نویسنده: رزا عابدی

رشد و توسعه فردی

ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد علاقمند به خواند نکتابی مفید در زمینه های روانشناسی باشید اما ندانید کدام یک از آن ها میتوانند تاثیر گذاری بیشتری روی شما داشته باشند در این مقاله با معرفی بهترین کتاب های روانشناسی 2019 در خدمتتان هستیم

بهترین کتاب های روانشناسی 2019 کدام ها هستند؟

در این بخش ۳۰ کتاب برتر و پرفروش جهان طبق نظر سنجی های متفاوت و رسمی را طبق الویت خدمت شما عزیزان معرفی میکنیم: 

لیست بهترین کتاب های موفقیت جهان

جدول اول بهترین کتاب های روانشناسی و موفقیت دنیا

 ۱-آیین دوست یابی

۲-ثروتمند ترین مرد بابل

۳-بیندیشید و ثروتمند شوید

۴-هفت عادت مردمان موثر

۵-جادوی فکر بزرگ

۶-کتاب مدیر یک دقیقه ای

۷-از خوب به عالی

۸-پدر پولدار و پدر بی پول

۹-چه کسی پنیر مرا جابجا کرد

۱۰-کیمیاگر

جدول دوم از بهترین کتاب های روانشناسی و موفقیت دنیا

۱۱-انسان در جستجوی معنا

۱۲-تافته های جدا بافته

۱۳-اعتماد به نفس و دستیابی به آن

۱۴-اثر مرکب

۱۵-علم ثروتمند شدن نوشته ی والاس وتلز

۱۶-کلید را بزن

۱۷-به سوی کامیابی

۱۸-برتری خفیف

۱۹-تئوری انتخاب

۲۰- کتاب آخرین سخنرانی

جدول سوم از بهترین کتاب های روانشناسی و موفقیت دنیا

۲۱-قورباغه را قورت بده

۲۲- کتاب قدرت عادت 

۲۳-کتاب شیب

۲۴-کتاب هنر شفاف  اندیشیدن

۲۵-کتاب دیوانگان ثروت ساز

۲۶-کتاب ایده ی عالی مستدام

۲۷-کتاب ذهن کامل نو 

۲۸-کتاب تو کله خر هستی برو پیش پولدار می شوی

۲۹-کتاب چهار میثاق

۳۰-کتاب قدرت نامحدود اثر آنتونی رابینز

یقیننا که اینها تنها کتاب های موفق دراین زمینه نیستند و زیادند کتاب هایی که میتوانند با توجه به پرسش شما مفید واقع شوند. بنبراین تنها به این لیست بسنده نکنید برای آشنایی بیشتر شما با  بهترین کتاب های روانشناسی 2019 در ادامه توضیحی مختصر راجع به برخی از آن ارائه میکنیم.

آیین دوست یابی

بهترین کتاب های روانشناسی

بهترین کتاب های روانشناسی/ معرفی کتاب آیین دوست یابی

آموزش روانشناسی کودکان

کتاب آیین دوست یابی(How to win friends and influence people)  جزو کتاب هایی است که حتما باید بخوانید. این کتاب در سال ۱۹۳۷ توسط دیل کارنگی (Dale Carnegie) نگارش شده و هنوز هم جزو پرفروش ترین کتاب های روانشناسی و موفقیت در دنیا است.

برخلاف تصور این کتاب راجع به دوست یابی نیست!

کتاب آیین دوست یابی در مورد نحوه ی تعامل و معاشرت با دیگران است. با اینکه میتونید راز نفوذ به قلب دیگران را بیابید.

هفت عادت مردمان موثر

بهترین کتاب های روانشناسی

کتاب های روانشناسی و موفقیت/هفت عادت مردمان موثر

کتاب هفت عادت مردمان موثر (THE 7 HABITS OF HIGHLY EFFECTIVE PEOPLE) را میتوان از جالبترین کتاب های عرصه روانشناسی موفقیت دانست.

دکتر استفان کاوی نویسنده این کتاب پس از مطالعه و تحقیق بر روی  کتاب ها و مقالاتی که درطی۲۰۰ سال گذشته نگارش شده اند توانست به نتایج زیر برسد: 

همه انسان های موثر از یکسری اصول خاص پیروی میکنند.

