نویسنده: عباس ترکمن

اینستاگرام

ترفندهای مخفی اینستاگرام یکی از بحث های داغ پرطرفدار برای کاربران اینستاگرام می باشد شما هم اگر تمایل دارید در اینستاگرام بروز باشید حتما مقاله م ارا دنبال کنید.

 

بخش اول ترفندهای مخفی اینستاگرام

 

فهرست ترفندهای اینستاگرام

 • ترفندهای اینستاگرام جهت ساخت مجموعه ای از پست ها
 • حالت تایپ مود در استوری
 • ساخت استوری های هایلایتی
 • انتقال پست دیگران به استوری
 • اپلود با جستجوی ویدیو در IGTV
 • دیدن پست های لایک و کامنت شده توسط دوستانتان
 • گردش در پست ها و دوری از ناخواسته لایک کردن آنها
 • مخفی،حذف یا غیر فعال کردن بخش کامنت
 • پاک کردن بخش جستجو در اینستاگرام
 • ذخیره یا مخفی کردن فیلترهای ویرایشی
 • استفاده از اینستاگرام به عنوان ویرایشگر عکس
 • قراردادن خط خالی در بیو و کپشن اینستاگرام 

 

1.ترفندهای اینستاگرام جهت ساخت مجموعه ای از پست ها

علاوه بر توانایی دیدن هر پستی که لایک کرده اید،اینستاگرام همچنین یک گزینه برای ذخیره یا بوکمارک کردن پست های مشخص در مجموعه ها به کاربران خود داده است.اولین قدم با رفتن به پروفایلتان ،و با زدن ایکون بوکمارک در منوی بالا سمت راست عکس هایتان شروع می شود.

ترفندهای اینستاگرام

تبCollections را انتخاب کنید و سپس بر رویCreate Collection بروید.

ترفندهای اینستاگرام

ترفندهای اینستاگرام

بر روی کلیدdone  زده و پس از این شما می توانید عکس های مد نظرتان را به مجموعه خود اضافه کنید.برای انجام اینکار بر روی ایکون بوکمارک در قسمت پایین پستی که میخواهید اضافه کنید کلیک کنید.

ترفندهای اینستاگرام

سپس با استفاده از روش بالا به عکس های ذخیره شده تان رفته و در آنجا با همه ی عکس هایی که ذخیره کرده اید مواجه می شوید برای اضافه کردن آنها به مجموعه تان بر روی گزینه  Add to Collection رفته و در آن قسمت هر عکسی را که ذخیره کرده اید می توانید اضافه کنید.

.2حالت تایپ مود در استوری

استوری اینستاگرام  به شما امکان پست عکس هایی که می خواهید فقط در یکروز به نمایش درایند را می دهد.این یک مزیت عالی برای به اشتراک گذاشتن ایده هایتان برای کاربران دیگر که می توانند پروفایل شما را در صفحه اصلی اینستاگرامشان مشاهده کنند می باشد.اما از زمان آغازاینستاگرام،استوری ها کاملا خلاقانه بودند و قابلیت هایی بیشتر از یک فیلتر عکس داشتند.شما میتوانید در این برنامه بر روی حالت تایپ مود تپ زده و شبیه برنامه اسنپ چت گزینه هایی دریافت کنید که با آن می توانید استوری هایی که نیاز به اطلاعات بیشتری دارند را با اشخاص دیگر در جریان بگذارید.

 

برای استفاده از این حالت

استوری اینستاگرام خود را باز کنید.در اینجا صفحه دوربین گوشی شما بالا می آید.سپس یک عکس یا فیلم گرفته و آیکونبر روی بالا سمت راست صفحه را فشار دهید،مانند عکس زیر:

ترفندهای اینستاگرام

این ایکون تایپ مود را باز می کند،جایی که شما پنج فونت برای انتخاب دارید، Modern, Neon, Typewriter, Strong,وClassic.در اینجا چیزی می بینید که با فونت مدرن نوشته شده است:

ترفندهای اینستاگرام

.3ساخت استوری های هایلایتی

مانند اسنپ چت،پست های استوری شما به مدت 24 ساعت به نمایش در می آیند.اما گاهی اوقات،شما یک استوری دارید که باید در بیشتر از یک روز به نمایش در آید.در این مورد استوری های هایلایت به کمک شما می آیند،یک ویژگی که اینستاگرام به شما امکان ذخیره های پست با هم در یک فضا بر روی صفحه پروفایلتان را میدهد.اگر تا به حال نمی دانستید که دکمهNew یا ایکون + در زیر عکس شما چه چیزی است ما اینجا به شما توضیح می دهیم.

