نویسنده: مصطفی حافظی

اندروید

تلفن های همراه، امروزه به وسایلی کاملا خصوصی تبدیل شده اند که در آن ها پیام ها، تصاویر، ویدیو ها و سایر اطلاعات شخصی خود را نگهداری می کنیم. به علاوه اپلیکیشن هایی مانند شبکه های اجتماعی، برنامه های بانکی و ... نیز هستند که به هیچ وجه تمایل نداریم دیگران به آن دسترسی داشته باشند. برای قفل گذاری روی این اطلاعات و برنامه ها، اپلیکیشن های بسیاری برای اندروید توسعه و انتشار یافته اند. در این مقاله می خواهیم 6 مورد از آن ها را باهم بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

6 اپلیکیشن برای قفل گذاری اطلاعات و برنامه های گوشی های اندرویدی

1- اپلیکیشن AppLock

AppLockیکی از محبوب ترین اپ های قفل گذاری موجود در گوگل پلی می باشد که بالغ بر ۱۰۰ میلیون بار نصب شده است. شما می توانید با این اپلیکیشن قسمت های مختلف گوشی همچون وای فای،بلوتوث،اینترنت گوشی و غیره را قفل گذاری نمایید. حتی قادر خواهید بود تماس های ورودی را تحت کنترل بگیرید و یا پروفایلهای گوناگون قفل گذاری ایجاد کنید. یکی از امکانات جالبی که این اپ در اختیار کاربرانش قرار می دهد، شروع به کار قفل در یک زمان و یا مکان مشخص است. به علاوه این اپلیکیشن می تواند پیامی مثل the app has stoppedرا نمایش دهد که پیغامی متداول در اندروید می باشد. با این کار قفل بودن برنامه ها معلوم نمی شود.

به علاوه می توان آیکن اپ ها را مخفی نمود، از نصب برنامه ها جلوگیری کرد و برای رمزگذاری مجدد برنامه زمانی را تعیین نمود. در حقیقت AppLockبرنامه ای بسیار قوی با خصوصیات فراوان است که پبشنهاد می کنیم حتما آن را نصب نمایید.

اپلیکیشن قفل گذاری AppLock

2- اپلیکیشن Privacy Knight

Privacy Knightتوسط تیم علی بابا طراحی شده است. این اپ رایگان بوده و شما با کمک از آن قادر خواهید بود به اشکال گوناگون برنامه های موجود در گوشی خود را رمز گذاری نمایید. اشکالی مثل الگو (پترن)،رمز عددی،اثر انگشت و یا استفاده از تصویر صورت از جمله ی این رمزگذاری ها می باشد. به علاوه می توانید تماسهای وروردی و بخش حذف برنامه ها را نیز قفل کرده و نوتیفیکیشنهای برنامه هایی مثل واتس اپ را نیز مخفی نمایید. یک خصوصیت جذاب این اپ، عکس برداری از افرادی است که رمز عبور را به اشتباه وارد نموده اند!

برنامه Privacy Knight

3- برنامه Norton App Lock

حتما تا به حال نام آنتی ویروس نورتون به گوش تان خورده است. نورتون یک شرکت فوق العاده مشهور در زمینه ی تولید نرم افزار های امنیتی و آنتی ویروس ها می باشد. این شرکت یک اپلیکشن ساده برای رمز گذاری روی اپلیکیشن های اندروید ارائه نموده که به عنوان یک نرم افزار رایگان می تواند انتخاب خوبی باشد. با کمک Norton App Lockقادر خواهید بود برنامه ها را با الگو،رمز عددی و یا اثر انگشت قفل گذاری کنید. این برنامه همچنین امکانات دیگر مثل جلوگیری از حذف اپ ها، تنظیم کردن ایمیل برای ریکاوری، عکس برداری از افرادی که برای 3 بار متوالی رمز عبور را اشتباه وارد کرده اند، نیز دارد.

برنامه Norton App Lock

4- اپلیکیشن Hexlock

یکی دیگر از برنامه های رمزگذاری که دارای رابط کاربری فول العاده جذابی هم می باشد، برنامه Hexlockاست که به وسیله ی آن میتوان اپلیکیشن ها را به شکلهای گوناگون قفل گذاری کرد. شما می توانید برای موقعیت های مختلف پروفایلهای متفاوتی ایجاد نمایید و مطابق شبکه وای فایی که به آن وصل می شوید این پروفایلها تغییر نماید. این برنامه تصویر و موقعیت مکانی اشخاصی که می خواهند قفل گوشی شما را باز نمایند ثبت می کند. هرچند که Hexlockرایگان می باشد اما برای اینکه تبلیغات مزاحم دیگر به شما نشان داده نشوند، باید ۱٫۳۰$ پرداخت کنید.

 

اپلیکیشن Hexlock

5- برنامه App Locker:Fingerprint & Pin

از دیگر برنامه های قفل گذاری می توان بهApp Lockerاشاره کرد. این اپ به دلیل رابط کاربری نسبتا قدیمی که دارد چندان از محبوبیت بالایی برخوردار نیست اما دارای خصوصیات فراوانی مانند توانایی تنظیم و شخصی سازی قفلها برای هر اپلیکیشن می باشد. با این ویژگی شما قادر خواهید بود به عنوان مثال قفل یک برنامه را به صورت اثر انگشت و دیگری را به شکل رمز عددی قرار دهید. این اپ رایگان می باشد ولی برای از بین رفتن تبلیغات و نسخه پرو آن می بایست هزینه ای را پرداخت نمایید.

برنامه App Locker:Fingerprint & Pin

6- اپلیکیشن Keepsafe

یکی از ساده ترین برنامه های موجود برای امر رمزگذاری Keepsafeنام دارد که مثل باقی اپلیکیشن ها از قفل الگو، اثر انگشت و رمز عددی پشتیبانی می کند و این امکان در آن وجود دارد که برای قفل مجدد برنامه ها زمان بندی مشخص تعیین نمود. حتی میتوانید اپلیکیشن را برای مدت زمانی دلخواه غیر فعال نمایید.

برنامه Keepsafe

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نمایش دیدگاه ها

حسام یاوری | 1397/09/17

من از AppLock استفاده می کنم خیلی خوبه

سارا | 1397/09/17

خود گوش رو قفل میکنیم بسه دیگه!

اشتراک گذاری