نویسنده: موبویار

اینستاگرام

با سلام خدمت شما هستیم با آموزش چند روش کاربردی برای جلوگیری از هک اینستاگرام لطفا برای اطلاع از چگونگی این روش ها با ما همراه باشید

 

آموزش چند روش کاربردی برای جلوگیری از هک اینستاگرام

 

اینستاگرام امروزه به مکانی برای تبادل اطلاعات،درج وقایع روزانه، اشتراک گذاری احوالاتمان با دوستان و یا آشناها و حتی آشنا شدن با افراد جدید است. یقیننا استفاده از چنین مجموعه بزرگی بدون احساس امنیت و آسودگی از بابت امن بودن شرایط برای داده های اینترنتی ما امکان پذیر نخواهد بود.تا یک بخش از این ایجاد امنیت برعهده سرور های اینستاگرام و پشتیبانی های کارشناسان فنی این مجموعه هاست اما از یک جایی به بعد خود ماهم در قبال حفظ امنیت اکانت کاربریمان برای جلوگیری از هک اینستاگرام  مسئول خواهیم بود.

 

روش های جلوگیری از هک اینستاگرام

در این روزها کمتر کسی را میبینیم که در شبکه اجتماعی اینستاگرام عضو نباشد.به علت آپلود تصاویر که خیلی از آنها ممکن است شخصی باشد خصوصا در پیج هایی که در حالت خصوصی تنظیم شده اند ایجاد امنیت و آسودگی خیال حرف اول را میزند. چراکه به علت بالا بودن سطح اطلاعات و محتوا های آپلود شده هر روزه از سمت کاربران اینستاگرام حتی به تنهایی میتواند یک فضا برای سرچ اطلاعات درخواستی باشد.با این حساب هر روزه حرف از هک اینستاگرام و بالاتر بردن امنیت این شبکه اجتماعی مطرح است.

با یک سرچ ساده در گوگل متوجه میشوید که چقدر مطلب آموزشی راجع به هک اینستاگرام وجود دارد! یعنی حتی افراد مبتدی هم با خواندن این مطالب در صورتیکه کمی در دادن اطلاعات امنیتی اکانت کاربریتان سهل انگاری کرده باشید قادر هستند شمارا هک کنند!

در این مقاله چند مطلب کاربردی و البته به ظاهر ساده و سطحی را برای شما عزیزان گرد هم آورده ایم که پایه اصول اولیه حفاظت از اکانتتان هستند. در ادامه با ما همراه باشید.

 

 

آموزش چند روش کاربردی برای جلوگیری از هک اینستاگرام

جلوگیری از هک اینستاگرام

 

 

 

انتخاب پسوردی ساده مساوی با هک شما!

اکثر علتی که اکانت ها مورد تجاوز و هک قرار میگیرند این است که برایشان پسوردهای ساده و سهل الوصل انتخاب میکینم به طوریکه با یک تحقیق ساده بر اساس رتبه و میزان تکرار این پسورد ها به یک لیست در این زمینه میرسیم که تنها کافیست چند تا از آنها را برای ورود به اکانت شما امتحان کنند. البته هستند اشخاصی که با نزدیکی به شما و ایجاد نزدیکی و صمیمت رفته رفته راجب رمزتان از شما سوال میکنند و حتی اگر به جواب دقیقی نرسند میتوانند دایره حدسیاتشون را کمتر کنند. در ادامه لیستی از شماره رمز هایی که نباید برای حساب های مهمتان در نظر بگیرید برایتان اماده کرده ایم:

1. ۱۲۳۴۵۶(جایگاه ثابت)

2. Password  (جایگاه ثابت)

3. ۱۲۳۴۵۶۷۸ (یک رتبه ارتقا)

4. qwerty  (دو رتبه ارتقا)

5. ۱۲۳۴۵( دو رتبه تنزل)

6. ۱۲۳۴۵۶۷۸۹ (جدید)

7. Letmein (جدید)

8. ۱۲۳۴۵۶۷ (جایگاه ثابت)

9. football  (چهار رتبه تنزل)

10. iloveyou  (جدید)

11. admin  (چهار رتبه ارتقا)

12. welcome  (جایگاه ثابت)

13. monkey  (جدید)

14. login  (سه رتبه تنزل)

15. abc123  (یک رتبه تنزل)

16. starwars  (جدید (

17. ۱۲۳۱۲۳  (جدید)

18. dragon  (یک رتبه بهبود)

19. passw0rd  (یک رتبه تنزل)

