نویسنده: مبینا احمدی

مد و زیبایی

یکی از روش های موثر در درمان چین و چروک روی پوست بوتاکس است ، البته اینبار مقاله ای در باب بوتاکس پیشانی درمنزل برایتان تهیه شده است. 

بهترین روش ها برای بوتاکس پیشانی در منزل

یکی از اولین نشانه هایی که بما هشدار پیری پوست را میدهند چین و چروک ها هستند ، چین و چروکی که اولین ظهور آنها از روی پیشانی خواهد بود والبته با روش های صحیح و هوشمندانه قابل پیشگیری و حتی درمان هستند. راجع به بوتاکس پیشانی صحبت میکنیم اما نه به روشی که برای همه آشناست بلکه این بار در بخش پوست و موی نمناک قصد داریم به سراغ نسخه های طب سنتی و روش های گیاهی برویم تا بتوانیم راه حلی صحیح برای از بین بردن خطوط مزاحم روی پیشانی پیدا کنیم. از انواع روش هایی که خدمت شما عزیزان معرفی میشود نه تنها در بابا بوتاکس پیشانی بلکه برای از بین بردن خطوط دیگر صورت هم میتوانید استفاده کنید.

بوتاکس پیشانی

بوتاکس پیشانی

بوتاکس پیشانی با بهترین روش های خانگی

بوتاکس پیشانی با کمک هویج و سفیده تخم مرغ :

هویج و سفیده تخم مرغ منبعی غنی از آمینواسید ،ویتامین ،موادمعدنی به شمار میروند که در جهت جوان سازی پوست بسیار موثرند، ترکیبات موجود درآنها قادر است تا تاثیرات منفی اشعه خورشید را کم و د رنهایت به حفظ کلاژن و الاستیسیته یاری برساند.

مواد مورد نیاز :

 • دوعدد هویج

 • یک عددسفیده تخم مرغ 

نحوه آمادگی :

آب هویج را با سفیده تخم مرغ ترکیب کنید و مواد به دست آمده را بمدت یک ربع ساعت روی صورتتان ماسک کنید. پس از خشک شدن میتوانید با آب سرد بشویید، برای گرفتن نتیجه یکروز درمیان انجام دهید.

بوتاکس پیشانی در خانه به کمک وازلین ،عسل ،روغن زیتون :

تمام مواد نام برده شده قدرند تا اسیدهای چرب ،آنزیم ، آنتی اکسیدان پوست را تامین کنند و در نهایت در جوان سازی بافت های آسیب دیده و جلوگیری از شلی زودرس موثر واقع شوند.

مواد اولیه :

 • دو ق غ وازلین

 • یک ق غ عسل

 • یک ق غ روغن زیتون

نحوه آمادگی :

وازلین را درظرفی بریزید و ذوبش کنید. زمانیکه ذوب شد با عسل ،روغن زیتون مخلوط کرده و اجازه دهید دردمای اتاق بماند تا به شکلی جامد شود. به آرامی کرم را روی پیشانی خود بمالید و منتظر بمانید تا بدون پاک کردن جذب پوستتان شود ، این کار را میتوانید هرشب تکرار کنید.

بوتاکس پیشانی با کمک ترکیب پودر کاکائو ، روغن زیتون 

آنتی اکسیدان موجود در کاکائو میتواند پوست را مقابل ردارای انواع ترکیباتی سالمی مانند روغن زیتون و چربی های سالم هستند که خطوط را ازبین خواهند برد.

مواد اولیه :

 • ۲ ق پودرکاکائو

 • ۲ ق غ روغن زیتون

نحوه آماده سازی :

کاکائو  و روغن زیتون را خوب با یکدیگر میکس کنید تا خمیری بدست بیاید، روی پیشانی مالیده و برای ربع ساعت منتظر بمانید و سپس با آب سرد آبکشی کنید اینکار را میتوانید هفته ای ۲ بار انجام دهید.

ماسک کاکائو برای بوتاکس پیشانی و رفع چین و چروک پوست 

بوتاکس طبیعی پیشانی توسط سیب سبز ، آلوورا ، انگور:

این ماسک میوه ای موثر ترمیم و مرطوب کننده ای ایده آل برای افرادیست که قصد دارند چین و چروک صورت و پیری سلولی زودرس را به تعویق بیاندازند. این ماسک حاوی فیبر های طبیعی ،آمینواسید است که به جوان سازی پوست یاری میرساند.

