نویسنده: رزا عابدی

رشد و توسعه فردی

احتمالا باید برای شما هم شنیدن این تیتری با مضمون برترین کتاب های موفقیت آشنا باشد. چرا که در دنیای امروز و با رشد و پیشرف سطح علم و آگاهی مردم خیلی ها متوجه شدند که برا رسیدن به موفقیت تنها پول لازم نیست. قبلتر ها اینطور بود که کسانی که از دارایی ناچیزی برخوردار بودند فکر میکردند اصول اولیه ثردتمندی و موفقیت را ندارند و همیشه باید در همین سطح متوسط و یا حتی ضعیف بمانند و برای دیگر افرادی که دارای سرمایهای بیشتر هستند کار کنند و مطابق میل آنها پیش بروند. در صورتیکه امروزه با بالا رفتن آگاهی و علم مردم در اینباره و انتشار انواع کتاب های مختلف در زمینهای موفقیت مشخص شد که برای رسیدن به موفقیت شما تنها به انگیزه و پشتکار نیاز خواهید داشت. تعداد کمی از مردم هستند که در خانواده ای موفق و ثروتمند متولد میشوند و حتی آنهاهم برای حفظ موقعیت و ثروتشان نیازمند آگاهی هستند. بنابراین بیشتر مردم اشخاصی هستند که از پلهای پائین شروع کرده اند و در زمان شروع تنها اندوخته و سرمایه آنها پشتکار و انگیزه شان بوده است.

چند راهکار مفید برای بالاتر بردن فوری انگیز در ما

برترین کتاب های موفقیت چه نوع کتابی هستند؟

برترین کتاب های موفقیت

برترین کتاب های موفقیت

در این بخش از مجموعه مقالات موبویار ۱۰ مورد از برترین کتاب های موفقیت برای شما عزیزان تدارک دیده شده است که طبق نسخه های چاپی آنها و تعداد دفعاتی که منتشر شده اند و یا به زبان های مختلف ترجمه گشته اند در میان دیگر کتابهای موفق در این زمینه بالاترین امتیاز را کسب کرده اند. این کتابها بقدری در میان جوامع مختلف جا باز کردند که شاید شما هم نام خیلی از آنها را شنیده باشید. هرکدام از این کتابها به نحوی و از زاویه دید متفاوت به بررسی علل و راه های رسیدن به موفقیت در زندگی پرداخته است. یقینن بدانید خواندن هریک از آنها با ذهن باز میتواند تحولی عظیم در نگرش و روش زندگی شما ایجاد کند. با ما همراه باشید.

معرفی ۱۰ کتاب از  برترین کتاب های موفقیت در جهان

۱- کتاب THINK AND GROW RICH (بیندیشید و ثروتمند شوید)

ناپلئون هیل پس از آنکه در سن ۱۰ سالگی مادرش را از دست داد مجبور بود با پدر بی مسئولیت خود ادامه زندگیش را بگذراند. اما او که به آن سبک از زندگی راضی نبود با تلاش و پشتکار سعی در تغییر اوضاع داشت و موفق هم شد! او به ان شکل از زندگی راضی نبود، پس سرنوشتش را تغییر داد و مسیری دیگر اتتخاب کرد. به همین راحتی!

چطور اعتماد به نفسمان را بالاتر ببریم؟

ناپلون هیل امروزه یکی از بزرگترین نویسندگان جهان محسوب میشود که عقیده راسخ مبنی براین دارد که برای داشتن جیب های پر پول ابتدا باید ذهن های ثروتمندی داشته باشید.این کتاب پس از بررسی و مطالعه زندگی ۵۰۰ نفر از افراد موفق جهان در میان هرج و مرج های جنگ جاانی دوم به نگارش درآمده است. این کتاب که یکی از موفقترین آثار هیل بود به یکی از پرفروشترین آثار در جهان تبدیل شد.در این کتاب با سر فصل هایی راجع به نحوه کسب ثروت با زبانی شیوا و قابل درک مواجه خواهیم بود. 

۲- کتاب Unlimited Pawer  (به سوی کامیابی)

آنتی رابینز از جمله نویسندگان مشهوریست که در دوران جوانی خود آرزو داشت تا به یکی از بهترین مشاوران رشد و توسعه فردی بدل شود.این آرزوی وی دیری نپایید که در دهه ۹۰ میلادی با انتشار ۵ کتاب موفق از وی محقق شد. انتی رابینر از جمله نویسندگانیست که در مورد قانون جذب هم مقالات بسیاری منتشر کرده است. از جمله تفکرات عجیب او میتوان به جمله معروفش با این مضمون که:اگر به این فکر میکنید که توان انجام کاری را دارید یا ندارید میتوان گفت در هر دو صورت درست فکر کرده اید) اشاره کرد.