20. master (یک رتبه بهبود)

21. hello  (جدید)

22. freedom(جدید)

23. whatever (جدید)

24. Qazwsx (جدید

25. trustno1 (جدید)

اگر رمز عبور اکانت شما هم یکی از موارد بالا و یا ترکیبی از آنهاست حتما در اسرع وقت اقدام به تعویض آنها بکنید.چرا که همانطور که میدانید تامین امنیت اکانت شما از هرموردی مهمتر است. همینگونه که در این سایت رمز های ساده ارائه شدند و خیلی ها آنها را میبینند سایت هایی دیگر هم هستند که علاوه بر انتشار این پسوردها آموزش کامل هک ایسنتاگرام همراه با فایل های آموزشی و اپلیکیشن های مربوطه را ارئه میدهند بنابراین در حفظ و دفاع از حریم شخصیتان باید خیلی دقت کنید.برای راحتی کار شما سایت هایی هستند که بطور تصادفی ترکیبی از تعداد،عناصر و حروف را به عنوان رمز به شما پیشنهاد میدهند که درصد اعتبار و رتبه آنها بسیار بالاست.پیشنهاد تیم ما بهره گیری از این سایت ها برای پیدا کردن رمز های معتبر است.

پس اگر رمز عبور اکانت شما یکی از رمز های بالا یا ترکیبی از رمزهای بالاست، حتما در اولین فرصت عوض کنید. من برای راحتی کار شما، سیستم انتخاب پسورد قوی را آماده کرده که با ورود به آن و انتخاب تعداد کاراکتر و عناصر کاراکتر می توانید پسوردهای امن را انتخاب کنید.برای مثال سایت Password length میتواند در این زمینه کمکتان کند.

 

چه عواملی باعث میشود حساب های اینستاگرامی هک می شود؟

بله همانطور که بالاتر خدمتان عرض کردیم یکی از دلایل هک اینستاگرام درنظر گرفتن پسورد های ساده و قابل حدس است که از سمت کاربران برای امانت هایشان استفاده میشود اما یقیننا این به تنهایی نمیتوان عامل تمام هک های اینستاگرام باشد.بودند کسانیکه علی رغم انتخاب رمز پیچیده بازهم مورد هجوم هکر ها واقع شده اند.در ادامه دلایل دیگر را بررسی خواهیم کرد.

 

آموزش بازیابی اکانت هک شده اینستاگرام

 

عدم وجود Captcha یا کد امنیتی

یکی از راه های احراز هویت انسان ها و ربات ها در زمان ورود و جلوگیری از ورود ربات کد امنیتی و یا کپچاست.که جلوی ورود ربات هایی که قصد نفوذ به حساب های کاربری را دارند میگیرد و در مجموع جلوگیری از هک اینستاگرام میشود.با یک بررسی ساده میتوان متوجه شد که اینستاگرام این کد امیتی برای احراز هویت کاربران خودش را ندارد!همین ضعف باعث میشود تا خیلی از ربات های هوشمند با داشتن کمبو لیست ( پسوردهای قابل حدس ) بتوانند به بسیاری از حساب ها نفوذ کنند.

 

 

آموزش چند روش کاربردی برای جلوگیری از هک اینستاگرام

جلوگیری از هک اینستاگرام

 

نحوه استفاده از ربات های پسورد یاب

به دلیل عدم وجود احراز هویت در اینستاگرام هر رباتی میتواند به راحتی اقدام به ورود اکانت کند سپس طبق برنامه  ریزی که مطابق با هدفش برایش درنظر گرفته شده است میتوانند چیزی در حدود 1000 رمز از لیست قابل حدس رمز ها را در کمتراز 30 ثانیه روی هر حساب کاربری تست کند.اینکار در صورتی که اشخاص از رمز های ساده استفاده کرده باشند مساویست با هک شدن اکانتشان در زمانی حتی کمتر از 30 ثانیه! بنابراین الزام انتخاب پسورد های پیچیده برای جلوگیری از هک اینستاگرام را جدی بگیرید تا از میزان آسیب پذیری شما در مقابل هجوم اینگونه ربات ها کاسته شود.