مواداولیه :

 •   1/2سیب سبز

 • تعدادی حبه انگور

 • ۳ق آلورا

نحوه آماده سازی:

همه ی مواد را با مخلوط کن ترکیب کرده تا حالت خمیری پیدا کند سپس مخلوط را روی پیشانی و نقاط دیگر چین وچروک مالید پس از گذشت نیم ساعت بشویید برای گرفتن نتیجه میتوانید اینکار را یک روز درمیان و یا دو روز در میان انجام دهید.

بوتاکس پیشانی به کمک گلاب ، شیر و روغن کرچک :

این مرطوب کننده و لوسیون خاصیت سفت کنندگی داشته و میتواند چین و چروک های ریز را کاهش دهد.

مواداولیه :

 • ۲ ق غ روغن کرچک

 • ۲ ق غ گلاب

 • ۳ ق غ شیر

نحوه آمادگی:

همه ی مواد را با هم به خوبی میکس کنید تا یکنواخت شود سپس پنبه ای را آغشته به مواد کرده و روی پیشانی خود بمالید پس از گذشت ربع ساعت با آب ولرم آبکشی کنید. این کار را میتوانید هر شب قبل ازخواب انجام دهید.

فراموش نکنید این ترکیبات سریعا اثر نمیگذارند و باید در استفاده از آنها مداومت بخرج بدهید. تا تغییرات را ببینید.

با کمک این ماسک از بوتاکس خداحافظی کنید!

بوتاکس پیشانی

بوتاکس پیشانی

یکی دیگر از ماسک هایی که میخواهیم در این قسمت به شما معرفی کنیم ماسک موز است که از فوق العاده ترین روش های بوتاکس در خانه به شمار میرود البته همانطور که گفتیم به شرطی که در استفاده از آنها نظم و مداومت داشته باشید. نه به ا ین صورت است که میتوانید نتایج شگفت انگیز آن را مشاهده کنید. البته ناگفته نماند در رابطه با افرادی که خطوط انها بسیار عمیق شده نه تنها استفاده از ماسک ها بلکه استفاده از خود روش بوتاکس هم نمیتواند معجزه کرده و تمام اثرات را پاک کند. بهترین سود این ماشک ها برای شما این است که به شما کمک میکند تا از عمیقتر شدن و بروز چین و چروک ها جدیدی و یا چروک های تازه به وجود آمده خلاص شوید.

ماسک صورت موز

 استفاده از موز میتواند ماسکی را برای شما تیه کند که  پوستتان را مرطوب کند و پوست از نظر احساسی و ظاهری لطیف شود. یک موز متوسط رسیده را خوب له کنید تا به شکل خمیری صاف دربیاید، حالا به آرامی آن را روی صورت و گردن خود ماساژدهید برای مدت یک ربع ساعت منتظر بمانید. سپس با آب سرد پوست را آبکشی کنید. دیگر ماسک معمول که می توانید استفاده کنید از ترکیب این مواد حاصل میشود: یک چهارم فنجان ماست ساده، ۲ قاشق غذا خوری عسل، و یک عدد موز رسیده متوسط له شده است.

ماسک صورت سرکه سیب برای سفت شدن پوست صورت

 استفاده از  سرکه به عنوان حجم دهنده ی پوست قدمتی دیرینه دارد و تا به امروز نیز کاربرد های زیادی داشته. پس از آنکه صورتتان را شستید، یک قاشق غذا خوری سرکه سیب را با مقدار دو فنجان آب رقیق کنید و از آن به عنوان شستشو دهنده برای تمیز کردن و سفت کردن پوستتان استفاده کنید.

استفاده از این ماده بعنوان یک ماسک خانگی هم میتواند موثر باشد: به این تریب که مقداریک چهارم فنجان سرکه سیب همان مقدار آب رقیق کنید، سپس این محلول را روش صورت مالیده و منتظر بمانید تا خشک شود.

بهترین ماسک جوانی و زیبایی پوست صورت

بوتاکس پیشانی

بوتاکس پیشانی

ماسک صورت شیر برای پوست های خشک

 استفاده از ماسک شیر هم علاوه بر اینکه در شفافتی و از بین بردن چین و چروک های پوست شما مفید است میتواند رنگ پوست را هم روشنتر کند. یک چهارم شیر خشک را با مقدار آب مخلوط کنید تا خمیری سفت حاصل شود.. صورتتان را کامل با این ترکیب پوشانده و منتظر بمانید تا کاملا روی صورت خشک شود، پس از گذشت زمان میتوانید با آب گرم آبکشی کنید. میتوانید احساس طروات و تازگی را پس از استفاده از ماسک روی صورتتان داشته باشید.

