نویسنده: خسرو یزدانی

زیبایی پوست

آشنایی با انواع لیزر پوست تقریبا میتوان گفت دغدغه زیبایی از اولین روزهای خلقت تا به کنون یکی از مهمترین  دغدغه های بشریت بوده است که زمان و انرژی زیادی از سمت هر شخص برای تضمین آن صرف شده است.به همین جهت تمام انسان‌ها به دلیل گرایش قابل توجهی که به زیبایی و پاکیزگی داشته اند همواره در تلاشند تا بتوانند با کشف راهکارهایی جدید و تازه نیازهایشان را برطرف کنند. حذف موهای زائد و رفع لکه های پوستی در زمانیست که یک معضل زیبایی شناخته میشود و تاکنون روش‌های زیادی به میان آمده تا بتواند کمی اثربخش‌تر از روش‌های قبلی خود باشد.در این مقاله هم ما به بررسی یکی از این روش های موجود پرداخته ایم. مقاله امروز در باب آشنایی با روش لیزر پوست وروش های درمان لکه  های پوستی توسط این عمل است.

 

آشنایی با انواع لیزر پوست/ عوارض و فواید آن

لیزر پوست با توجه به فواید ارزنده ای که دارد، امروزه به عنوان بهترین راهکار درمانی حذف موهای زائد و همچنین رفع اسکار، جای جوش، درمان بیماری‌های پوستی و … توسط یک متخصص پوست در اکثر کلینیک‌های تخصصی پوست و مو مورد استفاده قرار می‌گیرد و توانسته است سطح رضایت تعداد بی‌شماری از مراجعه‌کنندگان را متوجه خود سازد.البته در این مقاله بصورت تخصصی به بررسی روش های درمان و انواع لیزر پوست جهت رفع تیرگی و لکه های پوستی پرداخته ایم.

 

لیزر پوست

لیزر پوست

موارد مهم در لیزر پوست که باید بدانید

گذشته از اینکه با بالارفتن سن نفوذ عوامل خارجی به پوست بیشتر میشود پوست هم قدرت خود را در مقابله با این عوامل و دفع سلول های مرده را از دست میدهد.به این ترتیب برای تنفس بهتر پوست باید این سلول های مرده از سطح آن برداشته شود تا همه مشکلات و ناهمواری های پوستی مرتفع شود و پوست تجدید قوایی کرده باشد.

جدا از روند طبیعی افزایش سن، عوامل دیگری هم مانند آلودگی هوا ،نور خورشید، استفاده از مشروبات الکلی، کشیدن سیگار ، تغییرات هورمونی و یا ترکیبی از همین موارد، به دلیل از دست رفتن کلاژن باعث آسیب پوست صورت و پیری زودرس آن می شود. از چهل سالگی تولید کلاژن به طور میانگین سالیانه 1% کاهش می یابد. و همچنین آفتاب سوختگی که از علل مهم پیری پوست است علاوه بر تسریع روند پیری پوست و از دست دادن کلاژن، این لایه را چنان مورد تخریب قرار میدهد که دیگر قادر به محافظت از لایه سطحی پوست نیست و باعث بروز چین و چروک ها می شود. برای کاهش چین و چروکهای صورت همراه با بازسازی کلاژن از لیزر استفاده می شود.

 

مضرات لایه برداری های شیمیایی پوست به نسبت لیزر

از هر دو روش لایه برداری شیمیایی و لیزر برای ایجاد تغییرات ظاهری در پوست،رفع چین و چروک و لکه استفاده میشود اما لایه برداری مربوط می شود به پاکسازی شیمیایی چند لایه سطحی پوست که در روش لایه برداری با لیزر با استفاده از لیزر دی اکسید کربن لایه های سطحی پوست را بدون آسیب رساندن به بافت آن سوزانده میشوند.