 

برای جلوگیری ازهک اینستاگرام چه کنیم؟

بهتر است طبق ضرب المثل پیشگیری بهتر از درمان است پیش بروید چرا که یقیننا علاج واقعه قبل از وقوع بسیار راحتر خواهد بود. بهتر است قبل از آنکه در مقابل هجوم هکر ها قرار بگیرید اقدام به بالا بردن امنیت اکانتتان بکنید.  زیادند کسانیکه با هک شدن پیج شان یک اکانت کسب و کار مفید را از دست داده اند و یا با آیدی آنها که احتمالا میتوانند افراد معروفی هم باشند از دیگران اخاذی شده است و اعتبارشان زیر سوال رفته. یا با دزدیدن اطلاعات شخصیشان از آنها اخاذی شده است.در زیر چند روش ساده و پایه برای دفاع از حریم شخصی را برایتان آماده کرده ایم:

انتخاب پسورد قوی: 

یقیننا قدم اول در دفاع از امنیت هر شبکه ای انتخاب پسورد قویست. این موضوع کاملا مربوط به شماست و نمیتوان هیچ ارگانی را در دفاع از آن مسئول دانست پس در انتخاب آن دقت کرده و نکات لازم را مدنظر قرار بدهید. نکاتی از قبیل اینکه حتما سعی کنید رمزتان ترکیبی از حروف بزرگ و کوچک،اعداد و حروف و حداقل بالای ۱۴ کاراکتر باشد.رمز های ۱۶  کاراکتری جزو قویترین پسوردها هستند.همانطور که بالا تر خدمتان عرض کردیم میتوانید از پسور دهای تصادفی استفاده کنید.

۱ – انتخاب پسورد قوی : پسورد خود را ترکیبی از حروف کوچک و بزرگ قرار دهید. رمز عبور بالای ۱۶ کاراکتر قوی ترین پسوردها به حساب می آید و پیشنهاد من استفاده از سیستم های انتخاب تصادفی پسورد است .

۲ – حتما تائید دومرحله ای را فعال کنید:

در سیستم عامل های iOS میتوانید جهت فعال کردن تائید هویت دو مرحله ای در ابتدا نرم افزار اینستاگرام را اجرا کنید و با ضربه زدن روی آیکون آدمک به بخش حساب کاربریتان بروید .سپس به‌منظور رفتن به منوی تنظیمات، آیکون چرخ‌دنده‌ موجود در گوشه‌ی بالایی سمت راست را لمس کنید.

در سیستم اپل، برای فعال کردن تصدیق هویت دومرحله‌ای ابتدا نرم‌افزار اینستاگرام را اجرا کنید و با ضربه زدن روی آیکون آدمک (Me) به بخش حساب کاربری خود بروید. 

در سیستم عامل اندروید و یا گوگل هم ابتدا آیکون آدمک را لمس کرده  و سپس روی آیکون سه‌نقطه‌ی عمودی (⁝) واقع در گوشه‌ی بالایی سمت راست ضربه بزنید. در صورتی که به طور هم‌زمان دو یا چندین حساب کاربری را در نرم‌افزار اینستاگرام باز دارید و استفاده میکنید، ابتدا باید حساب کاربری مورد نظر را با لمس همان بخش یادشده (Me) در حالت انتخاب بگذارید و باقی مراحل را ادامه دهید.

 

 

آموزش چند روش کاربردی برای جلوگیری از هک اینستاگرام

جلوگیری از هک اینستاگرام

 

سپس در هر دو سیستم عامل به زیرمنوی Two Factor Authentication مراجعه کرده و سپس گزینه‌ی Require Security Code را در حالت فعال قرار دهید.

 

پس از فعال سازی این ویژگی، پیامکی از طرف اینستاگرام که دارای یک کد امنیتی ۶ رقمی است، برای شما ارسال خواهد شد. البته درصورتیکه قبلا شماره تلفن همراه خود را در بخش پروفایل وارد کرده باشید در غیر اینصورت خود نرم افزار بصورت اتوماتیک این مورد را از شما درخواست خواهد کد و شما در ابتدا باید شماره همراهتان را وارد کنید تا کد تائید برای شما ارسال شود.

 

آموزش گذاشتن آهنگ در استوری اینستاگرام

 

همچنین منوی تایید هویت دو عاملی شامل بخشی تحت عنوان Backup Codes برای دریافت کدهای پشتیبان است تا در صورتی که به شماره موبایل دسترسی نداشتید و نتوانستید کذ امنیتی را دریافت کنید بتوان به اکانت اینستاگرام دسترسی داشت و وارد اکانت کاربری شد.

