نویسنده: مهناز محمدی

اینستاگرام

امروزه اینستاگرام یکی از شناخته شده ترین شبکه های اجتماعی است که در زمینه اشتراک عکس و فیلم فعالیت می کند. میلیون ها کاربر در سراسر جهان در این شبکه اجتماعی فعال هستند. کاربران در اینستاگرام علاقه زیادی دارند، افرادی که می شناسند را دنبال کرده و فعالیت های آن ها مشاهده کنند. به غیر از نام کاربری افراد، یکی دیگر از مواردی که کمک بسیاری در شناسایی افراد می کند عکس پروفایل کاربران می باشد. بسیاری از افراد تمایل دارند تا عکس پروفایل برخی از دنبال کنندگان یا کاربران اینستاگرام را دانلود کرده و در سیستم خود ذخیره داشته باشند، اما اینستاگرام معمولا به علت حفظ حریم شخصی افراد اجازه دانلود و ذخیره عکس پروفایل کاربران را در اپلیکیشن خود نمی دهد و همچنین اجازه بزرگنمایی عکس پروفایل نیز وجود نخواهد داشت. با این حال روش هایی وجود دارد که به وسیله آن ها می توان دانلود عکس پروفایل اینستاگرام کاربران را انجام داد. در ادامه با این روش ها و نحوه انجام دانلود عکس پروفایل اینستاگرام کاربران آشنا می شویم.

روش های دانلود عکس پروفایل اینستاگرام

به منظور دانلود عکس پروفایل این شبکه اجتماعی می توان از چندین روش بهره برد، که در این قسمت این روش ها را ذکر شده و در ادامه هر یک را برای شما توضیح خواهیم داد. البته لازم به ذکر است که استفاده از وبسایت های آنلاین و یا اپلیکیشن های جانبی که برای این منظور ایجاد شده اند، عملکرد به مراتب بهتری را نسبت به روش های دیگر از خود نشان می دهند.

  • دانلود عکس پروفایل اینستاگرام با استفاده از وبسایت اینستاگرام

  • استفاده از وبسایت های ارائه دهنده خدمات آنلاین دانلود عکس پروفایل اینستاگرام

  • استفاده از اپلیکیشن های جانبی دانلود عکس پروفایل اینستاگرام

  • دانلود عکس پروفایل از طریق اسکرین شات از صفحه

 

دانلود عکس پروفایل اینستاگرام با استفاده از وبسایت اینستاگرام

در این حالت، بدون استفاده از هیچگونه نرم افزار جانبی می توان عکس پروفایل مورد نظر خود را دانلود نمایید، برای این منظور مراحل زیر را انجام دهید:

در ابتدا وارد اکانت خود از طریق وبسایت اینستاگرام شده و اکانت کاربری که قصد دانلود تصویر پروفایلش را دارید باز کنید. سپس بر روی تصویر پروفایل مورد نظر کلیک راست کرده و گزینه Save Image As را انتخاب نمایید.

دانلود عکس پروفایل اینستاگرام با استفاده از وبسایت اینستاگرام

با انتخاب این گزینه می توانید مسیری که قصد دارید تا تصویر پروفایل مورد نظر در آن ذخیره شود را مشخص کرده و سپس با انتخاب گزینه Save تصویر را برای همیشه در کامپیوتر خود داشته باشید.

استفاده از وبسایت های ارائه دهنده خدمات آنلاین دانلود عکس پروفایل اینستاگرام

وبسایت های متعددی وجود دارند که می توان از طریق آن ها، فرایند دانلود عکس پروفایل اینستاگرام را انجام داد. یکی از بهترین وبسایت ها در این حوزه izuum می باشد که در این قسمت نحوه استفاده از آن را برای شما شرح می دهیم:

