نویسنده: رزا عابدی

اندروید

یکی از معضلاتی که همواره در استفاده از گوشی های هوشمند با آن مواجه بوده ایم ،آپدیت خودکار اپلیکیشن هان و راهی برای جلوگیری از بروزسانی خودکار برنامه های گوشی در سیستم عامل های مختلف بوده است. کم و بیش میتوان گفت این مشکل برای همه ما پیش آمده است که در زمان های مهمی که نیاز به یک برنامه داریم نمیتوانیم از آن استفاده کنیم چون در حال بروزرسانیست و یا برای دانلود فایل به سرعت بالای اینترنت نیاز داریم در حالی که بیشتر سرعت اینترنت ما برای بروزرسانی برنامه هایی که نیازی به بروزرسانیشان نمیبینیم بسیار کند شده است. بدترین وضعیت در شرایطیست که بروزرسانی این برنامه ها بصورت خودکار حجم زیادی از بسته اینترنتی ما را مصرف میکند. 

جلوگیری از بروزسانی خودکار برنامه های گوشی

آموزش برقراری تماس تصویری درواتساپ

تولید کنندگان و ای توسعه دهندگان انواع اپلیکیشن های موبایلی همواره توصیه میکنند که  کاربران برنامه های مصرف خود را به  آخرین نسخه موچود ارتقا بدهند تا بتوانند استفاده ای روان تر و آسانتر از آن نرم افزار داشته باشند.اما همانطور که گفتیم گاها بروز سانی خصوصا با شیوه آپدیت خودکارهمواره مشکلاتی را نیز در پی داشته است که از مهمترین آنها میتوان به استفاده های بیش از حد از بسته های اینترنتی ما اشاره کرد. البته یکی دیگر از دلایل شایعی  که ممکن است شما را از بروز کردن یک اپلیکیشن خاص منصرف کند این است که در برخی مواقع اپلیکیشن بروزرسانی شده در نسخه‌های جدیدترش  با دستگاه شما سازگاری ندارد و به این ترتیب با انجام به ‌روزرسانی دیگر قادر به استفاده از آن نخواهید بود و یا استفاده شما با اختلا ل های زیادی روبرو خواهد شد که از جمله اختلالات شایع میتوان کند شدن سرعت برنامه و یا هنگ کردن را نا م برد.

جلوگيري-از-بروز-رساني-برنامه-هاي-گوشي

جلوگیری از بروزسانی خودکار برنامه های گوشی توسط گوگل پلی

همان طورکه مستحضرهستید در اکثر گوشی‌های هوشمند امروزی آپدیت و به بروزرسانی برنامه های مختلف بصورت خودکار انجام میشود بنابراین برای جلوگیری از بروز رسانی خودکار برنامه های های اندرویدی و یا مانع انجام به ‌روزرسانی برای یک اپلیکیشن خاص احتمالا با اسن پرسش روبرو خواهید بود که جطور میشود اینکار را انجام داد. جون معمولا حتی در صورتی که در میانه های راه بروزرسانی هم آ نرا متوقف کنیم بازهم دقائقی بعد مجدد شروع به بروز رسانی خواهد کرد. چواب پرسش شما بسیار ساده است ما در ادامه برای شما یکی از راحترین روش های جلوگیری از بروزسانی خودکار برنامه های گوشی های اندرویدی را برای اینکار  و جلوگیری از آپدیت خود سرانه برنامه ها باید به تنظیمات گوگل پلی مراجعه بکنید. اما فراموش نکنید با این روش دیگر برنامه هایی که دوست دارید همواره بروز رسانی بشوند هم ، آپدیت نخواهند شد البته این موضوع مهمی نیست چرا که میتوانید به روش دستی اقدام به بروز رسانی آنها در هر زمانی که خواستید بکنید. خوشبختانه در سیستم عامل اندروید برای حل این مشکل راه چاره اندیشیده شده است. این مهم تنها با یه ترفند ساده قابل اجرا خواهد بود. برای آموزش جلوگیری از بروزرسانی خودکار برنامه های های اندرویدی در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

گام اول:

برای قدم اول ابتدا صفحه مربوط به اپلیکیشن مورد نظرتان را در گوگل پلی استور سرج کرده و باز کنید. ما در ای بخش از مقالات برای مثال اپلیکیشن Spotify را انتخاب کرده‌ایم و قصد داریم به ‌روزرسانی‌های خودکار آن را در گوشی هوشمندمان را غیرفعال کنیم.

 جلوگیری از بروزسانی خودکار برنامه های گوشی

جلوگیری از بروزسانی خودکار برنامه های گوشی

قدم دوم:

برای قدم دوم تنها کافیست که روی علامت سه نقطه ای که در گوشه سمت راست و بال ای صفحه قرار گرفته است ضربه بزنید تا منوی مرتبط با تنظیمات آن  برنامه مشخص شود.  

قدم سوم:

سپس به سادگی درقسمت منوی باز شده تیک گزینه به‌روزرسانی خودکار را بردارید تا از این پس اپلیکیشن مورد نظر شما بدون اجازه و یا درخواست شما قارد به بروز رسانی خودکار نباشد.

جلوگیری از بروزسانی خودکار برنامه های گوشی

جلوگیری از بروز رسانی خودکار برنامه های های اندرویدی توسط تنظیمات گوشی

در اندروید با دو به‌روزرسانی خودکار مواجه خواهیم بود: اول به ‌روزرسانی‌های خود سیستم‌عامل اندروید و دوم نسخه‌های جدید برنامه‌ها در پلی‌‌استور که خوشبختانه راهکارهای بسیار آسانی  برای غیرفعال کردن این آپدیت‌های خودکار برای هر دو مورد وجود در این بخش برای شما تدارک دیده شده است برای بروز رسانی اپلیکیشن ها که توضیحات لازم را خدمتتان ارائه دادیم.

