نویسنده: رزا عابدی

زیبایی پوست

آشنایی با بهترین سبک آرایش برای سالمندان احتمالا چیزیست که تا به حال خیلی از افرادی که پا به سن گذاشته اند به آن فکر کرده اند. چرا که با بالارفتن سن ممکن است سبک آرایشی که قبلا استفاده میکردید دیگر برایتان جذاب و دلنشین نباشد و احساس کنید درخشش و زیبایی سابق را ندارید. احساس شما کاملا درست است. بدیهیست که هر سنی سبک آرایشی متناسب با خودش را میطلبد گاه ممکن است با استفاده نابجا از ابزار و رنگ ها احساس پیری و افتادگی را در صورتتان حتی بیشتر از چیزی که هست نمایش دهید. بنابراین بهتر است تا با آشنایی با سبک آرایش برای سالمندان بهترین انتخاب را در آرایش هایتان داشته باشید. 

اهمیت آشنایی با بهترین سبک آرایشی برای سالمندان

بهترین سبک آرایش برای سالمندان

معمولا پس از گذشت از سن بیست سال خیلی از ما با ایستادن جلو آیینه گذر عجیب زمان و تغییرا ترا در پوستمان مشاهده کرده ایم. هرچند که این سن میتواند اوج زیبایی و شکوفایی هرفرد باشد اما برای خیلی از ما مشاهده تغییرات و علائم گذر زمان روی چهرمان کمی نگران کننده به نظر میرسدانگار از این سن به بعد است که دیگر چهره رو به رشد و جلو نخواهد بود  کم کم میتوانیم مسیر سرازیری  را در طی بیست سال آینده ببینیم اما چیزی که بدیهیست این است که هرکس میتواند بسته به آموز شها و دانسته هایی که دارد این سراشیبی را با سرعت بیشتر و یا کمتری طی کند. استفاده از انواع ماسک، نوع شستشو و مراقبه از پوست، محافظت در برابر قرارگرفتن در معرض تابش نور خورشید، کنترل روانی و کاهش استرس ها و از همه مهمتر استفاده از مواد آرایشی مرغوب و متناسب با پوست صورتمان همگی  از عواملی هستند که میتوانند از سرعت ما در این سراشیبی بکاهند و یا برعکس آن را سرعت دهند. 

عدم شناخت در استفاده از مواد آرایشی چه عواقبی در پی دارد؟

احتمالا برای شما هم زیاد پیش آمده که گاهی اشخاصی را ببینید که بشتر از سنشان جلوه میکنند. البته در اینجا منظور میزان آگاهی و دانش و یا نوع لباس پوشیدن آنها نیست، بلکه افرادی که در همان نگاه اول بدون هیچ شناختی از شخصیتشان و تنها به واسطه استفاده نادرست از مواد آرایشی روی پوستشان سنشان خیلی بیشتر از آنچه که هست نمود پیدا میکند. بله این نتیجه عدم شناخت راجع به استفاده صحیح از مواد آرایشی روی پوست است. بنابراین کپزمانهایی که به آیینه نگاه میکند و از گذر و زمان و پیری به وحشت میفتید نیازی نیست که نگران باشید چرا که شما میتوانید با شناخت سبک آرایشی مناسب برای سالمندان تا حد زیادی این مورد را بپوشانید. البته ناگفته نماند که به شخصه اعتقاد دارم که نباید برای پائین آوردن سن تلاش بیهوده کرد چرا که هرسنی بخش از زندگی بشر است و تلاش های بیهوده و استرس نسبت به آن میتواند زندگی رابرایمان مختل کند. اما در این مقاله سعی شده شما را با فنونی آشنا کنیم که مناسب سن شماست و استفاده های نادرست از مواد آرایشی باعث پیرتر نشان دادن چهره شما نشود

