نویسنده: عباس ترکمن

اینستاگرام

ترفندهای مخفی اینستاگرام یکی از موارد جذابی است که بسیاری از کاربران ایرانی به دنبال یادگیری آن هستند، شاید برای شما هم سوالاتی  همچون چگونگی گرفتن تیک آبی، چگونگی بازیابی پیج هک شده اینستاگرام و افزایش فالوور و لایک و موارد اینچنینی پیش آمده باشد؛ در ادامه مطلب ما را با  ترفندهای اینستاگرام که مطمئناً پاسخ بسیاری از سوالات شما نیز می باشد،همراهی کنید.

 

 فهرست ترفندهای اینستاگرام

  • ترفندهای اینستاگرام جهت دریافت نوتیفیکیشن هنگام ارسال پست افراد آشنا

  • افزودن فونت مخصوص برای بیو اینستاگرام

  •  افزودن کاراکتر مخصوص به بیو اینستاگرام

  • پیدا کردن کاربران اینستاگرام بدون داشتن اکانت اینستاگرام

  •  مشاهده تمامی پست های لایک شده شما

  •  مدیریت چند اکانت اینستاگرام با هم

  • برنامه ریزی پست ها قبل از ارسال در اینستاگرام

  • بهینه سازی اکانت اینستاگرام

 

 

 

1.ترفندهای اینستاگرام جهت دریافت نوتیفیکشن هنگام ارسال پست افراد آشنا

اگر نمی خواهید هیچکدام از پست هایی را که آشنایانتان میگذارند رو از دست بدید این ترفند یکی از ترفندهای اینستاگرام هست که بدردتون میخوره  شما می توانید انتخاب کنید که هر وقت شخص مورد نظر شما یک پست جدید ارسال کرد شما یک نوتیفیکیشن دریافت کنید.همه ی کاری که شما باید انجام دهید روشن کردن نوتیفیکیشن ها برای هر شخص می باشد.

برای انجام این کار،به پروفایل کاربر مورد نظر رفته،بر روی سه نقطه در گوشه بالا سمت راست پست کلیک کرده و گزینه Turn on Post Notificationsرا از منو انتخاب کنید.

  ترفندهای اینستاگرام  

می خواهید این اعلان هارا خاموش کنید؟همین روش را دنبال کنید.برای اینکه بتوانید اینکار را انجام دهید حتما باید نوتیفیکشن ها در تنظیمات گوشی شما روشن باشد.این روش بصورت زیر است:

برای روشن کردن نوتیفیکیشن ها بر روی iPhone/iPad

به بخش تنظیمات بروید سپس، در Notificationsگزینه اینستاگرام را انتخاب کنید و سپس در تنظیمات گزینه Allow Notificationsرا روشن کنید.

برای روشن کردن نوتیفیکیشن بر روی اندروید

به بخش تنظیمات بروید سپس گزینه apps  را انتخاب کرده و بعد از ان گزینه Instagram  را انتخاب کنید.در اینجا نوتیفیکیشن را روشن کنید تا اعلان هایتان نمایش داده شوند.

2.افزودن فونت مخصوص برای بیو اینستاگرام

ترفندهای اینستاگرام شماره دوممون اضافه کردن یک فونت زیبا و دلنواز برای بیو اینستاگرام هست که شما با آن می توانید به صورت واقعی پروفایلتان را متمایز و زیبا کنید.شما می توانید ایموجی دلخواهتان را به بیو در پایین عکس پروفایلتان اضافه کنید اما کیبورد شما از محدودیت هایی نیز برخوردار می باشد.

با استفاده از یک سایت کمکی،شما می توانید متنتان را با فونت های مخصوص که اغلب در اینستاگرام موجود نیستند را کپی کنید.برای انجام این کار اقدامات زیر را انجام دهید:

برای اضافه کردن فونت مخصوص به بیو تان توسط موبایل

شما می توانید با استفاده از سایت هایی نظیر lingojam فونت مورد نظر خود را در بیو اینستاگرام به کار ببرید.سایت را در گوشیتان باز کنید.متن مورد نظرتان را در قسمت سمت چپ تایپ کنید،و شما همان نوشته خود را در سمت دیگر با ظاهری متفاوت می بینید.

