نویسنده: ملینا شمس

اندروید

با پیشرفت تکنولوژی و فراگیر شدن تلفن های هوشمند، این روزها مدام از کاربران می شنویم که از پر شدن حافظه ی تلفن های همراهشان گلایه دارند و در خیلی از موارد نمیدانند چطور باید به طور کامل از شر این مشکل راحت شوند! همین پر شدن حافظه تا حد زیادی باعث کند شدن گوشی نیز می شود که مشکل را دو چندان می کند. در این مقاله قصد داربم بهترین راه های خالی کردن حافظه ی گوشی را نمایش دهیم.

راه های خالی کردن حافظه ی گوشی

1- برنامه های بلا استفاده را حذف کنید

اگر به لیست اپلیکیشن های نصب شده بر روی تلفن همراه خود نگاه کنید، احتمالا با یک لیست بلند و بالا از انواع برنامه های سنگین و سبک مواجه می شوید که شاید بسیاری از آنها را اصلا نیاز نداشته باشید. یکی از راه های خالی کردن حافظه ی گوشی و یا سبک تر کردن آن، پاک کردن همین برنامه هاست. این برنامه ها علاوه بر اینکه حافظه ی زیادی از تلفن همراهتان اشغال می کنند، در بسیاری از موارد باعث کند شدن گوشی و مصرف زیاد باتری می شوند.

خالی کردن حافظه ی گوشی با حذف اپ ها

 

2- انتقال تصاویر یا ویدیوهای گرفته شده و یا حذف آن ها

با توجه به رشد روز افزون کیفیت دوربین تلفن های همراه، همواره حجم عکس ها و ویدیوهای ثبت شده توسط آنها نیز در حال افزایش است. این امر باعث می شود به مرور زمان و ثبت تصاویر متعدد با استفاده از دوربین گوشی، حافظه ی آن پر شود. بهتر است در بازه های زمانی مشخص عکس ها و ویدیوهای خود را به رایانه ی شخصی یا هار اکسترنال انتقال دهید تا از این طریق هم امنیت اطلاعات و حریم شخصی خود را بالا ببرید و هم در راستای خالی کردن حافظه ی گوشی قدمی مهم برداشته باشید.

 

3- هر چند وقت یک بار حافظه ی تلگرام را پاک کنید

با توجه به رونق بسیار زیاد استفاده از تلگرام در میان مردم ایران، معمولا فایل های ذخیره شده توسط این شبکه اجتماعی، حجم زیادی از گوشی کاربران ایرانی را به خود اختصاص می دهد. تلگرام تمامی عکس ها، گیف ها، ویدیو ها و صداهایی را که دانلود می کنید در قسمتی از حافظه ی موبایلتان ذخیره می کند. این فایل ها به مرور زمان حجمشان زیاد می شود و باعث پر شدن حافظه ی گوشی می گردنند. برای پاک کردن فایل های ذخیره شده توسط تلگرام کافیست به بخش settingیا تنظیمات این برنامه رفته و وارد قسمتData and Storageشوید. سپس گزینه ی Storage Usageرا انتخاب کرده و روی Clear Casheبزنید تا اطلاعات ذخیره شده پاک گردد.

تلگرام

 

4- از برنامه های جانبی برای پاک کردن اطلاعات اضافی استفاده کنید

برنامه هایی در اپ استور ها وجود دارد که به کمک آن ها می توانید فایل های اضافی موجود در تلفن همراهتان را به راحتی پاک کنید. از جمله ی معروف ترین این برنامه ها Clean Masterو اپلیکیشن موبویار است. این برنامه ها به شما کمک می کنند تا با یک کلیک تاریخچه ی برنامه ها و فایل های کش را حذف کنید و سرعت گوشی خود را بالا ببرید.

 

5- یک کارت حافظه جانبی با حجم بیشتر خریداری کنید

اگثر گوشی های اندرویدی این امکان را به کاربرانشان می دهند که با افزودن کارت های حافظه ی جانبی، امکان ذخیره سازی سازی فایل های بیشتری را فراهم نمایند. اگر از پر شدن حافظه ی تلفن خود ناراحتید و اطلاعاتی که درون آن است را هم نمی خواهید حذف کنید پیشنهاد ما به شما این گزینه است.

کارت حافظه

 

6- حذف حافظه ی برنامه های نصب شده

اگر نمیخواهید برنامه ای را به طور کامل حذف کنید، سیستم عامل این امکان را به شما می دهد که فقط اطلاعاتی را که آن در حافظه ی گوشی شما ذخیره کرده است را حذف نمایید تا از این طریق هم به هدف خود یعنی خالی کردن حافظه ی گوشی رسیده باشید و هم آن برنامه را از دست ندهید.

برای این کار کافیست به قسمت تنظیمات یا settingsگوشی بروید و Application managerرا انتخب کنید. سپس هر برنامه ای که بیشترین فضا را اشغال کرده را انتخاب کرده و گزینه ی Clear Casheرا بزنید.

حذف cashe برنامه ها

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نمایش دیدگاه ها

سینا | 1397/07/28

خیلی ممنون واقعا مطالبتون خوب و کاربردی است. لطفا راجع به راه های افزایش سرعت گوشی بیشتر صحبت کنید. گوشیم خیلی کند شده...

اشتراک گذاری