نویسنده: موبویار

اینستاگرام

همه شبکه های اجتماعی برای خودشان قوانینی ترتیب داده اند که بنا به سیاست و نوع برنامه ریزی اپلیکیشن متفاوت است اما چیزی که در میان همه آنها مشترک است الزام به رعایت قوانین است. در حالیکه شبکه های اجتماعی برای گسترش و نموی خود نیاز به حفظ و حتی جذب کاربران جدید هستند اما این فلسفه باعث مدارا کردن با اشخاص خاطی نخواهد شد چرا که ایجاد فضای نا امن و بهم ریخته در شبکه های اجتماعی که افراد در آن به کرات از قوانین سرپیچی کنند و با آنها برخوردی نشوند اثری به مراتب خیلی بیشتر در میان کاربران و ریزش آنها خواهد داشت.

 

 

اینستاگرام نیز از این قاعده مستثنی نیست و قوانین و مقرراتی دارد که کاربران اینستاگرام موظف به رعایت این قوانین هستند. بعنوان مثال استفاده از تصویر های نژاد پرستانه در اینستاگرام به علت ترویج این ذهنیت بد و خطرناک برای جامعه بشری و همچنین ایجاد تنش و بدگمانی درمیان در آحاد مردم با نژآد های مختلف ممنوع اعلام شده است همجنین شما اجازه نخواهید داشت مفاهیم و یا پستهای دیگران را با نام خودتان و حتی بدون ذکر منبع اعلام کنید چرا که اولین قدم در جذب مخاطب فراهم کردن فضای امینیت و آسودگی خاطر برای او از جهت انتشار محتواست. انتشار محتواهای گوناگون هم باعث بزرگتر شدن دایریه اطلاعات اینستاگرام و به نوعی تبدیل شدن به یک موتور جستجو میشود که این خود دلیلی بزرگی برای جذب مخاطبان است و هم در صورت وجود بستر امن افراد بیشتر مایل به اشتراک گذاری و و ورود به این برنامه خواهند شد چرا که از بابت انتشار محتوای خود اطمینان خاطر خواهند داشت.شما میتوانید این قوانین و مقررات را به صورت خیلی واضحتر و کاملتر در سایت خود اینستاگرام در بخش TERMSمطالعه بفرمائید.قدم اول در جلوگیری از ایجاد ریپورت و آشنایی با اهمیت هریک از قوانین مطالعه آنهاست.

 

فهرست مطالب

 • ریپورت اینستاگرام چیست؟

 • امکان رفع ریپورت اینستاگرام

 • علت بلاک لایک در اینستاگرام

 • علت بلاک شدن کامنت در اینستاگرام

 • علت بلاک شدن قابلیت فالو کردن در اینستاگرام

 • برای رفع ریپورت اینستاگرام چه کنیم

 • چطور بفهمیم کاربری مارا بلاک و ریپورت کرده است

 

آموزش چگونگی رفع ریپورت اینستاگرام

 

ریپورت( Report)  به چه معناست؟

ریپورت( Report) درواقع در معنی فارسی به معنی گزارش کردن است.

 

ریپورت اینستاگرام چیست؟

در صورتی که کسی در اینستاگرام شرایط و قوانین این شبکه اجتماعی را رعایت نکند اینستاگرام هم با روش نظارت هایی که از جانب خود کمپانی ایجاد شده اند و هم از طریق یاری گرفتن از کاربرهای دیگر به کمک گزارش دادن افراد خاطی آن فرد یا اکانت را محدود و گاها حتی حذف میکند.(در ادامه موارد مغایربا  قوانین اینستاگرام که به شما امکان ریپورت پست مورد نظر یا شخص را میدهد آورده شده است) شما میتوانید اکانت آن فرد، عکس و ویدیو و یا کامنت ان شخص را ریپورت کنید تا اینستاگرام بررسی کند و در صورت مشخص شدن تخلف آن فرد و بسته به میزان تخلف وی اینستاگرام مطابق قوانین خود با ان شخص برخورد خواهد کرد.آموزش انواع ریپورت کردن را میتوانید در مقاله آموزشی نحوه ریپورت در اینستاگرام بخوانید.