        ترفندهای اینستاگرام        

سپس با کپی کردن متن در اپلیکیشن اینستاگرام و رفتن به پروفایلتان و انتخاب گزینه ویرایش پروفایل و پیست کردن فونت انتخابی در فیلد خالی مورد نظرتان یک نوشته با متنی منحصر بفرد را در اینستاگرام خود به نمایش بگذارید.

برای اضافه کردن فونت مخصوص به بیوتان از طریق کامپیوتر

اگر شما پروفایل اینستاگرام را از طریق لپ تاپ یا کامپیوتر ویرایش می کنید،Font Space مرجعیک کتابخانه از فونت هایی که شما می توانید دانلود کرده و در بیو تان کپی کنید را به شما می دهد.برای انجام این کار،فونت مورد نظر خودرا پیدا کنید و سپس بر روی کلید Downloadدر زیر عکس نمونه ای که پیدا کردید کلیک کنید همانگونه که در عکس زیر نمایش داده شده است.

          ترفندهای اینستاگرام

دانلود کردن این فونت یک فولدر را بر روی اینستاگرام شما باز میکند که شما می توانید فایل های ttf   را که شامل ورژن های مختلفی از این فونت می باشد قرار دهید.فایل چیزی شبیه به عکس زیر می شود

ترفندهای اینستاگرام

 

وقتی که شما در کلیپ بورد کامپیوتر خود این را کپی کردید مرورگر اینترنت خود را باز کنید و در اینستاگرام لاگین شوید گزینه edit profile  را انتخاب کنید و فونت دانلود شده تان را در فیلد بیو قرار دهید.

3.افزودن کاراکتر مخصوص به بیو اینستاگرام

ترفندهای اینستاگرام شماره سوممون نه تنها می توانید بیو خود را با یک فونت مخصوص سفارشی کنید بلکه یکی دیگر از ترفندهای اینستاگرام اینست که می توانید کاراکتر های مخصوصی در پروفایلتان اضافه کنید  تا شما و برندتان را متمایز کند.اما این ها در کیبورد گوشیتان وجود ندارند،برای نمونه اگر شما دارای یک برند تجاری هستید ممکن است بخواهید از کاراکترهایی مانند  §, †, استفاده کنید.

برای اضافه کردن کاراکترهای مخصوص از طریق موبایل

یک اپلیکیشن رایگان مانند Character Padکه تقریبا تمام کاراکتر ها و نشانه های مورد نیازتان را فهرست می کند را نصب کنید.

اپ را باز کنید و کاراکتری را که می خواهید به بیو اینستاگرامتان اضافه کنید را پیدا کنید.در این برنامه شما به طور ساده می توانید با دوبار کلیک کردن بر روی تصویر نشانی که میخواهید و پیست کردن آن در قسمت متن که در شکل زیر نیز اورده ایم.

سپس این کاراکتر را در قسمت کلیپ بوردتان کپی کنید.

                 ترفندهای اینستاگرام                 

هنگامی که نشانه مورد نظرتان را بر روی کلیپ بورد کپی کردید اینستاگرام را باز کنید به قسمت بیو بروید و گزینه edit profile  را کلیک کنید.

                  ترفندهای اینستاگرام                  

انگشت خود را بر روی فیلد بیو تان نگه دارید که می خواهید کاراکتر های مخصوص را درون آن قرار دهید مانند شکل زیر دکمه paste  ظاهر می شود.بر روی paste  کلیک کنید و صاحب یک کاراکتر مخصوص در بیو گوشیتان شوید.

                   ترفندهای اینستاگرام                   

 

برای اضافه کردن کاراکتر مخصوص از طریق کامپیوتر

یکی دیگر از ترفندهای اینستاگرام افزودنکاراکتر های مخصوص و نشانه های مورد نظر خود از طریق کامپیوتر یا لپ تاپ می باشد.آسان ترین راه استفاده از  سمبل های Microsoft words  می باشد مانند شکل زیر: 

                     ترفندهای اینستاگرام                     

نشانه های مورد نظر خود یا کاراکتر هارا انتخاب کرده و در کلیپ بورد کامپیوتر خود کپی کنید.سپس، به سایت Instagram.comرفته و اقداماتی که در مرحله قبل ذکر شد را دنبال کنید تا کاراکتر مورد نظر خود را در بخش خاصی از بیوتان paste  کنید.

