نویسنده: ملینا شمس

ویندوز

جستجو در گوگل در واقع کلید ورود ما به دنیای اینترنت است. هر عبارتی که می خواهیم راجع به آن بدانیم و یا به طور کلی هر کاری که به اینترنت مربوط است فقط با یک جستجوی ساده در گوگل قابل دستیابی خواهد بود. اما همین غول تکنولوژی در برخی شرایط می تواند باعث گمراهی شما شود. در این مقاله قصد داریم تا عباراتی که بهتر است هیچوقت در گوگل جستجو نکنید را با هم مرور کنیم.

جستجو در گوگل بهتر است هرگز شامل این موارد نباشد

1- علائم و نشانه های بیماری

سایت های زیادی هستند که کارشان بیان مطالبی راجع به بیماری ها و نشانه های آن هاست. این سایت ها غالبا به وسیله ی افراد غیر متخصص اداره می شوند و خیلی قابل استناد نیستند. یقینا جستجو راجع به نشانه های یک بیماری نه تنها کمکی به بهبود اوضاع نمی کند بلکه می تواند حال روحی شما را نیز بهم بریزد. پس بهترین راه این است که پس از بروز مشکل به پزشک مراجعه نمایید.

جستجو در گوگل راجع به بیماری

 

2- جستجوی عبارات مجرمانه

عباراتی مثل «چگونه مواد مخدر درست کنیم» حتی اگر از سر کنجکاوی توسط شما جستجو شوند می توانند شما را به دردسر بیندازند. نیروهای امنیتی و نیروهای مبارزه با مواد مخدر همواره این تیپ جستجو ها را رهگیری و کنترل می کنند. با این چنین جستجوهایی ممکن است در لیست سیاه آنها قرار بگیرید و برای خودتان مشکل ایجاد کنید.

مطالب مجرمانه

3- بیماری سرطان

اگر نظر اینترنت را بخواهید، حتی یک سردرد ساده یعنی شما سرطان دارید! بیماری سرطان علانم گوناگونی داری که بیشتر آنها در بیماری های معمولی هم مشاهده می شود. نشانه هایی مانند حالت تهوع، دل درد، سرگیجه و ... . به همین دلیل زیاد به جستجو در گوگل اعتماد نکنید.

سرطان

4- وجود حشره ساس

اگر میخواهید راحت سر بر بالین گذاشته و بخوابید هیچوقت راجع به این حشره جستجو نکنید! البته ممکن است تصاویر آن را قبلا دیده باشید یا حتی از وجودش هم آسیبی دیده باشید اما زیاد به جستجو درباره آن نپردازید.

حشره ساس

5- مشکلات و بیماری های پوستی

جستجو راجع به این موضوع تصاویر بسیار دلخراش و آزاردهنده ای را به شما نشان خواهد داد. این موضوع علاوه بر این که اگر مشکل جزیی پوست هم داشته باشید به شما کمک نمی کند بلکه بیشتر شما را نگران می سازد.

6- حیوانات وحشی و خطرناک طبیعت

جستجو راجع به این حیوانات فقط لیست چیزهایی که از آنها وحشت دارید را خواهد افزود. این امر باعث می شود دیگر تمایلی به رفتن در دل طبیعت نداشته باشید و یا اگر هر رفتید ترس و دلهره داشته باشید و لذت نبرید.

مار

پس باید چه جستجو کنیم؟

راجع به مطالبی جستجو کنید که ناخوشایند یا آزاردهنده نیستند. بدین ترتیب هم از جستجو در گوگل لذت می برید و هم مطالب جذاب یاد می گیرید. به دنبال افزایش علم خود باشید. گوگل بهترین ابزار ممکن برای این زمینه است. از همه بهتر اینکه کاملا رایگان است. برای سرگرمی هم می توان از این موتور جوستجوی محبوب استفاده نمود. فقط سوال اینجاست که به چه چیزهایی سرگرمی می گویید. بهتر است به دنبال تفریحات سالم باشید.

البته باید بدانید هرآنچه که شما جستجو می کنید در گوگل ثبت می شود پس بیشتر مراقب حریم شخصی خود باشید!

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نمایش دیدگاه ها

امیر مومنی | 1397/07/30

راجع به بیماری که به نظر منم اصلااااا نباید سرچ کنیم. همش چرت و پرت میاره تو دل آدمو خالی میکنه

اشتراک گذاری