نویسنده: مهناز محمدی

اینستاگرام

در این مقاله می خواهیم به شما نحوه حذف اکانت اینستاگرام را به صورت دائمی آموزش دهیم. به محض اینکه حساب کاربری شما پاک شود، تمامی تصاویر، ویدیوها، فالوور ها و سایر اطلاعات اکانتتان به طور کامل و برای همیشه از بین خواهد رفت و دیگر هیچوقت قادر به استفاده از همان نام کاربری نخواهید بود. پس اگر نمی خواهید تمامی اطلاعات خود را از دست بدهید، باید به جای حذف اکانت اینستاگرام خود، آن را دی اکتیو یا غیر فعال کنید. برای آموزش غیرفعال کردن اکانت اینستاگرام مقاله زیر را بخوانید.

شبکه اجتماعی اینستاگرام

نحوه حذف اکانت اینستاگرام یکی از سوالاتی است که ممکن است برای بسیاری از افراد پیش بیاید که در این نوشتار درباره آن بحث می کنیم. اینستاگرام محبوب ترین و پر طرفدار ترین شبکه همرسانی عکس و ویدئو است که به کاربران خود این قابلیت را می دهد تا تصاویر و ویدئو های خود را در این شبکه اجتماعی با افراد دیگر به اشتراک بگذارند. نخستین نسخه از این شبکه اجتماعی در ماه اکتبر سال 2010 راه اندازی شد و توانست در کمتر از دو سال چیزی در حدود 100 میلیون کاربر داشته باشد. این شبکه اجتماعی در سال 2010 برای اولین بار برای سیستم عامل IOS و در سال 2012 برای سیستم عامل اندروید و وب انتشار یافت و در آخرین مرحله نیز در سال 2014 نسخه ویندوز فون خود را منتشر کرد. بعد از این که این شبکه اجتماعی توانست در مدت زمان بسیار کوتاهی سود آوری بسیار بالایی داشته باشد، سرمایه گذاران بسیاری در سراسر جهان تمایل پیدا کردند تا در این شبکه اجتماعی سرمایه گذاری کنند، تا این که در سپتامبر سال 2012 شرکت فیسبوک موفق شد شبکه اجتماعی اینستاگرام را به قیمت یک میلیارد دلار آمریکا خریداری کند. این شبکه اجتماعی در حال حاضر بیش از 1 میلیارد نفر کاربر فعال در جهان دارد. در این نوشتار قصد داریم تا شما را با نحوه حذف اکانت اینستاگرام و روش های بازگرداندن آن آشنا کنیم.

 

حذف اکانت اینستاگرام

گاهی اوقات پیش می آید که افراد به دلایل کاری یا امنیتی اقدام به حذف اکانت های خود در شبکه های اجتماعی می کنند. شبکه اجتماعی اینستاگرام نیز از این قاعده مستثنی نیست، که برخی از کاربران آن به دلایل مختلفی نیاز به حذف اکانت اینستاگرام خود دارند. حذف اکانت اینستاگرام به دو صورت موقت و دائمی صورت می گیرد. در روش حذف دائمی اکانت اینستاگرام، امکان دسترسی به پست ها شامل تصاویر و ویدئو ها، استوری ها، کامنت ها، لایک ها، دنبال کنندگان، دایرکت ها و سایر اطلاعات شخصی اکانت شما وجود نخواهد داشت و حتی با نام و ایمیلی که این اکانت را ایجاد نمودید نمی توانید مجددا اکانت دیگری ایجاد کنید. در واقع در این حالت به هیچ عنوان نمی توان اکانت حذف شده را بازگردانی کرد. اما در حالت حذف اکانت اینستاگرام به صورت موقت یا به عبارتی دیگر غیر فعال کردن آن، تمامی پست ها، استوری ها، کامنت ها، دنبال کنندگان، لایک ها و تمام فعالیت های شما در اینستاگرام مخفی خواهند شد و هیچ فردی نمی تواند به آن ها دسترسی داشته باشد. اما در این حالت هر زمانی که شما بخواهید مجدد از اکانت خود استفاده کنید، این امکان وجود خواهد داشت. به صورت کلی این روش بیشتر برای افرادی مناسب است که قصد دارند در بازه زمانی مشخصی از اکانت خود استفاده نکنند، اما اگر دیگر قصد ندارید از اکانت اینستاگرام خود استفاده کنید باید آن را به صورت دائم حذف کنید. در ادامه نحوه انجام روش دائمی  را برای شما شرح می دهیم.