بهتر این است برای انتخاب هر کدام از روشهای گفته شده، از نظر پزشک معالجتان استفاده کنید. پزشکان نیز با درنظر گرفتن عواملی چون جنس ، ضخامت ، رنگ و هدفتان به شما گزینه مناسب پوست شما را پیشنهاد می کنند.

 

انواع روش های درمانی لیزر پوست

برای اینکار عموما سه نوع لیزر برای استفاده وجود دارد:

 • لیزر دی اکسید کربنCO2

 • لیزر اربیوم

 •  لیزر N-lite 

محبوب ترین روش بین موارد بالا لیزر CO2است. که  بدلیل اثر ماندگاری بلند مدت طرفداران بیشتری دارد.پروسه این عمل در طی چند جلسه 15 تا 90 دقیقه ای طی میشود.

لیزر اربیوم ، این روش نسبت به لیزر دی اکسید کربن کمتر مورد استفاده قرار میگرد این نوع لیزر معمولا برای افرادی که رنگ پوست تیره تری دارند پرکاربردتر است.

و اما گزینه آخری یعنی عمل لیزر N-lite به اندازه دو مورد قبل موثر و البته محبوب نیست اما هزینه کمتری نسبت به دو روش فوق دارد.  از این روش غالبا برای از بین بردن نقص های کوچک صورت مورد استفاده میشود.

این تکنولوژی درواقع برای کسانی که شاغل هستند و نمیتوانند برای درمان و دوره نقاهتشان زمان زیادی صرف کنند بسیار مناسب است.

در لیزر پوست به روش ان لایت که دارای انرژی ضعیفیست در واقع فقط رگهای خونی زیر پوستی مورد هدف قرار میگیرند.که موجب آسیب به رگها نمیشود اما همین تحریک و فعالیت های شیمیایی  موجب به بازسازی کلاژن و ترمیم در منطقه درمان میشود.

 

لیزر پوست

لیزر پوست

آیا لیزر درمانی بی خطر است؟

باید گفت که چنانچه عمل لیزر را یک پزشک متخصص انجام دهد آری ! بی خطر است. برای اینکه نتیجه کار به حد مطلوب باشد، این عمل باید با دقت بالایی انجام گیرد.

برخی از نتایج نامطلوب لیزر درمانی توسط افراد بی تجربه عبارتند از : بروز عفونت ، زخم ، ورم، آکنه ، خارش و....

 

لیزر پوست

لیزر پوست

پس از درمان با لیزر چه مواردی را نیاز است رعایت کنیم؟

پس از قرار گرفتن درمعرض لیزر ممکن است به تجویز پزشک ناحیه لیزر شده برای دوساعتی پانسمان شود.پس از برداشتن پاسنمان، نیاز است ناحیه لیزر شده را خوب چرب کنید تا پوسته پوسته نشود.ممکن است حتی با گذشت 72 ساعت شما کمی احساس خارش داشته باشید. نگران نباشید روند بهبود پوست شما ممکن است تا 21 روز به طول بیانجامد.در این چند روز میتوانید از لوازم آرایشی برای پوشاندن سطح قرمز پوست استفاده نمایید.

تاثیر لیزر پوست در درمان، رفع و از بین بردن لکه‌های قهوه ای: پیری فرآیندی است گریز ناپذیر ، و با گذشت سن بیشترین آثار پیری روی پوست ظاهر خواهد شد. از جمله علائمی که در پیری مشاهده میشود ایجاد چین و چروک ، شلی و افتادگی پوست و پیدایش لکه های مختلف از جمله لکه های قهوه ای روی پوست است، این لکه های قهوه ای رنگ روی پوست ، معمولا لکه های مسطحی هستند ، که معمولا به رنگ قهوه ای مایل به زرد ، قهوه ای یا سیاه رنگ میباشند ، که به آن ها لکه های کبدی یا خورشیدی هم گفته می شود .

