نویسنده: رزا عابدی

واتس اپ

واتساپ پس از مدتی گزینه مخفی کردن زمان بازدید را به نسخه های اضافه کرد اما این گزینه تحت عنوان  لست سین اضافه شده بود که خیلی هم برای بیشتر کاربران جذاب نبود. چرا که بااین اوصاف کاملا مشخص میشد اقدام به مخفی کردن زمان بازدید خود کرده اند. حال امروز قابلیت جالبی را خدمتتان آموزش خواهیم داد با عنوان ثابت نگه داشتن زمان بازدید در واتساپ !

کاربرد ثابت نگه داشتن زمان بازدید در واتساپ

‎خیلی ازشما هستید که در زمان هایی خاص دوستندارید زمان ورودتان به برنامه مشخص باشد یا دوست ندارید کسی بفهمد که شما آنلاین شده اید تا با پیام ها ی او روبرو باشید. برخی برای فرار از این موقعیت حالت لست سین را پیشنهاد میدادند اما همانطور که میدانید این روش نمیتواند خیلی برای شما موثر واقع شود چرا که در این زمان باز هم شخص از اینکه شما به آنلاین نشده اید مطئن نخواهد بود و اتفاقا این موضوع بر اینکه شما علاقمند نیستی در زمان آنلاینتان مشخص باشد صحه خواهد گذاشت. بنابراین شما نیازمند روشی خواهید بود که به کاربران دیگر اطمینان بدهد شما آنلاین نشده اید و همچنین قصد مخفی کردن زمان بازدید خود را هم نداشته اید. در این زمان است که تنها یک راه برای شما کار آمد خواهد بود! استفاده از قابلیت ثابت نگه داشتن زمان بازدید در واتساپ خواهد بود.

ثابت نگه داشتن آخرین بازدید در واتساپ

آموزش ثابت نگه داشتن آخرین بازدید در واتساپ

نحوه حذف کردن و ثابت نگه داشتن آخرین بازدید در واتساپ

How to Hide Online Status in WhatsApp

البته ناگفته نماند که این گزینه هم در نسخه های رسمی واتساپ منتشر نشده است و تنها میتوانید از این قابلیت های در نسخه های غیر رسمی بهرمند شوید. اگر جزو آن دسته از افرادی نیستید که استفاده از نسخه رسمی برای آنها یک قانون و اصل است میتوانید به راحتی از قابلیت های و امکانات هیجان انگیز و بیشمار این برنامه که در مقالات قبلی موبویار بسیار به آنها اشاره شده است استفاده کنید. هرچند خیلی ها امنیت موجود در نسخه های اصلی و بودن تحت پوشش شرکت اصلی را به استفاده از قابلیت های دیگر برنامه ها  غیر رسمی ارجح میدانند اما نمیشود از این واقعیت چشم پوشی کرد که برخی از قابلیت های نسخه های غیر رسمی واقعا هیجان انگیز و کاربردی هستند. پیشتر راجع به اموزش نحوه مخفی کردن زمان بازدید در واتساپ برای شما عزیزان صحبت کرده بودیم امروز در خدمتتان خواهیم بود با آموزش ثابت نگه داشتنزمان بازدید در واتساپ که به مراتب از قابلیت های قبلی که در زمینه لست سین و مخفی نگاه داشتن زمان بازدید ارائه شده بودند جذابتر هستند. در این آموزش با نحوه ثابت ماندن آخرین بازدید در واتس اپ آشنا خواهید شد.اتفاقا این امکان کاملا در جهت حفظ حریم شخصی کاربران ایجاد دشه و عجیب است که تاکنون برنامه های دیگر اقدام به بارگذاری آن در نسخه های اصلی نکرده اند. این کسی قصد استفاده از برنامه را داشته باشد و نخواهد کسی از زمان آنلاین بودنش مطلع شود میتواند یک حق طبیعی برای هر کاربر باشد. این یک ویژگی مهم برای حفظ حریم خصوصی در واتس اپ می‌باشد. برای ثابت ماندن آخرین بازدید در واتس اپ کافیست یکی از دو روش زیر را امتحان کنید.

چطور از آنلاین شدن کابران در واتساپ مطلع شویم؟

ثابت ماندن زمان بازدید در واتس اپ در نسخه جی بی

برای استفاده از این قابلیت یا مخفی کردن گزینه Online واتس اپ و یا ثابت ماندن آخرین بازدید ما آموزش نسخه مود شده محبوب واتس اپ یعنی WhatsApp GB  را خواهیم داشت.

