نویسنده: رزا عابدی

اینستاگرام

ینستاگرام همواره به دنبال بهبود بخش های مختلف این شبکه اجتماعی محبوب برای کاربران خود بوده است.مدیریت نظر یا کامنت گذاشتن در اینستاگرام با توجه به حفظ حریم شخصی و رشد کاربران این برنامه یک مساله مهم و قابل توجه شده است این بار هم در آپدیت جدید خود به بخش کامنت ها توجه ویژه ای داشته است. کامنت ها هسته مرکزی پست های اینستاگرام هستند و به بخش تعاملی کاربران تبدیل شده است. 
 
ویژگی بستن کامنت را به‌جرئت می‌توان یکی از کاربردی‌ترین امکاناتی دانست که اینستاگرام در سال‌های اخیر به سرویس خود اضافه کرده است. این ویژگی به‌خصوص برای افراد مشهور و پیج‌های عمومی از ارزش بسیار بالایی برخوردار است؛ چرا که می‌توانند در هر زمان، یا در هر پست که مایل بودند امکان ارسال کامنت را به‌طور کامل غیرفعال کنند. از آنجا که دلیل خداحافظی بسیاری از افراد مشهور از اینستاگرام یا خصوصی کردن پیج همین کامنت‌های منفی یا غیرمحترمانه هستند، این قابلیت می‌تواند به‌طور کامل مشکل را برای این افراد حل کند و در صورت عدم رضایت از جو حاکم بر کامنت‌ها، به جای خداحافظی امکان ارسال کامنت را برای پست‌های خوب ببندند.
 
البته این ویژگی با قابلیت فیلتر کامنت، کاملا متفاوت است. در آن روش علاوه بر آنکه فیلتر کردن «تمام» کلمه‌های رکیک به‌نوعی ممکن نبود، کاربران نیز می‌توانستند با تغییر در نوشتار کلمات مورد نظر این فیلترینگ را دور بزنند. از همین رو اینستاگرام ویژگی دیگری برای بستن کامل کامنت‌ها ارائه کرده است که البته مدت قابل توجهی از فعال شدن آن برای کاربران می‌گذرد، اما از آنجایی که کاربران بسیاری در پیج اینستاگرام ما یا حتی در مقاله‌های اینستاگرامی سایت بارها درخواست کرده بودند مطلبی در رابطه با آموزش بستن کامنت‌های اینستاگرام منتشر کنیم، متوجه شدیم که همچنان بسیاری از کاربران از این ویژگی و نحوه‌ی فعالسازی آن باخبر نیستند. از همین رو قصد داریم روش بستن یا غیرفعال کردن کامنت‌ها را در مقاله‌ای به کاربران آموزش دهیم.همچنین منتظر مقاله بعدی موبویار در مورد آموزش فیلتر کردن دستی کامنتها با تعیین واژه باشید.
 

آموزش بستن کامنت در هنگام انتشار پست

    
 
فعالسازی این امکان بسیار ساده است. برای این امر کافی است هنگام ارسال یک پست، زمانی که به بخش نوشتن توضیحات آن می‌رسید، همانطور که در تصویر بالا مشخص است گزینه‌یAdvanced Settings را انتخاب کنید. با این کار، وارد صفحه‌ی دیگری (عکس سمت راست) می‌شوید که در این بخش می‌توانید با روشن کردن گزینه‌ی موجود، قابلیت ارسال کامنت برای این پست را به طور کامل ببندید. با انجام این کار آیکون کامنت‌ها نیز از زیر پست مورد نظر حذف خواهد شد.
 
براي آموزش دقيقتر ترفند هاي اينستاگرام همراه با ويدئو با ما همراه باشيد...
 

آموزش بستن کامنت بعد از انتشار پست

اگر قصد بستن کامنت برای پستی که در حال حاضر منتشر شده است دارید، کافی است به آن پست مراجعه و با زدن منوی سه نقطه، در کنار مواردی همچونEdit یاDelete، گزینه‌یTurn Off Commenting را انتخاب کنید تا امکان ارسال کامنت در پست مورد نظر غیرفعال شود.

آموزش فعالسازی مجدد ارسال کامنت

اگر قصد فعالسازی مجدد ارسال کامنت در پستی که این امکان را برای آن خاموش کرده‌اید، دارید؛ کافی است به منوی سه نقطه‌ی آن پست مراجعه و گزینه‌یTurn On Commenting را انتخاب کنید تا همه چیز به حالت عادی بازگردد.

توجه ۱: با بستن کامنت‌های یک پست، آیکون کامنت و همچنین تمام کامنت‌هایی که تا آن لحظه ارسال شده‌اند از چشم شما و کاربران پنهان خواهند شد. اما در صورتی که امکان ارسال کامنت در آن پست را مجددا فعال کنید، کامنت‌های قبلی نیز نمایش داده می‌شوند. به عبارت دیگر غیرفعال کردن کامنت‌ها، تنها باعث مخفی سازی آن‌ها می‌شود و آن‌ها را به طور کامل حذف نخواهد کرد.

توجه ۲: در صورتی که چنین گزینه‌ای در اختیار ندارید، اینستاگرام خود را آپدیت کنید

آموزش بستن کامنتها برای پست های قدیمی

اما اگر پست خاصی را قبلا در اکانت اینستاگرام خود ارسال کرده‌اید و حالا می‌خواهید کامنت های آن را ببندید هم قادر به انجام این کار خواهید بود. بدین منظور باید به شرح زیر عمل کنید

 

 

اپلیکیشن اینستاگرام را اجرا کرده و وارد اکانت مورد نظرتان شوید.

پستی که می‌خواهید کامنت آن بسته شود را انتخاب کنید.

آیکون “سه نقطه” گوشه پست را لمس نمایید.

گزینهTurn Off Commenting را انتخاب کنید و غیر فعال کردن کامنت ها را فعال نمایید.

بدین صورت قابلیت ثبت کامنت برای پست مورد نظر غیر فعال می‌شود.

 

 

براي آموزش دقيقتر ترفند هاي اينستاگرام همراه با ويدئو با ما همراه باشيد...
 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اشتراک گذاری