سایز این لکه ها معمولا متفاوت است و معمولا در بخش هایی که بیشتر در معرض آفتاب هستند بیشتر دیده میشوند . این لکه ها تاثیر بسیار بدی بر زیبایی ظاهری افراد میگذارند و سبب کاهش اعتماد بنفس آنها میشوند ، و باعث کاهش اعتماد به نفس افراد می شود . درست است که این لکه ها با گذشت سن و در بین افراد بالای ۵۰ سال بیشتر شایع است ، ولی این لکه ها در افراد جوان هم ظاهر می شود ، قرار گرفتن در معرض نور خورشید بصورت مستقیم باعث تشدید این لکه  های تیره پوستی میشود .

در افراد مختلف دلایل گوناگونی از جمله دلایل  ارثی و ژنتیکی میتواند داشته باشد . لکه های قهوه ای رنگ به شکل های مختلفی مانند کک و مک ، خال و نواحی تیره رنگ روی پوست نمایان میشوند.وجود این لکه های قهوه ای رنگ روی پوست سرطانی نیست و هیچ مشکلی برای شما به وجود نخواهد آورد. اما اگر از بابت ظاهر خود که با وجود این لکه ها ممکن است به شادابی و طراوت اولیه اش نباشد نگران هستید نگران نباشید چون راه های زیادی برای از بین بردن این لکه ها وجود دارد و بهترین روش آن هم درمان با لیزر است. لیزر درمانی یکی از بهترین و موثر ترین روش ها در از بین بردن لکه های قهوه ای رنگ می باشد .

فراموش نکنید درمان پایان کار نیست و شما باید بعد از درمان هم برای حفظ نتیجه از پوستتان مراقبت و محافظت کنید ، مخصوصا در برابر نور خورشید که عل اصلی بروز این لکه هاست.در واقع میتوان گفت اگر باز هم به همان شدت سابق در معرض نور خورشید قرار بگیرید آن هم بدون استفاده از کرم های مراقبتی و ضد نور خورشید روند  درمان اثر چندانی نخواهد داشت و دوباره سر و کله ی لکه های قهوه ای روی پوست ظاهر می شود . در صورتی که تصمیم جدی برای درمان لکه های قهوه ای رنگ روی پوست دارید ، می توانید از لیزر درمانی استفاده کنید .

 

لیزر پوست

لیزر پوست

از بین بردن لکه‌های قهوه‌ای رنگ روی پوست با لیزر

استفاده از این روش در طولانی مدت موجب بهبودی و رفع کامل لکه ها میشود.  از بین بردن لکه‌های قهوه‌ای رنگ روی پوست صورت ، گردن، قفسه سینه، بازوها، ران‌ها و یا دست‌ها تاثیر خیلی زیادی در زیبایی ظاهری دارند  و موجب جوان تر شدن چهره و پوست شما خواهد شد . برای انجام عمل لیزر حتما به یک کلینیک معتبر مراجعه کنید .

در اولین قدم و پس از معاینه شما متخصصین جلسه ی مشاوره ای را با شما برگزار می کنند ، و بعد از بررسی وضعیت پزشکی شما و سطح انتظاراتی که شما از روند درمان خواهید داشت.در مورد مناسب بودن یا نبودن لیزر درمانی در مورد شما تصمیم گیری می کنند .نتایج حاصل از لیزر درمانی برای رفع لکه های قهوه ای رنگ پوست در کلینیک های لیزر مو ، بسیار موفقیت آمیز و چشمگیر بوده است.هرچند که با این عمل سطح آسیب پذیر پوست شما تا حدودی بیشتر خواهد شد و از آن پس باید دقت بیشتری در مراقبت از پوستتان داشته باشید.

 

ماسک ها متشکل از چه عناصری هستند و چه خواصی دارند؟

لیزر برای اطراف چشم ممنوع!