در مراحل کمی سختگیرانه تر برای کارهایی که جرم های سنگینتری در اینستاگرام به شمار می آیند اگر کاربران این قوانین اینستاگرام رعایت نکنند، می‌تواند باعث حذف اکانت اینستاگرام آنها  شود. در این بخش از مجموعه مقالات آموزشی موبویار، نحوه تشخیص ریپورت اینستاگرام کاربران و همچنین رفع ریپورت بیان می‌شود.البته لازم به ذکر است که علاوه بر نظارت کلی اینستاگرام خود کاربران هم درصورت مشاهده پست،عنوان،تصویرو یا کامنت خلاف مقررات میتوانند این مورد را به اینستاگرام گزارش دهند اصطلاحا به این عمل ریپورت کردن میگویند.بار دیگری قوانین را به صورت لیستی خدمتتان عرض میکنیم:

 • انتشار کامنت تبلیغاتی یا تصویر و اسپم

 • انتشار پست و تصاویر دیگران به نام خود

 • عدم رعایت قانون کپی رایت

 • انتشار کامنت و تصاویر‌های غیر اخلاقی

 • پست‌ها و کامنت‌هایی شامل خودکشی، تهدید و آزار و استفاده از مواد مخدر

 • توجه داشته باشید که اگر ریپورت ها غیر واقعی باشند و مشکلی درپست و یا کامنتها مشاهده نشود آن اکانت بلاک نخواهد شد.

 

برای آشنایی با نحوه ریپورت در اینستاگرام می‌توانید به مقاله ” چطور دیگران  را ریپورت کنیم” مراجعه کنید

 

امکان رفع ریپورت اینستاگرام

 

اما در این میان زمان هایی هم هست که ممکن است اینستاگرام در مورد شما دچار اشتباه  شود ویا گزارش های غلطی در باب اکانت شما دریافت کند بدین ترتیب ریپورت شما غیر منصفانه خواهد بود و یا زمان هایی که حس میکنید بیشتر از میزان نیاز مجازات شده اید و ریپورت شما طولانی شده است. ریپورت شدن یقیننا بسته به نوع تخلف محدودیت هایی را به دنبال خواهد داشت که  برای صاحبان اکانت بسیار آزار دهنده هستند.از این رو در این مقاله قصد داریم تا شما را با نحوه رفع ریپورت اینستاگرام آشنا کنیم. چرا که در شرایط فعلی پیج های اینستاگرامی که در جهت ایجاد کسب و کار فعالیت میکنند بسیارنوپا و متزلل هستند. اتفاق ریپورت به یکباره میتواند اعتبار پیج را ازاو گرفته و به دلیل جلوگیری از فعالیت های سابق رفته رفته کم رنگ و سپس از حیطه کار محو خواهند شد. به دوستانی که سرپا نگاه داشتن اکانت اینستاگرامشان برایشان مهم است مقاله زیر را پیشنهاد میکنم.

 

چطور بفهمیم در اینستاگرام ریپورت شده ایم؟

اگربرای کامنت گذاشتن، لایک کردن و فالو کردن و … با مشکل مواجه شده‌اید، احتمالاً با مشکل ریپورت و بلاک شدن مواجه هستید. بلاک شدن یک کاربر هم میتواند توسط کاربران صورت گرفته باشد و هم توسط اینستاگرام کاربری بلاک شده باشد.

 

علت بلاک لایک در اینستاگرام

اگر شما در یک باز ه زمانی مشخص که زمان کمی هم باشد تعداد بسیار زیاد و یا غیر طبیعی پست های مختلف را لایک کنید سبب ایجاد بلاک لایک برای شما خواهد شد چرا که ممکن است در اینصورت اینستاگرام شما را به عنوان ربات و یا یک هرزنگار که صرفا به سبب جذب فالوور مبادرت به لایک کردن  بدون توجه به نوع محتوا میکند خواهد شناخت. در قوانین اینستاگرام با وجود علاقمندی به جذب کاربران بیشتر اما همواره بر داشتن اخلاق شبکه اجتماعی و دقت و استفاده واقعی از پست ها تاکید شده است.

 

علت بلاک شدن کامنت در اینستاگرام

کانت گذاری بیش از اندازه در یک بازه مشخص هم دقیقا مثل شرایط لایک کردن میتواند نوعی هرزنگاری و عدم صلاحیت اکانت و همچنین عدم اطمینان از واقعی بودن پیج را به دنبال خواهد داشت.از این رو معمولا سعی کنید در محدوده زمانی های مشخص اقدام به کامنت گذاری در سیطره وسیع نکنید.

