نویسنده: ملینا شمس

راز موفقیت

تلاش و سخت کوشی مداوم تا چه حد در دستیابی به موفقیت در کسب و کار و زندگی مهم است؟ اگر در مورد راه های دستیابی به موفقیت کمی جستجو کنید، مطالب و منابع فراوانی را خواهید یافت. برخی راه رسیدن به موفقیت را فقط یک چیز می دانند. عده ای هم چندین عامل و مورد در کنار یکدیگر را کلید دستیابی به پیشرفت و ترقی بر می‌شمارند. ولی واقعیت این است که برای رسیدن به موفقیت در هر بُعد زندگی، مسئله ای است که به هیچ وجه نمی توانید آن را نادیده بگیرید و آن هم تلاش و سخت کوشی فراوان است.

با انجام تست شخصیت شناسی شغلی میزان اعتماد به نفس خود را بسنجید و با مشاغل مناسب شخصیتتان آشنا شوید
 

موضوع بحث ما راجع به یک کار مستمر و ادامه دار است، بدین معنی که باید در طولانی مدت تمرکز خود را حفظ کنید و در پی طی کردن یک شبه ره صد ساله نباشید. باید صبر پیشه کنید و به برنامه ریزی های خود ایمان داشته باشید.

دستبابی به موفقیت با شانس و اقبال نیست. بلکه می بایست کارهایی با برنامه و در راستای صحیح انجام دهید تا به اهداف کلان خود برسید. به علاوه این که یک شبه به دست نمی آید. در مسیر حرکت به سوی هدف اتفاقاتی می افتد که اصلا به فکر هیچ کس نمی رسد پس باید چشم انتظار شکست ها نیز باشید.

پس از اتمام هر روز آن چیزی که اهمیت دارد این است که در آن روز تا چه حد روی اهداف خود وقت گذرانده اید و چقدر از زمان خود را صرف کارهای بیهوده و یا سطحی کرده اید. کسی اهمیت زمان ، انرژی و تمرکز خود را درک می کند، که سخت کار کرده باشد. در این مقاله به بررسی اصلی ترین علل اهمیت تلاش و سخت کوشی خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

دلایل اهمیت تلاش و سخت کوشی

1- شما باید بهای رسیدن به یک جایگاه بزرگ را بپردازید

اگر موفقیت بدون هزینه به دست می آمد اصلا چیز با ارزشی نبود و همه آن را در اختیار داشتند. ولی عده ی بسیار کمی از افراد به این مهم دست می یابند و همه آنها هم قبل از اینکه به جایی برسند تلاش و سخت کوشی شبانه روزی انجام داده اند. پس تلاش زیاد همیشه با ارزش بوده و هست. به علاوه این که معامله‌ای عادلانه هم هست. هنگامی که بر روی آنچه که از صمیم قلب به آن معتقد هستید سخت کار می‌کنید، قدر و منزلت واقعی آن را هم بیشتر درک خواهید کرد.

تلاش و سخت کوشی زیاد

2- تلاش فراوان باعث می شود زندگی تان نظم و ترتیب بگیرد

در گام های نخست شما نمی توانید موفقیت و تمام مسئولیت‌هایی که با خود به همراه دارد را مدیریت نمایید. ولی بدست آوردن آن با همه ی خوبی ها و رنج هایش، شما را آماده تر می سازد. در ادامه چند مثال را در این مورد بررسی می کنیم.

در واقع شما نمی توانید هیچ قهرمانی را پیدا کنید که پیش از گذراندن سالها آموزش، پیش از آنکه فیزیک و اندامش را برای تحمل شرایط سخت مسابقه مهیا سازد، پیش از آنکه به به حدی برسد که برای قهرمان شدن به آن نیاز است و پیش از آنکه تفکرات یک قهرمان را در خود بپروراند، لایق کسب مدال باشد. شبیه به همین موضوع، در زندگی تک تک ماها نیز در حال اتفاق افتادن است، تفاوتی ندارد که زندگی شغلی شما باشد، یا زندگی خصوصی تان.

افراد کارآفرین اگر از سختی های ابتدای کار را نمی کشیدند و گام به گام پیشرفت نمی‌کردند، هرگز قادر نبودند که کارمندانشان را به درستی رهبری کنند، کالاها یا خدماتی ارائه دهند که مردم حاضر باشند بخاطرشان پول پرداخت کنند، یک شرکت عظیم تاسیس نمایند، وقتشان را به درستی کنترل کنند و با سرمایه های کلان به تجارت بپردازند.

اینکه آنها در این مسائل انقدر موفق عمل می کنند دلیلی جز این ندارد که سال ها وقت خود را صرف همین راه کرده اند.سعی و خطا داشته اند، تلاش و سخت کوشی فراوانی داشته اند و در مقابل دشواری ها صبر پیشه کرده اند. همین تلاش و سخت کوشی در نهایت باعث می شود که به فردی تبدیل شوید که بتواند در آن زندگی رویایی شما زمام امور را در دست بپیرد و در مقابل مشکلات قافیه را نبازد.