حذف اکانت اینستاگرام

حذف دائمی اکانت اینستاگرام از طریق کامپیوتر

در صورتی که دیگر به اکانت اینستاگرام خود نیاز ندارید و قصد دارید اکانت اینستاگرام شما به طور دائمی حذف شود و کلیه اطلاعات شما پاک شود، از این روش استفاده کنید. نکته ای که قابل ذکر است این است که اگر اکانت خود را به این روش حذف کردید، قطعا هیچ راهی برای بازگرداندن اکانت اینستاگرام شما وجود نخواهد داشت. برای این منظور گام های زیر را مرحله به مرحله انجام دهید:

 

قدم اول:

1در گام نخست حذف اکانت اینستاگرام، ابتدا از طریق مرورگر خود، وارد وبسایت اینستاگرام شده و از طریق نام کاربری، ایمیل و شماره موبایل خود و گذر واژه ای که قبلا برای اکانت خود انتخاب کرده اید، وارد حساب کاربری اینستاگرام خود شوید.

 

قدم دوم:

حذف دائمی اکانت اینستاگرام از طریق کامپیوتر

2 پس از این که از طریق نسخه وب اینستاگرام، وارد اکانت اینستاگرام خود شدید، حال باید از طریق آدرس https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent وارد صفحه حذف اکانت اینستاگرام شوید. با وارد کردن این آدرس صفحه بالا را مشاهده خواهید کرد:


قدم سوم:

حذف دائمی اکانت اینستاگرام از طریق کامپیوتر

3 در این قسمت از حذف اکانت اینستاگرام، سوالی از شما پرسیده می شود که به چه دلیل قصد دارید اکانت اینستاگرام خود را به صورت دائمی حذف نمایید که شما می توانید یکی از پاسخ هایی که در این قسمت مشخص شده است را به عنوان دلیل خود انتخاب نمایید. از جمله پاسخ هایی که در این قسمت مشاهده می کنید می توان به مواردی از جمله، نگرانی در رابطه با حریم شخصی، نگرانی در مورد اطلاعات شخصی، تبلیغات بسیار زیاد، ایجاد اکانت دیگر اینستاگرام، داشتن مشغله زیاد، عدم شناخت افراد حاضر در اینستاگرام و دلایل دیگر اشاره کرد. سپس با انتخاب پاسخ سوال مورد نظر، مجددا از شما پسورد اکانت اینستاگرام شما خواسته می شود که باید آن را وارد کنید.

قدم چهارم: پس از این قسمت باید گزینه Permanently delete my account که در پایین صفحه قرار دارد را انتخاب کنید تا حذف اکانت اینستاگرام شما برای همیشه صورت گردد.

حذف دائمی اکانت اینستاگرام از طریق کامپیوتر

۴ پس از طی مراحل فوق اکانت اینستاگرام شما به طور کامل حذف شده و دیگر امکان دسترسی و بازگردانی آن را نخواهید داشت. در صورتی که شما دارای چندین اکانت اینستاگرام هستید، باید مراقب باشید که با اکانتی که قصد دارید آن را برای همیشه حذف کنید وارد سیستم شوید، زیرا که در صورت ورود اشتباه با اکانت دیگر، اکانت خود را به صورت دائمی از دست خواهید داد و دیگر حتی نمی توانید با همان نام، اکانت اینستاگرام جدید دیگری بسازید. با انجام مراحل فوق می توانید حذف اکانت اینستاگرام را به صورت دائمی را انجام دهید.

