نویسنده: فائزه اسفرورینی

سلامت پوست

جایگزین انواع جراحی های زیبایی ، جایگزینی ارزان برای انواع جراحی هایی که تا به امروز انجام میدادیم مانند بوتاکس، میکرونیدلینگ و انواه جراحی های دیگر در این مقاله.

جایگزین انواع جراحی های زیبایی با انواع راه های طبیعی چه حاصلی دارد؟

جایگزین انواع جراحی های زیبایی

آشنایی با عمل لیفت صورت با نخ

تقریبا میتوان گفت در دنیای امروز میل به زیباتر شدن و هزینه کردن برای انواع و اقسام عمل های جراحی چیزی نیستکه صرفا مختص به خانم ها باشد و حتی درمیان مردان هم شیوع پیدا کرده است. زیادنند افرادی که حاضرند میلیون ها دلار صرف رسیدن به زیبایی بیشتر و به تعویق انداختن دوران پیری خودشان بکنند. اینروزها شاهد انواع و اقسام عمل های جراحی هستیم که به این منظور انجام میشوند. معمولا میتوانگفت که اکثریت عمل های جراحی که صورت میپذیرد با انواع عوارض جبراننشدنی روبرو است که یکی از ساده ترین آنها بیش از اندازه غیر طبیعی شدن و اصطلاحا لاستیکی شدن افراد است. اینوزها متاسفانه به دلیل شیوع این عارضه با شرایطی روبرو هستیم که همه انسان ها را شبیه  هم میبینیم. در شرایطی که میشود با اندکی دقت در روند زندگی و رعایت برخی اصول مانند داشتن تغذیه ای سالم و دور ماندن از دخانیات به صورت طبیعی روند پیری و یا ایجاد چروک های صورت را به تعویق انداخت.  از شایعترین این عمل های جراحی میتوان به روش بوتاکس جهت رفع چین و چروک ها و یا صاف کردن چین و چروک هایی که قبلا ایجاد شده اند اشاره کرد. در این مقاله قصد داریم شما را با روش هایی طبیعی برا داشتن پوست سلامت و جوا آشنا کنیم که توسط آنها از انجام اکثر عمل های جراحی تهاجمی و غیر تهاجمی در امان خواهید بود. اگر شما هم علاقمند هستید بدون نیاز انجام عمل های زیبایی و صرف هزینه های هنگفت همراه با عوارض بسیرا چهره ای زیبا و سرزنده داشته باشید در ادامه مقاله با ما همراه باشید.در ادامه شما را با انواع روش های طبیعی که میتوانند جایگزینی موثر برای عما های جراحی باشند آشنا میکنیم.

جایگزین انواع جراحی های زیبایی

استفاده از کاغذهای بوتاکس، توپ یامونا و وی تاکس به‌جای بوتاکس کردن

همان‌طور که مستحضر هستید عملیات بوتاکس درواقع تزریق یک ماده خارجی توسط یک سوزن وبدست پزشک به زیر پوست است تا باعث برطرف کردن چروک های پوستی شود.. این ماده که نام آن باکتریوم کلستریدیوم بوتولینیوم است، در واقع یک نوع سم است! بنابراین فکر نمیکنم نیاز به گفتن باشد که در صورت بروز کوچکترین خطا در حین انجام تزریق به زیر پوست ممکن است با چه صدمات جبران ناپذیری روبرو باشید. هرچند که گزارشات مبنی بر بروز عوارض در این نوع عمل تعداد خیلی زیادی نداشته است اما با اینحال چشم پوشی از عوارض خطرناکی مانند تاری دید، دو بینی، آلرژی و مشکلات تنفسی ساده نیست. در کنار همه اینها هزینه های این عمل که هرچند ماه  یکبار هم باید تمدید شود میتواند برای خیلی از ما هزینه های بالایی باشد. به همین جهت ما راه های بسیرا ساده تری را برایتان جمع آوری کرده ایم که میتوانند در همین زمینه برایتان موثر واقع شوند:

کاغذهای بوتاکس

گاه روش هایی هستند ک همیتوانند با قیمت وو عوارض خیلی کمتر دقیقا همان کار ا یعنی بی حس کردن منطقه مورد نظر شما را انجام دهند. مثلا استفاده از کاغذ های بوتاکس که با چسبیدن به ناحیه مورد نظر موجب بی حسی آن نقطه از بدن شما میشوند. در این روش شما از تزریق مواد سمی به زیر پوست بی نیاز خواهید بود و اینکه مزیت مهم این روش این است که میتوانید برای گرفتن نتیجه بهتر قبل از خواب آن را روی صورتتان استفاده کنید تا از بروز چروک های ناشی از فشار بالشت جلوگیری کند. بنابراین چسباندن این کاغذ روی قسمتی از صورت میتواند به مدت تقریبی هشت ساعت چروک های بخشی از صورتتان را برطرف کند.

توپ‌های صورت یامونا

جایگزین انواع جراحی های زیبایی

این روش ابداع یکی از مربیان معروف بدنسازی به نام یامونا است که در زمانی که متوجه چروکی بر روی پوست خود شد، به‌دنبال روشی برای رفع آن رفت. اما باوجود پیشنهادات فراوان راضی به بوتاکس کردن پوستش نشد. پس از تلاش فراوان که از جانب او برای رفع چروک های پوستی انجام شد او موفق به ابداع برخی توپ های ساچمه ای به نام یامونا شد. این توپ ها جنسی لاستیکی و کائوچویی دارد که تاثیرمثبتی روی سلامت استخوان ها داشته و موجب جلوگیری از پژمردگی پوست میشوند. استفاده از این توپ‌ها برای خانم‌های بالاتر از 40 سال بسیار توصیه شده است. اما گاهی اوقات می‌توان از آن برای خانم‌هایی در سنین بیست‌ سالگی هم بهره برد تا از افتادگی و پیری زودرس پوست در آن‌ها جلوگیری به عمل بیاید.

ویتاکس (vtox)

یکی دیگر از روش های جایگزین بوتاکس، ویتاکس نام دارد که توسط یکی از متخصصین پوست به نام لیندا مریدیت کشف شد. او به دلیلی ترس بسیرای از بیماران خود از عوارض و تزریق بوتاکس اقدام به ساخت این ماده جدید کرد. در طی این روش منطقه مورد نظربه جای تزریق سم به آن ناحیه توسط ماده طبیعی ای یک جلبک با یک ماده نئوپپتید استفاده می‌شود. این ماده با قرارگیری در فضای بین پوست و عضله، موجب جلوگیری از چسبندگی پوست با عضله میشود و این امکان را فراهم میکند که بدون بی‌حس شدن یا بی‌حرکت شدن عضله صورت، از چروک پوست جلوگیری به عمل بیاید. البته ناگفته نماند بی حسی در این روش به صورت کامل نیست دیگر مزیت این روش در نحوه‌ی جذب مواد است. در این روش مواد طبیعی برخلاف روش بوتاکس نه از طریق تزریق بکه از طریق جذب پوستی به زیر پوست نفوذ می‌کند. با توجه به این‌که در این روش پوست صورت به‌طور کامل بی‌حس نشده، می‌توان گفت در روش ویتاکس پوست صورت نسبت به روش بوتاکس جوان‌تر به نظر می‌رسد و حالتی طبیعی تر دارد. امروزه مواد استفاده‌شده در روش ویتاکس در بازار در دسترس همه افراد هست.