کتاب مدیر یک دقیقه ای

  بهترین کتاب های روانشناسی

بهترین کتاب های روانشناسی/ کتاب مدیر یک دقیقه ای

کتاب مدیر یک دقیقه ای (The One Minute Manager) نوشته ی کنت بلانچارد و اسپنسر جانسون

این کتاب کم حجم را میتوانید در یک بعد از ظهر با یک فنجان قهوه مطالعه کنید. در این کتاب به مواردی اشاره شده که چطور میتوانید مدیر بهتری باشید البته ناگفته نماند که توصیه های این کتاب میتواند برای همه و حتی آن هایی که مدیر نیستند و کارمند هستند هم مفید باشد.

 دکتر جانسون یکی از بهترین و موفق ترین نویسندگانیست که همیشه برای کارهای سخت و پیچده راه حل هایی آسان در آستین دارد! 

از خوب به عالی 

درمان افسردگی با تکنیک  وبدون دارو

بهترین کتاب های روانشناسی

 بهترین کتاب های روانشناسی /از خوب به عالی

کتاب از خوب به عالی ( Good to Great) در ۳۰۴ صفحه نگارش شده است و میتوان آن را بعنوان یکی ازبهترین کتاب ها برای پیشرفت شخصی و سازمان نام برد. نویسنده کتاب جیم کالینز (Jim Collins)  است که سایر آثار او هم در ایران ترجمه شده است.

درقسمتی از کتاب از خوب به عالی را با هم می خوانیم:

بیشتر ما به دنبال آن هستیم در جامعه ، زندگی، محیط کار و خلاصه هر آنجایی که حضور داریم به سطحی بالا از زندگی دست پیدا کنیم. معمولا هم باریدن به مقطعی خوب قانع میشویم و دیگر اهداف دیگری در سرنداریم در صورتیکه این کتاب به ما می آموزذ هرچند که سطح خوب داشتن چیز بدی نیست اما در مواجه با سطح عالی میتوان گفت خیلی بد است! این کتاب خوبی را دشمن عالی میشمرد و همواره مارا ترغیب میکند تا به دنبال پیشرفت و رسیدن به سطوح بالاتر باشیم. در این کتاب روی صحبت با آنهایی که به واسطه خانواده و یا شرایط در سطحی عالی بوده اند و با آن آشنایی دارند نیست، بلکه روی صحبت با افرادییست که در سطح خوب و حتی پایینتر هستند و آموزش به آنها که چگونه به سطوح بالاتری پرش کنند و همچنین آن موقعیت را برای خودشان تثبیت کنند

چه کسی پنیر مرا جابجا کرد

بهترین کتاب های روانشناسی

 چه کسی پنیر مزا جابجا کرد.

این کتاب تنها در ۶۹  صفحه میتواند مفاهیم عمیقی را در جهت زندگی بهتر و موفقتر به شما معرفی کند. چه کسی پنیر مرا جابجا کرد (Who Moved My Cheese?) جزو پر فروش ترین و پر طرفدار ترین کتاب های دنیاست

کتاب نوشته ی دکتر اسپنسر جانسون است که بصورتی مختص رو فوق العاده مفید ارائه شده است.

تافته های جدا بافته

بهترین کتاب های روانشناسی

مالوکوم کلدول در این کتاب به بررسی شرایط موفقترین افراد در رشتهای مختلف و در سراسر جهان پرداخته است. بررسی موفقیت های تما مافراد ددر تمام شاخه های موجود مانند هنری، وسیقی، تجارت و نابغه های علمی. پس از بررسی های فراوان نویسنده نتیجه گرفته است که برای رسیدن به موفقیت شما به صرف وقت و هزینه به مدت ۱۰۰۰۰ در همان زمینه نیاز خواهید داشتو تنها در صورت صرف این مقدار از زمانتان آنهم ب ه صورت مفید است که میتوانید جایگاه موثر و موفقی و در جهان برای خودتا ندر زمینه ای که بدان علاقه دارید پیدا کنید.

