نویسنده: عباس ترکمن

اینستاگرام

ترفندهای مخفی اینستاگرام از جالبترین موضوعات برای کاربران اینستاگرام می باشد شما با دنبال کردن این مقاله می توانید از ترفندهای جدید مخفی اینستاگرام خبردار شوید.

اینستاگرام یک شبکه اجتماعی است که امکان اشتراک گذاری ویدیو و تصاویر را به کاربرانش می دهد.با هر بار آپدیت اینستاگرام،امکانات جدید به آن اضافه می شود که اکثر کاربران اینستاگرام از آن بی اطلاع می باشند.این امکانات به نوعی ترفندهای اینستاگرام محسوب می شوند و باعث افزایش سرعت و مهارت کاربران می شوند.اگر شما هم کاربر اینستاگرام هستید برای دریافت ترفندهای اینستاگرام حتما ما را تا انتهای این مقاله همراهی کنید.

 

 

فهرست ترفندهای اینستاگرام

  • مخفی کردن عکس های تگ شده
  • تایید قبل از به نمایش در آمدن عکس تگ شده
  • جستجوی پست ها در مکان های مشخص
  • افزایش ترافیک سایت
  • فروش محصولاتتان از طریق اینستاگرام
  • اتصال پست های اینستاگرام با پینترست
  • مخفی کردن آگهی های نامربوط
  • فرستادن عکس هایتان به صورت خصوصی

 

 

1.مخفی کردن عکس های تگ شده

وقتی کسی شمارا در یک عکس یا ویدیو در اینستاگرام تگ میکند.بصورت خودکار آن عکس در قسمت عکس های شما قرار می گیرد مگر اینکه شما انتخاب کرده باشید که عکس هارا بصورت دستی وارد کنید.(راهنمای بعدی را ببینید)

برای دیدن پست هایی که در آن تگ شده اید به پروفایلتان رفته و بر روی ایکون شخصیت زیر بیو تان کلیک کنید.

ترفندهای اینستاگرام

سپس برای مخفی کردن پست هایی که از طرف کاربران دیگر تگ شده اند بر روی سه نقطه در سمت راست بالای صفحه کلیک کنید و گزینه Hide Photos   را انتخاب کنید.پست هایی را که می خواهید از پروفایلتان پاک کنید را انتخاب کنید و وقتی کارتان انجام شد بر روی گزینه  Hide Photos   در پایین صفحه خود کلیک کنید وقتی پیغام نمایش داده شد بر روی Hide From Profile تپ کنید.

ترفندهای اینستاگرام

این به تنهایی پست هارا از اینستاگرام پاک نمی کند بلکه آنهارا از پروفایل شما پاک می کند پس دیگران نمی توانند به آنها دسترسی داشته باشند.

 

2. تایید قبل از به نمایش در آمدن عکس تگ شده

همانطور که در روش های قبلی توضیح داده شد،وقتی کسی یک عکس یا ویدیویی از شمارا در اینستاگرام تگ میکند.آن عکس به صورت اتوماتیک به پروفایل شما اضافه می شود.اما شما می توانید برای انتخاب دستی اینکه کدام عکسی که شما در آن تگ شده اید در پروفایلتان نمایش پیدا کند تنظیمات اینستاگرام خود را تغییر دهید.

برای اضافه کردن تگ ها به صورت دستی،همان راه های بالا را برای بدست آوردن عکس هایی که در آن تگ شده اید انجام داده سپس بر روی گزینه سه نقطه در بالای صفحه سمت راست کلیک کنید بر روی Tagging Options   کلیک کنید و گزینه Add Manually   را انتخاب کنید.

ترفندهای اینستاگرام

و برای مدیریت اضافه کردن عکس های تگ شده به صورت دستی به پروفایلتان بر روی عکسی که در آن تگ هستید کلیک کنید سپس بر روی نام کاربری خود کلیک کرده و گزینه Show on My Profile   را انتخاب کنید و اگر ترجیح می دهید که دیده نشود گزینه Hide from My Profile   را به جای آن انتخاب کنید.