برای جلوگیری از برزرسانی خودکار سیستم عامل در اندروید هم ، از تنظیمات گوشی‌ به بخش به ‌رورزسانی نرم‌افزار  Software Update   یا نامی شبیه به این مراجعه کنید (در برخی مدل های  گوشی‌ها،‌ این تنظیم را میتوانید در زیرمجموعه قسمت «درباره‌ گوشی» پیدا کنید). در این بخش گزینه‌ Automatic Update یا به ‌روزرسانی خودکار را خواهید  دید که با غیرفعالسازی آن اندروید دیگر قادر به دانلود به‌ روزرسانی‌های تا قبل از آنکه مشا دستوری مبنی بر دانلود را صادر نکرده باشید نخواهد بود.

البته لازم به ذکر است که این نکته در بسیاری از گوشی‌های اندرویدی، به صور ت پیش فرض حتی در حالتی که دانلود خودکار شما فعال باشد، این عمل تنها هنگام اتصال به یک شبکه‌ وای‌فای انجام خواهد شد و نه در حالت اتصال داده تا حجم ارزشمندتر شبکه‌ موبایل برای آن مصرف نشود.

جلوگیری از برزرسانی خودکار برنامه های های iOS

کسانی که با آیفون یا آیپد کار کرده اند می‌دانند پیام آپدیت سیستم‌عامل در آنها چقدر میتواند آزاردهنده باشد! در اندروید، پیام حداقل در قسمت اعلان‌ها می‌‌آید و مزاحم کار کاربران نخواهد شد، اما در iOS این پیام وسط صفحه نمایش داده می‌شود و تا زمان یکه یکی از گزینه ها را انتخاب نکنید از دست این پیام ها خلاصی نخواهید داشت. 

برای جلوگیری از بروزسانی خودکار برنامه های گوشی در سیستم عامل iOS، تنظیمات را باز کنید و به قسمت iTunes & App Store رفته و در اینجا گزینه‌ Updates در زیر قسمت Automatic  Downloads  را غیرفعال کنید (البته اگر همه موارد را هم غیرفعال کنید هم ضرری نخواهید کرد!). به این ترتیب جلوی دانلود خودکار آپدیت‌های سیستم‌عامل در آینده را میگیرید، اما در مواردی که از پیش آپدیتی دانلود شده باشد، هر از گاهی پیامی مبنی بر نصب آن نمایش داده خواهد شد که آن‌ هم برای خودش داستان دیگرخواهد داشت!

مخفی کردن زمان آنلاین شدن در واتساپ

اگر بخواهید این پیام نصب را دیگر مشاهده نکنید، باید از تنظیمات به بخش General مراجعه کنید. در این بخش، قسمت Sotrage & iCloud Usage  را باز کرده  و روی گزینه‌ Manage Storage در زیرمجموعه‌ Storage نه (iCloud) بزنید. در فهرستی که نمایش داده شد، درصورتیکه آپدیتی از iOS مشاهده کردید مثلا نوشته است iOS 9.3.2 روی آن بزنید و Delete Update را مورد انتخاب قرار بدهید. این عمل علاوه بر آن‌که فضای اشغال‌شده توسط آن آپدیت را که البته اصلا کم هم نیست، خالی خواهد کرد، باعث می‌شود دیگر پیغامی برای نصب آپدیت‌های دانلودشده نمایش داده نشود، زیرا دیگر آپدیتی برای نصب وجود نخواهد داشت!

جلوگیری از بروزرسانی درایورها!

چدا از دانلود آپدیت‌های سیستم‌عامل در ویندوز 10، یکی دیگر از دانلودهای خودکاری که باعث هدر دادن میزان حجم اینترنت شما میشود به ‌روزرسانی‌های درایورها و نرم‌افزارهای مربوط به سخت‌افزارهاست. البته که به ‌روزرسانی مداوم درایورها برای مشا توصیه میشود، اما گاها ممکن است برخی کاربران بخواهند خودشان به طور دستی این عمل را انجام دهند و انجام آن به صورت خودکار د رهمر زمان ناخوانده  را غیرفعال کنند.

چطور بفهمیم چه کسانی پروفایل مارا چک میکنند؟

برای انجام اینکار راه حل شما در قسمت System در کنترل پنل قرار دارد. در سمت راست گزینه‌ای به نام Advanced system settings  وجود دارد، آن را لمس کنید تا پنجره‌ System Properties  باز شود (این گزینه را می‌توانید مستقیما با جست‌وجو از استارت هم بیاورید). در این پنجره، از بخش    Hardware  روی دکمه‌ Device Installation Settings کلیک کرده تا با این کار دیالوگی باز شود که از شما می‌پرسد آیا قصد دارید اطلاعات و نرم‌افزارهای شرکت‌های سازنده برای دستگاه‌های سخت‌افزاری متصل به صورت خودکار دانلود بشود یا خیر. گزینه‌ No را انتخاب کنید و سپس روی Save Changes  کلیک کنید تا تنظیماتتان ثبت شود. حال ویندوز دیگر اقدام به دانلود خودکار درایورها و دیگر اطلاعات مربوط به سخت‌افزار نخواهد کرد.

 

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اشتراک گذاری