لوازم آرایش و آرایش کردن خانم های سالمند

احساس پیری و اضطراب از این موضوع غالبا در زمان هایی نمود بیشتری پیدا میکند که به یک میهمانی مهم دعوت میشویم. خصوصا اگر احساس کنیم بیشتر شرکت کنندگان جوان تر هستن دو یا حداقل جوانتر از سنشان به نظر میرسند! اول اینکه باید بگوئیم اصلا نگران نباشید گذر زمان در هرکس میتواند به شکلی نمود پیدا کند. بپذیرید که پنجاه سالگی هم مانند همه ادوار دیگر بخشی از زندگی شماست و تنها چیزی که شما برای درخشش در میهمانی نیاز دارید آراستگی در خور سن شماست. یقینن بدانید که هیچکس نیست که از گذر زمان در امان مانده باشد. اما اینکه دلتان را جوان و شاداب نگاه دارید چیزیست که دست خود شماست و مطمئن باشید که اثرات آن را روی چهره تان هم خواهید دید. جوان واقعی آن کسی است که زندگیش نهایت استفاده را برده و در هر سنی که هست با اشتیاق کیک تولدش را میبرد و از قشنگی های زندگی در همان سن نهایت استفاده را میبرد. در ادامه مقاله شما را با راه هایی آشنا میکنیم که در طی آن میتوانید چهره ای شادابتر و جوانترداشته باشید. 

ضرورت بالا کشیدن ابروها برای خانم های سالمند

اینکه در ابروهایتان قوسی به سمت بال بکشید باعث میشود تا چشم ها بیدارتر به نظر بیایند، برای کشیدن قوس ابرو، بالاترین نقطه در ابرو را پیدا کرده که معمولا به صورت تقریبی سه چهارم بعد از محلی که ابرو شروع می شود، است. چشم های ورم کرده و پلک هایی که دچار افتادگی شده اند میتوانند مشا را مسن تر از آنچه که هستید نشان بدهند، بنابراین تنها چیزی که نیازمند آن هستید بالا کشیدن چشم هاست و برای این بالا کشیدن تنها ابزاری که لازم دارید انگشتان دستتان است و چند ترفند مفید با لوازم آرایش!

هرچند که امروزابروهای پرپشت مد روز هستند ولی درصورتی که ابروهایتان خیلی پرمو باشند، چشم های شما را رو به پائین سوق میدهند. ایجاد یک قوس به سمت بالا باعث می شود چشم ها بیدار تر به نظر برسند. برای شروع، یک طرح کلی از شکل ابرو ی مورد نظرتان را با مداد ابرو ترسیم کنید. ابرو و برآمدگی بینی شما باید با هم در یک راستا باشند. پهنای ابرو به سلیقه ی شما بستگی دارد، برای رسم قوس ابرو ، بالاترین نقطه در ابرو را پیدا کرده که حدود سه چهارم بعد از جایی که ابرو شروع می شود، قراردارد. اگر به صورت طبیعی فاصله ی بین چشم و ابروی شما زیاد است، تنها ۲ ردیف از موها ی ابروهایتان را کم کنید؛ اگر ابرو های شما پایین هستند، برداشتن ۳ ردیف، قوس قابل توجهی به ابروها خواهد بخشید. سپس قوس را حفظ کرده و موهای زیر آن را با موچین کم کنید. میتوانید نقاط خالی را با مداد ابرویی که متناسب تیره ترین بخش موهای شما است پر کنید.

و سپس (این مهم و کلیدی میباشد) دم ابرو را با مداد، کمی به سمت بالا سوق دهید. ابروی مستطیل شکل انتهای چشم را بالا تر نشان میدهد، از یک برس ابرو گرد بهره ببرید تا به طرحی هماهنگ با ابروی خود دست پیدا کنید.

استفاده از مژه مصنوعی برای خانم های سالمند

مژه های مصنوعی  امروزه خیلی روی بورس هستند و میتوانند یک ابزار آرایشی بسیار خوبی  در جهت گرد تر کردن چشم ها ، باز تر و درعوض بالاتر نشان دادن آنها باشند. پیشنهاد میکنیم از دسته مژه ها ی کوچک تر، راحت تر استفاده کنید  تا مژه های کامل، بهتر است از سایز کوتاه یا متوسط بهره بگیرید، سایز های بلند، میتواند چهره ای مصنوعی به شما بدهد.

