نویسنده: خسرو یزدانی

زیبایی مو

با سلام خدمت شما هستیم با مقاله بوتاکس مو.درمقالات قبلی از کراتینه کردن مو، ضرر و زیان ها و آسیبی که ممکن است به مو برسانند خدمتتان گفته بودیم.در همین جهت بسیاری از کاربران سوال داشتند که اگر کراتین روش خیلی مناسبی برای احیای مو نیست و ممکن است آسیب های جانبی و عوارضی در پی داشته باشد، چه راهکاری را برای ترمیم موهای آسیب دیده خود میتوانند بکار بگیرند؟اصلا آیا روشی برای اینکار تعبیه شده است که بعدها با عوارض زیاد آن مواجه نشوند؟باید بگوئیم که بله! علاوه برای استفاده از انواع ماسک ها که در مقالات قبلی به طور کامل برای انواع مو و میزان آسیب دیدگی آنها خدمت شما توضیح داده شده اند، آخرین راه برای کسانی که موهایشان آسیب جدی دیده و یا به دنبال روش های سریعتر از نتیجه گیری هستند میتواند بوتاکس مو باشد! بله درست شنیدید بوتاکس و ژل همانگونه که برای بخش هایی از بدن توصیه میشود و در طی چند مقاله مزایای بوتاکس به آن پرداختیم میتواند برای موهای شما نیز مفید واقع شود.

 

بوتاکس مو چیست و چه مزیت هایی نسبت به کراتینه کردن مو دارد؟

شاید برایتان جالب باشد بدانید استفاده از بوتاکس برای درمان موها یک درمان جدید و نو آورانه ارائه شده در بازار است که تاکنون که مدت زیادی از ابداع آن نمیگذارد توجهات زیادی را به خود جلب کرده است. این درمان بوتاکس مو نامگذاری شده و می‌تواند در جهت ترمیم آسیب‌ های وارده به قشر مو و کوتیکول مو موثر واقع شود، در حالی که موجب صاف شدن، مرطوب شدن و سالم شدن مو نیز خواهد شد. بوتاکس مو یک درمان جدید است که می‌تواند زمان را به عقب بازگردانده وفرصتی دوباره به شما برای بازیابی موهای سالم بدهد، این محصول به این دلیل به این نام شناخته می‌شود که مانند بوتاکس چروک‌ها را صاف می‌کند. دانشمندان ادعا می‌کنند که فرمولی ابداع کرده‌اند که با پرکردن منافذ رفع آسیب ها و پارگی های موجود در بافت خشک مو را ترمیم می‌کند. این درمان جهت ترمیم موهای آسیب‌ دیده صد درصد ارگانیک است.

 

بوتاکس مو چیست و چه مزیت هایی نسبت به کراتینه کردن مو دارد؟

بوتاکس مو

بوتاکس مو درمانی است که به از بین رفتن و وز شدگی مو کمک کرده و موجب صاف و شاداب شدن موها می‌شود. این درمان ضد پیری مو یک درمان شیمیایی نیست بلکه یک روش نگهداری موست میزان ترمیم و بازسازی موی شما را افزایش داده و دارای اجزای تشکیل دهنده‌ی کلیدی مانند پروتئین، آمینواسیدها، ویتامین‌ها و لیپیدهاست. بوتاکس مو اساساً موجب بازسازی و پر شدن هرگونه شکاف در فیبرهای مو میشود و ظاهر مو را نرمتر، درخشنده ترو جوان‌تر خواهد کرد. این درمان فیبرهای آسیب ‌دیده‌ی مو را با کنسانتره‌ی بالای اجزای فعالی مانند ویتامین‌های ب۵ و ای و مخلوط کلاژن ترمیم میکند و موجب مرطوب شدن و تغذیه موها میشود و از همان استفاده‌ی اول موها را احیاء کرده و علاوه بر از بین بردن وز موها درخشندگی و نرمی باورنکردنی به آنها میبخشد.یکی از مهمترین مزیت های این روش درمان موخوره های آزار دهنده موهاست.

