نویسنده: ملینا شمس

ویندوز

این روزها اکثرا افارد از Gmail برای دریافت و ارسال نامه های الکترونیکی و یا ایمیل های خود استفاده می کنند. با توجه به تعداد زیاد ایمیل هایی که در یک روز دریافت می کنیم، احتمال اینکه از بین آن ها یک ایمیل مهم را به اشتباه پاک کنیم زیاد است. حال سوال اینجاست که چطور می توانیم ایمیل های پاک شده را ریکاوری کنیم؟ با ما همراه باشید تا نحوه بازیابی ایمیل های پاک شده را با هم مرور کنیم.

شما می توانید اخبار روز دنیای تکنولوژی، قیمت انواع گوشی و انبوهی از ترفندها را در تلفن همراه خود داشته باشید.
 

نحوه بازیابی ایمیل های پاک شده

1- استفاده از نرم افزار THUNDERBIRD

دلیل اینکه می خواهیم THUNDERBIRDرا برای بازیابی ایمیل های پاک شده به شما معرفی کنیم اول سادگی کار با آن است و همچنین یک ورژن پرتابل از این برنامه قابل دسترس است که به سادگی می توان ایمیل ها را توسط آن ذخیره نمود.

برای گرفتن یک بکاپ از ایمیل های جی میل، از قسمت Settingsبه Forwarding and POP/IMAPبروید و تیک enable POP for all emailsرا بزنید.

بازیابی ایمیل های پاک شده

وقتی که THUNDERBIRDرا برای اولین بار اجرا می کنید، از شما یک IDایمیل و پسورد درخواست خواهد کرد که شما باید اطلاعات جیمیل خود را وارد نمایید. شما همچنین می توانید مطابق شکل زیر، یک ایمیل آی دی جدید از قسمت AccountsSet up an accountEmailاضافه نمایید.

بازیابی ایمیل های پاک شده

هنگامی که مطابق شکل بالا روی دکمه Continueمی زنید، Thunderbirdبه طور اتوماتیک آدرس پورت های ضروری را خواهد گرفت. با زدن بر روی دکمه Done، این برنامه تمام پوشه ها و زیر پوشه ها را برای دانلود ایمیل هایتان از جیمیل خواهد ساخت. این کار ممکن است متناسب با حجم اینباکس جیمیل تان و همچنین سرعت اینترنتی که در اختیار دارید، مدتی به طول بینجامد.

بازیابی ایمیل های پاک شده

ممکن است از شما خواسته شود تا دوباره sign inشوید و به Thunderbirdدسترسی های لازم را ارائه بدهید.

بازیابی ایمیل های پاک شده

حالا شما باید تمام فولدر ها را در سمت چپ و ایمیل ها را در سمت راست پنل مشاهده نمایید. هر چند وقتی اجازه هید تا برنامه یک بار کار sync را روی اکانت شما انجام دهد.

بازیابی ایمیل های حذف شده

شما می توانید اخبار روز دنیای تکنولوژی، قیمت انواع گوشی و انبوهی از ترفندها را در تلفن همراه خود داشته باشید.
 

2- استفاده از TRASH BIN

وقتی که یک ایمیل دریافت می کنید ممکن است در همان ابتدا یک نگاهی به آن بیندازید و اگر احساس کنید که این ایمیل خیلی مفید و یا با ارزش نیست آن را پاک نمایید. اگر بخواهید پس از گذشت مدتی کار بازیابی ایمیل های پاک شده را انجام دهید، این کار ممکن است اما شاید با یک سری از محدودیت ها مواجه شوید.

هر ایمیلی که شما از Gmailخود پاک می کنید، به فولدر Trashمنتقل خواهد شد و برای 30 روز در آن جا باقی خواهد ماند. اگر شما قادر نباشید که در این 30 روز این ایمیل را بازگردانید، Gmailبه صورت اتوماتیک آن ایمیل ها را از فولدر Trashپاک خواهد کرد.