معروف ترین مبحث این کتاب هم همان بخش ۱۰۰۰۰ ساعته است.

در پشت کتاب متنی به این شرح نوشته شده است که چرا برخی از افراد بیشتراز دیگران موفق میشود؟ آیا آنها تافته های جدا بافته هستند؟ 

اعتماد به نفس و دستیابی به آن

این کتاب اثر خانم باربارا دی آنجلس یکی از نویسندگان بسیار معروف در حوزه های روانشناسی است. این کتاب کوچک که در ۶ فصل نگارش شده است به آموزش و بررسی انواع روش های رسیدن به اعتماد به نفس و خود باوری و یا ارتقا و تقویت آن در وجود انسان میپردازد.

علم ثروتمند شدن نوشته ی والاس وتلز

بهترین کتاب های روانشناسی

اگر دوست دارید مجموعه از آموزه های موفقیت و و روانشناسی را به صورت یکجا در کتاب خانه خود داشته باشید خرید کتاب پرمحتوای علم ثروتمند شدن

 ( The Science of Getting Rich)

اثر والاس وتلز (Wallace Wattles) به شما توصیه میشود.

اگر مستند راز را دیده باشید در همان ابتدا خانم راندا برن دلیلی تحول زندگیش را رسیدن یه کتاب قدیمی میداند. این کتاب، یعنی کتاب علم ثروتمند شدن دقیقا همان کتاب است که جرقه تحولات عظیم را در زندگی راندا برن زده است.این کتاب بسیار قدیمیست و قدمتی در حدود یک قرن دارد اما خواندن آن میتواند به شما طرز فکر الی جهت رسیدن به موفقیت و انگیزه برای فعالیت بدهد. بعنوان مثال در بخشی از کتاب اینطور میخوانیم: همیشه بیشتر از مقدار پولی که از مشتری گرفته اید برایش ارزش ایجاد کند. برای مثال اگر در قبال کالا و یا خدماتی از او۵ میلیون تومان گرفتید باید برای آن ها به اندازه ی ۶ میلیون تومان ارزش ایجاد کنید، فرض کنید کسب و کاری با این یک ویژگی ایجاد کنید،به نظرتان این کسب و کار دچار رکود یا کمبود مشتری مشتری می شود؟

این کتاب برای کسنیکه قصد ثروتمند شدن دارند پرهیز از اندیشه رقابت را ضروری میدند و در طی آن با راه حل ها و تکنیک هایی ساده این امکان را برای عموم میسر میکند تا همواره در زندگی هایشان به دنبال ثروتی عظیم و بی پایان باشند طبق گفته این کتاب منابع ثروت تمام ناشدنی هستند و کل هستی را فراگرفته اند.این کتاب را در سراسر جها نمیتوانید یکی از پرفروشترین کتاب ها در جواب پرسش ۱۰۰۰۰برترین کتاب های روانشناسی کدام ها هستند، است. این کتاب در حدود دو قرن پیش از مکتبی هندی اقتباس شده است. 

کلید را بزن

بهترین کتاب های روانشناسی

این کتاب را میتونا جزو عالی ترین کتاب های موفقیت و روانشنایب معرفی کرد کتاب کلید را بزن (Switch)  جزو کتاب های عالی برای پیشرفت و شناخت عوامل تغییر است. 

به سوی کامیابی

بهترین کتاب های روانشناسی

یکی دیگراز کتاب های مطرح در این لیست متعلق به آقای آنتونی رابینر نویسنده و روانشناس مطرح دنیاست. این کتاب یعنی بسوی موفقیت در سال ۱۹۹۲ بوده و به ۲۶ سال پیش تعلق دارد.اما با همه اینها اصول و متد ارائه شده در آن اصلا قدیمی نیست و تا مدتها میتوان از آن بعنوان کتابی راهبردی استفاده کرد

هرچند برخی اعتقاد دارند که این نویسند ه در آن زمان جوانی کم سال بوده و تا به امروز بسیاری از عقاید و اعتقاداتش تغییر کرده است اما با این اوصاف همچنان این کتاب جزو یکیا از پرفروشترین کتاب های جهان است. در این کتاب  تمام مسیر هایی که میتوانند شما را به موفقیت برسانند برای شما به زبانی ساده و روان گفته شده است و همچنین در این کتاب به بررسی عوامل ذهنی،تغذیه،باورها،تسلط بر ذهن،تجسم خلاق و .. پرداخته شده است.خواندن کتاب های روانشناسی و موفقیت موجود در این لیست را به شما پیشنهاد می کنیم.