ترفندهای اینستاگرام

3.جستجوی پست ها در مکان های مشخص

یکی از موارد جالبی که می توانید در اینستاگرام انجام دهید جستجوی عکس ها و ویدیوها از یک مکان خاص می باشدمثلا مکانی نزدیک به مکان خودتان.من اینکار را هنگامی که  قصد سفر به جای دیگری را دارم یا میخواهم یک رستوران جدید را بررسی کنم و کمی از تصاویر آن مکان را مشاهده کنم انجام می دهم.

 

در اینجا راهکاری برای چگونگی انجام هر دوی اینها موجود می باشد

 

برای مرورکردن پست ها از یک مکان خاص

شما همچنین می توانید به دنبال یک مکان خاص بگردید یا می توانید بر روی ژئو تگ های روی عکس کلیک کنید.

 

برای سرچ کردن یک محل خاص

ایکون ذره بین در پایین صفحه home screen   را انتخاب کنید که شما را به صفحه عمومی سرچ می برد.وقتی شما بر روی نوار جستجو در بالا کلیک می کنید.چهار نوار ظاهر می شود.Places   را انتخاب کنید و نام مکان را در آنجا بنویسید.وقتی شما دکمه سرچ را فشار می دهید برای شما همه پست های تاپ و جدید که مربوط به ژئوتگ موردنظرتان از آن مکان می باشد نشان داده می شود.

ترفندهای اینستاگرام

ترفندهای اینستاگرام

برای  نگاه کردن به پست ها با یک ژئوتگ مخصوص

به عکسی که با آن مکان ژئوتگ شده است بروید و بر روی ژئوتگ کلیک کنید.اینستاگرام به شما همه ی پست های تاپ و جدید را که با آن مکان ژئوتگ شده اند را نشان می دهد

ترفندهای اینستاگرام

ترفندهای اینستاگرام

برای جستجوی پست ها در نزدیکی مکان فعلیتان

دستور العمل بالا را برای رفتن به بخش places   اجرا  کنید بر روی نوار جستجو کلیک کنید و گزینه Near Current Location   را انتخاب کنید.

ترفندهای اینستاگرام

از میان گزینه های ظاهر شده انتخاب کنید که می خواهید کدام ژئوتگ را مرور کنید.برای مثال من پست هایی با ژئوتگ Museum of Science   را انتخاب می کنم.وقتی که من بر Museum of Science, Boston  که در منو می باشد کلیک می کنم. پست های تاپ و جدید که در آن مکان ژئوتگ شده را می بینم.

ترفندهای اینستاگرام

ترفندهای اینستاگرام

4.افزایش ترافیک سایت

یکی از بزرگترین محرومیت هایی که بازاریاب ها در اینستاگرام دارند این می باشد که URL  های لینک دار را هیچ کجا به غیر از یک نوار وبسایت در بیو نمی توانند درج کنند.اگر شما یک URL  را در یک کپشن عکس درج کنید به عنوان یک متن ساده نشان داده می شود،منظور این می باشد که کاربران بایدURL  را کپی کنند سپس یک مرورگر را باز کرده و در داخل آن پیست کرده یا تایپ کنند.یکی از ترفندهای اینستاگرام برای جلب توجه افراد برای دیدن پروفایل اینستاگرام شما،یعنی جایی که یک لینک  URL  از شما در آن قرار دارد این می باشد که از کپشن عکس هایتان برای تشویق افراد به بازبینی پروفایلتان برای دریافت لینک استفاده کنید.سپس آن URL  را به طور مرتب آپدیت کنید.

برای نمونه از یکی از مجلات غذایی به اسم Bon Appétit    که در زیر آمده است را ببینید.این کپشن عکس یک متن کمکی برای بازبینی پروفایل کاربری را دارد پس شما می توانید لینک مربوط در پست را کلیک کنید.

سپس،در پروفایل Bon Appétit  شما خود لینک را مشاهده می کنید.باید به طور دائم این لینک را آپدیت کنید تا اخرین محتوای قابل عرضه شما در آن قرار بگیرد.

ترفندهای اینستاگرام

به علاوه اگر شما یک اکانت اینستاگرام تایید شده دارید می توانید لینک ها را نیز به استوریتان اضافه کنید.در اینباره می توانید در اینترنت جستجو کنید.

