نویسنده: مصطفی حافظی

رشد و توسعه فردی

در این مقاله می خواهیم راجع به اقدامات موثر مدیران حرفه ای صحبت کنیم. حتما تا به حال این جمله را شنیده اید که می گویند: «مردم کار بد را ترک نمی کنند، بلکه رییس بد را ترک خواهند کرد». اما آیا اطلاعاتی وجود دارد که این ادعا را ثابت کند؟ درجواب باید بگوییم بله، البته!

با انجام تست شخصیت شناسی شغلی میزان اعتماد به نفس خود را بسنجید و با مشاغل مناسب شخصیتتان آشنا شوید
 

در یک مطالعه، 61 درصد از افرادی که برای یک رییس بد کار می کردند، اینطور عنوان نمودند که به دنبال یک کار جدید برای خود هستند در حالی که فقط 27 درصد کسانی که روسای خود داشتند در فکر یافتن شغل جدید بودند. در مطالعه ای دیگر که احتمالا خواندنش برایتان هیجان انگیز تر خواهد بود، مشخص شد که 65 درصد از کارکنانی که تحت نظر یک رییس بد کار می کنند، در فعالیت های خود صادق نیستند، این آمار برای روسای خوب حدود 19 درصد عنوان شده است.

همه ی این مطالب نشان می دهد که مدیران خوب بهترین ها را به ارمغان می آورند و مدیران بد، بدترین ها را. با ما همراه باشید تا اقدامات موثر مدیران حرفه ای را بهتر بشناسیم.

اقدامات موثر مدیران حرفه ای

1-  اطلاعات خودش را با کارمندان به اشتراک می گذارد

برخی از مدیران فکر می کنند، هر تکه از اطلاعاتی که با کارمندان خود به اشتراک می گذارند، بخشی از قدرت و اقتدارشان را کاهش می دهد. اما حقیقت کاملا برعکس است. مدیران موفق کاملا بر این نکته تاکید دارند که به اشتراک گذاری اطلاعات با کارمندان شرکت یا اداره، جایگاه مدیر را بالاتر می برد.

اقدامات موثر مدیران حرفه ای

2- به دنبال فرصتی برای جشن گرفتن موفقیت هاست

یکی از اقدامات موثر مدیران حرفه ای این است که موفقیت های شرکت را جشن گرفته و کارمندان را تشویق نمایند. آن ها هرگز با خود این را نمی گویند که «برای چه من باید یک نفر را به خاطر انجام وظیفه اش تحسین کنم؟» و دقیقا برعکس، به دنبال یک دلیل می گردند تا به نحوی کارمندان را مورد تشویق قرار دهند. این کار را هم به صورت خصوصی با یک کارمند خاص و هم به صورت عمومی انجام می دهند و نکات مثبت موجود در کارکنان را تحسین می نمایند.

آن ها به خوبی این نکته را می دانند که پرداخت حقوق، نیاز درونی انسان ها را به تحسین شدن و با ارزش شمرده شدن برطرف نمی کند.

3- به زمان کارکنان ارزش و احترام قابل است

کارفرمایان موفق، هیچگاه این موضوع را به کارمندانشان القا نمی کنند که زمان من از زمان شما با ارزش تر و مهم تر است. آن ها کارمندان را منتظر ملاقات های زمان بندی شده نگه نمی دارند و سعی می کنند به جای تحت فشار قرار دادن شان، مجموعه را به سمت پیشرفت جمعی سوق دهند.

متاسفانه گاهی دیده می شود که برخی مدیران دنبال سردواندن کارمندانشان هستند. اگرچه این اصلا بد نیست که یک مدیر کارمندان را همواره در حال تلاش و کوشش برای پیشرفت شرکت ببیند اما هرگز به خاطر کارهای گاها کم ارزش استرس زیادی به کارمندان وارد نمی کنند.

4- احساس همدلی و انسانیت دارند

مدیران بد، فقط از این دید کارمندان خود را می بینند که اگر کار را خوب انجام دهند قابل تحسین هستند و اگر جایی بد عمل کنند، باید با آنها بدرفتاری نمود. اما در مقابل مدیران خوب، کارمندان را چیزی بیش از عاملی برای توسعه ی شرکت می بینند. آن ها قادرند خود را در جایگاه کارمندان قرار دهند و از دیدگاه کارمندان  مسائل را ببینند. هرچند معنی این حرف این نیست که به کارمند خود به راحتی بگویند «من واقعا متاسفم شما روز خیلی بدی داشتید، دیگر نیاز نیست کار را در زمان معین شده انجام دهید». اما باید درک کنند که بالاخره کارمندان هم انسان هستند و احساساتی برای خود دارند.

