راه های بکاپ گرفتن از گوشی اندروید

نویسنده: مصطفی حافظی

اندروید

تهیه ی فایل بکاپ هم اکنون در دستگاه های هوشمند موبایلی برای بسیاری از کاربران اهمیت خاصی دارد. با پیشرفت گوشی ها و تکنولوژی های میزان استفاده از این محصولات، برای ذخیزه سازی فایل های شخصی و مهم افزایش زیادی داشته است.

حتی مشخص شده که گوشی هوشمند بسیاری از کاربران در مقایسه با لپتاپ آن ها حاوی اطلاعات حساس تر و حیاتی تری می باشد. بنابراین بکاپ گرفتن از این اطلاعات اهمیت بسیار زیادی دارد. زیرا بهترین راه برای جلوگیری از، از دست رفتن اطلاعات بسیار مهم افراد می شود.

بکاپگرفتن از اطلاعات و محتویات دستگاه های اندرویدی به راحتی انجام پذیر است. شما با بکاپ گرفتن از محتویات و اطلاعات گوشی هوشمند اندرویدی خود قادر خواهید بود در هر شرایطی که لازم باشد بار دیگر به آن اطلاعات دسترسی داشته باشید. برای این منظور باید فایل بکاپ تهیه شده را بازیابی یا اصطلاحا Restoreبکنید.

البته با استفاده از ذخیره ی اطلاعات در اکانت گوگل می توان به طور خودکار هم برخی از اطلاعات را از طریق لاگین کردن در اکانت بازیابی نمود. در ادامه روش های بکاپ گرفتن از تمام اطلاعات و محتویات گوشی اندرویدی را به شما آموزش می دهیم. با ما همراه باشید.

روش های بکاپ گیری از گوشی اندروید

1- Backupو Restore گوگل

با استفاده از یک حساب کاربری گوگل و لاگین شدن به آن در دستگاه اندرویدی خود می توانید تقریبا از همه ی اطلاعات موجود در تلفن همراه خود در سرور های گوگل بکاپ تهیه نمایید. این اطلاعات شامل مواردی همچون ایمیل ها، اطلاعات مرورگر، اطلاعات برنامه تقویم، لیست مخاطبین، داده های اپلیکیشن ها و... می شود.

شما حتی قادر هستید رمز عبور wifiو سایر موارد اینچنینی را هم در سرور های امن گوگل و اکانت اختصاصی خود ذخیره نمایید. پس از اینکه اکانت گوگل خود را در دستگاه لاگین کردید و از اطلاعات آن در سرورهای گوگل بکاپ تهیه نمودید، با لاگین شدن اکانت گوگل شما در هر دستگاه اندرویدی دیگر، تمام اطلاعات ذخیره شده و مورد نظر به طور خودکار بازیابی خواهند شد.

به طور کلی توصیه می کنیم که حتما در دستگاه اندرویدی خود یک حساب گوگل فعال داشته باشید و از آن به منظور بکاپ گرفتن از محتوای دستگاه استفاده نمایید. به منظور اضافه کردن اکانت گوگل به دستگاه اندرویدی تان، ابتدا وارد بخش تنظیمات یا settingشوید و گزینه ی Accountsرا انتخاب نمایید. در این بخش لسیت اکانت های گوگل موجود در دستگاه مشاهده می شود.

اکانت های گوشی

در اضافه کردن اکانت باید گزینه ی Add accountرا انتخاب نمایید.

در لیست اکانت ها، با انتخاب هرکدام از آن ها به صفحه ای منتقل می شوید که در آن لیست جزییات ارائه شده است. می توانید در این بخش موارد غیر ضروری را غیر فعال نمایید. اما توصیه می کنیم تا حد امکان تمام موارد و گزینه های موجود در لیست اکانت گوگل خود را فعال باقی بگذارید.

گزینه های فعال اکانت گوگل گوشی

انجام بکاپ گیری در گوگل

حال برای انجام بکاپ گیری وارد settings یا تنظیمات شده و گزینه ی Backup & reset را بزنید.

گزینه ی backup accountرا لمس نمایید.

اکانت بکاپ

حال کافیست اکانت گوگل مورد نظر را به منظور backupگرفتن از محتوای گوشی انتخاب کنید.

تا اینجا با یک روش بکاپ گرفتن از گوشی آشنا شدید. برای مشاهده ی روش های دیگر کافیست شماره تلفن همراه خود را در محل نشان داده شده وارد نمایید. همچنین میتوانید از سایر ویدیو ها و مطالب آموزشی جذاب دیگر نیز بهره مند شوید.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نمایش دیدگاه ها

سامان | 1397/09/03

نرم افزاری هم هست که کار بکاپ گیری رو انجام بده؟

اشتراک گذاری