5.فروش محصولاتتان از طریق اینستاگرام

حتما می دانید که می توانید افراد را در پست های اینستاگرامتان تگ کنید.حالا،شما میتوانید محصولات خود را نیز تگ کنید و بینندگانتان را مستفیم به صفحه محصولات ارتباط دهید تا بتوانید بفهمید که مشتریان از شما چه چیزی را میخواهند

 

برای اضافه کردن یک اکانت شغلی در اینستاگرام

شما نیاز به یک اکانت شغلی اینستاگرام برای انتشار پست های محصولاتتان دارید.شما می توانید به راحتی کاربری خود را با انتخاب گزینه  "Edit Profile"  بر روی پروفایل اینستاگرامتان و انتخاب "Try Instagram Business Tools " به اکانت شغلی تغییر دهید.

مانند عکس زیر:

ترفندهای اینستاگرام

برای تگ کردن یک پست با محصولات

هنگامی که یک اکانت شغلی اینستاگرام راه انداختید،شما نیاز به فعال کردن تگ های محصولات برای استفاده  بر روی پست هایی که محصولات در آنها می باشند را دارید. توسط ایکون چرخ دنده به قسمت تنظیمات بروید و گزینه Products   را انتخاب کنید بر روی Continue   کلیک کنید و پیغام را دنبال کنید تا به یک product catalog   از پروفایل شغلیتان برسید.با تگ های فعال محصولات در اینستاگرام شغلیتان،شما می توانید پست های جدید را اپلود کنید و عکستان را با محصولاتی که از product catalog   پیدا می کنید تگ کنید.این عکس یکی از پست های تجاری می باشد:

ترفندهای اینستاگرام

 

6.اتصال پست های اینستاگرام با پینترست

متاسفانه اینستاگرام از هماهنگی و یکپارچگی طبیعی با خیلی از رسانه های اجتماعی دیگر(به جز فیسبوک،شرکت اصلی آن)برای انتشار پست هابه اکانت های دیگر رسانه ها برخوردار نیست.

با احترام تمام به پینترست،پلتفرم لایک کردن عکس این دو شبیه به هم هستند.این روش یکی از ترفندهای اینستاگرام برای اتصال اخرین استوری اینستاگرام به پینترست می باشد.

از اپلیکیشن اینستاگرام،به یک پست اینستاگرام رفته و آنرا ببینید،سپس بر روی سه نقطه در قسمت راست بالای تصویر کلیک کنید.گزینه Copy Share URL   را برای ضمیمه کردن لینک عکس به کلیپ بوردتان انتخاب کنید .

ترفندهای اینستاگرام

اپلیکیشن پینترست را باز کنید و به صفحه پروفایلتان بروید.اگر شما از آخرین ورژن دانلود شده پینترست استفاده می کنید،ممکن است که به محض ورود به اپ از شما بخواهد که عکستان را از کلیپ بورد گرفته و درج کند ولی اگر نشد بر روی ایکون + بر قسمت بالا سمت راست برای اضافه کردن یک پین جدید کلیک کنید و در آنجا شما یک منویی از تنظیمات می بینید که می توانید در آن لینک کپی شده تان را در یک پین جدید یا بردی در پروفایلتان وارد کنید.

 

7.مخفی کردن آگهی های نامربوط

اینستاگرام سعی میکند که به شما آگهی های جالب و مربوط به جستجوهای خودتان را نشان دهد.احتمالا شما اگهی ها را بر طبق افرادی که آنهارا در اینستاگرام فالو کرده اید و پست هایی که در اینستاگرام لایک کردید،یا وبسایت ها و اپلیکیشن هایی که مشاهده کرده اید دریافت می کنید.

اگر شما اسپانسرپست هایی که خود اینستاگرام به شما نشان می دهد را نیز بی ربط می دانید می توانید اینستاگرام را در جریان بزارید و الگریتم مورد نظر خود را که چه چیزی را می پسندید و چه چیزی را نمی پسندید به آن آموزش دهید.برای مخفی کردن تبلیغات در اینستاگرام،بر روی سه نقطه در سمت راست پستی که نام Sponsored   بر روی آن درج شده کلیک کرده و سپس بر روی Hide This   کلیک کنید.

