نویسنده: فائزه اسفرورینی

کارآفرینی و استارتاپ

چند روز پیش ایلان ماسک یکی از مدیران برتر حوزه تکنولوژی، پستی را در حساب توییتری خود به اشتراک گذاشت و در آن مدعی شد که برای تغییر دنیا مردم باید حداقل 80 ساعت در هفته کار کنند.

شما چقدر در کار خود جدی هستید و برای رسیدن به اهدافتان تلاش می کنید؟ شخصیت کاری خود را همین حالا بسنجید
 

او به زمان کاری در شرکت‌ هایی که مدیریت آن ها را بر عهده دارد (تسلا، اسپیس اکس، بورینگ کمپانی و Neuralink) اشاره کرد و گفت کارکنان می توانند در فضاهای کاری ساده تری نسبت به این کمپانی ها به فعالیت خود ادامه دهند اما هیچکس نتوانسته با ۴۰ یا 50 ساعت کار در طول یک هفته چیزی را در دنیا عوض کند.

ایلان ماسک

ماسک در جواب کاربران فعال در توییتر هم اینطور بیان کرده بود که بازه ی زمانی 80 تا 100 ساعت کار در هفته، می تواند در نهایت منجر به تغییر شرایط در دنیای امروز شود. به گفته ی وی کارکنان باید حداقل به مدت 80 ساعت در هفته کار کنند و هروقت که نیاز شد این مدت زمان را به 100 ساعت نیز برسانند.

از نظر ایلان ماسک سطح نهایی تحمل درد و رنج ها در مردم با کار کردن به مدت 80 ساعت در طول یک هفته، به طرز چشمگیری زیاد می شود. چند مدت قبل نیز وی مسئولیت هایی که در حیطه کاری به عهده دارد را بسیار سنگین و طاقت فرسا خوانده بود و مدعی شده بود که حتی در هفته هایی به مدت 120 ساعت کار می کرده تا از تولید پیوسته و بدون مشکل خودروی تسلا مدل 3 اطمینان حاصل نماید. به علاوه او در مورد کارکنان شرکت تسلا نیز چنین گفته بود که همه ی آن ها در سال گذشته هر هفته حدود 100 ساعت فعالیت کاری داشته اند.

ایلان ماسک

شما چقدر در کار خود جدی هستید و برای رسیدن به اهدافتان تلاش می کنید؟ شخصیت کاری خود را همین حالا بسنجید
 

دلیل این حجم بالای کار در شرکت ایلان ماسک

دلیل چنین حجم بالایی از کار نیز، بالا رفتن میزان تولید خودروهای الکترونیکی تسلا مدل 3 عنوان شده است. به نحوی که آنها می بایست برای اینکه بتوانند به تمامی وعده های خود به مشتریان جامه عمل بپوشانند و از این موضوع اطمینان حاصل کنند که فرایند تولید محصول کاملا درست و بدون مشکل در حال طی شدن است به طور متوسط روزانه بیش از 14 ساعت کار کنند.

تسلا مدل 3

هرچند که همه ی کارمندان شرکت تسلا از این حجم بالای کار و این فشار زیادی که در اثر زمان های طولانی کار کردن متحمل می شوند خیلی خوشنود و راضی نیستند و ترجیح می دهند مدت زمان کمتری را در محل کار خود بگذرانند. ولی هستند کارکنانی که نه تنها احساس خستگی نمی کنند بلکه از این شرایط بسیار هم لذت می برند. آن ها به قدری شغل خود را دوست دارند که گاهی عنوان می کنند این حجم عظیم از کار نیز برایشان کم است و می خواهند بیشتر روی شغل خود وقت بگذارند.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اشتراک گذاری