما در استوری اینستاگارم قادر هستید از لینک صفحات و وبسایت های شخصیتان استفاده کنید. در واقع این نظر سنجی فرصت خوبی برای تبلیغ لینک شبکه های دیگر خود به صورت رایگان به شما میدهد.

مثلا میتوانید راجع به موضوعی که وبسایت شما در رابطه با آن فعالیت دارد یک نظر سنجی ایجاد کنید سپس لینک وبسایت یا مقاله ی مرتبط با آن را در نظر سنجی درج کنید. به این ترتیب افراد زیادی با کلیک بر روی لینک به وبسایت مورد نظر مراجعه کرده و از آن بازدید می کنند.

با این روش قادر خواهید بود از طریق نظرسنجی های اینستاگرام بسیاری از کار ها نظیر دریافت بازخورد، گرفتن بازدید برای وبسایت و … را رایگان و سریعتر انجام دهید و از مخاطبین خود در رابطه با بسیاری از موضوعات نظر خواهی کنید. همانطور که متوجه شددی درست کردن یک نظر سنجی ساده کر بسیار راحتیست اما اینکه بدنید چه وقت و چطو راز آن استفاده کنید تا برایتان صرفا یک سرگرمی نباشد کمی کار را تخصصی تر خواهد کرد. ثمردهی نظرسنجی رابطه مستقیم با  موضوع نظرسنجی و نحوه ی پرسش شما بستگی دارد و با رعایت نکاتی که خدمت شما توضیح دادیم قطعا قادر به ایجاد یک نظرسنجی جذاب خواهید بود!

 

جمع بندی

در این مقاله به آموزش گذاشتن نظرسنجی اینستاگرام پرداختیم چیزیکه بی شک یکی از جالبترین و جذابترین قابلیت های استوری اینستاگرام است. چرا که در آن میتوان به تعامل و صمیمیت بیشتری در بین فالوورها رسید. اما چیزی که بدیهیست استفاده از این قابلیت در راستای ایجاد سرگرمی یقیننا کاری سهل و آسان خواهد بود درست همانطور که در ابتدای مقاله راجع به نحوه قراردادن نظرسنجی در استوری اینستاگرام با شما گفتگو کردیم و دیدید که در عرض چند خط کوتاه میشد این قابلیت را برای شما شرح و تفسیر کرد. اما چیزی که شما را از باقی پیج ها متمایز میکند و میتواند باعث پیشرفت شما در زمین های مختلف و پیشی گرفتن از رقبا که همانا پیج های پرکاربرتر هستند شود این است که به نسبت بقیه خاصتر و حرفه ای تر عمل کنید تا به این ترتیب بتوانید فروش و فالوورهای حرفه ای تری هم داشته باشید.در ادامه چند نکته مهم در زمینه استوری گذاری و نظر سنجی به جهت بالا بردن اعتبار پیج و جذب مخاطب بیشتر به شما عزیزان آموزش دادیم که البته به صورت گسترده تر و خارج از تنها استوری کارهای زیادی در غالب باید ها و نباید های اینستاگرام هست که میتوانید در مقاله چه کارهایی در اینستاگارم سبب کاهش فالوورها میشود مطالعه کنید. امیدواریم که از مقاله قراردادن نظرسنجی در استوری اینستاگرام استفاده لازم را برده باشید.سپاس از همراهی شما

 

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اشتراک گذاری