 ماسک بلغور جو دوسر

 در صورتیکه عجله دارید و باید هرچه زودتر پوستتان از نظر ظاهر شکل بهتری بگیرد به شما استفاده از ماسک صورت بلغور جو دوسر را پیشنهاد میکنیم. یک دوم فنجان آب داغ – نه جوش – و یک سوم فنجان بلغور جو دو سر را با هم مخلوط کنید.

پس از آنکه آب و بلغور دو تا سه دقیقه ماندند، به این ترکیب دو قاشق غذا خوری ماست ساده، دو قاشق غذا خوری عسل، و یک سفیده تخم مرغ کوچک را هم اضافه کنید، لایه ای نازک از این ترکیب را روی پوست صورت خود مالیده، و برای مدت یک ربع ساعت منتظر بمانید. سپس با آب گرم آبکشی کنید.

ماسک صورت با سس مایونز

 در این میان استفاده از کاربرد های بینظیر سس مایونز را فراموش نکنید. این سس ، البته نوعی که با تخم مرغ درست شده باشد قادر است تا به راحتی پوستی نرم و لطیف به شما هدیه کند. مایونز را خیلی آرا م روی پوستتان بمالید و منتظر بمانید تا ربع ساعت بگذرد سپس با آب سر  خوب بکشی کنید. پس از استفاده از ماسک متوجه طروات و تازگی پوستتان خواهید شد.

ماسک مناسب برای پاکسازی

باید به خاطر داشته باشید که بسته شدن منافذ پوست شما توسط مواد آلوده و سلول های مرده مانع ازتنفس صحیح پوست و رسیدن املاح به آن خواهد شد . خود این موضوع میتواند یکی از دلایل بروزچین و چروک ها و تضعف پوست باشد بنابراین همواره باید به پاکسازی پوستتان اهمیت ویژه ای بدهید. برای اینکار میتوانید کمی ماست معمولی روی صورتتان بمالید و یک ربع ساعت صبر کنید. اگر قصد دارید ماسکی استفاده کنید که علاوه بر پاکسازی به احیای پوست هم کمک کند درون ماست کمی آب پرتقال اضافه کنید همچنین میتوانید مقداری آلوئه ورا را هم به این ترکیب اضافه کنید. ترکیب را روی صورتتان مالیده و قبل از شستن اجازه دهید تا مدتی روی پوست باقی بماند.

ماسک صورت خردل

 ماسم هردل باعث به آرامش رسیدن و تسکین پوست شما میشود که یکی از اصول داشتن پوستی صاف و بدون چروک است. قبل از اینکه کاملاً روی پوست بمالید مقداری از آن را روی پوست خود امتحان کنید تا مطمئن شوید پوستتان نسبت به آن تحریک نمی شود.

ماسک صورت لایه بردار لیمو

 می خواهید ماسک صورتی استفاده کنید که هم لایه برداری کند هم پوستتان را مرطوب کند؟ آب یک عدد لیمو را با یک چهارم فنجان روغن زیتون یا روغن بادام شیرین ترکیب کنید و روی پوست صورت بمالید. 

در ادامه ما با انواع ماسک هایی آشنا میکنیم که برایتان خاصیت بوتاکس را خواهند داشت.

برای تهیه بوتاکس های خانگی شما ابدا نیازمند ابزار و یا مواد اولیه گرانقیمت و غیر قابل دسترسی نیستید این مواد را میتوان در اکثر آشپزخانه ها پیدا کرد.

