نویسنده: رزا عابدی

مد و مدگرایی

رازهای شیک پوشی جزو آن دسته از اسراریست که شاید بتوان گفت حداقل 95 درصد از مردم حتی آنهایی که به ظاهر به استایل و ظاهرشان اهمیت نمیدهند مهم است. همه دوست دارند بدنند چطور لباس بپوشند تا بهترین پیغام را برای مخاطبان ارسال کند. بعضا حتی دیده شده برخی علی رغم هزینه های گزافی که برای لباس هایشان میکنن اصلا خوش پوش و شیک نیستند و همین میتواند برایشان بسیار آزار دهند هباشد. دلیل این اتفاق تنها ناشی از نا آگاهی و عدم شناخت صحیح از اصول ست کردن لباس، شرایط و حتی اشنایی با تیپ و شرایط بدنی خود است. به همین جهت علی رغم لباس زیبا و یا حتی گران قیمت یکه خرید هایم احساس شیک پوشی و زیبایی نمیکنیم! بله درست است ممکن است آن لباس بسیرا زیبا و فاخر باشد اما صحبت اینجاست که آیا آن لباس با شرایط مختلف شما ا زجمله تیپ بدنی، روحیات، سن و جایگاهتان هم خوانی دارد؟ بر فرض مثال خیلی از لباس های کودکانه را دیده ایم که واقعا زیبا و جذاب هستند اما میتوان از آن ها برای پوشش نوجوان  ها استفاده کرد؟ هرچند که اگر سایزشان هم اندازه شود ترکیبی خند هدار ایجاد خواهند کرد به طوری که نه نوجوان شیک پوش خواهد بود و نه زیبایی ذاتی لباس چشمگیر خواهد شد. همچنین ستفاد هاز لباس هایی که در سایز شما نیستند و یا نحو بد پوشیدن آنها، یا عدم توجه به اصول ست کردن و هم خوانی لباس ها همه و همه میتوانند دلیلی باشند برای اینکه یک لباس فاخر و چشگیر دیده نشود.بنابراین اگر در دسته کسانی قرار دارید که با اصول ست کردن و استایل صحیح آنشا نیستید توصیه میکنیم حتما در ادامه مقاله را آموزش راز های شیک پوشی با ما همراه باشید. 

 

اصول ست کردن صحیح لباس

 

اولین اصول در رازهای شیک پوشی 

 

رازهای شیک پوشی / پیروی از سلبریتی ها

 
 

 

یکی ازکلید های اولیه رازهای شیکپوشی، برای داشتن تیپ و استایلی شیک و باکلاس در صورت عدم داشتن دانش کافی پیروی کردن از کسیست که سلیقه او را میپسندید و همچنین از آگاهی او نسبت به لباس هایی که میپوشد اطمینان دارید. در اینصورت مرحله اول را رد کرده اید در مرحله دو باید چک کنید آیا شرایط و تیپ بدنی شما دقیقا مثل شخصیست که او انتخاب کرده اید؟ چون در غیر اینصورت نه تنها پیروی از سلیقه او برای شما سودمند واقع نخواهد شد بلکه ممکن است ظاهری خند هدارد و خارج از عرف برایتان درست کند. بنابراین شما نباید تنها خوش آمدن ونوع سلیقه را ملاک انتخاب هایتان برای الگوها قرار دهید.پس از تطبیق اصول و شرایط ان شخص با خودتان و رسیدنبه اصول مشترک میتوانید از سلیقه و سبک لباس پوشیدن های او پیروی کنید این موضوع ممکن است در روزاهای اول تقلید به نظر برسد اما رفته رفته شما با آن سب و روش آشنا خواهید شد و در اینصورت دیگر نیازی به تقلید نخواهد بود.خیلی از سردمدارن این عرصه اقرار کرده اند که در ابتدا تنها پیرو سبک شخصی خاص بوده اند ورفته رفته هویت استایل خود را پیدا کرده اند به خلاقیت رسیده اند. پس از مدتی شما به یک هویت در انتخاب لباس هایتا نمیرسید حتما شما هم زیاد دیده اید کسانی را که معروف هستند از یک خاصی پیروی میکنند مثلا فلان دوستتان که هیچوقت او را با کفش های مجلسی ندیده اید و همیشه ظاهری اسپرت دارد و یا همکارتان که برعکس همیشه ظاهری مجلسی دارد. این نوع از پوشش دیگر جزوی از شخصیت آنها شده است به طوری که اگر روزی خلاف ان لباس بپوشند برای همه عجیب خواهد بود.دراین بین برخی قوانین و عادات هستند که برای حفظ شیک پوشی ضروری و الزامی دانسته شده اند.در ادامه به برخی از آنها اشاره خواهیم کرد.

 

نکات کلی برای خانم های خوشتیپ

زمانیکه صحبت از عادات شیکپوش ها به میان می آید منظور این نیست که ان ها پس از تجریه خوشتیپی به این عادات روی آورده اند.نه،  درست ایت که حفاظت و نگهداری از این عادت برای حفظ شیک پوشی الزامیست اما نه پس ز رسیدن به این موضوع! چون شما با نداشتن این عادت در خودتان یقیننا به شیک پوشی نخواهید رسید تا در صدد حفظ آن بربیایید! این عادت پس از مدتی ملکه ذهن میشوند و سبب میشود خوشتیپی شما دائمی شده و مختص به زمان کوتاه یا زفصول عمرتان نباشد. البته ما با اینکه تمام تمرگز را روی نوع لباس پوشیدن بگذرایم و از زندگی روزمره خود غافل شویم طوری که تمام ذهنمان را نگرانی بابت نوع لباس پوشیدن احاطه کند مخالف هستیم اما حفظ برخی از عادت که زندگی را زیباتر و سکتر میکنند به نظر ایده بدی نیست. درادامه شما را با برخی از این عادات آشنا میکنیم.