ممکن است که شما بخواهید کاراکتری را که در نظر دارید را در گوگل سرچ کنید پس باید همانند روش بالا آنرا در اینستاگرام خود قرار دهید.اما یادتان باشد که همه ی کاراکتر های ویژه که در اینترنت می یابید هنگامی که در اینستاگرام کپی شوند مانند اولشان نیستند بعضی از آنها ممکن است که خراب شوند یا به درستی نمایش داده نشوند.

4.پیدا کردن کاربران اینستاگرام بدون داشتن اکانت اینستاگرام

ترفندهای اینستاگرام شماره چهارممون یکی دیگر از ترفندهای اینستاگرام اینست که شما می توانید اکانت های معروف،افراد،و.. را بدون اینکه اکانتی در اینستاگرام داشته باشید پیگیری نمایید.

دو راه برای سرچ افراد در اینستاگرام بدون لاگین شدن وجود دارد

وارد کردن یک username  در پایان url  اینستاگرام

اولین راه برای سرچ کاربران داشتن نام کاربری یک اکانت و اضافه کردن آن به پایان www.instagram.com/ می باشد.مثلا اگر شما میخواهید به دنبال پروفایل hubspot(سایت اموزشی)بروید باید وارد کنید https://www.instagram.com/hubspot/

                         ترفندهای اینستاگرام                         

روش دیگر اینست که آنها را در گوگل سرچ کنید

برای رفتن به دنبال کاربران در اینستاگرام بدون داشتن اکانت یک راهی که کمی هم به هک شبیه است اینست که نام آنهارا در گوگل سرچ کنید.این بدین معنی است که گوگل فقط بدنبال کلماتی که شما در آن قرار داده اید برود(در این مورد،اینستاگرام).

برای سرچ یک یوزر گوگل را باز کرده و این متن را در آن قرار دهید:

"site:instagram.com [name of user]"

در قسمت name of userمی توانید نام شخص مورد نظر را وارد کنید و در نهایت اگر پروفایل مورد نظر شما در اینستاگرام وجود داشته باشد به شما لینک مورد نظر را می دهد.

مثال در عکس زیر

 ترفندهای اینستاگرام 

5.مشاهده تمامی پست های لایک شده شما

ترفندهای اینستاگرام شماره پنجمون تا حالا خواستید همه پست هایی که لایک کرده اید رو یکجا مشاهده کنید؟این کار راه حل ساده ای دارد و از ساده ترین ترفندهای اینستاگرام می باشد یعنی همه کاری که باید انجام بدهید اینست که به پروفایل خودتان رفته و بر روی option  کلیک کنید یک ایکون چرخ دنده در گوشی های ایفون یا ایپد ها میباشد یا در اندروید سه نقطه می باشد.سپس بر روی گزینه Posts You've Likedکلیک کنید.

ترفندهای اینستاگرام

برای دیسلایک کردن(برداشتن لایک)هر پستی که لایک شده است به سادگی به داخل پست رفته و گزینه لایک را بردارید.نگران نباشید کاربر در صورت برداشتن لایک متوجه اینکار شما نخواهد شد.

6.مدیریت چند اکانت اینستاگرام با هم

ترفندهای اینستاگرام شماره ششمون یکی دیگر از مزیت های اینستاگرام اینست که شما می توانید چند اکانت اینستاگرام را با هم مدیریت کنید خواه این اکانت یک اکانت از حیوانات خانگیتان باشد یا یک اکانت اداری شما می توانید در سمت راست اکانت شخصی خود اضافه کرده و مدیریت کنید.

این روش اینگونه می باشد:

1.از پروفایلتان بر روی گزینه چرخ دنده کلیک کنید برای پیدا کردن این گزینه در سیستم عامل اندروید شما باید بر روی گزینه سه نقطه در بالا سمت راست صفحه تان کلیک کنید.

2.به قسمت پایین بروید و بر روی گزینه "Add Account" کلیک کنید.

