نویسنده: ملینا شمس

ios

شرکت اپل اخیرا یکی از طراحان سابق تسلا یعنی اندرو کیم را به خدمت گرفته است. این موضوع سبب شده تا  شایعات پیرامون این غول تکنولوژی مبنی بر توسعه‌ی ماشین‌های الکتریکی این شرکت، بیش از پیش تقویت شود. بدین ترتیب اینطور به نظر می آید که کمپانی آمریکایی برنامه دارد تا فرایند تولید ماشین های اپل یا (apple car) را با سرعت بیشتری ادامه دهد.

حساب لینکدین اندرو کیم اینطور نشان می دهد که حدود یک ماه از شروع به کار وی در شرکت اپل می گذرد. با توجه به اینکه اندرو به مدت 2 سال طراحی ماشین هایی همچون تسلا 3، تسلا سمی و نسل بعدی رودستر کار را در شرکت تسلا بر عهده داشته است، این احتمال وجود دارد که این شرکت آمریکایی بسیار زودتر از آنچه که تصور می شد، دست به کار شده و اقدام به طراحی و تولید ماشین های اپل کرده است.

ماشین های اپل

آیا این انتقال دلیل دیگری به جز ماشین های اپل می تواند داشته باشد؟

اندرو کیم قبل از اینکه در شرکت تسلا مشغول به کار شود، به مدت 4 سال در کمپانی مایکروسافت مشغول به کار بود و محصولاتی همچون طراحی ایکس باکس وان و ویندوز 10 حاصل تلاش های وی بوده است.

با توجه به این، یک احتمال دیگر هم وجود دارد و آن اینکه اپل با به کار گیری کیم، به دنبال ماجراجویی هایی در حوزه ی فضای واقعیت افزوده باشد و این مسیر را پیش بگیرد. با این احتمال، می توان گفت که استخدام این طراح به هیچ وجه به توسعه ی ماشین های اپل و یا به طور کلی ماشین‌های الکتریکی این شرکت ندارد.

پس اگر همه ی موارد را کنار یکدیگر بگذاریم می توانیم چند احتمال را به طور کلی در نظر بگیریم. یکی اینکه شاید یک هدست واقعیت مجازی جدید توسط اپل به بازار ارائه گردد و دوم اینکه بسیار سریع تر از حد انتظار همه، ماشین های نوین الکتریکی این غول تکنولوژی وارد بازار وسایل نقیله شود.

ماشین تسلا

اما اگر بخواهیم از میان این دو احتمال عمده یکی را به واقعیت نزدیک تر بدانیم، ارائه ی عینک‌های واقعیت افزوده‌ توسط کمپانی اپل بیشتر در شایعات و اخبار مطرح می شود. در هر صورت اندرو کیم شخص دوم شرکت تسلا بوده و در سابقه فعالیت خود، کارهای بزرگی را انجام داده است.

شخص دیگری به نام داگ فیلد نیز که در زمانی سرپرستی گروه طراحی رایانه های مک را در کمپانی برعهده داشت ولی برای کار در سمت سر مهندسی قسمت طراحی و تولید خودروهای تسلا از اپل جدا شده بود نیز به جمع اهالی کوپرتینو برگشته تا  شایعات برای ساخت ماشین های اپل بیش از همیشه بر سر زبان ها بیفتد و قوت بگیرد.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نمایش دیدگاه ها

مهدی | 1397/09/29

اووووففف. ماشین های اپل بیاد مییتتترکونههه

اشتراک گذاری