درست است که لیزر کردن موهای زائد بدن و یا از بین برد لکه ها احساس بسیار خوبی به همه ما میدهد اما هرگز نباید فراموش کنیم که این عمل هم مانند هزاران روش درمانی دیگر همواره با عوارضی هم روبه رو است.یکی از مهمترین عوارض آسیب رساندن به چشم هاست که باید حتما برای جلوگیری از آن از عینک های محصوص این عمل استفاده کنید.معمولا قبل از شروع رمان خود پزشک این عینک را به شما میدهد اما درصورت فراموشی پزشک حتما خودتان از او درخواست عینک کنید.

 

دلایل و عوامل بروز لکه های قهوه ای چیست؟

یکی از اصلی ترین علل قرار گرفتن در معرض نور آفتاب است، که به طور گسترده ای  منجر به آسیب های پوستی و ظاهر شدن لکه های قهوه ای رنگ می شود .علت بروز لکه های قهوه ای رنگ  تولید بیش از حد ملانین ها یا رنگدانه های پوستی روی پوست است.رنگدانه های موجود در لایه ی بالایی پوست که تشکیل دهنده ی رنگ طبیعی پوست هستند ، ملانین نام دارند، پوست زمانیکه درمعرض تابش اشعه ی ماورای بنفش واقع میشود برای محافظت از خود در برابر این اشعه شروع به تولید ملانین ها می کند ، و در هنگامی که نور خورشید آسیب جدی به پوست وارد کند ، تولید ملانین ها به طور نامنظمی افزایش یافته و منجر به ظاهر شدن لکه های قهوه ای رنگ روی پوست و ماندگاری آنها می شود . حمام آفتاب گیری ، و برنزه کردن پوست بدن هم میتواند جز یکی از دلایل بروز لکه های قهوه ای می باشد .

احتمال بروز لکه های قهوه ای رنگ روی قسمت هایی از پوست که بیشتر در معرض نور خورشید قرار میگیرند بسیار بیشتر از سایر نواحیست.همه افراد با هر نوع پوست و رنگی ممکن است به ظاهر شدن لکه های قهوه ای روی پوست دچار شوند ، ولی افراد با پوست روشن و سفید ، و آنهایی که مکررا در معرض نور آفتاب قرار می گیرند و یا دچار آفتاب سوختگی می شوند، بیشتر از اشخاص دیگر در معرض ظاهر شدن لکه های قهوه ای رنگ روی پوست هستند . البته اثرات ارثی و ژنتیکی در این زمینه را هم نمیشود نادیده گرفت.

 

لیزر پوست

لیزر پوست

چطوراز لیزر پوست جهت درمان لکه های قهوه ای استفاده میشود؟

برای درمان لکه های قهوه ای رنگ یا همان لکه های پیری و کک و مک توسط لیزر از لیزر سوئیچ کیو استفاده می شود .این لکه ها که به سبب قرار گیری در معرض نور خورشید به وجود می آیند  با استفاده از لیزر که یک روش موضعی و سرپائی است درمان میشوند. در روش لیزر درمانی ، نور سبز رنگ خارج شده از دستگاه لیزر ، به لایه ی بیرونی پوست تابیده شده و انرژی نور لیزر توسط رنگدانه های موجود در پوست جذب می شوند ، در کسری از ثانیه  این رنگدانه ها داغ شده  و سپس تخریب می شوند . روند درمان و جذب رنگدانه ها و بهبودی پوست ممکن است تا دوماه زمان ببرد.

 

لیزر پوست چه کاربرد هایی دارد؟

امروزه میتوان از لیزر درمانی در زمینه های مختلفی استفاده کرد.اما بیشترین کاربرد لیزر درمانی در زیباسازی و جوانسازی پوست است. و از انواع مختلف این روش یعنی همان لیزر پوست میتوان  برای درمان لکه ها و آسیب های پوستی مانند لکه های قهوه ای رنگ ناشی از نور خورشید استفاده می شود . لیزر درمانی برای رفع لکه های قهوه ای رنگ ، یکی از موثرترین و بهترین روش ها ست . در ادامه مقاله آشنایی با لیزر پوست، انواع این روش و کاربرد آنها برای موارد مختلف را مورد بررسی قرار خواهیم داد.با ما همراه باشید.