Unlimited Pawer یکی از کتابهاییست  که مطالعه آن برای تمام کسانی که به    حوزه موفقیت علاقمند هستند و یا از روانشناسان این حوزه هستند توصیه نمیشود بلکه خواندن آن برای تمامی آنها الزامی به شمار میرود! دراین کتاب با متونی در جهت رفع احساس درماندگی و ایمان آوردن به این موضوع که چنین احساسی وجود ندارند روبرو خواهیم بود.

برترین کتاب های موفقیت/ بسوی کامیابی

برترین کتاب های موفقیت/ بسوی کامیابی

۴- کتاب Rich Dad, Poor Dad (پدر پولدار، پدر بی پول)

این کتاب را هم میتوان در لیست برترین کتابهای موفقیت قرار دارد. رابرت کیوساکی که در زمینه های مهارتی حسابداری و هوش مالی از مهارت های بسیار بالایی برخوردار است اینطور عقیده دارد که ریسک کردن و دوری از تنبلی و غرور دو عاملی هستند که میتوانند ما را در جهت رسیدن به موفقیت یاری کنند.کیوساکی بر لین باور است که گرفتن وام و قرض های زیاد بسیار برای رویاهای ما مضر است و به همین جهت او بشدت با این موضوع مخالف است. چرا که وقتی کار کردن ما صرفا جنبه مالی پیدا کند از رویاهای خودمان دور خواهیم شد.

کتاب Rich Dad Poor Dad داستان دو پدر را برایمان به تصویر میکشند که با نوع نگرش خود و نحوه تربیت کردن فرزندان باعث موفقیت و یا عدم موفقیت آنها میشوند.این کتاب را بیشتر برای امور تربیتی و بخصوص برای والدین توصیه میکنیم. در این کتاب خواهید آموخت که چطور به طرزی صحیح فرزندانتان را برای حضور در جامعه آماده کنید.

برترین کتاب های موفقیت/ پدر پولدار پدر بی پول

۵- کتاب Eat That Frog (قورباغه ات را قورت بده)

این کتاب به نوشته برایان تریسی در زمان خودش ولوله ای عجیب در میان مردم جهان انداخت.خیلی ها یا انرا خوانده اند و یا به توصیه برخی دیگر یک نسخه از این کتاب را در کتابخانه خانه اشان دارند.برایان ترسی نویسنده این اثر موفق اینطور باور دارد که انسان توسط مدیرت زمان و انرژیش میتواند به موفقیت های بزرگی دست پیدا کند. وی همچنین اعتقاد دارد که برای رونمایی و مشهود شدن توانمدیهایتان گاه لازم است که کمی خودتان را در فشار بگذارید.او عقیده دارد اگر در طول روز کارهای زیادی برای انجام دادن داشتید همیشه برای اولین کار سخترین آن را انتخاب کنید یا به اصطلاح خود کتاب اول قورباغه بزرگتر را قورت بدهید!

در این کتاب موفق با عنوان قورباغه ات را قورت بده مراحل دستیابی به موفقیت بر سه اساس بنا شده اند که قادر خواهند بود تحت هرشرایطی در صورت رعایت این سه اصل شما را به موفقیت برسانند.تاکید این کتاب براین است که برای زمانتان مدیریت داشته باشید، کارهایتان را براساس الویت تقسیم بندی کنید و همیشه یکروز قبلتر به پایان برسانید تا به دقائق ۹۰ موکول نشوند.

بر استرستان غلبه کنید!

برترین کتاب های موفقیت/ قورباغه ات را قورت بده

۶-  کتاب  The Dynamic Lows Of Prosperiti (قانون توانگری)

طبق نظریه کاترین پاندر استفاده ی صحیح از از قدرت کلام و عبارات کلیدی راه صحیح ارتباط با نظام کائنات است. او همواره در تلاش است تا به دیگران یاد بدهد کارهایشان را با مسئولیت خودشان نظم بدهند و به طور مستقیم به سمت آنها در حرکت باشند. از بهانه تراشی و عقب انداختن کارهایشان پرهیز کنند و مسئولیت تمام تصمیم هایشان را برعهده بگیرند.در وتاب قاحون توانگری نویسنده یعنی کاترین پاندر سعی داشته تا تحولات دینی و معنوی اشاره داشته باشد.

سر فصل های این کتاب و چیزهابب که در آن آموزش خواهید دید عبارت هستند از قوانین تخیل، خلاقیت و استقلال مالی و همچنین داشتن اعتماد به بنفس.