 

بوتاکس مو چیست؟

چنانکه در بخش ابتدایی مقاله خدمتتان توضیح دادیم بوتاکس مو نوعی درمان ضد پیری مو درمان شیمیایی نیست، بلکه نوعی درمان نرم کنندگی عمیق است که سبب بازسازی موهای شما میشود و یا حداقل این فرصت را برایش فراهم میکند با  کمک گیری از مواد اولیه ای مثل پروتئین ها، آمینو اسیدها، ویتامین ها و لیپیدها.

 

بوتاکس مو چیست و چه مزیت هایی نسبت به کراتینه کردن مو دارد؟

بوتاکس مو

در اصل، مو باید بازسازی شده و شکاف های موجود در الیاف مو را پر کند سپس آن را ابریشمی، براق و زیباتر جلوه دهد.در بوتاکس های خوب ادعا می شود که از ترکیباتی انحصاری با این مواد استفاده شده است:

 • بونت- ال پپتید

 • روغن خاویار

 • ویتامینE

 • ویتامینB -5

تمام این مواد اولیه مجموعه ای از کلاژن ها هستند که سبب میشود، "بوتاکس" را یک درمان مفید واقع شود.

 

بوتاکس مو چیست و چه مزیت هایی نسبت به کراتینه کردن مو دارد؟

بوتاکس مو

تزریق بوتاکس بر مو چطور عمل میکند؟

از تزریق بوتاکس در جهت درمان موها هم میتوان به صورت موضعی در بخش های آسیب دیده استفاده کرد و نتایج را مشاهده کرد و هم تزریق این ماده بصورت یک درمان کلی اثر بخش زیادی خواهد داشت و پس از تزریق آن شاهد موهایی صافتر و سالم تر خواهیم بود.

برخی از محصولاتی که به عنوان بوتاکس برای موها موجود هستند، حاوی ترکیباتی هستند که برای لخت تر شدن و افزایش رشد موها مورد استفاده قرار میگیرد.

در زمانی که بوتاکس به پوست سر تزریق شود، فعالیت غدد برون ریزی مانند آکرین یا غدد عرق را کاهش داده و در نتیجه، میزان تعریق فرد در نقطه تزریق کاهش چشمگیری پیدا خواهد کرد.

باید دقت داشته باشید که تزریق بوتاکس پوست سر راه حلی موقت و برگشت پذیر است که برای درمان چربی بیش از حد موها مورد استفاده قرار میگیرد، این روش تاثیر گذاری مثبت خود را به مدت هشت ماه حفظ خواهد کرد اما اگر مجدد این روش درمانی و مراقبه های مو تمدید نشود ممکن است مجدد زیبایی موهای خود را از دست بدهید و پس از این زمان بوتاکس باید دوباره تزریق شود. تقربیا میشود گفت این موضوع کمی از محبوبیت بوتاکس مو میکاهد اما نباید فراموش کنیم که تمام روش های زیبایی که سریع جواب میدهند نیاز به تمدید دارند مگر اینکه هم زمان با بوتاکس از دورهای درمانی کامل تحت نظر پزشکی حاذق بهره ببرید تا پس از اتمام دوره تاثیر گذاری بوتاکس موهای یکباره به حالت خشک و شکننده سابق بازنگردند اما یقیننا نتایج به آن صورت مخملی و فانتزی که دربوتاکس دیده اید نخواهد بود.

 

بوتاکس مو چیست و چه مزیت هایی نسبت به کراتینه کردن مو دارد؟

بوتاکس مو

اما با تمام این ها باز هم موثرترین راه درمان برای تعریق  زیاد پوست سر تزریق بوتاکس است، زیرا این روش درمانی نیازی به عمل و جراحی، گذراندن دوره نقاهت، و عوارض پس از درمان ندارد.

