نویسنده: موبویار

کارآفرینی و استارتاپ

اکثر کارفرمایان ترجیح میدهند کسانی را استخدام کنند که یک معرف خوب آنها را معرفی کرده است تا از این طریق به نوعی ریسک استخدامشان را کاهش دهند. وقتی جایی صحبتی از پارتی می شود همه در مقابل آن موضع میگیرند و آن را سبب بکار گیری افراد نالایق می دانند. اما همیشه داشتن پارتی به آن معنی نیست. در ادامه به بیان مطالبی می پردازیم که به کمک آن ها می توانید برای استخدامتان پارتی پیدا کنید.

نگاهتان را نسبت به پارتی تغییر دهید

پارتی همیشه به معنی استخدام افراد نالایق و دور زدن قانون نیست. بلکه گاهی به این معنی است که فردی متخصص و مورد اعتماد مدیر توانایی ها و مزایای استخدام شما را یاداوری می کند تا مدیر بتواند راحت تر تصمیم گیری کند.

رودربایستی نداشته باشید

دوستان یا آشنایانتان، همسایه ها، افراد فامیل و یا حتی اساتید شما در دانشگاه می توانند معرف شما باشند. پس همیشه روابطتان را با اطرافیان بهبود دهید. شاید یک روزی کسی که فکرش را هم نمیکنید عامل موفقیت شما باشد.

رضایت نامه شغلی دریافت کنید

هنگامی که قصد ترک کاری را دارید حتما از مدیرتان رضایت نامه کاری بخواهید و از او بخواهید در قالب یک نامه ی کوتاه در مورد نحوه عملکرد شما و نقاط قوت وضعفتان بنویسد. این برای ارائه به محل کار بعدیتان اهمیت دارد.

در سمینار ها و همایش های مختلف حضور یابید

همایش‌ها، نمایشگاه‌ها و سمینار‌ها، مکان هایی مناسب برای شناخت کسانی هستند که در حوزه کاری شما فعالیت می کنند. شما می توانید از این فضا ها بهترین بهره را ببرید و تلاش کنید کنید با اشخاص مختلف ارتباط سالم کاری برقرار کنید.

در وقت های آزاد داوطلبانه کار کنید

اگر دانشجو هستید و یا اگر وقت آزاد دارید، به صورت داوطلبانه در محیط‌های اداری مربوط به رشته ی خود حاضر شوید و به صورت رایگان به کار بپردازید تا هم راه و چاه محیط کار را بیاموزید و هم با چهره‌های جدید آشنا شوید.

از دیگران متفاوت باشید

البته این بدین معنی نیست که هر کاری بکنید تا انگشت نما شوید. در واقع منظور این است که تلاش کنید در ذهن طرف مقابل ماندگار شوید و با ارائه پیشنهاد‌ها و طرح‌های جذاب باعث شوید استعداد‌هایتان در خاطرشان بماند.

علاقه و اشتیاقتان را به کار نشان دهید

همواره نشان دهید که مشتاق کار کردن هستید و علاقه دارید که مدام مطالب جدید بیاموزید. این ام باعث می شود در چشم اطرافیان فردی لایق و مسئول به نظر بیایید.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نمایش دیدگاه ها

farshad | 1397/07/29

والا من که فکر نمیکنم بدون پارتی بشه به جایی رسید

asal | 1397/07/29

خیلی وقتا همین مطالب ساده که عنوان کردید میتونه راحت نظر کارفرما رو جلب کنه. نمونه هاش رو هم دیدم. ممنون از شما

اشتراک گذاری