 

 

آموزش چند روش کاربردی برای جلوگیری از هک اینستاگرام

جلوگیری از هک اینستاگرام

 

در بخش Get Backup Codes دو گزینه برای پشتیبان‌گیری از کدهای پشتیبان وجود دارند که با کمک از آن‌ها می‌توانید به حساب کاربری خود بازگردید. دو گزینه‌ی یادشده شامل کپی کدها (copy codes) و ثبت اسکرین‌شات (taking a screenshot)  میباشند. گزینه‌ی اول، ۵ کد دریافت شده را در حافظه‌ی کلیپ‌برد کپی می‌کند. پیشنهاد می‌کنیم  این کدها را در ایمیلی که ایجاد کرده‌اید، پیست کنید و برای خود بفرستید.

گزینه‌ی دوم یک اسکرین‌شات از کدهای پشتیبان را در بخش camera roll سیستم عامل iOS و در پوشه‌ی Pictures سیستم عامل اندروید ذخیره می‌کند. کاربران در صورت تمایل می‌توانند برای امنیت بیشتر، اسکرین‌شات ثبت‌شده را در خدمات پشتیبان‌گیری ابری مانند گوگل فوتوز (Google Photos)، دراپ‌باکس (Dropbox) یا وان‌درایو (OneDrive) ذخیره کنند. کاربران همچنین می‌توانند در صورت نگرانی از به سرقت رفتن کدهای قبلی یا استفاده‌ی زیاد از آن‌ها، برای دریافت کدهای جدید درخواست خواهند کرد.

 

تایید هویت دو مرحله ای چه اهمیتی دارد؟

اینروز ها با سرعت بالای رشد سرقتها از حساب های کاربری و هک شدن تعداد زیادی از اکانت های شبکه های مختلف مجازی هستیم. تایید هویت دو عاملی به دلیل افزایش هرساله‌ی سرقت رمز عبور و هویت افراد، از اهمیت فراوانی برخوردار است. از طرفی با رشد ابزار هک و سرقت پسورد میلیون ها نفر این موضع بسیار بیشتر از قبل مورد اهمیت واقع میشود مخصوصا زمانی که بیشتر کاربران از رمز عبور و نام کاربری یکسانی برای چندین خدمت آنلاین مختلف استفاده کنند، سرقت هویت‌ افراد ساده‌تر خواهد شد.

تاکنون با چندین مورد مختلف هک شدن حساب کاربری اینستاگرام مواجه شده‌ایم. به‌طوری که هکرها تصاویر فرد مورد نظر را حذف کرده و تصاویر و لینک‌های اسپم خود را جایگزین آن‌ها میکنند. بیشتر این افراد در توییتر (twitter) خواستار کمک برای مرتفع کردن این مشکل هستند. متأسفانه پیام‌های مشابهی از این دست در توییتر فراوان هستند.

توجه : در این مقاله روش های امنیت اینستاگرام را به صورت کاملا ساده برای شما گفتم تا با به کارگیری آنها، دچار مشکلاتی از قبیل هک، سرقت اطلاعات و اخاذی توسط افراد شیاد نشوید. این مقاله جنبه کاملا آموزشی دارد

توجه: در این مقاله ما صرفا به آموزش راه های بالا بردن امنی پیج اینستاگرام برای در امان ماندن از دست متجاوزین و هکر ها پرداختیم که سبب گرفت نآسایش و امنیت روانی و همچنین مانع از حضور مفید ما در این شبکه های اجتماعی خواهند شد. این مقاله صرفا در جهت آموزش است.

 

جمع بندی

در ابتدای مقاله با شما همراه بودیم با توضیحاتی در بالا میزان ازدیاد سرقت های اینترنتی و بالا گرفتن این بحث در سرتاسر جهان.ولی از آنجایی که این موضوع هیچ وقت ریشه کن نخواهد شد و متاسفانه روز به روز هم بر تعداد افرادیکه قصد سو استفاده از صفحات را دارند افزوده میشود بهترین راه این است که ما خودمان محافظ منافع شخصیمان باشیم. تا حتی در صورت قرار گرفتن در معرض هکر ها بازهم آنها قادر به هک حریم شخصی ما نباشند و این کار تنها زمانی جامعه عمل میپوشد که در اقدام های اولیه و پایه اینکار سستی و کاهلی نکنیم.اقدام هایی که بالاتر به طور مفصل تری برایتان توضیح داده شد مواردی از قبیل انتخاب رمز صحیح تا تائید هویت دومرحله ای که میتواند بسیار بازنگه دارنده باشد.

بابت خواندن این مقاله از شما سپاسگذاریم

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اشتراک گذاری