جایگزین تزریق ژل برای افزایش حجم لب

تزریق ژل و فیلر چه کاربردی دارد و چگونه انجام میشود؟

جایگزین انواع جراحی های زیبایی

معمولا تزریق ژل هم جزو آن دسته از عمل هایست که امروزه روی بورس قرار گرفته و افراد زیادی را به خود جذب کرده است.افزایش حجم در این روش توسط تزریق ژلی شفاف به موضع انجام میشود که علاوه بر افزایش حجم لب میتواند باعث از ین رفتن چروک های بخش چانه و اطراف لب شود این روش هم مانند بوتاکس هزینه بالایی دارد و عوارض جانبی آن عبارتند از خارش، سوزش و رنگ‌پریدگی لب‌ها. اما شما میتوانید افزایش حجم لب را به صورت موقت با ترکیب برخی مواد طبیعی مانند دارچین، نعنا و مقداری روغن تجربه کنید. مواد نام برده را با هم ترکیب کرده و روی لب هایتان بمالید پس از آنکه مقداری از حس سوزش و گزگز کردن لب هایتان کم شد میتوانید مواد را توسط یک پارچه تمیز پاک کنید. به این صورت تا چند ساعت شاهد حجیم شدن لب ها خواهید بود. البته فراموش نکنیدکه قبل از استفاده از این ماسک لب حتما مواد آرایشی را به طور کامل از لب ها پاک کنید.

 لایه ‌برداری پوست با آب لیمو آب آناناس

جایگزین انواع جراحی های زیبایی

برای جوان سازی و شفاف شدن پوست نیاز به برداشتن لایه های مرده و تیره آن دارید. در مراکز آرایشی برای این منظور از هیدروکسی اسیدهای آلفا (AHA) استفاده می‌شود. این اسید با واکنش‌های شیمیایی لایه‌ی بالایی پوست را پاک کرده و به لایه زیرین پوست اجازه رشد و نمو میدهد. اگرچه این روش باعث جوان‌تر شدن و زیباتر شدن چهره خواهد شد، اما ممکن است با سوزش و سرخ شدن چهره همراه شود. راه حلی آسان و طبیعی‌تر هم برای این عمل وجود دارد. استفاده از یک ترکیب مناسب از آب آناناس و لیمو می‌تواند تأثیراتی مشابه همان هیدروکسی اسیدهای آلفا را داشته باشد اما طبیعی و بی‌خطر. میوه آناناس دارای مقادیر زیادی از آنزیم‌های مغذی برای پوست و مو و اسید سیتریک طبیعی است.شما میتوانید با استفاده از ترکیبات مواد طبیعی مانند  آب آناناس و لیمو محلولی معجزه آسا برای لایه برداری پوستتان درست کنید. به‌منظور استفاده از این ترکیب باید یک تکه پنبه را به این معجون آغشته نموده و سپس به صورت و یا محل موردنظر بمالید. پس از گذشتن 5 تا 10 دقیقه صورت خود را با آب ولرم آبکشی کنید. برای نتیجه گیری بهتر اینکار را در هفته های نخست به صورت روزانه و در هفته های بعدی به صورت سه بار در هفته و درنهایت هفته ای یکبار انجام دهید. پس از اتما مدوره شاهد شفافیت بینظیری در پوستتان خواهید بود که ماندگاری بسیرا بیشتری هم دارد.

استفاده از شکر به عنوان میکرودرم

عمل میکرودرم چیست و چگونه انجام میشود؟

همانطور که میدانید شکر مانند یک اسکراب عمل کرده و میتوانید جایگزینی برای روش میکرودرم که جهت لایه برداری و رفع جای زخم استفاده میشود ؛ باشد. این عمل با برخی از عوارض طبیعی مانند سرخ شدن موضعی و درد شدید در هنگام مکش در روی جای زخم است که گاها به منظور عملکرد غلط پزشک معالج و یا حساسیت پوست ممکن است نقاط تیره ای برای همیشه روی پوست باقی بگذارند.