توصیه میکنیم اگر چت و اطلاعات مهمی در اکانتتان ذخیره دارید قبل از اقدام به هر عملی از اطلاعات خود در واتساپ بکاپ بگیرید. چرا که در صورت نصب نسخه جی بی واتساپ باید نسخه رسمی را حذف کنید. و تنها با استفاده از نسخه غیر رسمی به استافده از واتساپ بپردازید.

آموزش مکالمه تصویری و صوتی در واتساپ

قدم اول را با کلیک روی آیکون واتساپ نسخه‌ی GB و باز کردن برنامه آغاز کنید.

سپس بعد از باز شدن نرم افزار روی سه دکمه‌ی بالا، سمت راست و بالای  برنامه کلیک کنید.

در پنجره ی باز شده گزینه ی Privacy (حریم شخصی) را انتخاب کنید.

 آموزش ثابت نگه داشتن آخرین بازدید در واتساپ

حالا در پنجره‌ی  باز شده یعنی  Privacy، گزینه‌ی Hide Online Status را انتخاب کنید تا زما نبازدید شما ثابت بماند. دقت داشته باشید که این گزینه مانند یک گزینه توقف برای نمایش آنلاین بودن عمل خواهد کرد.

 آموزش ثابت نگه داشتن آخرین بازدید در واتساپ

از زمان انتخاب این گزینه به بعد تمام مخاطبین آخرین بازدید در واتس اپ شما را ثابت خواهند دید. درست در همان زمانیکه گزینه‌ی Hide Online Status را انتخاب کردید

حال اگر قصد داشتید که ازاین وضعیت خارج شوید و شرایط ثابت ماندن زمان بازدیدتان را بردارید میتوانید روی گزینه روی گزینه‌ی Unhide The Online Status  مجددا کلیک کرده و در بخش Privacy برنامه GB WhatsApp را لمس کنید.

حالا برای تغییر آخرین بازدید، مجددا Hide Online Status را در یک زمان خاص فعال کرده تا آن زمان بعنوان آخرین زمان بازدید شما در  GB WhatsApp ثبت شود.

این مراحل را تکرار کنید تا آخرین بازدید شما در واتساپ به زمانی دلخواهتان تغییرکند.

آموزش صفر تا صد واتساپ

به این ترتیب می‌توانید آخرین بازدیدتان را از نظر دیگر کاربران مخفی و یا در یک زمان دلخواه ثابت نگه دارید بدون اینکه دیگران از زمان حقیقی آنلاین شدن شما با خبرباشند. شما می‌توانید هر زمان که خواستید بدون دردسر و بدون کار اضافی در GB WhatsApp آنلاین و آفلاین شوید بدون اینکه کسی متوجه حضور و آناین شدن شما باشد.

ثابت نگه داشتن آخرین بازدید واتس اپ بدون استفاده از برنامه غیررسمی

یک راه بسیار ساده دیگ هم برای کسانی که علاقمند نیستند از نسخه های غیر رسمی استفاده بکنند وجود دارد هرچند این روش به مانند روش قبلی راحت نیست و کم یپیچیدگی خواهدداشت همچنین قابلیت های دیگر برنامه های جانبی را به همراه ندارد اما باز هم خالی از لطف نیست. 

در این روش کافیست تا شما بدون وارد شدن به صفحه اصلی واتساپ به پیامهایتان پاسخ بدهید مثلا در زمانی که یک اعلان مبنی بر دیافت پیام از شخصی را دارید میتوانید روی گزینه Reply کلیک کرده و بدون وارد شدن به فضای خود واتساپ پاسخ آن شخص را بدهید به این ترتیب برای شما زمان آنلاینی ثبت نخواهد شد.

 آموزش ثابت نگه داشتن آخرین بازدید در واتساپ

طبق تصویر بالا بدون اینکه وارد محیط WhatsApp شوید به پیام پاسخ بدهید.

 

به اینصورت آخرین بازدید شما در برنامه برای تمام کاربران دیگر ثابت باقی خواهد ماند و براحتی میتوانید با دوستان خود در قسمت نوت گوشی چت کنید. این ویژگی در تمام نسخه‌های واتس اپ رسمی موجود است و تنها مختص به نسخه‌ی GB نیست.

 

امیدواریم که این بخش از مجموعه مقالات آموزشی موبویار هم مورد توجه شما عزیزان واقع شده باشد.

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اشتراک گذاری