 

انواع لیزر پوست 

لیزر نوری

لیزر نوری و یا همان لیزر کسری در درمان لکه های قهوه ای رنگ پوست ، بافت ، قرمزی ، رگ ها و جوش ها کاربرد های موثر تری دارد . لیزر نور سبز ، بهترین فناوری برای بهبود عروق خونی پوست است و برای درمان لکه های قهوه ای رنگ پوست ، روش های مختلفی همچون کرم ها و لایه بردارهای شیمیایی وجود دارد ، ولی تاثیر این روش ها در از بین بردن لکه های قهوه ای رنگ ، یقیننا به اندازه لیزر درمانی نیست .

 

لیزر پوست

لیزر پوست

لیزر فرکشنال  (Fractionated)

یکی دیگر از روش های لیزر درمانی که برای درمان لکه های قهوه ای پوست بکار برده میشود، لیزر فرکشنال می باشد . در این روش نور لیزر به سطح پوست تابانده شده و نور لیزر با عبور به قسمت های زیرین پوست ، باعث ایجاد حرارت و زخم در این قسمت ها می شود. به دنبال این فرآیند سیستم ایمنی بدن فعال شده و باعث کلاژن سازی در پوست میشود همچنین موجب ایجاد لایه ی جدیدی از پوست میشود که این لایه ی جدید نرم تر ، صاف تر و جوان تر است . این پوست سالم و جوان جایگزین پوست با لکه های قهوه ای رنگ خواهد شد

 

لیزر تبخیری (Ablative)

در این روش درمانی لیزر، برای رفع لکه های قهوه ای روی پوست با استفاده از لیزر تبخیری ، لایه ی سطحی پوست تبخیر خواهد شد .این روش درمانی برای گرفتن نتیجه در درمان لکه های قهوه ای به لایه های عمیق پوست نفوذ کرده و یک روش تهاجمی ایجاد میکند . لیزر تبخیری دوره ی بهبود طولانی تر نسبت به سایر ورش های این دوره دارد ، و بهبود درآن کمی سخت تر است . لیزر تبخیری برای درمان آسیب های شدید پوستی ، رنگدانه های عمیق ، چین و چروک ها و ناهمواری های عمیق روش بسیار کار آمدی بشمار می آید .

 

لیزر پوست

لیزر پوست

چه زمانی باید برای درمان لکه های قهوه ای اقدام کنیم ؟

بروز این لکه‌های قهوه‌ای و دیگر تغییرات رنگی در سطح پوست معمولا به مرور افزایش سن و قرار گرفن زیادتر در معرض نور خورشید طبیعیست. در جایی ممکن است بروز این لکه ها نگران کننده باشد که بروز آنها به یکباره و یا در ابعاد زیاد و خیلی تیره باشند.که درمان مراجعه شما به پزشک متخصص طبیعی بودن و یا نبودن آن مورد بررسی قرار خواهد گرفت. این لکه ها هم از نظر پزشکی و هم از نظر بالینی و هم از لحاظ زیبایی توسط پزشک معاینه خواهند شد و در صورتی که لکه ها نشان از یک مشکل حاد باشد ، به پزشک مناسب معرفی می شوید و تحت درمان های مناسبی قرار خواهید گرفت .

 

استفاده از لیزر پوست برای درمان لکه های قهوه ای چه مزایایی دارد؟

 • درمان با استفاده از روش لیزر سبب نرم و یکسدت شدن پوست همچنین صافی و نرم آن میشود که در نهایت منجر به بسته شدن منافذ باز پوستی خواهد شد.