تلاش و سخت کوشی مداوم

علاوه بر این مسائل، هر قدر با انرژی و سخت کوشی بیشتری روی آرزوهایتان کار کنید، اعتماد به نفس تان هم افزایش خواهد بافت. افرادی که خود را باور ندارند، از اراده‌ی کافی برای پیش بردن برنامه هایشان برخوردار نیستند، پس در نهایت ناامید می شوند و در مقابل مشکلات سر تعظیم فرود می آورند. ولی با انگیزه ی دوچندان و با تلاش و سخت کوشی زیاد، بیشتر می توانید روی خودتان حساب کنید، در این صورت احتمال پیروزی تان نیز دوچندان خواهد شد و به کمک هیچکس نیز نیازی نخواهید داشت.

با انجام تست شخصیت شناسی شغلی میزان اعتماد به نفس خود را بسنجید و با مشاغل مناسب شخصیتتان آشنا شوید
 

3- تلاش فراوان شما را شکر گزار خواهد کرد

با تلاش و سخت کوشی ثابت قدم بودن را یاد می گیرید و می توانید قدر داشته‌هایتان را بیشتر بدانید. در کنار همین قدردانی هم می خواهید مدام رشد و پیشرفت کنید؛ می‌خواهید بجای اینکه در گوشه ای چشم انتظار موفقیت باشید، خودتان قدمی بردارید و به سویش رهسپار شوید و می‌خواهید که بهانه تراشی را فراموش کنید و مسئولیت همه ی اتفاقات زندگی تان را خودتان بر عهده بگیرید. سعی و تلاش مستمر اهداف شما را بهتر شکل می دهد، باعث می شود بر سستی، تنبلی، دو دلی‌ها و ترس ها غلبه کنید.

4- با سخت کوشی برای خود شانس ها و موقعیت های جدید به وجود می آورید

خیلی‌ها فقط می خواهند در گوشه ای بنشینند و منظر بمانند تا همه کارها خود به خود درست شود! بهانه های این افراد برای تعویق کارها هیچوقت تمامی ندارد. از سویی دیگر، اشخاصی که مقاصد مشخصی در زندگی خود دارند، فعالیتی را به شکل متداوم انجام می‌دهند و برای آنکه رو به جلو قدم بردارند اتفاقات تازه ای را تجربه می‌کنند. همین تجربیات جدید در بسیاری از موارد تبدیل به فرصت هایی می شود که حتی فکرش را هم نمی کردند.

یک قاعده کلی در این رابطه وجود دارد که می‌گوید هر چقدر بیشتر روی موضوعی متمرکز شوید و مسئولیت های مرتبط با آن را بیشتر بر عهده بگیرید، درب‌های بیشتری بر رویتان گشوده خواهد شد و زندگی هم شانس‌های زیاد تری پیش روی شما قرار خواهد داد تا به هدف ها و چشم‌اندازهایتان نزدیک‌تر شوید. یکی از مسائل مفید و مهم در سخت‌کوشی همین برخورد با موقعیت های جدید و جذاب است.

تلاش فراوان

5- تلاش و سخت کوشی همواره جواب خواهد داد

بهترین معیار برای سنجش هرچیزی، پیشرفت و ترقی در آن است و هیچ چیزی هم مانند تلاش فراوان قادر نیست خروجی های ارزشمندتری برایتان به ارمغان بیاورد. همین که روی اهداف خود بیشتر متمرکز شوید، خودش یک اصل مهم خواهد بود رو به جلو حرکت کنید و حواس پرتی‌های روزمره را از خود برهانید.

مشاهده ی خروجی ها، باعث می شود که حس کنید همه چیز بر وفق مراد است و از زحماتتان راضی خواهید بود. در این شرایط همه ی روند کار لذت بخش خواهد بود و شما این قدرت را پیدا خواهید کرد که در ادامه راه ثبات قدم خود را بدست آورید. حال که همه ی این نکات را دریافتید، همه ی افکار منفی را درمورد سخت کوشی از ذهنتان پاک کنید. هرگز در تاثیر گذاری تلاش زیاد شک نکنید.

با انجام تست شخصیت شناسی شغلی میزان اعتماد به نفس خود را بسنجید و با مشاغل مناسب شخصیتتان آشنا شوید
 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نمایش دیدگاه ها

محمدامین | 1397/10/01

تست شخصیت شناسی تون رو انجام دادم فوق العاده بود. تشکر از شما

سامان | 1397/10/02

فقط هم سخت کوشی مهم نیست. درست و با برنامه کار کردن مهمتر از سخت کوشیه

رامین | 1397/10/02

با برنامه کار کردن یه بحث دیگست. اینجا موضوع بحث راجع به زحمت و تلاش زیاده

اشتراک گذاری