بوتاکس مو روشیست موثر در جهت آبرسانی مو ها، در این روش توسط آمپولی که حاوی حاوی موادی چون پروتئین ها، کراتین و اسید هیالورونیک و اسید آمینهاست، موها را به صورت عمقی آبرسانی می کنند.

برخی ها با شنیدن کاربرد بوتاکس مو گمان میبرند که این روش دقیقا روشیست مانند کراتینه کردن موها، حال آنکه کراتینه کردن مو با بوتاکس تفاوت های عمده ای دارد و مزیت های تزریق بوتاکس موبسیار  بیشتر از کراتینه کردن موهاست و نکته مهمتر اینکه عوارض کراتینه کردن را نخواهد داشت، به عنوان مثال در طول روند بوتاکس مو فرمالدهید تولید نمیشود و در نتیجه به سلامت شما آسیبی نخواهد رسید.

 

علل ایجاد شوره سر چیست و چگونه میتوان از شرشان خلاص شد؟

چه افرادی کاندید استفاده از بوتاکس مو هستند ؟

افراد مجاز به استفاده از بوتاکس مو:

افراد زیادی هستند که  داوطلب بوتاکس مو هستند و می خواهند تا در مورد این روش درمانی بیشتر بدانند و با آگاهی و اطمینان جهت رفع مشکلات موهای خود از این روش استفاده کنند.

خبر خوب برای مطالعه کنندگان عزیز این است که افراد با داشتن هر نوع مویی می توانند اقدام به بوتاکس مو نمایند، فرقی هم نمی کند که در چه سنی قرار دشته باشند و یا موهایشان چه رنگی باشد. رنگ بور، بلوند، زرد، حنایی، مشکی و سفید، همه ی انواع رنگ ها با تیپ هیا مختلف مویی مثل فر، صاف و مجعد می توانند بوتاکس مو را انجام دهند.

 

بوتاکس مو برای چه افرادی بسیار کار آمدتر است؟

 • کسانی دچار پوسته دادن و شوره سر شده باشند.

 • کسانیکه موهای ضغیف، بی روح و شکننده دارند.

 • موهای که بیش از اندازه مدل دار هستند مثلا فر و یا مجعد.

 • کسانی که دچار موخوره هستند.

 • کسانی که توسط رنگ کردن و یا هایلایت و بلیچینگ موها به موهایشان آسیب وارد کرده اند.

 • کسانیکه موهای خشک و آسیب دیده دارند.

 

برای بوتاکس مو به کجا مراجعه کنیم؟

امروزه و با جا افتادن خواص و کاربرد های بوتاکس افراد زیادی هستند که به استفاده از بوتاکس برای کاربردهای مختلف روی آورده اند و از همین جهت کلینیک ها و حتی آرایشگاه های زنانه زیادی ایجاد شده اند که ادعا میکنند این کار را بصورت حرفه ای و با مواد مرغوب انجام میدهند. اما هرگز فراموش نکنید وقتی میگوئیم بوتاکس مو ضرر سلامتی ندارد نه تنها از وقتی سخن میگوئیم که شما در یک کلینیک معتبر و با استفاده از مواد مرغوب مبادرت به انجام اینکار بکنید. وگرنه استفاده از مواد ناسالم و یا انجام اینکار توسط شخصی ناوارد و در شرایط بد بهداشتی یقیننا میتواند برایتان مشکلاتی را به همراه داشته باشد.معمولا همه ادعا میکنند که مواد مصرفی درجه یکی دارند و خودشان از مهارت بالایی برخورداند چرا که اصل تجارت این است و کسی که خود را مطمئن نشان ندهد نمیتواند مشتری داشته باشد.از این حیث خیلی به گفته اینکه ماستشان ترش نیست اکتفا نکنید! ما نمیتوانیم راجع به ادعای آنها و اینکه چطور این موضوع را تشخیص بدهید نظر خاصی بدهیم زیرا که تشخیص مواد نیاز به مطالعه و بحث های تخصصی دارد که در این مجال نمیگنجد همچنین باز هم با نهایت شناخت نمیتوانید از تازه بودن آنها و مهارت شخصی که مبادرت به انجام بوتاکس میکند مطمئن باشید تنها راهی مطمئنی که به ذهن ما میرسد مراجعه به مراجع معتبر و دارای گواهینامه ی معتبر و جواز پزشکیست.بهتر این است که زیر نظر پزشک متخصص مو به انتخاب برند بوتاکس موی خود بپردازید.

