نویسنده: ملینا شمس

IOS

زبان انگلیسی یک زبان بین المللی است و یادگیری آن به عنوان یکی از پایه ای ترین مهارت های مورد نیاز در دنیای امروز بسیار ضروری به نظر می رسد. مهم نیست که در کجای این دنیا به سر می برید. در هر جایی که باشید، برای پیش برد کارهای خود و برقراری ارتباط با دنیای خارج، قطعا نیاز به یاد گیری انگلیسی خواهید داشت. خوشبختانه تعداد بسیاری اپلیکیشن در App Storeموجود است که به شما کمک می کند تا دامنه واژگان تان را افزایش دهید . شما می توانید به راحتی آن ها را روی آیپد و آیفون خود نصب نمایید. ما پیش از این لیستی از اپلیکیشن های کمکی برای یادگیری زبان انگلیسی در اندروید ارائه کرده بودیم. حالا نوبت به iosمی رسد.  در این مقاله لیستی از اپلیکیشن های IOS برای یادگیری زبان را به شما معرفی خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

شما می توانید اخبار روز دنیای تکنولوژی، قیمت انواع گوشی و انبوهی از ترفندها را در تلفن همراه خود داشته باشید.
 

اپلیکیشن های IOS برای یادگیری زبان

1- اپلیکیشن MEMRISE

یکی از بهترین اپلیکیشن های IOS برای یادگیری زبان Memriseاست. این اپ نه فقط برای یادگیری لغات زبان انگلیسی، بلکه برای زبان های خارجی دیگر نیز بسیار مناسب می باشد. Memriseحدود 200 زبان را پشتیبانی می کند و از بهترین متد ها برای آموزش زبان به صورت جذاب و فرح بخش بهره می برد. شما می توانید در این برنامه چندین بازی جالب را ببینید. هرچه سطح شما بالا تر بیاید، میزان سختی بازی ها نیز بیشتر می شود. در حین استفاده از Memriseمدام امتیازات خود را در پروفایلتان چک کنید.

اپلیکیشن های IOS برای یادگیری زبان MEMRISE

یک قابلیت جذاب این اپلیکیشن، تشخیص اشیاء است. همانطور که در تصویر زیر دیده می شود، برنامه توانسته کیبورد را از روی تصویر آن تشخیص دهد. برای استفاده از این قابلیت کافیست دوربین خود را به سمت شی مورد نظر بگیرید و اپلیکیشن به شما خواهد گفت که آن شی به زبان دلخواه شما چیست. البته ممکن است این کار با خطاهایی هم همراه باشد اما قابلیت جالب و جذابیست. همچنین چت بات هایی که در این اپلیکیشن قرار داده شده به شما کمک میکند تا یک مکالمه ی واقعی را تجربه کنید.

اپلیکیشن های IOS برای یادگیری زبان

2- برنامه WORD OF THE DAY

یکی دیگر از اپلیکیشن های IOS برای یادگیری زبان انگلیسی، Word of the Dayاست. این برنامه کمک میکند تا دامنه واژگان شما تا حد زیادی بهبود یابد. هر روز یک نوتیفیکیشن که شامل یک لغت جدید است برایتان ارسال می شود. اگر یه لغت جدیدی خوانده و یا شنیده باشید، می توانید از قابلیت سرچ اپلیکیشن استفاده کرده و معنی آن را در گوگل جستجو نمایید. نتایج حاصل از این جستجو به سادگی درون خود اپ قابل مشاهده خواهد بود.

اپلیکیشن های IOS برای یادگیری زبان WORD OF THE DAY

شما می توانید برای نوتیفیکیشن های روزانه یک زمانبندی مشخص اختصاص دهید و صدای مرد یا زن را به دلخواه انتخاب نمایید. همچنین این امکان نیز به شما داده می شود تا یکی از تلفظ های آمریکایی، بریتانیایی، هندی، کانادایی و یا استرالیایی را انتخاب نمایید تا زبال انگلیسی را با تلفظ محلی دلخواه خود بیاموزید. یک قابلیت جالب دیگر Word of the Day، اشتراک گذاری کلمات با دوستان و به چالش طلبیدن آن ها برای تکمیل حروف می باشد.

اپلیکیشن های IOS برای یادگیری زبان

3- اپلیکیشن MAGOOSH

Magooshیک پلتفورم ویژه با چندین اپلیکیشن است که روی آموزش لغات جدید، بهبود بخشیدن گرامر و کمک در آماده سازی برای امتحاناتی مثل GRE، TOEFL، GMATو ... تمرکز دارد. یکی از پیشنهادات ما می تواند اپلیکیشن Vocabulary Builderباشد. آموزش لغات جدید و معانی آن ها یک مسئله است، قرار دادن آن ها در ساختار جمله مسئله ای دیگر. به همین دلیل Magooshبه شما جملاتی را به عنوان نمونه ارائه می دهد.