اما به‌جای استفاده از این روش دردناک می‌توانید از یک محصول طبیعی کمک بگیرید . شکر یک محصول طبیعی است که علاوه بر سهولت دسترسی و قیمت مناسب آن، می‌توانید از آن در فشارهای مختلف و دلخواه بهره ببرید. در صورتی که علاقمند به از بین بردن جای جوش و لک هستید میتوانید انگشتتان را به شکر آغشته کرد و آ نرا به صورت دروانی روی موضع مورد نظر به مدت یک دقیقه ماساژ دهید، سپس با آب سرد مواد را شستشو داده و با حوله‌ای ک ه از پیش گرم کرده اید آن را خشک‌کنید. باید دقت داشته باشید در صورت انجام این عمل تنها از شکر استفاده کنید. 

جایگزنی لاتیس با روغن بادام

جایگزین انواع جراحی های زیبایی

لاتیس در واقع همان افزایش طول و ضخامت و در مواقعی کمک به رشد مجدد مژ] های چشم است. لاتیش در واقع همان نام تجاری محصولیست که بعنوان سرمی برای تقویت رشد مژ] ها تجویز میشود. ممکن است در صورت استفاده مداو ماز این محلول مژه هاش چشم شما همیشه به رنگ قهوه ای پررنگ و به صورت پرپشت رشد کنند اما میتوانید همین وژگی و حتی تاثیرات مطلوب تری را از طریق استفاده از روغن بادام که هزینه ای بسیرا مقرون به صرفه تر دارد هم پیدا کنید. روغن بادام یک روش فوق العاده است که به منظور داشتن موادی از قبیل بیوتین میتواند تاثیری معجزه آسا روی رشد مژ] های شما داشته باشد.در ابتدا چند قطره از روغن بادام را در ظرفی بریزید سپس توسط پارچه ای بدون پرز و تمیز که به روغن آغشته شده مژهایتان را از سمت خط رویش به بالا آغشته به این مواد کنید.

درمان های خانگی جایگزین درمان آنتی سلولیت

سلولیت کردن بازوها و پاها در کلینیک های درمانی گاها با درد زیادی همراه میشود به همین جهت خیلی از افراد علاقمن دبه انجام این روش نیستنداما شما میتوانید با استفاد هاز تفاله قهوه، یک رول سلفون نخ و سشوار منزل این کار را بدون درد انجام دهید. به این صورت که تفاله قهوه را روی منطقه موردنظر قرار بدهید و توسط سلفون روی آن را بپوشانید سپس با نخ دورش را محکم کنید البته دقت کنید که نباید فشار باعث قطعشدن گردش خون شما شود. سپس میتوانید در زیر اشعه های آفتاب دراز بکشید و مابقی مناطق که علاقمند نیستید آفتاب بخورد را کرم زده و یا بپوشانید. همچنین در صورتیکه علاقمند به خوابیدن زیر آفتاب نبودید میتوانید از سشوار جهت گرم کردن قهوه ها استفاده کنید این عمل را باید حداقل تا یک ربع ساعت ادامه دهید در این روش شما توسط گرم کردن قهوه موجب شکستن کافئین ها و ورود به سلولیت ها میشوید.

ورزش عضلات صورت جایگزین روشCACI

جایگزین انواع جراحی های زیبایی

روش CACI در واقع  مخفف روش استفاده از کامپیوتر در آرایش میباشد. در این روش با کمک استفاده از جریان برق و شوک‌های الکتریکی عضلات صورت را تقویت میکند. تقویت این عضلات در نهایت منجر به شفافیت و شاداب‌تر پوست صورت و درنهایت چهره می‌گردد. که این روش را میتوان روشی مناسب دانست که نتیجه ای صد در صدی دارد اما میتوانید این کار بدون اتصال جریان های الکتریکی و با کمک ورزش هم انجام بدهید. در حقیقت اکثر ما از فعالیت‌های عضله صورت کمی برخوردار هستیم. این کمبود فعالیت در نهایت منجر به ضعیف شدن عضلات صورت و درنتیجه چروک شدن پوست میشود. ورزش‌های عضله صورت توسط بازیگران و مدل‌ها انجام‌شده و نتایج مفیدی را برای آنها در پی داشته است. باید دقت داشت این ورزش‌ها را باید به‌ صورت روزانه انجام شوند تا تأثیرات آن قابل ملاحظه باشد.