بوتاکس مو چیست و چه مزیت هایی نسبت به کراتینه کردن مو دارد؟

   بوتاکس مو

   به علاوه این کلینیک ها و مراکز زیبایی محصولات مورد استفاده خود را از فروشندگان مطمئن خریداری میکنند  که در صورت انجام عمل بوتاکس مو در کلینیک پوست و مو بهترین نتیجه و بالاترین اثربخشی را کسب خواهید کرد در عین حال هزینه زیادی برای قیمت بوتاکس مو پرداخت نمیکنید. ماندگاری اثر بوتاکس موی سر بطور متوسط بین ۲ الی ۴ماه است. هرچند زمان دقیق آن برای هر فردی، متفاوت است. بهتر این است که بعد ازانجام بوتاکس مو، از یک شامپوی بدون سولفات یا کم سولفات برای گرفتن بهترین نتیجه استفاده کنید.

در روند کراتینه کردن، با کمک سشوار موی آغشته به مواد شیمیایی و کراتینه حرارت می بیند و دراثر این حرارت فرمالدهید تولید می شود که بسیار برای ریه مضر بوده و سرطان زاست، پس در نتیجه نه تنها برای فردی که بوتاکس مو به آن تزریق می شود بلکه برای پزشک یا آرایشگر نیز مضر خواهد بود ولی به این خاطر که اثرات آنی ندارد این آسیب ها را متوجه درمانگر نمی کند.

 

آیا بوتاکس مو عوارضی ندارد؟

میتوانیم بگوئیم این روش و موادش به خودی خود هیچ تاثیر منفی برای بدن ندارند و باعث آسیب دیدگی نخواهند داشت همچنین عوارض بلند مدت کراتینه را هم دارا نیستند.اما تمام اینها در شرایطی استاندارد است یعنی زمانی که اولا شما مرجع مناسبی را جهت درمان انتخاب کرده باشید که کلینیک های معتبر دارای مجوز و گواهی سلامت از جمله آنها هستند که بهداشت های فردی و موارد در آن رعایت شود. دوما به مهارت های پزشک و یا شخصی که مبادرت به انجام بوتاکس میکند اطمینان داشته باشید. ثانینا از صحت و سلامت مواد مصرفی اطمینان حاصل کنید.در آخر نکته مهم این است که شما نسبت به مواد حساسیت نداشته باشید هرچند که این اتفاق خیلی کم پیش می آید اما دور از ذهن نیست.با رعایت موارد بالا و چک کردن آنها میتوان گفت شما درمانی موثر وبدون عوارض خواهید داشت.

 

تفاوت بین بوتاکس مو و کراتین در چیست؟

تقریبا تمامی کراتین ها شامل مواد شیمیایی و بخصوص مواد مضری به نام (معمولا فرمالدیید) هستند که می توانند بوی نسبتاً ناخوشایندی تولید کرده و گاهی موجب خارش برای کسانی می شوند که پوست حساسی دارند. قرار گرفتن در معرض مقادیر زیاد این ماده و مدت طولانی حتی خطر ابتلا به مشکلات ریوی و سرطان را برای شخص استفاده کننده و یا آرایگشری که این عمل را انجام میدهد بسیار بالا خواهد برد با این حال، همانطور که قبلاً گفتیم، بوتاکس مو به هیچ عنوان درمانی شیمیایی نیست،به همین جهت، شما می توانید کم تر در معرض حساسیت های قوی یا حساسیت های پوست سر قرار بگیرید پس این انتخاب بهتری برای شماست.