 

علت بلاک شدن قابلیت فالو کردن در اینستاکرام

زمان هایی ممکن است برایتان پیش بیایید که علی رغم تلاشتان برای فالو کردن پیج های مختلف موفق نمیشوید و اینکارممکن است تا چندین ساعت و یا حتی در چندین روز و ماه  ادامه پیدا کند.اینکار باهم به دلیل اینست که که شما در بازه زمان مشخصی تعداد بیش از اندازه ای صفحات را فالو کرده اید. مثلا اینکه در حدود7500 پیج را به یکباره فالو کنید دراینصورت ممکن است از طرف اینستاگرام با محدودیت هایی مواجه شوید.محدودیت هایی که بسته به نوع تخلف که البته تا به امروز میزان رسمی و خاصی برای آن در نظر گرفته نشده است برای شما ایجاد خواهند شد.

 

برای رفع ریپورت اینستاگرام چه کنیم؟

 

روش اول رفع ریپورت اینستاگرام/درخواست کامنت

یکی از مسیر های رایج و البته راحتی که کاربران برای رفع ریپورت اینستاگرام انتخاب میکنند،درخواست از فالوور ها برای نوشتن کامنت انگلیسی در زیر پست های آنهاست. تا به این ترتیب به اینستاگرام ثابت کنند که اسپم نیستند و همچنان فالووهای فالووهای وفادار و راضیی در پیج خود دارند.البته ناگفته نماند که این راه حل زمانی جواب قطعی و راضی کننده خواهد داشت که پیج شما فالوورهای زیاد و یا همراهی داشته باشد.

. به این منظور می‌توانید از تصاویر زیر به همراه یک پیام متنی استفاده کنید:

 

 

رفع ریپورت اینستاگرام

رفع ریپورت اینستاگرام

 

 

روش دوم رفع بلاک اینستاگرام/تغییر ایمیل

یکی دیگر از روش های خروج رفع ریپورت اینستاگرام تغییر آدرس ایمیل اکانتتان است.به اینصورت که اول وارد پروفایل شخصی خودتان میشوید و گزینه Edit your profileرا انتخاب میکنید. حالا در این بخش امکان ویرایش شماره تلفن و ایمیل برای شما فعال میشود.ایمیل و یا شماره  تلفن خو را وارد کرده و منتظر ارسال لینک تائید از طرف اینستاگرام بمانید.به محض دریافت لینک روی آن کلیک کنیدهمانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید می توانید شماره تلفن و ایمیل خود را در قسمت های مشخص شده برای رفع ریپورت اینستاگرام وارد کنید.

 

 

رفع ریپورت اینستاگرام

رفع ریپورت اینستاگرام

 

 

روش سوم رفع ریپورت اینستاگرام / پیام Action Blocked

وقتی در اینستاگرام بلاک و یا ریپورت بشوید در زمان وردتان به اولین صفحه اکانت با پیام Action Blockedروبرو خواهید شد، اگر چنین پیامی را در پروفایلتان مشاهده کردید سریعا از منوی آن گزینه Tell Usرا انتخاب کنید به ین ترتیب میتوانید به اینستاگرام گزارش دهید که مشکلی پیش آمده، شما خطا کار نبوده اید و اینستاگرام در انتخاب شما به عنوان فرد متخلف و اعمال مجازت بلاک دچار اشتباه شده است.

 

 

رفع ریپورت اینستاگرام

رفع ریپورت اینستاگرام

 

حالا از سمت اینستاگرام برای شما پیامی ارسال خواهد شد،پیامی که از شما درخواست میکند به منظور احراز هویت فرمی که برایتان ارسال شده است را با دقت و اطلاعات صحیح مطابق با اکاننتان و لیستی که برایتان فراستاده پر کنید.در نهایت تصویری از خودتان بفرستید که اطمینان حاصل کند فرد درخواست دهنده دقیقا همان صاحب اکانت است.اینستاگرام اطلاعات ارسالی شما را بررسی خواهد کرد و در صورت نبودن نقطه ابهام و گنگ اینستاگرام شما بعد از چند روز رفع بلاک و یا رفع ریپورت خواهد شد.

