نویسنده: موبویار

اندروید

در دو یا سه سال گذشته ال جی در بخش تولیدات گوشی های هوشمند خود مدام در حال ضرر دادن است به طوری که مطابق گزارشات منتشر شده از اخبار تکنولوژی، در سه ماهه ی چهارم سال 2017، حدود 192 میلیون دلار ضرر کرده است. این شرایط در سال 2018 نیز بهبود چندانی نداشته و انتظار می رود تا پایان این سال میلادی میزان ضرر شرکت به 400 میلیون دلار می رسد.

گوشی های ال جی

نظر صاحبان ال جی چیست؟

با این حال اما "هوانگ"مدیرعامل ال جی موبایل معتقد است به زودی شرایط تغییر می کند و اتفاقات خوبی برای این شرکت رقم خواهد خورد. وی پس از معرفی اسمارت فون V40 ThinQمدعی شد ال جی در کنار دو یا سه شرکت دیگر، تنها شرکت های حوزه ی تکنولوژی هستند که برای شروع به کار نسل بعدی شبکه های موبایل قادر به عرضه ی گوشی های سازگار با 5Gمی باشند و این موضوع می تواند به افزایش فروش گوشی های همراه ال جی منجر شود. علاوه بر تاثیر مستقیم بر فروش محصولات، ال جی امیدوار است این امر باعث شود تا شناخت عموم مردم از تلفن های هوشمند ساخته شده توسط این شرکت بیشتر شود.

حالا بد نیست بدانیم اینترنت 5Gچیست که ال جی انقدر به آن دل خوش کرده نجات خود از ضرر دهی را در گرو ارائه ی آن می داند.

اینترنت 5G چیست؟

5G

نسل پنجم اینترنت یا 5G، نام نسل بعدی اینترنت موبایل است که قرار است بعد از 4G انتشار یابد. این سرویس سرعت فوق تصوری را از نت ارائه می دهد و محدودیت های کمتری هم نسبت 4G دارد. این نسل از اینترنت برای مواردی مانند اینترنت اشیاء که این روزها زیاد بر سر زبان ها افتاده بسیار مناسب است. 5G می تواند با تاخیر بسیار پایین اطلاعات را ارسال و دریافت کند. این ویژگی برای مثال برای گیمر هایی که می خواهند کوچکترین حرکتشان به لحظه به سمت سرور ایجاد شود و پاسخی دریافت گردد بسیار حائز اهمیت است.

مطابق اخباری که از ال جی به بیرون درز کرده، ال جی قرار است با اوپراتور آمریکایی اسپرینت نخستین گوشی های مجهز به 5G را منتشر نماید. البته تا به حال تنها اخباری که از این همکاری در دست است زمان حدودی عرضه ی این تلفن های هوشمند می باشد که احتمالا در نیمه ی اول سال 2019 خواهد بود. با این حال اسپرینت این موضوع را تایید کرده که طراحی این دیوایس ها متفاوت و جذاب است و فقط یک ورژن ارتقا یافته ی V40 ThinQ را شاهد نیستیم.

حال باید صبر کرد و دید آیا ال جی قادر خواهد بود ضرر 400 میلیون دلاری خود را جبران و به مرز سود دهی برسد؟ اتفاقی که فعلا با شک و تردید میتوان راجع به آن نظر داد اما هیچ چیز در دنیای امروز غیر ممکن نیست.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اشتراک گذاری