برای درست کردن هایلایت های استوری،بر روی گزینهNew زده و هر مقدار از استوری های گذشته تان که می خواهید در البومتان قرار دهید را انتخاب کنید.

ترفندهای اینستاگرام

سپس، برای نمایش استوری اینستاگرام بر روی صفحه پروفایلتان یک کاور و نام به آن بدهید.شما می توانید هایلایت های استوری را هر زمان که بخواهید با فشار دادن و نگه داشتن استوری حذف کنید.

4.انتقال پست دیگران به استوری

 اگر چه استوری های اینستاگرام راه عالی برای به نمایش درآوردن محتویاتتان بر روی صفحه اصلی فالورهایتان می باشد،شما ممکن است که همیشه چیز با ارزشی برای استوری کردن نداشته باشید.در این زمان، یکی دیگر از ترفندهای اینستاگرام بکارتان می آید که با آن شما می توانید یک پست تاثیر گذار را از شخص دیگر در استوری اینستاگرامتان به نمایش بگذارید.این روش اینگونه است:

بر روی پستی که می خواهید در استوریتان به اشتراک بگذارید  رفته و همانند عکس زیر ایکون هواپیما را انتخاب کنید.

ترفندهای اینستاگرام

این ایکون یک صفحه ای را برای شما باز می کند که به شما امکان فرستادن این پست به فالورهای مخصوص یا اضافه کردن آن به استوریتان را می دهد.گزینه دوم را انتخاب کنید.

ترفندهای اینستاگرام

با انتخاب این گزینه به صورت اتوماتیک پست به استوری اینستاگرام شما می رود،که شما می توانید آنرا به طوری که دوست دارید ویرایش و طراحی کنید سپس به اشتراک بگذارید.

5.اپلود یا جستجوی ویدیو در IGTV

IGTV  یکی از بزرگترین امکانات جدیدی می باشد که با اینستاگرام در ارتباط است.این کلمه همانجور ممکن است حدس زده باشید مخففInstagram TV می باشد.مهم ترین فایدهIGTV چیست؟شما می توانید ویدیو های بیشتر از 60 ثانیه را اپلود کرده و کانال خود را درست کنید.

ترفندهای اینستاگرام

می توانید با  زدن ایکونی که در بالا نمایش داده شده است به قسمتIGTV بروید.یک صفحه ای ظاهر می شود که در آن تاپیک های مختلف و ویدیو هایی که توسط کاربرانIGTV اپلود شده است را می توانید مشاهده کنید.همانطور که ویدیو های منتخب خود را در آن مشاهده می کنید خود این برنامه طبق علایق  و خواسته های شما  شروع به نمایش محتویاتی مانند مطالبی که شما به دنبالش بودید می کند.

یک کانالIGTV با زدن بر روی ایکون گردونه در سمت راست صفحه تان ایجاد کنید مانند عکس زیر:

ترفندهای اینستاگرام

با یک کانالIGTV ایجاد شده شما می توانید ویدیو هارا به طور مستقیم از گوشی همراهتان به کانالتان اپلود کنید.

6.دیدن پست های لایک و کامنت شده توسط دوستانتان

آیا دوست دارید در جریان پست هایی که دوستانتان لایک کرده یا کامنت گذاشته اند باشید یکی دیگر از ترفندهای اینستاگرام برای انجام اینکار دیدن  لایک های اخیر و فعالیت های کامنت افرادی که فالو کرده اید می باشد.

برای انجام اینکار بر روی ایکون قلب در پایین صفحه اصلیتان کلیک کنید اولین چیزی که ظاهر می شود یک لیست از لایک ها و کامنت های بر روی عکس های شماست.در قسمت بالا تب"Following" را انتخاب کرده و در آنجا شما می توانید فعالیت های کاربرانی که شمارا فالو کرده را ببینید.

