نویسنده: مصطفی حافظی

اندروید

هر چه کنسرسیوم یونیکد برای توسعه و به وجود آوردن تنوع در ایموجی‌ها تلاش کند، باز هم کم است. در حقیقت می شود اینطور گفت هیچ گاه این تلاش کافی نخواهد بود به این دلیل که سلیقه های افراد بسیار بسیار گوناگون است و به بیان دیگر می توان گفت که به تعداد انسان‌های موجود روی کره زمین سلیقه گوناگون وجود دارد. همین مسئله سبب شده تا گوگل روشی را ارائه کند که هر کاربری قادر باشد شکلک مخصوص به خودش را تولید و در فضای مجازی به اشتراک بگذارد. کیبورد گوگل که جی بورد نام دارد اخیرا قابلیتی به نام Mini Stickersرا در نسخه ی جدید خود رونمایی کرده است.

هرچند خود مینی استیکرها موضوع خیلی تازه ای نیستند. شرکت گوگل در سال پیش همین ویژگی را به نام Selfie Stickersدر اختیار کاربران پیام‌رسان Alloقرار داده بود و حالا به دلیل استقبال فوق العاده ای که از آن صورت گرفته می خواهد همین خصوصیت را به کیبورد محبوب خود نیز بیفزاید.

جی بورد

نحوه کار این قابلیت جدید جی بورد

برای اینکه بتوانید مینی استیکر چهره ی خودتان را بسازید، یک آیکن مشخص در جی بورد قرار داده شده است. با ضربه زدن روی این آیکن، دوربین گوشی برای گرفتن عکس سلفی از شما شروع به کار می کند. کافیست از خود یک سلفی بگیرید و چند ثانیه منتظر بمانید. پس از این انتظار کوتاه مدت، آنچه که می بینید شگفت انگیز خواهد بود! جی بورد تعداد زیادی استیکر با ژست‌های مختلف از چهره شما می سازد.

پس از اتمام این فرایند چند لحظه ای، حالا نوبت به بخش خوش ماجرا رسیده است! می توانید این استیکر ها را در شبکه های اجتماعی با دوستان خود به اشتراک بگذارید. خوشبختانه این استیکر های جذاب فقط مخصوص اپلیکیشن های خود شرکت گوگل نیستند و می توان از آن در سایر پیام رسان ها مانند واتس اپ هم استفاده نمود.

نحوه کار جی بورد

البته برای استفاده از این ویژگی جذاب که قطعا طرفداران بیشماری در بین کاربران پیدا خواهد کرد، باید حتما اپلیکیشن جی بورد خود را به آخرین نسخه بروز رسانی کرده باشید.

این قابلیت می تواند به تنهایی طرفداران این کیبورد را به شدت بالا ببرد و کار را برای رقبا در این عرصه بسیار سخت نماید. پیش از این فقط در گوشی های گران قیمتی همچون آیفون Xشاهد این ویژگی بودیم.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نمایش دیدگاه ها

محمد | 1397/09/17

خوبه ولی ظاهر جی بورد اصلا به دل نمی شینه

اشتراک گذاری