 

آموزش تهیه 5 شامپو ضد شوره قوی و موثر خانگی

 

بوتاکس مو چیست و چه مزیت هایی نسبت به کراتینه کردن مو دارد؟

بوتاکس مو

مزیت های بوتاکس مو

مزایای سلامتی:

استفاده از بوتاکس مو نه تنها سبب سلامت کامل مو می شود بلکه باعث مرطوب و قوی تر شدن ریشه مو نیز خواهد شد . بوتاکس مو علاوه بر مزایای خاص خود باعث رشد بهتر مو و موخوره شده و نیز آن ها را از میان می برد . این روش درمان تاحدود زیادی شباهت  به روش های مشابه یعنی درمان های غیر تهاجمی مثل روش کراتینه کردن مو دارد . در بوتاکس به هیچ عنوان مواد شیمیایی خطرناک که باعث آسیب به پوست شود استفاده نمیشود.از همین جهت میتوانید با اطمینان از این روش استفاده کنید.

 

بوتاکس مو چیست و چه مزیت هایی نسبت به کراتینه کردن مو دارد؟

بوتاکس مو

مزایای زیباییتزریق بوتاکس علاوه بر این که باعث صاف شدن و درخشندگی مو می شود از وز شدگی موها نیز جلوگیری می کند . به علاوه موها حالت نرمی و زیبایی خاصی به خود می گیرد . با بوتاکس مو ریزش موهای فرد استفاده کننده کاهش می یابد وعلاوه بر همه ی اینها با این درمان دیگر نگران دیده شدن شوره در پشت سر خود توسط سایرین نخواهید بود و از طرف دیگر شرایط و وضعیت‌های خاص مو نیز موجب مشکل نمی‌شوند. همچنین به کاهش ریزش مو کمک خواهد کرد

 • درمان شرایط و بیماری‌های شدید مو

 • افزایش قابلیت کنترل کردن موها

 • نرم و درخشنده کردن موها

 • افزایش رشد مو

 

آشنايي با عوارض و مزاياي ماينوکسيديل معجزه رشد مو

آیا بوتاکس برای نوع موهای من مناسب است؟

خبر عالی که برای شما راجع به بوتاکس مو داریم این است که برای همه انواع مو بسیار مناسب است با این حال، اگر شما از موهای خشک، مجعد، کدر و خشک رنج می برید، احتمالاً بیشتر از این مزایا استفاده خواهید برد بنابراین، اگر موهای بد و آسیب دیده دارید و می خواهید موهایتان را زیبا و درخشان کنید، حتما استفاده از این درمان را به عنوان درمانی اثر بخش در برنامه ها یتان بگنجانید.

به طور معمول میتوان گفت، در ابتدا موی شما توسط یک شامپو خوب شسته و تمیز می شود تا کاملا پاک و تمیز شود.پس از آن، درمان بوتاکس مو به مدت حدود ۵۴ دقیقه اعمال خواهد شد و قبل از این که با یک شامپو ملایم، کم یا بدون سولفات - شستشو شود، با سشوار خشک و صاف خواهد شد.

 

بوتاکس مو چیست و چه مزیت هایی نسبت به کراتینه کردن مو دارد؟

بوتاکس مو

ماندگاری بوتاکس مو چقدر است؟

به طور معمول میتوان گفت اثرات مفید و تازه این درمان بین ۲-۴ ماه طول ماندگاری خواهد داشت؛ همانند درمان های کراتینی، توصیه می شود که از یک شامپو ملایم یا بدون سولفات برای کمک به حفظ منافع درمان استفاده کنید.تا دوره را کمی افزایش دهید.

از اینکه در این مقاله همراه ما  بودید سپاسگزاریم 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اشتراک گذاری