در گام نخست باید از طریق آدرس http://izuum.com به وبسایت مورد نظر مراجعه کنید. با بارگذاری کامل این وبسایت صفحه ای به صورت تصویر زیر، مشاهده خواهید کرد. این وبسایت از رابط کاربری بسیار ساده و در عین حال زیبایی برخوردار است، که این رابط کاربری ساده باعث استفاده بسیار آسان از آن شده و هر فردی با هر میزان آگاهی از حوزه فناوری اطلاعات می تواند به راحتی با آن ارتباط برقرار کرده و از آن در جهت رسیدن به هدف خود که دانلود عکس پروفایل اینستاگرام است، استفاده کند. در این صفحه یک فیلد بزرگ قرار داده شده است که در این قسمت باید نام کاربری اکانتی که قصد دانلود تصویر پروفایل آن را دارید، وارد کنید. برای مثال ما نام کاربری کریستیانو رونالدو (cristiano) را در این فیلد وارد کرده ایم:

استفاده از وبسایت های ارائه دهنده خدمات آنلاین دانلود عکس پروفایل اینستاگرام

پس از وارد کردن نام کاربری، با زدن کلید Enter، وبسایت مورد نظر، عکس پروفایل کاربر وارد شده را با کیفیت اصلی و بسیار بالا در اختیار شما قرار می دهد، که شما می توانید با کلیک راست بر روی تصویر مورد نظر و انتخاب گزینه Save Image As عکس مورد نظر را دانلود کرده و این تصویر را برای همیشه در سیستم خود داشته باشید. در تصویر زیر عکس پروفایل کریستیانو رونالدو را در کیفیت اصلی خود مشاهده می کنیم:

استفاده از وبسایت های ارائه دهنده خدمات آنلاین دانلود عکس پروفایل اینستاگرام

همچون این وبسایت که در این قسمت معرفی شد، وبسایت های متعدد دیگری نیز همچون Instadp، WizBlogger و Instaker وجود دارند که قابلیتی مشابه با وبسایت معرفی شده ارائه می دهند.

 

استفاده از اپلیکیشن های جانبی دانلود عکس پروفایل اینستاگرام

از آنجایی که دانلود عکس پروفایل اینستاگرام از محبوبیت بسیار زیادی میان کاربران این شبکه اجتماعی برخوردار است، اپلیکیشن های بسیار زیادی برای این منظور طراحی و تولید شده اند که شما می توانید آن ها را از طریق مارکت های اندروید و آی او اس دانلود کرده و از آن ها استفاده کنید. یکی از بهترین اپلیکیشن های ساخته شده برای این منظور که هم می توان به وسیله آن تصویر پروفایل اینستاگرام را دانلود کرد و همچنین مشاهده عکس پروفایل اینستاگرام را با بزرگنمایی مورد نظر انجام داد، اپلیکیشن Qeek for Instagram - Zoom profile insta DP می باشد که شما می توانید آن را به راحتی از طریق اپ استور گوگل پلی دانلود کنید. در تصویر زیر صفحه اختصاصی این اپلیکیشن را در گوگل پلی مشاهده می کنید که با انتخاب گزینه Install می توانید آن را دانلود کرده و بر روی گوشی موبایل خود نصب نمایید.

استفاده از اپلیکیشن های جانبی دانلود عکس پروفایل اینستاگرام

با دانلود و نصب این اپلیکیشن به راحتی می توانید از آن استفاده کنید، به این صورت که در فیلد مشخص شده در نرم افزار، نام کاربری اکانت مورد نظر خود را جستجو کرده و سپس اقدام به یزرگنمایی و یا دانلود عکس پروفایل اینستاگرام مورد نظر کنید.

استفاده از اپلیکیشن های جانبی دانلود عکس پروفایل اینستاگرام

دانلود عکس پروفایل از طریق اسکرین شات از صفحه

به عنوان روشی دیگر که که با وجود روش های بسیار مطلوبی که توضیح داده شد، اصلا توصیه نمی شود، استفاده از اسکرین شات از صفحه موبایل و یا کامپیوتر و سپس Crop کردن اسکرین شات صورت گرفته و جدا کردن تصویر پروفایل اینستاگرام حساب کاربری مورد نظر است. تنها مزیت این روش دسترسی سریع و آسان به تصویر پروفایل است، ولی به جز مورد بیان شده این روش هیچ مزیت دیگری نداشته و معمولا هم استفاده از آن توصیه نمی شود.

دانلود عکس پروفایل از طریق اسکرین شات از صفحه

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اشتراک گذاری