ترفندهای اینستاگرام

7.گردش در پست ها و دوری از ناخواسته لایک کردن آنها

اینکه پست های کاربران را لایک کنید خیلی آسان است،اینقدر آسان که در حقیقت افراد در بعضی مواقع به طور تصادفی لایک می کنند.این کار فقط با دوبار ضربه زدن بر روی عکسی که روبروی شماست اتفاق می افتد.

پس اینجا یکی از ترفندهای اینستاگرام برای شما وجود دارد که با آن بتوانید به عکس های اشخاص بدون ترس از دوبار ضربه زدن ادامه دهید،راه حل اینست که در اینستاگرام با حالت هواپیما ادامه دهید.بدون دسترسی به اینترنت،شما نمی توانید عکس هارا لایک کنید حتی در صورتی که به صورت تصادفی بر روی آن دوبار کلیک کنید.

اگر از اول حالت هواپیما را فعال کنید عکس ها لود نمی شوند.پس شما باید اول برای لود کردن عکس ها ابتدا با حالت خاموش هواپیما رفته سپس حالت هواپیما را فعال کنید بعد از آن به گردش بپردازید.وقتی که به پایان اولین ردیف ها در پستتان رسیدید و می خواهید پست های بیشتری ببینید  باید دوباره حالت هواپیما را خاموش کنید و اجازه دهید پست های بیشتری لود شوند و سپس دوباره روشن کنید.زحمت دارد؟شاید کمی،اما ارزش کاهش استرستان را دارد.

 

برای روشن کردن حالت هواپیما درiPhone/iPad

از پایین صفحه را بکشید و بر روی ایکون هواپیما کلیک کنید یا به قسمت تنظیمات رفته و بر روی گزینهWi-Fi رفته وAirplane Mode را در حالت روشن بگذارید.

برای روشن کردن حالت هواپیما در دستگاه های اندروید

از بالا صفحه را به پایین بکشید سپس گزینه  Airplane Mode را لمس کنید تا آن روشن شود.

 

8.مخفی،حذف یا غیر فعال کردن بخش کامنت

ممکن است که توییتر نظارتی بر کامنت ها به افراد ندهد و حالت هرچه باد آباد داشته باشد ولی اینستاگرام شما دامنه شماست و کنترل کردن اینکه افراد چه چیزی در بخش کامنت پست های شما می گویند آسان تر است.مخصوصا این قسمت برای مدیریت اینستاگرام شغلی خیلی موثر واقع می شود.در اینجا با سه نوع از ترفندهای اینستاگرام در بخش کامنت ها آشنا شوید:

فیلتر کردن کامنت ها با کلمات مخصوص

برای اینکار شما می توانید به بخش تنظیمات رفته و گزینه کامنت هارا انتخاب کنید و آنرا بهHide Inappropriate Comments که همان مخفی کردن کامنت های نامناسب می باشد تغییردهید و حتی کلمات مورد نظر خود را که میخواهید فیلتر شوند در آن قرار دهید.

برای پاک کردن کامنت ها

بر روی گزینه حباب  در زیر کامنت هایی که دوست دارید حذف شوند کلیک کرده و سپس به آرامی به سمت چپ بکشید.سپس ایکون سطل آشغال را که ظاهر می شود انتخاب کنید.همچنین می توانید اینکار را با کامنت های خود نیز انجام دهید.

برای غیر فعال کردن کلی کامنت ها

مشخصا،شما نمی توانید کامنت ها را از همه پروفایلتان بردارید شما فقط می توانید برای هر پست شخصی آنهارا غیر فعال کنید.

برای انجام اینکار،شروع به فرستادن عکسی که مد نظرتان است و نمیخواهید که اشخاص بر زیر آن کامنت بگذارند کنید.وقتی که شما به صفحه ای که از شما کپشن تگ ها و مکان را میخواهد در پایین ترین قسمت بر روی گزینه تنظیمات پیشرفته کلیک کنید.در اینجا صفحه باز میشود که شما می توانید به راحتی با سوییچ کردن گزینهTurn Off Commenting کامنت های خود را غیر فعال کنید.