در قسمتی از این کتاب میخوانیم:

آموختید که شکست و موفقیت با ایمان آغاز میشوند و اگر ایمان داشته باشید که در کاری موفق میشوید، و یا برعکس معتقدباشید که توفیق نخواهید یافت در هر دو صروت درست فکر کرده اید! هرچند که مهارتها و امکانات کاری را هم در ااختیار داشته باشید همین که بخود بگوئید که نمیتوانید براهای فکری خود برای رسیدن به موفقیت را سد کرده اید، اکا اگر بخود بگوئید که قادر به انجام کاری هتید راهای وصل به منابع نیرومندی را بروی خود گشوده اید.

برتری خفیف

بهترین کتاب های روانشناسی

 هدف-كتاب برتري خفيف

نویسند هاین کتاب یعنی جف اولسون هم مانند دارن هاردی به  کتاب را بر پایه بررسی عوامل کوچک و تاثیر گذار بر زندگی در اثر زمان بنا کرده است.البته اگر بخواهیم به طور دقیقتر بگوئیم این دارن هاردی بود که مانند جف اولسون به این امر پرداخت. چرا که جف اولسون کتاب برتری خفیف را در سال ۲۰۰۵ نوشت و نسخه های آن در سراسر جهان طرفدار پید کرد و سپس چند سال بعد کتاب اثر مرکب توسط دارن هاردی نوشته شد.خود نویسنده یعنی جف اولسون اثر کارهای کوچکی که در زندگی ما تاثیر بسیار زیادی را دارند به شخصه تجربه کرده است.

تئوری انتخاب

بهترین کتاب های روانشناسی

این کتاب که در لیست در رده نوزهم قرار داده شده است یکی بهترین تاثیر گذارترین کتاب های روانشناس ی و موفقیت دنیا است.کتاب تئوری انتخاب به نویسندگی آقای دکتر ویلیام گلسر و با ترجمه‌ی زیبای دکتر علی صاحبی در ایران قابل تهیه است.دکتر علی صاحبی، این چهره‌ی علمی دوست ‌داشتنی کشور عزیزمان، خودش مربی ارشد و عضو هیئت‌علمی موسسه است.

گفتن این مقدامات بدن جهت بود که به شما بگوئیم کتاب تئوری انتخاب توسط یک متخصص کار بلد ترجمه شده است. به طوری که شخص ویلیام گلسر در طی نامه ای به زبان فارسی از دکتر علی صاحبی به موجب این ترجمه سلیس و زیبا تشکر کرده است. بنابراین با خیال راحت این کتاب را بخوانید و لذت ببرید. ویلیام گلسر قصد دارد با ارائه این کتاب بگوید :  رفتارها، انگیزه‌ها و احساسات انسان منشأ درونی دارند.

در این کتاب میخوانیم :

تئوری انتخاب یک تئوری بر پایه روانشناسی کنترل درونی است که معتقد است گذشته‌ها بر زندگی کنونی ما اثر شگرفی دارند ولی تعیین‌ کننده رفتار کنونی ما نیست. میزان مسئولیت‌پذیری و به رسمیت شناختن و احترام به واقعیت موجود و شیوه‌ای که برای ارضای نیازهایمان – با توجه به دو عامل پیشین- انتخاب می‌کنیم است که رفتار کنونی ما را تعیین می‌کند.

