چگونه گوشی اصل را از تقلبی تشخیص دهیم

نویسنده: موبویار

اندروید

همیشه لازم است برای خرید یک گوشی جدید اطلاعات کامل را در مورد آن داشته باشید. متاسفانه این روزها خیلی نمی توان به ظاهر محصولات و توصیه های فروشندگان محصول اکتفا نمود. طبق اخبار تکنولوژی چینی ها طبق معمول، از کالاهای اصل و ارجینال نسخه های تقلبی یا فیک تولید می کنند. گوشی های با کیفیت و معروف مثل محصولات سامسونگ و اپل هم از این قائده مستثنی نیستند. گوشی های فیک معمولا از نظر ظاهر کوچکترین تفاوتی با نسخه های اصلیشان ندارند اما کیفیت سخت افزارهای آن ها، قدرت عملکرد و کیفیت ساختشان به هیچ وجه با یکدیگر قابل مقایسه نیستند. در این مقاله بهترین راه های تشخیص اصل یا تقلبی بودن گوشی را به شما نشان می دهیم تا با خیال راحت بتوانید برای گوشی مورد نظر خود هزینه کنید.

اگرچه باید توجه داشته باشید که گوشی های تقلبی یا فیک با گوشی های قاچاق متفاوتند. لزوما نمی توان گفت همه ی گوشی های قاچاق بی کیفیت هستند اما در مورد گوشی های تقلبی این موضوع کاملا صدق می کند و کیفیت این گوشی ها بسیار پایین است.

روش های تشخیص اصل یا تقلبی بودن گوشی

1- خرید از مراکز معتبر

فروشگاه مبایل

سعی کنید برای خرید تلفن همراه به مراکز قابل اعتماد و معتبر مراجعه کنید. این روز ها فروشگاه های اینترنتی زیادی هم وجود دارد که کیفیت محصولاتشان تضمین شده است و گوشی های اصل را در اختیار کاربران قرار می دهد. این روش اگرچه به صورت مستقیم روشی برای تشخیص اصل یا تقلبی بودن گوشی محسوب نمی شود، اما خرید از یک فروشگاه معتبر همیشه می تواند خیالتان را از اصل بودن محصول تا حد زیادی راحت کند.

 

2- مقایسه ی ظاهر گوشی با نسخه ی اصلی

تشخیص اصل یا تقلبی بودن گوشی

گوشی های تقلبی یا فیک از نظر ظاهری بسیار شبیه به گوشی های اصلی هستند و تشخیص اصل یا تقلبی بودن گوشی از نظر ظاهر کار بسیار سختی خواهد بود. اما این کار به نوعی قابل انجام است. عموما گوشی های اصل یا تقلبی در مقایسه با نسخه های اصلی خود تفاوت های زیادی دارند. برای مثال ممکن است دکمه ی homeیا خانه آنها کار اسکن اثر انگشت را انجام ندهد و کمی در جایگاه خود لق باشند. سوکت شارژر، دکمه های کم یا زیاد کردن صدا، دکمه ی پاور و ... گوشی تقلبی در مقایسه با گوشی اصل عموما شل تر بوده و یا در جای متفاوتی نسب به گوشی اصلی قرار داده شده است.

تا اینجا با دو مورد از مهم ترین موارد روش های تشخیص اصل یا تقلبی بودن گوشی آشنا شدید. برای آشنایی با باقی روش ها کافیست شماره ی تلفن خود را وارد نمایید. پس از مطالعه ی کامل این موارد شما دیگر یک تشخیص دهنده ی حرفه ای گوشی های اصل از تقلبی خواهید بود! همچنین می توانید از سایر ویدیوها و مطالب آموزشی دیگر نیز بهره مند شوید.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اشتراک گذاری