 • ظاهر لکه های قهوه ای رنگ بهبود می یابد ، و در نتیجه کک و مک ها ، چین و چروک های سطحی ، تغییر رنگ پوست به دلیل افزایش رنگدانه ها برطرف خواهد شد.

 • در این روش شما نیاز به ریکاوری نخواهید داشت .

 • لیزر پوست علاوه بر رفع لکها میتواند در درمان افتادگی و شلی پوست هم موثر باشد.

 • این روش همچنین موجب بهبود سرخی پوست، قرمزی و گرگرفتگی پوست میشود.

 

لیزر درمانی جهت رفع لکه های قهوه ای برای چه افرادی مناسب می باشد ؟

 • افرادی که پوست آن‌ها در مراحل اولیه‌ی بروز پیری پوست و تغییرات ناشی از آسیب‌های خورشیدی است و مایلند پوستی شاداب ‌تر و سالم‌ تر داشته باشند.

 • افرادی که نمی خواهند مدت زمان زیادی را صرف درمان و گذراندن دوره‌ی ریکاوری با روش‌های لایه‌برداری بیزری یا پیلینگ شیمیایی کنند.

 • افرادی که از بیماری روزاسه رنج می‌برند و پوست آنها دچار برافروختگی و قرمزی شده است.

 • افرادی که فعالیت زیادی دارند و بسیار پر مشغله هستند و دوست دارند وضعیت پوست خود را بهبود دهند اما نمی‌خواهند درمانشان در فعالیت اجتماعی آن‌ها اختلالی ایجاد کند.

 

روند درمان لکه‌های توسط لیزر پوست به چه شکل است؟

شدت نور تابیده شده از دستگاه لیزر بسیار قوی است و یقیننا در صورت عدم داشتن محافظ خوب میتواند موجب صدمه زدن به چشم ها شود، لذا کسانی که در اتاق لیزر حضور دارند حتی خود بیمار باید حتما در حین درمان از عینک مخصوص استفاده کنند تا آسیبی به چشم ها وارد نشود .به دلیل سریع و قوی بودن پالس های لیزر ، ممکن است در حین درمان کمی احساس سوزش در سطح پوستتان بکنید که چیز نگران کننده ای نیست ، این حس شبیه به وقتی است که روغن داغ از ماهیتابه به صورت قطرات ریز به صورتتان پاشیده شود. اما اگر احساس کردید سوزشتان بیش از این حرفاست حتما با به پزشک خود بگوئید.

البته اینکه تا چه حد در هر بخش احساس سوزش داشته باشید بسته به آن قسمت از بدن متفاوت خواهد بود.. دستگاه های لیزر درمانی سر و صدای زیادی در حین درمان ایجاد می کنند . بعد از درمان ممکن است ، شما کمی احساس سوزش در ناحیه ی تحت درمان داشته باشید . امکان اینکه اسکارهایی به رنگ بنفش ، در روی سطح پوستتان دیده شوند وبمدت دوهفته ای میهمان باشند هست .اما احتمال ماندگاری لکه های صورتی روی پوست ممکن است تا چند هفته هم زمان ببرد . بعد از ۲ الی ۳ ماه ممکن است مجددا یک جلسه دیگر تحت درمان قرار بگیرید.

 

لیزر پوست

لیزر پوست

لیزر پوست برای درمان لکه های قهوه ای پوست چه عوارضی دارد؟

به غیر از عوارض موقتی که در بالا ذکر شده برخی عوارض دیگر هم در روش لیزر درمانی برای رفع لکه ها تیره و قهوه ای رنگ وجود دارد که البته بسیار نادر هستند.ممکن است گاها پوست به علت شدت بی از اندازه سوزاندگی لیزر کمی تو رفته و یا برآمده شود. البته این موضوع بصورت بالقوه خیلی کم پیش می آید و با جنس بافت و تغییراتی که در آن رخ میدهد رابطه مستقیم دارد. بعد از درمان با قرار گرفتن در معرض آفتاب پوست به طور طبیعی برنزه نمی شود ، ولی با گذشت زمان بهبود می یابد .

