نویسنده: مصطفی حافظی

اینستاگرام

اگر شما هم یکی از کاربران اینستاگرام هستید، ممکن است به هر دلیلی نیاز باشد مجددا پسورد اینستاگرام خود را وارد کنید تا بتوانید آن را باز نمایید. این دلیل می تواند نصب اینستاگرام روی یک دیوایس جدید باشد و یا اینکه ممکن است اشتباها از حساب کاربری خود log outشده باشید.

گاهی به یاد آوردن پسوردی که مدت ها از آن استفاده نکرده اید کار بسیار سختی به نظر می رسد. اما اگر پسورد اینستاگرام خود را به هر دلیلی  از یاد برده اید اصلا نگران نباشید. در این مقاله یک راه آسان و سریع را برای بازیابی آن به شما آموزش خواهیم داد.

برای اینکه امنیت حساب اینستاگرام خود را بالا ببرید و جلوی هک شدن آن را بگیرید کلیک کنید
 

چرا نمی توانم به اینستاگرام وارد شوم؟

پیش از اینکه پسورد خود را ریست کنید، چند دلیل وجود دارد که اینستاگرام مانع از دسترسی شما به حساب کاربری تان می شود. برخی از این دلایل عبارتند از:

1- اشتباه وارد کردن پسورد

اشتباه وارد کردن پسورد کار بسیار رایجی است. به خصوص در گوشی های موبایل امکان وقوع این اتفاق بیشتر می شود. سعی کنید دوباره تلاش نمایید اما این بار به آنچه که تایپ می کنید توجه بیشتری داشته باشید.

2- توجه به بزرگی و کوچکی حروف پسورد

پسوردهایی که اینستاگرام از کاربرانش دریافت می کند به بزرگی و کوچکی حروف وارد شده حساسند. این بدان معنی است که باید توجه داشته باشید که در عبارت پسورد خود کدام کلمات را با حروف کوچک و کدامیک را با حروف بزرگ تایپ نموده اید.

3- اشتباه وارد کردن Username

اطمینان حاصل کنید که یوزر نیمی که وارد می کنید درست باشد. خبر خوب در این باره این است که اینستاگرام به شما اجازه می دهد که از شماره تلفن همراه و یا آدرس ایمیل نیز به جای نام کاربری و یا همان usernameاستفاده کنید. پس این موارد را نیز امتحان نمایید.

اگر همه ی توصیه های بالا را رعایت کردید اما باز هم نتوانستید به حساب کاربری خود دسترسی داشته باشید، باید پسورد خود را ریست یا بازیابی نمایید. چه از اپلیکیشن گوشی برای انجام این کار استفاده کنید و چه از دسکتاپ کامپیوتر، عملیات به سرعت و به سادگی انجام خواهد شد.

برای اینکه امنیت حساب اینستاگرام خود را بالا ببرید و جلوی هک شدن آن را بگیرید کلیک کنید
 

روش بازیابی پسورد اینستاگرام

برای بازیابی پسورد اینستاگرام اول از همه باید اطمینان حاصل کنید که اپلیکیشن این شبکه ی اجتماعی روی گوشی شما باز باشد و یا اینکه اگر از دسکتاپ استفاده می کنید، وبسایت اینستاگرام به طور کامل روی سیستم شما لود شده باشد.

1- در صفحه اول اپلیکیشن یا وبسایت گزینه ای به اسم Sign upمشاهده می شود. در زیر آن نیز گزینه ی Log inقرار دارد. ابتدا باید گزینه ی Log inرا وارد نمایید.

2- حال باید روی گزینه ی Forgot Passwordضربه بزنید.

3- حال باید برای شروع، نام کاربری یا آدرس ایمیل و یا شماره تلفن خود را وارد نمایید. سپس گزینه ی Reset Passwordرا بزنید.

فراموشی پسورد اینستاگرام

4- پس از زدن این گزینه پیامی به شما نمایش داده خواهد شد مبنی بر اینکه اینستاگرام اطلاعاتی را که وارد نموده اید با حساب موجود در دیتابیس خود چک می کند و یک لینک به ایمیل یا به شماره تلفن همراهتان به صورت اس ام اس ارسال می نماید.

پیغام تغییر پسورد

5- لینک ارسال شده از سوی اینستاگرام را باز نمایید.

ایمیل ارسال شده

6- در فیلد New Passeord، پسورد جدید را وارد نمایید. سپس اینستاگرام برای تایید رمز عبور شما، مجددا می خواهد که در فیلد New Password Confirmationرمز خود را وارد کنید. حالا روز Reset Passwordضربه بزنید.

7- سپس اینستاگرام یک پیام متنی حاوی کد بازیابی برای شما ارسال می کند. این کد را در باکس Security Codeوارد کنید.

8- اگر این کد را به شکل صحیح وارد نمایید پسورد شما به طور موفقیت آمیز تغییر خواهد کرد و شما به سمت حساب اینستاگرام خود هدایت می شوید.

برای اینکه امنیت حساب اینستاگرام خود را بالا ببرید و جلوی هک شدن آن را بگیرید کلیک کنید
 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اشتراک گذاری