ترفندهای اینستاگرام

ترفندهای اینستاگرام

در اینجا از شما پرسیده می شود که چرا دیگر نمیخواهید تبلیغات را ببینید.

ترفندهای اینستاگرام

شما همچنین می توانید از تنظیمات دستگاه خود تبلیغات سایت ها و اپ هایی مثل فیسبوک و اینستاگرام را غیر فعال کنید.به یاد داشته باشید که حتی اگر اینکار را انجام دهید باز هم شما تبلیغات اصلی را بر مبنای فعالیت های اینستاگرام و فیسبوک مشاهده می کنید.

برای محدود کردن تبلیغات بر روی یک iPhone/iPad

به بخش تنظیمات بروید و گزینه Privacy   را انتخاب کنید سپس گزینه Advertising   را کلیک کنید از آنجا گزینه Limit Ad Tracking   را انتخاب کنید.

ترفندهای اینستاگرام

 برای خاموش کردن تبلیغات در اندروید

به Google Settings   بروید سپس Ads   را انتخاب کنید گزینه Turn off interest-based ads   را انتخاب کنید.کار شما به پایان رسید.

ترفندهای اینستاگرام

8.فرستادن عکس هایتان بصورت خصوصی

تنها راه اشتراک گذاری محتوا در اینستاگرام پست کردن عکس هایتان یرای همه فالورها یا در عموم نیست.شما همچنین می توانید مانند پیام های فیسبوک یا پیغام های دسته جمعی آنهارا با شخص خاص یا چند کاربر در میان بگذارید.شما همچنین می توانید یک عکس جدید یا یک عکسی که شما یا شخص دیگری قبلا آنرا پست کرده به دوستانتان بفرستید.

برای ارسال یک عکس جدید به طور مخصوص،یک عکس را اپلود کنید و شروع به ویرایش آن کنید همانگونه که پست هارا ویرایش می کنید.وقتی که شما به صفحه اشتراک گذاری می روید بالای صفحه را لمس کنید جایی که به صورت خودکار New Post  را نشان می دهد وقتی پیغام نمایش داده می شود گزینه Direct Message  را از آنجا انتخاب کنید شما میتوانید افرادی را که میخواهید برایشان عکس  ارسال کنید را انتخاب کنید.

ترفندهای اینستاگرام

شما می توانید در هر موقع با کلیک بر روی ایکون صندوق پست در سمت راست بالای صفحه هوم پیجتان به پیغام های مستقیمتان دسترسی داشته باشید.

برای ارسال عکس به صورت شخصی،اول پستی را که میخواهید آنرا به اشتراک بگذارید چه با خودتان یا با دیگران را باز کنید سپس بر روی ایکون موشک کاغذی در زیر پست کلیک کنید.سپس موقعی که گزینه Send to   ظاهر می شود انتخاب کنید که می خواهید چه کسی این عکس را دریافت کند.

   ترفندهای اینستاگرام   

ترفندهای اینستاگرام

ممکن است که من متعصب باشم ولی اینستاگرام یکی از جالب و سرگرم کننده ترین اپلیکیشن های اجتماعی موجود می باشد.و اکنون با این ترفندهای اینستاگرام،شما می توانید از این رسانه اجتماعی بهره بیشتری ببرید.

به علاوه خیلی از این مزیت ها می تواند حضور برند شما را بر روی اینستاگرام افزایش دهد.حالا،شما میدانید که چگونه از این اپ به صورت موثرتر استفاده کنید،مزیت دیگر اینکه می توانید مطمن شوید که فقط  آن عکس هایی که می خواهید بر روی پروفایلتان ظاهر شوند را تگ کرده اید،و حتی روشهای بیشتری برای تعامل با افرادی که مایل به شناخت آنها هستید،را داشته باشید.

این مقاله سومین مقاله از سری مقاله های ترفندهای اینستاگرام می باشد

امیدواریم که از خواندن سری مقاله های ترفندهای اینستاگرام لذت برده باشید.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اشتراک گذاری