10 مورد از تنظیمات شگفت انگیز گوشی که هر کاربری باید بداند

نویسنده: ملینا شمس

اندروید

در این مقاله می خواهیم چند مورد از تنظیمات گوشی همراه را به شما آموزش دهیم که احتمالا دانستن آنها شما را شگفت زده خواهد کرد. چند سال پیش برای انجام امکاناتی که تلفن های همراه امروزی در اختیار شما قرار می دهد، نیاز داشتید تا چندین وسیله ی کوچک و بزرگ مختلف را با خود به همراه داشته باشید. اما امروزه به لطف پیشرفت تکنولوژی همه ی آن دستگاه ها، در یک گوشی هوشمند جمع آوری شده است. امروزه شما با استفاده از این گوشی ها می توانید پیام ارسال کنید، نمایش های تلوزیونی را تماشا کنید، اخبار بخوانید و پرداخت هایتان را انجام دهید. ما چند راهکار مفید در گوشی های هوشمند شما پیدا کرده ایم که می تواند زندگی را برای شما راحت تر کند.

10 مورد از تنظیمات گوشی که بسیار کاربردی و جذاب هستند

1- پیام در صفحه قفل گوشی

تصور کنید گوشی همراه شما گم شود و صفحه ی گوشی­تان یک قفل دارد که فقط شما از آن اطلاع دارید. هرچند ممکن است اینطور به نظر بیاید که شما دیگر وسیله ی خود را نمی توانید ببینید. شما می توانید از ویژگی های خاصی که در ورژن های جدید اندروید وجود دارد استفاده کنید و یک پیام را روی صفحه ی قفل گوشی خود قرار دهید. مثلا شما می توانید درخواست کنید که گوشی را به شما برگردانند.

برای این کار وارد تنظیمات گوشی شوید. در قسمت قفل صفحه در بخش ایمنی قفل صفحه، گزینه ی امضای صفحه ی قفل گوشی را انتخاب کنید. حالا یک شماره ی دیگر یا ایمیل خود را در آن قسمت بنویسید و تمام!

تنظیمات گوشی پیام صفحه قفل

2- دسترسی به منوی جاویی

اگر در استفاده از گوشی خود جدی هستید و مداوم از آن استفاده می کنید، شما می توانید تنظیمات آن را به صورت حرفه ای تغییر دهید. برای انجام این کار وارد بخش تنظیمات گوشی شوید. وارد about deviceو سپس وارد software infoشوید و بر روی گزینه یbuild number، 7 بار پشت سر هم ضربه بزنید.

شماره ساخت

بسیار خوب! حالا شما یک برنامه نویس هستید. از این پس منوی جدیدی به نام developer optionsبرای­تان در لیست تنظیمات ظاهر خواهد شد و شما با استفاده از این منو قادر خواهید بود تا عملکرد کلی، کیفیت سیگنال های دریافتی و ظاهر سیستم را بهبود ببخشید.

گزینه های برنامه نویسی

3- آمار های جذاب وجالب (ببینید آیا به گوشی خود معتاد هستید؟)

آیا خانواده ی شما از اینکه شما همیشه به گوشی خود معتاد هستید شکایت میکنند؟ حالا وقت آن رسیده که راجع به این موضوع فکر کنید تا بفهمید واقعا چقدر این اعتیاد در شما جدی است. با نگاه کردن به برخی از آمار های ساده این کار امکان پذیر است. در IOSبه سادگی وارد قسمت تنظیمات گوشی خود شوید و در قسمت باتری عبارت 7 روز گذشته را کلیک کنید. یکی از بیشترین اپلیکیشن هایی را که استفاده کرده اید، ظاهر خواهد شد. در اندروید نیاز دارید تا یک اپلیکیشن جداگانه برای این کار نصب نمایید.

برای اینکه 7 مورد دیگر از جذاب ترین تنظیمات گوشی های هوشمند را همین الان مشاهده کنید، کافیست شماره تلفن همراه خود را در محل نشان داده شده وارد نمایید. همچنین میتوانید از سایر ویدیو ها و مطالب آموزشی جذاب دیگر نیز بهره مند شوید.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نمایش دیدگاه ها

محمد فراهانی | 1397/08/28

آقا عجب کارایی میشد کرد و من اصلا بلد نبودم! دمتون گرم

اشتراک گذاری