3.usernameو password  اکانت دیگر خود را وارد کنید حال اکانت جدید به اینستاگرام شما اضافه شده و میتوانید آنهارا باهم مدیریت کنید.

برای جابجایی مدیریت دو پروفایل در اینستاگرام عکس پروفایلتان را نگه دارید تا همه اکانت های متصل شده را مشاهده کنید سپس اکانت مورد نظرتان را انتخاب کنید.

7.برنامه ریزی پست ها قبل از ارسال در اینستاگرام

ترفندهای اینستاگرام شماره هفتمون اینستاگرام ماهیتا یک اپلیکیشن موبایل می باشد.شاید که شما در یک روتینی از گرفتن عکس و پست کردن آنها به استوریتان باشید اما شما میتوانید آنهارا قبل از فرستادن آماده کرده و در زمان آینده پست کنید.این ویژگی با یک ابزار برنامه ریز رسانه اجتماعی مهیا می شود.اگر شما یک اکانت شغلی دارید می توانید از طریق اپ موبایل آنرا به کاربری شغلی سوییچ کنید و پیغام های داده شده را دنبال کنید تا به فیسبوک اتصال پیدا کنید.

   ترفندهای اینستاگرام   

بسته به ابزار برنامه ریزی که استفاده می کنید ممکن است که نیاز به این مرحله نداشته باشید.با اینحال وقتی به حساب مورد نظرتان دسترسی پیدا کنید ابزار برنامه ریزیتان اجرا می شود،به سمت پروفایل متصل فعلیتان هدایت می شوید.در آنجا می توانید از این مزیت استفاده کنید

8.بهینه سازی اکانت اینستاگرام

ترفندهای اینستاگرام شماره هشتمون دوستان،خانواده،و همکاران شما ممکن است اولین گروه فالور های اینستاگرام شما باشند،اما برای افزایش تعداد فالورها شما به افراد بیشتری نیاز دارید.اولین کار مهم شما برای این هدف اینست که پروفایل اینستاگرام شما در نوار مرورگر اینستا ظاهر شود.

   ترفندهای اینستاگرام   

صفحه مرورگر،که با ایکون ذره بین که در عکس بالا نیز نشان داده شده است قابل دسترسی می باشد،صفحه ای است که کل انجمن های اینستاگرام را به توسط موضوعات و کلمات کلیدی مرتب می کند.کلمه هایی مانند تناسب اندام،سبک،علم و ...و چیزهای دیگر.

هشتگ کردن پست هایتان با این کلمات می تواند محتویات اینستاگرام شما را در معرض دید افرادی که به دنبال این موضوعات می گردند بگذارد،حتی شما می توانید با گذاشتن آنها در اسم و بیو خودتان پروفایلتان را ارتقا دهید.از ترفندهای اینستاگرام اینست که کلمات کلیدی را در نام و بیو خود بکار ببرید برای نمونه اگر ملینا کاشفی یک سئو کار است بهتر می باشد که نام اینستاگرام خود را اینگونه بنویسد"ملینا کاشفیSEO " همچنین در بیو خود او میتواند همه ی تخصص های خود نظیر "وبسایت" و... را درج نماید.

این مقاله به سه بخش ترفندهای اینستاگرام یک و ترفندهای اینستاگرام دو و ترفندهای اینستاگرام سه تقسیم شده است

امیدارم این قسمت از ترفندهای اینستاگرام برای شما خواننده عزیز مفید واقع شده باشد.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نمایش دیدگاه ها

منصور | 1398/05/26

سلام مطالب بالا کجاش در مورد مخفی شدن در اینستا بود ؟

mohsen | 1398/06/02

سلام ممنون ازشما خیلی عالی توضیح داده بودید!!!!!!!!!!

alireza | 1398/06/20

بسیار عالی بود ممنون

ابراهیم میرسعیدی | 1398/06/24

با سلام خوب بود.

admin | 1398/06/26

سلام و درود بر شما پایدار باشید

admin | 1398/06/26

با سلام دوست عزیز این مقاله در مورد ترفندهای مخفی اینستاگرام می باشد و در آن از مخفی شدن در اینستاگرام مطلبی به میان نیامده است

اشتراک گذاری