حذف دائمی اکانت اینستاگرام از طریق اپلیکیشن

قدم اول: اینستاگرام خود را باز کرده و وارد بخش پروفایل خود شوید

قدم دوم: روی گزینه ی 3 خطی بالا سمت راست تصویر بزنید و سپس از پایین صفحه گزینه ی چرخ دنده یا همان Settings را انتخاب کنید تا وارد تنظیمات برنامه شوید.

مرحله اول حذف اکانت اینستاگرام

قدم سوم: سپس در فهرست ظاهر شده گزینه ی Help سپس Help Center را بزنید. این گزینه در بخش انتهایی صفحه قرار دارد.

دیلیت اکانت اینستاگرام

قدم چهارم: حالا روی Manage Your Account لمس کنید. این گزینه، دومین گزینه ی موجود در تصویر بوده و در قسمت های بالایی صفحه قرار دارد.

آموزش حذف اکانت اینستاگرام

قدم پنجم: در مرحله بعد روی Delete Your Account بزنید.

پاک کردن اکانت اینستاگرام

قدم ششم: حال باید روی فلش کوچکی که کنار گزینه ی "How do I delete my account?"  قرار دارد بزنید. این کار بخشی را به شما نشان خواهد داد که شامل یک سری اطلاعات است.

نحوه حذف اکانت اینستاگرام

قدم هفتم: گزینه ی "the Delete Your Account page" که به صورت آبی و هایلایت شده است را انتخاب نمایید. این گزینه در مورد اول اطلاعات ظاهر شده قرار دارد.

لینک دیلیت اکانت اینستاگرام

قدم هشتم: برای حذف اکانت اینستاگرام خود باید در این مرحله باید به حساب کاربری تان لاگین شوید.

روش حذف اکانت اینستاگرام

قدم نهم: حال باید یک دلیل برای حذف اکانت اینستاگرام خود بیان کنید. برای این کار، مطابق شکل زیر، روی منوی دراپ دان تاچ کنید و دلیلی را برگزینید. اگر هیچ کدام از دلایل قرار داده شده در این لیست، در مورد شما صدق نمی کند، Something else را انتخاب نمایید.

حذف اینستاگرام

قدم دهم: دوباره باید پسورد خود را وارد کنید تا بار دیگر تایید نمایید که می خواهید حسابتان را به طور کامل حذف کنید.

پاک کردن اینستاگرام

قدم یازدهم: روی دکمه ی Permanently delete my account که به رنگ قرمز رنگ نمایش داده شده ضربه بزنید.

حذف کامل اکانت اینستاگرام

قدم دوازدهم: پس از انتخاب Permanently delete my acconut، یک پنجره به صورت پاپ آپ برایتان ظاهر خواهد شد و از شما می پرسد که آیا مایل هستید اکانتتان به طور کامل حذف شود؟ و شما باید OK را انتخاب نمایید.

سایت حذف اکانت اینستاگرام

پس از طی مراحل فوق اکانت اینستاگرام شما به طور کامل حذف شده و دیگر امکان دسترسی و بازگردانی آن را نخواهید داشت. در صورتی که شما دارای چندین اکانت اینستاگرام هستید، باید مراقب باشید که با اکانتی که قصد دارید آن را برای همیشه حذف کنید وارد سیستم شوید، زیرا که در صورت ورود اشتباه با اکانت دیگر، اکانت خود را به صورت دائمی از دست خواهید داد و دیگر حتی نمی توانید با همان نام، اکانت اینستاگرام جدید دیگری بسازید. با انجام مراحل فوق می توانید حذف اکانت اینستاگرام را به صورت دائمی را انجام دهید.
 
 

بازیابی رمز عبور فراموش شده اینستاگرام

به منظور حذف اکانت اینستاگرام، ورود پسورد یا رمز عبور حساب اینستاگرام ضروری است. اما گاهی اوقات اتفاق می افتد که پسورد حساب اینستاگرام خود را فراموش کرده اید. در این حالت امکان ورود به حساب کاربری اینستاگرام از شما سلب می شود و تا زمانی که نتوانید به پسوردتان دسترسی داشته باشید، نمی توانید به اکانت خود وارد شده و سایر تغییرات لازم را انجام دهید. برای بازیابی رمز عبور اکانت اینستاگرام، این شبکه اجتماعی چند راه حل را پیش رویتان قرار می دهد که در ادامه با بازیابی رمز عبور فراموش شده حساب اینستاگرام آشنا می شویم. برای این منظور دو راه وجود دارد که راه حل اول از طریق اپلیکیشن اینستاگرام و دیگری از طریق وبسایت اینستاگرام است.

