نویسنده: ملینا شمس

اندروید

در مراسمی که برای معرفی گلکسی Note 9 و A9 برگزار گردید، مدیر ارشد بخش موبایل سامسونگ در ایران بیان کرد که این شرکت توجه زیادی به بومی سازی امکانات و خدمات بر اساس زبان و سلیقه کاربران دارد و تلاش آن ها در سال‌های اخیر این موضوع را نشان می دهد. در راستای همین امر، از دو سال قبل مرکز تحقیق و توسعه‌ای در ایران به راه افتاده است که یکی از اصلی‌ترین برنامه های آن، افزودن زبان فارسی به بیکسبی یا همان دستیار صوتی شرکت سامسونگ است.

«علیرضا توسلی»، مدیر ارشد بخش موبایل سامسونگ ایران اینطور عنوان می کند که مرکز تحقیق و توسعه سامسونگ در ایران، به عنوان یک بازوی فنی برای تیم موبایل ایران، فعالیت‌های زیرساختی و بنیادی انجام می‌دهد. توسلی می افزاید که این مرکز در حال انجام فعالیت های گوناگونی است اما فعلا ماموریت اصلی آن فارسی‌سازی بیکسبی در دو فاز می باشد. او در همین رابطه به دیجیاتو می‌گوید:

«مهم‌ترین پروژه‌ای که آن را جلو می‌بریم بیکسبی فارسی است. برای فاز اول، در حال آماده سازی بیکسبی جهت ارائه برخی قابلیت‌های بومی‌ برای بازار ایران هستیم. برای مثال یک تاکسی اینترنتی خارجی در صفحه بیکسبی هوم نمایش داده می‌شود که در ایران کاربردی ندارد. سعی کردیم از بازیگران بومی که در این حوزه فعالیت دارند استفاده کنیم و اکنون در حال مذاکره هستیم. بیکسبی همچنین قابلیت‌هایی از یوتوب، نت‌فلیکس و سرویس‌های مسیریابی دارد اما با توجه به محدودیت‌هایی که در کشور داریم، نسخه‌های بومی را جایگزین آنها می‌کنیم.»

دستیار صوتی سامسونگ

فاز اصلی عملیات در رابطه با دستیار صوتی چیست؟

البته فاز اصلی، فاز دوم عملیات است که به فارسی صحبت کردن با دستیار صوتی سامسونگ مربوط می شود. توسلی در همین باره چنین می گوید که:

«فاز دوم که مفصل‌تر است و بیشتر زمان می‌برد، فارسی کردن دستورات متداول بیکسبی است که تاکنون برای زبان‌های انگلیسی و کره‌ای عرضه شده. سامسونگ امروز در حال آماده‌سازی این دستیار هوشمند برای برخی زبان‌های اروپایی است و باتوجه به اهمیتی که بازار ایران دارد، کشور ما هم در این مسیر قرار گرفته. به این شکل کاربر می‌تواند با پیام صوتی، دستوالعمل‌هایی را به موبایلش منتقل کند. من فکر می‌کنم این اتفاق خوبی است که با توجه به حضور سامسونگ در ایران، چنین کاری انجام می‌شود. بعید می‌دانم در خصوص برندهای دیگر، چنین کاری در بیرون از ایران انجام شود.»

مدیر ارشد بخش موبایل سامسونگ ایران همچنین می افزاید که راه اندازی بخش تحقیق و توسعه سامسونگ در ایران، از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات پیشنهاد شده است. وی در همین ارتباط می‌گوید:

«این در واقع درخواستی بود که از سوی وزیر وقت ارتباطات [محمود واعظی] از سامسونگ به عنوان یکی از بازیگران بزرگ تکنولوژی در ایران صورت گرفت تا انتقال فناوری به داخل کشور داشته باشد. ما هم این خواسته را اجابت کردیم و در ۲ سال گذشته سعی شده تا در کنار معرفی محصولات، خدمات خاصی که نیاز به یک تنظیمات بومی یا تغییر زبان کاربری دارد را در این واحد جلو ببریم.»

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نمایش دیدگاه ها

فرید سلیمی | 1397/09/03

این خیلی خوبه که سامسونگ به مشتریای ایرانیش توجه میکنه

اشتراک گذاری