 

عوارض لیزر پوست در افرادی با پوست تیره

لیزر درمانی در افرادی با پوست تیره گاها ممکن است باعث عدم تطابق در ناحیه درمان شده و باقی سطح پوست شود.برای این افراد این روش خیلی توصیه نمیشود چون این روش درمان قطعی برای از بین بردن لکه های قهوه ای نیست و ممکن است با قرار گرفتن در معرض نور خورشید مجددا شاهد پیدایش آنها باشیم.

 

بوتاکس چيست؟هر آنچه راجع به بايد ها و نبايد هاي بوتاکس بايد بدانيد

پس از لیزر پوست به چه مراقبت هایی نیاز داریم؟

نتایج لیزر درمانی برای رفع لکه های تیره پوست دوره بهبودی کوتاهی دارند. ناحیه درمان سریعا بازسازی میشود اما نباید به این ناحیه دست بزنید چون پوست حساس شده و مستعد دریافت باکتریها و حساسیت های مختلف است. صبر کنید تا روند طبیعی درمان طی شود.سعی کنید از خاراندن و دست کاری ناحیه لیزر شده جدا خودداری کنید و اگر نمی توانید حتما از پانسمان استفاده کنید . با دست نزدن به جای زخم ها نتیجه ی حاصل بسیار رضایت بخش در پایان دوره درمان نصیب شما خواهد شد .

سعی کنید تا درمان قطعی ناحیه لیزر شده تا مدتی از حمام کردن و شنا و شستشوی ناحیه با مواد شوینده قوی پرهیز کنید و در صورت الزام تایم حمام کوتاه و استفاده از مواد شوینده بسیار ملایم داشته باشید ، هرچقدر که ناحیه ی لیزر شده در معرض آب قرار نگیرد درمان و بهبودی برای شما سریع تر و نتیجه رضایت بخش تر خواهد بود . در صورت استفاده از کرم های مرطوب کننده ، آن ها را به آهستگی به سطح پوست بمالید ، به نحوی که قسمت های زخمی پوست دچار آسیب نشوند . بعد از برطرف شدن زخمها شما می توانید به فعالیت های خود ادامه دهید . فراموش نکنید این نتایج دائمی نیستند و برای حفاظت از پوستتان که حالا حساستر هم شده حتما از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید اجتناب کنید خصوص تا قبل از تمام شدن دوره درمان. در زما ن الزام حتما کرم ضد آفتاب بزنید.

 

لیزر پوست

لیزر پوست

هزینه ی درمان لکه های قوه ای رنگ با لیزرچقدر است؟

این هزینه های مقدار ثابتی ندارند و با توجه به میزان سطحی که قصد ترمیم و بازسازی آن را دارید و هم اینکه این ناحیه در چه قسمتی از بدن واقع شده باشد قیمت های مختلفی خواهند داشت. البته میزان مهارت پزشک و تعرفه کلینیکی که به آن مراجعه کنید هم در تعیین این بخش موثر است.

 

جمع بندی

در مقاله بالا در خدمت شما عزیزانی بودیم که از بابت بروز لکه های قهوه ای رنگ روی پوستتان نگران هستید و مورد آزار قرار میگیرد. روش که بالاتر خدمتتان به صورت جامع معرفی شد تقریبا پر کاربردترین و سریع ترین روش در درمانهای پوستی سرپائیست. همانطور که مطالعه فرمودید در چند بخش مجزا عوارض وفواید این عمل سرپایی خدمتتان توضیح داده شد همچنین نحوه مراقبه های قبل و بعد از انجام درمان. امیدواریم این مقاله برای شما عزیزان مثمر ثمر بوده باشد. با سپاس از همراهی شما

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اشتراک گذاری