برای بازگردانی، باید ابتدا در مرورگر و یا موبایل وارد Gmailخود شوید، سپس پوشه ی Trashرا باز کنید و ایمیلی که می خواهید آن را بازگردانی کنید بیابید.

بازیابی ایمیل های پاک شده جیمیل

برای بازیابی ایمیل های پاک شده در موبایل کافیست انگشت خود را روی ایمیل مورد نظر چند ثانیه نگه دارید. سپس یک عکس پاکت نامه سفید رنگ در بالای صفحه ظاهر خواهد شد. با زدن روی آن عکس، ایمیل به پوشه ی Inboxبازگردانی می شود.

3- امکان GOOGLE TAKEOUT

یکی دیگر از راه های بازیابی ایمیل های پاک شده استفاده از GOOGLE TAKEOUTاست. تعداد زیادی از افراد از این قابلیت آگاه نیستند اما گوگل امکانی را به کاربرانش می دهد که بتوانند تمام اطلاعاتی را که در سرویس های گوگل دارند به صورت محلی ذخیره نمایند.

وقتی که به صفحه ی Takeoutمراجعه می کنید، با یک لیست تقریبا طولانی که شامل گوگل مپس و سرویس های گوگل است روبرو خواهید شد. در این مقاله ما فقط روی Gmailتمرکز خواهیم کرد. کافیست در صفحه به سمت پایین اسکرول کنید تا آن را بیابید.

پس از آن شما می توانید گزینه ی Include all of your mailرا انتخاب نمایید تا از همه ی ایمیل هایتان یک بکاب تهیه شود و یا اینکه Select labelsرا برگزینید که امکان انتخاب بخش هایی که می خواهید از آنها بکاپ تهیه کنید به شما داده می شود. از میان این دو، ما گزینه اول را به شما پیشنهاد می کنیم.

بازیابی ایمیل های پاک شده در جی میل

به پایین لیست اسکرول کرده و روی کلید Nextبزنید.

بازیابی ایمیل های پاک شده در جی میل

حال باید file typeو یا فرمت فایل دریافتی را انتخاب نمایید و حداکثر سایز آرشیو و روش تحویل فایل رل نیز تعیین کنید. در قسمت روش تحویل فایل می توانید به سادگی از طریق یک ایمیل لینک دانلود فایل را دریافت نمایید.

بازیابی ایمیل های پاک شده در جی میل

با کلیک کردن روی گزینه ی Create Archiveاطلاعات شما در بازه زمانی چند ساعت تا نهایت یک هفته برایتان ارسال خواهد شد. فایل ارسال شده با فرمت .MBOXخواهد بود که برای باز کردن و مشاهده ی آن یک فایل ویوور نیاز خواهید داشت. می توانید از ابزار هایی مثل Thunderbirdیا MBox Viewerاستفاده کنید. از آنجایی که کار با Thunderbirdرا قبلا آموزش داده ایم، در ادامه MBox Viewerرا با هم بررسی می کنیم.

MBox Viewerرا باز کنید، این برنامه تحت ویندوز است اگر می خواهید در یک سیستم عامل دیگری این کار را انجام دهید باید به سراغ Thunderbirdبروید. پس از وارد شدن به اپلیکیشن، Google Takeout fileرا انتخاب کنید.

بازیابی ایمیل های پاک شده در جی میل

کار تمام است! حالا می توانید تمام ایمیل های خود را از از آرشیو جی میل Google Takeoutمشاهده کنید.

 
شما می توانید اخبار روز دنیای تکنولوژی، قیمت انواع گوشی و انبوهی از ترفندها را در تلفن همراه خود داشته باشید.
 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نمایش دیدگاه ها

رویا نجفی | 1397/09/29

آموزش های سایتتون بسیار کارامد و مفید هستند. بسیار ممنونم

اشتراک گذاری