برترین کتاب های موفقیت/ قانون توانگری

برترین کتاب های موفقیت/ قانون توانگری

۶- کتاب The Richest Man In Babylon (ثروتمندترین مرد بابل)

به گفته جورج کلاسون راز ثروتمند شدن این است که به این عقیده برسیم که بخشی از درآمدمان متعلق به خودمان و پس اندازمان است. درست همانطور که برای داشتن درختی تنومند ابتدا به دانه ای برای کاشتن نیاز خواهیم داشت.بنابراین رسیدن به موفقیت و گام های بزرگ با پس انداز و قدم کوچک آغاز خواهد شد.این کتاب یعنی ثروتمند ترین مرد بابل کتابی است که با کمک قوانین مالی که در طی ۸۰۰ سال نسل به نسل چرخیده نگارش شده است.

داستان کتاب از مراجعه دو مرد پیش آرکاد شروع میشود که آرکاد هم دلستان آشنا شدن خود با مردی دیگر را برای آنها بازگو میکند که اونیز در ازای نگارش کتیبه راضی به این شده بود که راز ثروتمندی را به ارکاد بگوید.این کتاب با سه شر فصل راجع به ثروتمند شدن با ما همراه خواهد بود. اولیت سرفصل اینکه باید طوری برنانه ریزی کنیم که خرج زندگیمان از درآمدملن کمتر باشد. دوم اینکه از افراد باتجربه مشورت بگیریم و از دانسته های آنها استفاده کنیم و سوم آنکه استفاده ی صحیحی از تمام اندوخته هایی که در دو فصل قبل یاد گرفته ایم داشته باشیم و آنها را در مسیر درستی بکار بگیریم.

برترین کتاب های موفقیت/ ثروتمندترین مرد بابل

برترین کتاب های موفقیت/ ثروتمندترین مرد بابل

۷- کتاب Chicken Soup For The Soul (سوپ جوجه برای روح)

چطور با خشم درونی خود مبارزه و آن را مهار کنیم؟

جک کنفیلد یکی از استادان مطرح در زمینه رشد و توسعه فردیست که شهرت او را میتوان منصوب به کتاب سوپ جوجه برای روح دانست.در این کتاب ما قوائدی برپایه این اصل که :نمیتوانیم تنها برای خوادمان زندگی کنیم و توسط هزاران رشته به دیگران متصل هستیم را میخوانیم.

در این کتاب ما با ۷۰ داستان متنوع همراه هستیم که گاه برایمان مسرت بخش و خوشایند هستند و گاهی روحمان را ازرده میکنند و روایتی غم انگیز و ناراحت کننده دارند. نویسنده کتاب یعنی جک کنفیلد سعی داشته تا با نگارش داستان های با ژانر متفاوت خواننده را به تفکر وا دارد. تشبیه او از این کتاب به مانند ظرف سوپیست که هر قاشق آن دارای مزه هایی متفاوت است که با دقت به طعم های آن فکر میکنیم و سپس به سراغ قاشق بعدی میرویم.

برترین کتاب های موفقیت/ سوپ جوجه برای روح

برترین کتاب های موفقیت/ سوپ جوجه برای روح

۸- کتاب Low Attraction (قانون جذب)

این کتاب به نویسندگی مایکل لوسیر پس از نشر فیلم راز که به بررسی انواع روش های رسیدن به موفقیت از طریق بهره گیری از قانون جذب پرداخته بود موفق شد تا کتابی در  همین زمینه منتشر کند که بسیار‌نفید و مورد توجه قرار گرفت. در این کتاب مطابق همان اصول قانون جذب به خوانندگان تاکید شده که هرچیزی در جهان که توجه و خواسته شما را جذب کند به سمت شما سوق داده خواهد شد. بنابراین سعی کنید تا از افکار منفی و خواستن چیزی های بد جلوگیری کنید. تمرکزتان را بر روی آنچیز هایی قراردهید که خواهانشان هستید و برایتان شادمانی به ارمغان خواهند آورد. برو روی چیز هایی که نمیخواهید و یا از آنها هراس دارید تمرکز نکنید چون طبق این قانون کائنات به اینکه چه چیزی برای شما خوب است آگاهی و یا دخالتی ندارند. آنها فقط چیزی را در مسیرتان قرارمیدهند که زیاد راجبش فکر کرده اید و فرکلنسی از بابت دریافتشان ارسال نموده اید.

با کمک آموزه این کتاب ،آموختن و به کار گیری آنها میتوانید با کائنات در جهت درخواست خواستهایتان ارتباطی موثر برقرار کنید.در این کتاب همچنین افراد بدون هدف به مثال کشتی تشبیه شده اند که مسیرش را نمیداند و لاجرم در دریا گم و نهایتا غرق خواهد شد.