 

 روش چهارم رفع ریپورت اینستاگرام / ثبت درخواست رفع بلاک از بخش تنظیمات

در ابتدا وارد بخش پروفایل ایسنتاگرام خود بشوید سپس به صفحه پروفایل اینستاگرام خود مراجعه کنید. به بخش تنظیمات یا   Optionsکه با علامت چرخ دنده در گوشه سمتراست در بالای صفحه قرار گرفته است بروید و در صفحه تنظیمات همانطور که در تصویر  مشخص شده گزینه Report a Problemرا انتخاب کنید.این مکان از طرف اینستاگرام برای شما فراهم شده  تا مشکلات اینستاگرام خود را که نیاز به پشتیبانی تیم فنی دارد، اعلام کنید همچنین  می توانید مسائل مختلف  از جمله تخلفات پیج های دگر را به اینستاگرام گزارش دهید. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید در بین گزینه ها مورد Something isn’t Workingرا انتخاب کنید. و فرم مربوط به رفع بلاک را در اینستاگرام را پر کرده و سپس جهت بررسی توسط اینستاگرام آن را ارسال کنید.در زیر نمونه پیامی برای درخواست آورده شده است که دوستانی که تسلط کافی بر روی انگلیسی ندارند میتوانند از همان یا مشابه های آن استفاده کنند.

?Hi, I’ve noticed that my Instagram account has been suspended. I don’t know the reason for this blockage, but you should know that I’m a realperson. Would you please recheck my suspension

 

 

رفع ریپورت اینستاگرام

رفع ریپورت اینستاگرام

 

 

راه حل پنجم برای رفع ریپورت اینستاگرام / مراجعه به سایت اصلی

در این روش به شما آموزش داده میشود که به سایت اصلی صفحه اینستاگرامتان مراجعه کنید و فرم های مربوط به هک شدن پیجتان را پر کنید. در این صورت شما به اینستاگرام اعلام میکنید که پیج شما مورد نفوذ و سو استفاده قرار گرفته است. برای انجام اینکار نیاز است که شما اطلاعات خود را مطابق با سوالات پرسشنامه به طور دقیق و منطبق با اکانتتان به منظور احراز هویت وارد کنید.اینستاگرام هم پس از بررسی اطلاعات وارد و یقین به اینکه شما صاحب اصلی پیج هستید اکانت شما را از حالت بلاک خارج میکند و شما قادر به انجام کارهای معمول مثل سابق خواهید بود.همچنین اگر علاقمند به آموزش بازیابی پیج هک شده در اینستاگرام دارید میتوانید مقاله ارائه شده موبویار در زمینه آموزش بازیابی اکانت هک شده را مطالعه بفرمائید.

 

چطور بفهمیم چه کاربری ما را ریپورت و بلاک کرده است؟

بهتر است قبل از هرچیزی بفهمید چه کسی شما را بلاک و یا ریپورت کرده است.البته اینستاگرام اجازه فهمیدن این موضوع به طور مستقیم را به شما نمیدهد تنها راه حل بررسی برخی نکات و چک کردن آیدی هایی است که به آن مشکوک هستید.

مثلا اگر دیگر نمی‌توانید پست‌های اکانت کاربری را مشاهده کنید، این احتمال وجود دارد که آن شخص شما را آنفالو و یا بلاک کرده باشد.

 یکی دیگر از راهایی که می‌توانید بفهمید چه کسی شما را بلاک کرده است، سرچ اکانت آن کاربر می‌باشد. به این منظور اگر به کاربری شک دارید که شما را بلاک کرده باشد، در صفحه جستجوی اینستاگرام، نام اکانت آن کاربر را وارد کرده و در صورتی که اسم او برای شما نمایش داده نشد، احتمالاً آن کاربر شما را بلاک کرده است. همچنین اگر صفحه آن شخص پیدا شد اما زمانیکه اورا فالو میکنید به فالوورهایش اضافه نمیشوید یا درخواستتان ثبت نمیشود و همچنان دکمه Followبرایتان فعال است، یعنی توسط او بلاک شده‌اید.

همچنین اگر دیگر اسم او جزء فالووینگ‌های شما نیست، بازهم می توان احتمال داد توسط آن کاربر آنفالو و یا بلاک شده‌اید.

نکته : اگر با اکانت جدیدی وارد شوید میتوانید مجدد آن کاربر را فالو کنید اما با اکانتی که بلاک شده است خیر.

امیدواریم که مقاله رفع ریپورت اینستاگرام مورد پسند شما واقع شده باشد از اینکه مارا همراهی کردید سپاسگذاریم

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اشتراک گذاری