اپلیکیشن های IOS برای یادگیری زبان MAGOOSH

این اپ چندین مرحله گوناگون دارد و با پیشرفت شما، لغات سخت تر و سخت تر خواهند شد. در نهایت یک گزینه ی Playیا بازی در اختیار شما قرار خواهد گرفت که با استفاده از آن می توانید افراد دیگر را هم به چالش بطلبید و ببینید چه کسانی بیشترین لغات درست را حدس می زنند. این امر کمک می کند تا زمان بیتشری را با اپلیکیشن سپری کنید و عملا لغات بیشتری را نیز بیاموزید.

4- برنامه 7 LITTLE WORDS

جدول کلمات متقاطع همواره یکی از بهترین راه ها برای یادگیری و آموزش لغات جدید بوده است. 7 Little Wordsیکی از اپلیکیشن های IOS برای یادگیری زبان است که در آن جدول کلمات متقاطع با چند ایده ی ساده و جذاب به کاربر ارائه می شود. هر پازل به شما 7 کلمه، 7 سر نخ و 20 حرف می دهد. معموریت شما این است که بتوانید با استفاده از سرنخ ها لغات متناسب با تعداد حروف موجود در جدول بیابید.

اپلیکیشن های IOS برای یادگیری زبان 7 LITTLE WORDS

شما هر روز دو پازل جدید دریافت خواهید کرد اما پس از دریافت 14 پازل، اپلیکیشن از شما می خواهید برای ادامه دادن یک اشتراک تهیه کنید. آن ها اکنون مجموعه ای از هزاران پازل را در اختیار دارند و هر ماه نیز یک پازل جدید به این مجموعه اضافه می کنند. هزنیه ی تهیه ی اشتراک برای اپ نیز 29 دلار در یک سال است.

7 Little Wordsیک بازی جذاب و درگیر کننده است که هم مناسب کودکان و هم بزرگسالان می باشد.

5- اپلیکیشن HELLO TALK

Hello Talkفقط یک اپلیکیشن لغات زبان نیست. بلکه یک اجتماعی از کاربران است است که همگی می خواهند زبان خود را تقویت کنند. شما می توانید با استفاده از این اپ با افراد محلی زبانی که می خواهید بیاموزید از طریق چت و یا پیام های صوتی ارتباط برقرار کنید. با این روش، به راحتی قادر خواهید بود تلفظ صحیح لغات را نیز بیاموزید.

اپلیکیشن های IOS برای یادگیری زبان HELLO TALK

Hello Talkمعتقد است که بهترین راه برای یادگیری زبان حضور در جامعه و ارتباط با دیگران است و برنامه های تحصیلی در این رابطه زیاد موثر نیستند. این موضوع قبلا نیز توسط محققین ثابت شده است. تجربه ی یک دنیای واقعی که در آن مدام از کلمات و عبارات مختلف زبان انگلیسی استفاده می شود، بسیار می تواند موثر واقع شود. برای ساختن پرفایل خود در Hello Talkحتما باید یک عکس برای خود انتخاب کنید و سطح زبان خود را نیز مشخص نمایید. Hello Talkهمچنین چت بات ها و دروسی را نیز در اختیار کاربران قرار میدهد تا اگر کسی از روی خجالت نتوانست با افراد دیگر گفت و گو کند، از آن ها استفاده نماید.

این برنامه برای دانلود و امتحان کردن رایگان است اما برای عضویت نیاز خواهید داشت که 4.99 دلار در هر ماه پرداخت کنید تا با همه ی قابلیت های اپ دسترسی داشته باشید.

شما می توانید اخبار روز دنیای تکنولوژی، قیمت انواع گوشی و انبوهی از ترفندها را در تلفن همراه خود داشته باشید.
 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نمایش دیدگاه ها

حسن فهیم | 1397/10/02

MEMRISE هم برای اندروید و هم آی او اس عالیه

سامان مهدوی | 1397/10/02

خیلی ممنون لطفا برنامه های آی او اس رو بیشتر معرفی کنید

سمیرا | 1397/10/03

کاش 7 LITTLE WORDS کلا رایگان بود

bahram | 1398/05/13

بهترین اپلیکیشن زبانی که دیدم و باهاش آیلتس گرفتم اپلیکیشن EnglishCo هست. همه ی ابزارای لازم برای آموزش رو داره.

اشتراک گذاری