برترین کتاب های موفقیت/ قانون جذب

برترین کتاب های موفقیت/ قانون جذب

۹- کتاب The Compound Effect (اثر مرکب)

نویسنده این کتاب یعنی دارن هاردی یکی از مدیران برتر مجله موفقیت در آمریکاست که تبحر زیادی در زمینه مشاوره های موفقیت و توسعه فردی دارد.وی اصرار زیادی دارد که عادت هایی جدید بسازیم ک قادر هستند در طی زمانی مشخص مسیرهای زندگیمان را تغییر دهد و به سمت خوشبختی ما را رهنمون باشند.البته اگر از جمله کسانی هستید که دوست دارید یک شبه به موفقیت برسید باید بگوئیم که کتاب های نگارش شده به قلم دارن هاردی اصلا برای شما مناسب نیست چرا که وی عمیقا بر این باور است که رسیدن به موفقیت تنهاب ا برداتشن گام هایی کوچک و حساب شده و در طول زمان میسر خواهد بود.

هاردی در این کتاب میگوید که پیام هایی فریب دهند و وسوسه برانگیز مانند پولدار شدن،جوانتر شدن و جوان ماندن و لاغر شدن که ذهن تمام مردم را به خود درگیر کرده است باعث به وجود آوردن فرمولی جادویی از جانب او شده.فرمولی با این مضمون که در شرایطی که آمادگی،نگرش، فرصت و اقدام را همگی باهم و در کنار هم داشته باشیم داشتن و نداشتن چیزی یه اسم شانس معنی نخواهد داشت. دارن هاردی در کتاب اثر مرکب این تضمین را بما میدهد که اگر مدتی معین را با پشتکار به انجام کارهایی به ظاهر معمولی و غیر و جذاب بپردازیم یقیننا پس از گذشت زمان به موفقیتی دائمی دست پیدا خواهیم کرد.

برترین کتاب های موفقیت/اثر مرکب

برترین کتاب های موفقیت/اثر مرکب

۱۰-  کتاب The Alchemist (کیمیاگر)

این کتاب به نگارش یکی از برجسته ترین نویسندگان جهان به نام پائلو کوئیلو نویسنده برزیلی منتشر شده است. پائلو در این کتاب بر این باور است که بزرگتری اشتباه و نیرنگ در زندگی آن است کا اختیار زندگیمان از دست خارج شده و آز آن پس چیزی بنان سرنوشت حاکم بر رویداد های زندگی ما باشد.تمام گنج ها درون ماست و پا تنها نیازمند آنیم که آنها را کشف کنیم.تقریبا همه مردم به دنبال فرد،نوشته، نقشه ای برای گنج و یا کتابی هستند که مسیر رسیدن به موفقیت قطعی را به آنها نشان دهد در صورتی که ما زمانی گنج واقعی را خواهیم یافت که توانمندی های خود را بشناسیم و استفاده ای صحیح از آنها داشته باشیم. 

کیمیاگر کتابیست که د واقع پائلو کوئیلو آن را با اقتباس از داستان های ایرانی مثنوی به نگارش درآورده است!داستان کتاب داستان سفر پسری جوان به نام سانتیاگو را نقل میکند کا در طول داستان با اتفاقات مختلفی رودرو میشود تا بتواند به گنجی در دوردست ها دسترسی پیدا کند. کیمیاگری در روند داستان پیدا میشود که در مسیر رسیدن به این خواسته سانتیاگو را کمک میکند.

برترین کتاب های موفقیت/ کیمیاگر

برترین کتاب های موفقیت/ کیمیاگر

این کتاب را هم میتوانید به قطع در لیست ۱۰ کتاب از برترین کتاب های موفقیت قرار دهید و مطالعه آنها لذت ببرید . به طور کلی میتوان گفت همانطور که به درستی بر سر زبان ها افتاده است کتاب غذای روح است و چه بهتر که این غذا، خوارکی قموی و مغذی جهت رشد واعتلا روح ما باشد. به موجب پائین بودن سرانه مطالعه در ایران میتوانیم بگوئیم خیلی از روح های ما گرسنه مطالعه و دریافت آگاهی هستند. مطالعه چنین کتاب هایی علاوه بر رفع احساس نیازمان به مطالعه و حضو موثر در جامعه ه خوراکی انرژی زا تلقی میشوند که میتوانند آینده کاری و اجتماعی ما را تحت الشعاع خود قرار بدههند. پیشنهاد میکنیم حمتا حداقل یکی از کتاب های معرفی شده بالا را مطالعه بکنید یقیننا پس از آن برای مطالعه باقی کتابها در این زمینه مشتاقتر خواهید. حس خوب مطالعه چنین کتاب هایی میتواند برای مطالعه بیشتر مار را ترغیب کند نظرتتان . احساساتان پس از خواند نکتاب ها را با ما به اشتراک بگذارید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اشتراک گذاری