ورزش عضلات گردن

لب‌های پایینیتان را تا آن‌جا که می‌توانید به سمت بالا بکشید و آن را در همان حالت برای چند ثانیه ثابت نگه‌دارید.پس از آن درحالی ‌که لب‌های خود را در همان حالت قرار دارد، فکتان را به سمت پایین حرکت دهید ( دهانتان را بازکنید). این حرکت را 10 بار در روز تکرار کنید.

ورزش پلک:

برای اینکار در مرحله اول ابرو راستتان را بالابرده و بمدت پنج ثانیه ثابت نگاه دارید. حالا در همان شکل چشمانتان را تا جایی که می‌شود بازکنید و دندان‌های خودتان را روی‌ هم فشار دهید. این عمل را باید 5 بار در روز تکرار کنید. در مرحله‌‌ی بعدی چشمانتان را تا حد ممکن باز کرده( این کار را باید بدون بالا بردن ابروی خود انجام دهی) سعی کنید در همین حالت به مدت 10 ثانیه چشمانتان را باز نگاه دارید. این حرکت را نیز 5 بار در روز تکرار کنید.

ورزش گونه:

یکی از انگشتتان را روی گونه‌ گذاشته و آن را به سمت پایین فشار بدهید. سپس تا جایی که امکان دارد سعی کنید با لبخند گونه‌هایتان را به سمت بالا هل بدهید. سپس در همان حالت لبخند خود را به مدت 5 ثانیه ثابت نگاه دارید. این تمرین را نیز باید 5 بار در روز انجام بدهید.

استفاده از روش درمانی دکوره به‌جای بوتاکس یا تزریق ژل دکوره (Decure) نام موسسه ایست که اختراعات مواد نگهدارنده پوست را انجام داده است. این موسسه موفق به ساخت ماده‌ای شده که می‌تواند با استفاده از آن نیاز به روش‌های دردناک تزریق ژل لب و یا بوتاکس کردن را برطرف کند. آن‌ها این روش را نوتاکس (NOTOX) به معنی «بدون سم» نامیدند. این کرم قادر است تا تنها در مدت پنج دقیقه اثرات مثبتی روی پوست بگذارد. به‌گونه‌ای که می‌تواند شما را تا 10 سال جوان‌تر نشان دهد. این محصول هیچ‌گونه عوارضی را در پی نداشته و انواعی مختلف از آن در بازار برای کاربرد های متفاوت موجود است.  برخی از این محصولات جهت از بین بردن چروک های پوست، برخی برای حجم دادن به لب یا سرم دور چشمی و یا کرم‌های ضد پیری صورت مورد استفاده قرار میگیرند. ترکیبات تمام این انواع کرم‌ها طبیعی بوده واین موضوع آن را نسبت به بوتاکش و ژل برتری میدهد. ترکیبات این کرم‌ها شامل آلوئورا، اسید هیالوریک طبیعی، ویتامین B، ویتامین A ، ویتامین E، بلوبری، قره قروت، عصاره گل رز، چای سبز، علف دریایی و نیز جلبک دریایی است که استفاده از این‌ها در کنار برتری طبیعی بودن آن، مزیت دیگری نیز به دنبال دارد و آن‌هم تزریقی نبودن این ماده است. باید دقت داشت این ترکیبات از گیاهان و میوه‌های تازه بدست آمده اند. استفاده از آن‌ها در کنار ویتامین C می‌تواند تأثیرات آن را افزوده و موجب تقویت کلاژن‌های پوست شود. بنابراین میتوانید این روش های  درمانی را جایگزین روش های که با مواد شیمیایی عمل های جراحی همراه هستند بکنید.

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اشتراک گذاری