مواد مورد نیاز برای تهیه بوتاکس خانگی به روش اول :

 • یک قاشق غذاخوری نشاسته ذرت

 • یک قاشق غذاخوری خامه ترش

 • پنج قاشق غذاخوری آب هویج 

طرز تهیه :

ابتدانشاسته ذرت را در یک ظرف با نصف لیوان آب ترکیب میکنیم. سپس، 100 میلی لیتر آب جوش به مخلوط اضافه کنید  سپس محلول را روی حرارت ملایم قرار داده تا کمی به غلظت برسد. سپس میتوانید ترکیب ایجاد شده را از روی حرارت برداشته تا کمی خنک شود وپس از خنک شدن ترکیبتان کمی  آب هویج تازه و خامه ترش را به آن اضافه کنید و خوب میکسشان کنید . قبل از استفادهاز ماسک روی پوستتان خوب آنرا تمیز کرده و مطمئن شوید که مود آرایشی روی پوستتان نباشد سپس لایه از ماسک را روی صورتتان مالیده و پس از نیم ساعت آبکشی کنید. پیشنهاد میشود برای شستشو از آب ولرم استفاده کنید و پس از شستشو و خشک کردن حتما از مطروب کنندها استفاده کنید.

* برای گرفتن نتیجه به مدت سه روز از این ماسک استفاده کنید و در صورتی که از موادتان مقداری اضاف آمد میتوانید در یخچال نگهداری کنید هرچند توصیه میشود ماسک به صورت تازه درست و استفاده شود تاثیرگذاری بهتری خواهد داشت. 

پس از گذشت زمان گفته شده میتوانید آثار لطافت و نرمی را روی پوستتان مشاهد هکنید. هرچه میزان رطوبت و لطافت پوست شما بیشترباشد امکان بروز چین و چروک و شکستگی به موجب بالا رفتن میزان لاستیکی بودن صورت کمتر خواهد شد.

روش دوم

این روش تاحدودی نسبت به روش اول آسان تر است اما نتیجه درست به همان  اندازه روش اول میتواند موثر واقع شود. 

مواد مورد نیاز:

 • یک چهارم فنجان ماست

 • یک چهارم موز

 • یک قاشق چای خوری عسل 

طرز تهیه

موز را خوب پوره کرده و آن را با ماست و عسل ترکیب کنید .مواد بدست آمده را روی پوست صورتتان مالیده و منتظر بمانید تا ربعی از ساعت بگذرد. سپس میتوانید صورت خود را با آب سرد شسته و خشک کنید.

طرز تهیه این ماسک بسیار آسان است اما نتایج شگفت انگیزی از قبیل شادابی و لطافت پوست شما را در پی خواهد داشت که در نهایت موجب پیشگیری و یا درمان چین و چروک های پوستتان میشود.

ماسک اسفناج و روغن زیتون برای بوتاکس خانگی 

مواد لازم:

 • ۲۰۰ گرم اسفناج

 • یک چهارم فنجان روغن زیتون

 • ۲۰۰ گرم کلم سبز

 • یک چهارم فنجان خامه ترش 

طرز تهیه

ابتدا  سبزیجات را همراه با آب جوشانده و سپس سبزیجات آب پز شده را خوب له کنید و سپس روغن زیتون و خامه ترش را به آن اضافه کرده و خوب ترکیب کنید. 

طرز استفاده

پوستتان را خوب تمیز کنید ماسک را روی صورتو گردنتان بمالید برای مدتی صبر کنید سپس میتوانید مواد را با کمک آب گرم و سپس آب سرد بشویید و خشک نمایید برای گرفتن نتیجه هفته ای یک الی دوبار از این ماسک استفاده کنید.

میتوانید برای مصرف سه روزه خود از این ماسک درست کرده و در یخچال نگه داری کنید.

ماسک بوتاکس پیشانی با تخم مرغ و آبلیمو

مواد لازم

 • یک عدد تخم مرغ

 • ۲/۱  قاشق چای خوری روغن نارگیل

 • ۲/۱  قاشق چای خوری آب لیمو 

طرز تهیه 

همانطور که در مقالات پیشین هم گفته شد این ماسک هم برای صورت و هم برای موها میتواند نتایج شگفت انگیزی را به ارمغان بیاورد. البته برای ساخت این ماشک شما باید تخم مرغ را در ون ظرفی ریخته و زرده و سفیده آن را جدا کنید.

ابتدا سفیده تخم مرغ را خوب هم بزنید تا کف کنید و پس از آنکه کف کرد روغن نارگیل را به آن اضافه کنید.

ماسک برای بوتاکس طبیعی 

طرز استفاده ماسک 

صورتتان خوب با آب و مواد شوینده ملایم بشوئید و ماسکی که درست کرده اید را با استفاده از انگشتانتان به صورت دروانی روی تمام بخش های صورتتان بمالید پس از آنکه ربعی از ساعت گذشت میتوانید صورتتان را آب  و چای بابونه شستشو دهید.

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اشتراک گذاری