 

9.پاک کردن بخش جستجو در اینستاگرام

خیلی از ما دوست داریم که سرچ های آنلاین خود را از هرجایی که می توانیم نظیر شبکه های اجتماعی پاک کنیم.خوشبختانه شما می توانید اینکار را انجام دهید.برای پاک کردن تاریخچه سرچ اینستاگرامتان به قسمت تنظیمات بروید.صفحه را به سمت پایین کشیده و گزینهClear Search History را انتخاب کنید وقتی پیغام نمایش داده شد آنرا تایید کنید.

ترفندهای اینستاگرام

10.ذخیره یا مخفی کردن فیلترهای ویرایشی

اگر خیلی از اینستاگرام استفاده می کنید امکان دارد که بعضی از فیلتر ها راخیلی زیاد استفاده کرده باشید و بعضی هارا اصلا لمس نکرده باشید.از دیگر ترفندهای اینستاگرام شما می توانید برای ویرایش آسان تر عکس ها فیلترهای مورد نظرتان را در صفحه ویرایش ذخیره کنید و آنهایی را که نمیخواهید حذف کنید.برای ثبت یا مخفی کردن فیلترها یک پست جدید اضافه کرده و شروع به ویرایش آن کنید.وقتی به صفحه فیلترها رفتید،صفحه را کشیده و گزینهManage را انتخاب کنید.

ترفندهای اینستاگرام

برای ثبت فیلتر ها انگشت خود را بر روی سه خط طوسی که بر سمت راست فیلتر قرار دارد بگذارید و آنرا به سمت رکوردر ببرید و همچنین برای مخفی کردن آن تیک سمت راست آن را بردارید.

ترفندهای اینستاگرام

11.استفاده از اینستاگرام به عنوان ویرایشگر عکس

شاید شما عاشق فیلتر های اینستاگرام و توانایی های ویرایشی آن باشید.اما دوست ندارید که عکس را به عنوان پست ارسال کنید. از دیگر ترفندهای اینستاگرام ویرایش عکس به دلخواه خود و ذخیره آن در حافظه گوشیتان می باشد.برای استفاده از اینستاگرام به عنوان ویرایشگر عکس بدون فرستادن چیزی همه کاری که شما باید بکنید انتشار یک عکس در حالت هواپیما می باشد

اولین کاری که شما باید انجام دهید اینکه مطمئن شوید در تنظیمات اینستاگرامتانSave Original Photo را فعال کرده اید.

ترفندهای اینستاگرام

سپس حالت هواپیما را روشن کنید.پس از آن روش های معمول پست عکس به اینستاگرام را دنبال کنیدعکس را اپلود کرده و ویرایش کنید سپس بر روی گزینه اشتراک گذاری کلیک کنید یک پیغام خطا مبنی بر اینکه اپلود ناموفق بود ظاهر می شود.اما شما می توانید عکس های ویرایش شده را در گالری تلفن همراه خود داشته باشید.

ترفندهای اینستاگرام

12.قرار دادن خط خالی در بیو و کپشن اینستاگرام

هنگامی که شما یک کپشن در اینستاگرام می نویسید.متوجه می شوید که کیبورد به شما گزینه ای برای فشار دادن اینتر نداده است این برای بیو شما نیز صدق می کند پس چگونه اینقدر از افراد خط های خالی را در آنجا قرار می دهند؟

ترفندهای اینستاگرام

این یکی دیگر از ترفندهای اینستاگرام هست که خیلی ساده نیز می باشد زدن کلید 123 در قسمت گوشه پایین سمت چپ می باشد و سپس زدن گزینهreturn در سمت راست می باشد.

ترفندهای اینستاگرام

من میدانم که این نکته ساده به نظر می رسد اما خیلی از مردم به آن دقت نمیکنند که خود من هم جزو آنها بودم تا اینکه یکی از همکارانم به من روش اینکار رو یاد داد.ما راه حل های مختلف و عجیبی برای رفع این مشکل پیدا کردیم ولی این راهکار از همه ساده تر بود.

این مقاله دومین مقاله ترفندهای اینستاگرام می باشد.امیدوارم از خواندن این مقاله لذت برده باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اشتراک گذاری