بازیابی رمز عبور فراموش شده اینستاگرام

بازیابی رمز عبور از طریق اپلیکیشن اینستاگرام

در این روش از اپلیکیشن موبایل اینستاگرام استفاده می کنیم، به این صورت که برنامه را اجرا می کنیم و در صفحه ورود به حساب کاربری گزینه Forgot your login details? Get help signing in یا Forgot? را انتخاب می کنیم که با این اقدام در صفحه باز شده سه حالت پیش رویتان قرار می گیرد که اولین مورد بازیابی از طریق ایمیل، دومین مورد بازیابی از طریق پیام کوتاه و آخرین مورد بازیابی از طریق اکانت فیسبوک می باشد. مورد اول را زمانی می توانید استفاده کنید که برای اکانت خود ایمیل تعریف کرده باشید، مورد دوم زمانی قابل استفاده است که شماره همراه خود را با اکانت اینستاگرام خود همگام سازی کرده باشید، و گزینه اکانت فیسبوک زمانی می تواند مورد استفاده قرار گیرد که اکانت فیسبوکی وجود داشته باشد و این اکانت به حساب اینستاگرام شما متصل باشد. حال با توجه به شرایط خود و اطلاعات در دسترس شما گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید. برای مثال اگر گزینه بازیابی از طریق ایمیل را انتخاب کنید، اینستاگرام ایمیلی را به آدرس ایمیل شما ارسال کرده که حاوی لینکی می باشد که با انتخاب آن وارد صفحه ریست رمز عبور حساب اینستاگرام خود می شوید و می توانید پسوردی جدید برای اکانت اینستاگرام خود انتخاب کنید و از این به بعد با این رمز عبور وارد اکانت خود شده و برای مثال برای حذف اکانت اینستاگرام خود استفاده کنید.

بازیابی رمز عبور فراموش شده اینستاگرام

بازیابی رمز عبور از طریق وبسایت اینستاگرام

به عنوان راه حل دیگر می توان از وبسایت اینستاگرام استفاده کرد. برای این منظور ابتدا از طریق مرورگر باید به آدرس https://www.instagram.com/accounts/password/reset مراجعه کرده و در بخش اول ایمیل و یا نام کاربری اکانت خود را وارد کنید و سپس در بخش بعدی کد کپچایی را که متشکل از حروف و عدد است را در کادر مربوطه وارد کنید و سپس گزینه Reset Password را انتخاب کنید. با این اقدام ایمیلی به شما ارسال می شود که با کلیک بر روی لینک موجود در آن وارد صفحه ریست پسورد اینستاگرام شده و می توانید پسوردی جدید برای اکانت اینستاگرام خود تنظیم کنید و با این پسورد به حساب کاربری خود وارد شوید و اگر تمایل دارید حذف اکانت اینستاگرام را کلید بزنید!

بازیابی رمز فرااموش شده ایسنتاگرام

جمع بندی

در صورتی که از اکانت اینستاگرام خود خسته شده اید و یا به دلایل مختلفی قصد دارید تا اکانت اینستاگرام خود را حذف کنید، دو راه پیش روی شما قرار دارد که در روش حذف دائمی دیگر به هیچ وجه امکان بازگشت اکانت شما وجود ندارد، اما در روش حذف موقت هر زمانی که لازم دانستید می توانید مجدد اکانت خود را فعال کنید. این که چه شیوه ای را برای حذف اکانت اینستاگرام خود انتخاب کنید بستگی به دلایل و شرایط شما دارد. همچنین برای حذف اکانت اینستاگرام خود حتما به رمز عبور حساب کاربری خود نیاز دارید که در صورت فراموشی می توانید از راه حل های بیان شده در این نوشتار استفاده کنید.

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اشتراک گذاری