بهترین سبک آرایش برای سالمندان

چسباندن مژها اصلا کار سختی نیست و شما خودتان بدون نیاز به آرایشگر هم میتوانید اینکار را بکنید. برای انجام این کار: ابتدا انتهای مژها را خوب چسب مژه بزنید. سپس مژها را با ابزاری مانند موچین برداشته و پلک هایتان را بلند کنید و مژه ها را  جایی میان مژه های خودتان و دو سه میل از لبه بیرونی چشم بچسبانید. دو یا سه عدد مژه در همان قسمت کافیست سپس میتوانید به سمت وسط چشم ها بروید. کمی منتظر بمانید تا چسبها حدود دو دقیقه ای خشک شوند، سپس میتوانید ریمل بزنید تا  تفاوت میان مژه های مصنوعی و طبیعی مشخص نشود.

 نحوه استفاده از سایه چشم برای خانم های سالمند

برای شروع بهتر است تا ابتدا اطراف پلک هایتان کانسیلر متناسب با پوستتان بزنید، قرمزی و یا تیرگی پلک باعث افتاده و فشرده به نظر رسیدن، آنها خواهد شد. سپس برای زیر سازی ابتدا یک سایه ی استخوانی رنگ براق روی پلک ها بکشید. این باعث میشود تا کمی درخشندگی، نور را منعکس کرده و چشم ها بزرگتر جلوه کند.

 در نهایت، میتوانید از یک سایه خاکستری مایل به قهوه ای و مات تیره استفاده کرده تا به گوشه بیرونی چشمهایتان حالت کشیده تری بدهید و موجب بالا رفتن چشم شوید. حتما از سمت لبه ی بیرونی چشمها شروع کنید، میتوانید اینکار را کمی پایین تر از ابرو، از داخل چشم تا بالای مردمک ادامه دهید.

 نحوه کشیدن خط چشم صحیح برای خانم های سالمند

بهترین سبک آرایش برای سالمندان

برای کشیدن خط چشم صحیح برای سالمندان ابتدا خط کوتاه و باریکی در امتداد مژه ی بالایی کشیده و درقسمت  گوشه ها تا ۴۵ درجه به سمت بیرون و بالا خط چشم را ادامه بدهید. این کار چشم هایی را که دچار افتادگی شده اند  و یا به سمت پایین کشیده شدند را، بالا می کشد، سپس زیر مژه های پایین را با مدادی روشن تر خط بکشید.بهتر است در صورتیکه بالاتر از مداد مشکی استفاده کرده اید در قسمت زیری چشم مدای روشنتر ماننده قهوه ای را بکار ببرید. و درصورتی که در پلک بالایی از رنگ قهوه ای استفاده کرده بودید در پلک پایین برنز، بژ، و یا خاکستری مایل به قهوه ای بکار ببرید. استفاده از رنگ روشن در پایین چشم، از بسته به نظر رسیدن چشم ها جلوگیری خواهد کرد.

 ضرورت استفاده از ریمل برای خانم های سالمند

بهتر است قبل از اقدام به ریمل زدن مژه ها را توسط دستگاه مژه فرکن، فر کنید تا به این ترتیب چشم ها بازتر، و چروک ها و افتادگی ها پنهان شوند.اینکار در بلندتر نشان دادن مژهای شما هم موثر است چرا که افرد سالمند معمولا به دلیل کهولت سن دچار کم پشتی موها و مژها خواهند بود. همچنین استفاده از مژه فرکن برای کسانی که مژهای صاف و روبه پائین دارند بسیار ضروری است چرا که این نوع مژها تنها با اقتدا به ریمل بالاتر نمیروند و در مقابل تغییر حالت بشدت مقاومت نشان میدهند. پس از فر کردن آنها ابتدا تنها به مژه های بالایی ریمل ضد آب بزنید. برای بالا نشان دادن چشم ها، ریمل های ضد آب موثر تر هستند چرا که فری مژه ها را بهتر از ریمل های معمولی حفظ خواهد کرد. اگر زمانی که ریمل می زنیم، با نوک بدنه ی ریمل به سمت بر آمادگی بینی اشاره کنیم باعث میشود تا مژه ها خوب پخش شوند.همچنین استفاده از یک ریمل با برس بسیار کوچک، که زیاد به مواد آغشته نباشد در انتها برای شانه کردن و جداسازی مژه های بهم چسبیده میتواند کمک بسیار زیادی به بالا بردن مژه ها در گوشه ی چشم بکند.

خوب آرایش شما به پایان رسید، حالا لبخند بزنید که تنها خوشرویی شماست که باعث جوانتر به نظر رسیدنتان می شود.

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اشتراک گذاری