اقدامات موثر مدیران حرفه ای

5- همواره پاسخگو و مسئولیت پذیر است

مدیران نالایق، به محض رخ دادن کوچکترین اشتباه، انگشت اتهام را به سوی دیگران نشانه می روند. آن ها بدون فکر کردن به عواقب کار، کارکنان را زیر سنگین ترین تهمت ها می برند. یک رییس خوب کاملا بر این موضوع واقف است که مهمترین بخش کار وی مسئولیت پذیری در مقابل عملکرد کل تیم است. البته این بدان معنا نیست که مدیر نباید کارمندانش را در جریان اتفاقات و کارهای اشتباهی که انجام شده قرار دهد، بلکه به معنی این است که آن ها را برای هر اتفاقی سرزنش نکند.

با انجام تست شخصیت شناسی شغلی میزان اعتماد به نفس خود را بسنجید و با مشاغل مناسب شخصیتتان آشنا شوید
 

6- تشکر و قدردانی میکند

برخی مدیران فکر می کنند کاری که کارمند انجام می دهد درست مثل دِینی بر گردن آن هاست. درست است که آن ها حقوق خود را دریافت می کنند اما همانطور که در موارد قبلی نیز گفته شد، این موضوع کافی نیست. گاهی با بیان یک جمله ی ساده ی «متشکرم» کارمند را به شدت تحت تاثیر قرار می دهند.

7- فراموش نمی کند که کارمندانش بیرون محیط کار نیز برای خود زندگی دارند

مدیران بد، کارکنان را انسان های تک بعدی می بینند که فقط در محیط کار باید حضور داشته باشند و رییس هرگز نباید تا روز بعدی نگران آن ها باشد. اما مدیران خوب، این را کاملا درک می کنند که کار فقط یک جنبه از زندگی کارمندان است. آن ها نیز برای خود فامیل ها، دوستان، سرگرمی ها و سایر دلبستگی های دیگر دارند و اگر یک دلیل مشخص و کافی وجود نداشته باشد تا دیروقت سر کار نخواهند ماند.

8- منظورش را به وضوح بیان می کند

به نظر می آید برخی از رییسان همه کار می کنند تا یک جواب مستقیم وسر راست به کارمندان خود ندهند. دلیلش هم احتمالا این است که نمی خواهند در مقابل آنچه که بیان کرده اند بعدا مسئولیتی گریبان گیرشان شود. اما یکی از اقدامات موثر مدیران حرفه ای این است که، منظورشان دقیقا همان است که به زبان می آورند و آنچه که در ذهنشان می گذرد را به طور کامل و شفاف بیان می کنند. این کار باعث می شود کارمندان برای گرفتن منظور اصلی رییسشان مجبور نباشند چیزی را حدس بزنند و یا تفسیر نمایند.

اقدامات موثر مدیران حرفه ای

9- یک رهبر واقعی هستند

حتما تا به حال با این موضوع برخود داشته اید که گاهی همه ی پیشرفت های یک شرکت فقط در بازه ی زمانی مدیریت یک تیم خاص به وقوع پیوسته است؟ این امر قطعا نمی تواند اتفاقی باشد. مدیران خوب، الهام بخش و مربی هستند و به نقاط قوت کارکنان خویش می اندیشند. اگر ببینند یک کارمند برای پذیرفتن چالش جدیدی آمادگی دارد، با کمال میل، وی را به مسیری که بدان علاقه دارد می فرستند.

همه این موارد را کنار هم داشته باشید

اگر هم اکنون صاحب یا مدیر یک کسب و کار هستید، کدام یک از اقدامات موثر مدیران حرفه ای را انجام می دهید؟ آیا کارمندانتان می توانند این 9 ویژگی را در درون تان ببینند؟ اگر اینطور نیست شما عملا در حال تلف کردن پول و وقت خود هستید و احتمالا بهترین کارمندان خود را از دست خواهید داد. اگر هم اینطور نباشد، حداقل انگیزه شان برای ادامه کار از بین می رود.

با انجام تست شخصیت شناسی شغلی میزان اعتماد به نفس خود را بسنجید و با مشاغل مناسب شخصیتتان آشنا شوید
 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نمایش دیدگاه ها

یلدا | 1397/10/09

رییسی که همه ی این شرایط رو داشته باشه واقعا فرشتس! پیدا نمیشه

اشتراک گذاری