تئوری انتخاب در ۳ بخش و ۱۳ فصل نگارش‌ شده است:

۱- نظریه

نیاز ما به روانشناسی جدید

 نیازهای بنیادین و احساسات

 دنیای مطلوب شما

 رفتار کلی

 همخوانی در شخصیت و قدرت نیازها

 تعارض و واقعیت درمانی

 خلاقیت

۲- کاربست تئوری در عمل

 عشق و ازدواج

 خانواده شما و اعتماد

 آموزش تحمیلی، آموزش‌وپرورش و مدارس کیفی

 تئوری انتخاب در محیط کار

۳- کاربست

 اجتماع مطلوب و شایسته

 تعریفی دوباره از آزادی شخصی شما

کتاب قدرت عادت

این کتاب جز آن دسته از کتاب هایست که میتواند به راحتی در همان چند صفحه نخست شما را به خود جذب کند و نیازی نیست مقدمها و تفاسیر خسته کننده را دنبال کنید تا به اصل موضوع برسید. کتاب از همان صفحات نخست با داستان مردی شروع میشود که سیگار را ترک کرد. این کتاب پرقدرت تنها پس از گذشت۶۲ هفته  پس از انتشار در صدر جدول پرفروش ترین کتاب های نیویورک تایمز و همچنین جزو پر فروش ترین کتاب های آمازون قرار گرفت.

این کتاب منحصر به فرد میتواند دیدی بسیرا جالبی راجع به تغییر عادت های زندگی بما بدهد. 

کتاب شیب

بهترین کتاب های روانشناسی

 معرفی کتاب شیب ست گودین

این کتاب کم حجم را هم میتوان در لیست برترین کتاب های روانشناسی جهان قرار داد. این کتاب به قلم آقای ست گادین است که تا کنون کتاب های بسیار پرفروشی را به رشته ی تحریر درآورده که از میان انها کتاب گاو بنفش در ایران از شهرت بسیرا بیشتری برخوردار است.اینبار نویسنده همین کتاب با کتابی کم حجم و البته پربار میهمان کتابخانه ها و ذهن های ما میشود. 

قسمتی از معرفی کتاب شیب را باهم میخوانیم : 

این کتاب کوچک به شما یاد  خواهد داد که چه موقع زمان کار و چه زمانی ، زمان مناسب رها کردن کار است. 

شیب چیست؟

شیب د رواقع همان مصاحبه پنجم است که مصاحبه گر هرگز با شما تماس نمیگرد! 

شیب  همان گروه موسیقی ای ست که در سالنی خالی از تماشاگر ودر مکانی نا معلوم مشغول اجرا شده است.

شیب همان بار هفتم است که در اسکی به زمین میخورید.

شیب نیمه مسیر ماراتن است، وقتی که هیجان شلیک شروع مسابقه خاطره ای مبهم است و

شوق رسیدن به خط پایان رویایی دست نیافتنی است

کتاب هنر شفاف  اندیشیدن

بهترین کتاب های روانشناسی

خواندن این کتاب را بدان سبب توصیه میکنیم که در طی مطالعه مفاهیم و نوع بیان و نگرش نویسنده میتوانید دید متفاوتی را تجربه کنید.در این کتاب اطلاعاتی عالی راجع به خطاهی شناختی بدست می آورید که پس از آن دیگر مثل قبل فکر نخواهید کرد. در پایان مقدمه ی کتاب، رولف دوبلی اینطورمی نویسد:

در واقع آرزویی که من دارم خیلی ساده است: اگر ما بتوانیم بزرگ ترین خطاهای فکری را بشناسیم و از آن ها در زندگی شخصی، شغلی یا دولت مان پرهیز کنیم،ممکن است شاهد جهشی در موفقیت خود باشیم.نیازی به حیله های جدید، طرح هاین نوین،ابزار غیرغیر ضروری و کارهای طاقت فرسا نیست،تمام آنچه ما بدان نیاز داریم پرهیز از بی خردی است.

کتاب چهار میثاق 

بهترین کتاب های روانشناسی

 معرفی کتاب چهار میثاق

این کتاب را هم میتوانید در یکی دوساعت مطالعه کنید اما برای درک و عمل کردن به آن احتمالا زمان بیشتری نیاز خواهید داشت.این کتاب شامل ۱۱۴ ضفحه است که قبلا در سایت مفصل  آن را معرفی کرده ایم حتی خلاصه ای از آن هم در سایت قرار داده شده است که می توانید با کلیک روی لینک زیر به صفحه کتاب هدایت شوید:

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اشتراک گذاری