 

عادات و رازهای شیک پوشی

رازهای شیک پوشی

 

اشخاصی که همیشه از آنها به عنوان اشخاص خوشتیپ یاد میشود امکان ندارد با لباس نامتناسب با آب وهوا دیده شوند، آنها همیشه شرایط جوی و آب و هوا در انتخاب هایشان ملاک قرار میدهند و در هیچ شرایطی به صورت ناگهانی از شرایط آب و هوا غافلگیر نمیشوند مثلا پوشیدن صندل های روباز و بندی در فصل نامتعادلی مانند پائیز اصلا کار عاقلانه ای بنظر نمیرسد با این کار حتی در شرایطی که هوا گرم باشد هر لحظه امکان دارد مورد حمله بارش های بارانی قرار بگیرید خانم های خوشتیپ لباس هایی که می پوشید باید با آب و هوا سازگاری داشته باشند.

 

انتخاب لباس را به دقائق آخر موکول نمیکنند.

هستند کسانیکه که همیشه تا دقیقه نود تصمیم نگرفته اند دوست دارند چه لباسی و یا حتی چه سبک از لباسی را در میهمانی هایشان به تن کنند. نوع آرایش کفش کلاه و یا تزئینات و جواهراتشان را درنظر نگرفته اند اینکار باعث میشود شما آرامش خاطر نداشته باشید و یا در دقیقه آخر ببینید شرایط برای پوشیدن چیزی که در نظر گرفته اید به دلایل بسیار مثلا چروک و کثیف بودن آن لباس مهیا نیست. بنابراین مجبور میشوید لباسی سرسری برای جلوگیری از اتلاف وقت انتخاب کنید و چون آمادگی پوشیدنش را نداشتید پیدا کردن موارد ست با آن استایل سختر خواهد بود. همیشه حداقل یکی دوروز قبل اقدام به انتخاب و سنجیدن شرایط موجود و استایهای هماهنگ باهم بکنید اینکار آرامش شما را برای بهتر دیده شدن در مجالس افزایش میدهدو در نهایت موجب اعتماد به نفس یکی از اصلی ترین اصول شیک پوشی میشود.

 

رازهای شیک پوشی

 

برای آماده شدن وقت کافی در نظر میگیرند

فراموش نکنید شما تمام روز برای آماده شدن وقت ندارید. اگر خیلی زود از موعد شروع به آماده شدن بکنید ممکن است تا زمان میهمانی لباس هایتان چروک شوند و یا آرایشتان ماسیده شود. موهایتان بهم بریزد و یا اتفاقات اینچینینی. اگر هم اینکارها را به دقایق آخر موکول کنید آرامش فکری شما از دست میرود. استرس میگیرید و ممکن است صدای همه در بیاید. در نتیجه خودتان باید با توجه به شناخت از سرعت عملتان بهترین زمان را برای آماده شدن درنظر بگیرید. تمام کارها را به روز آخر موکول نکنید.مثلا اتو کردن لباس ها و یا سشوار کردن موهایتان چیزی نیست که نیاز باشد حتما در لحظه آخر انجام شود. با این کار استرس خود را به طرز قابل توجهی کاسته اید.

 

 انتخاب لباس زیر صحیح

ممکن است چون لباس های زیر دیده نمیشوند خیلی ها به آن اهمیت ندهند اما فراموش نکنید که لباس هرچقدر هم اصولی و زیبا انتخاب شده باشد در صورتی که در تنی نا آرام نشسته شود هیچ گاه آن زیبایی که باید را انعکاس نخواهد داد همچنین باید از لباس های زیر مناسب استفاده کنید تا فرم بدنتان به شکل بدی نمایان نشود. از سینه بند های محکم و در عین حال نرم نخی استفاده کنید. از پوشیدن شورت های تنگ و یا پلاستیکی هم پرهیز کنید.

 

 

 از تیپ دیگران ایده میگیرند

اینکه ما نوع سلیقه و پوشش دیگران  را تحسین کنیم و یا حتی گاها مطابق با انها پیش برویم اصلا کار بدی نیست. یقیننا هرکسی سیقه منحصر به فرد و صرفا مختص به خود را ندارد. چند تیپو استایل متفوات در سطح جهان معروف هستند و همه مطابق با آنها لباس میپوشند بنابراین شما یقیننا د رحالت عادی هم پیرو سبک خاصی از لباس پوشیدن هیتسدی که خیل یها در جا نکطابق آن پیش میروند. پس خودتان را در ایده گرفتن و یا پیروی از سبک لباس پوشیدن های جذاب دیگران درصورتیکه با شما هم خوانی داشتند محروم نکنید.میتوانید درانباره با دوستانتان صحبت کنید. مجله های مد و فشن را مطالعخ کنید، تصاویری که در این زمینه منتشر شده اند را مشاهده کنید و یا حتی در مراسمات شو فشن حاضر شوید.

 

ایده گرفتن از دیگران

رازهای شیک پوشی

 

 موقعیت شناس هستند

یک موضوع خیلی مهم حتی مهمتر از اصول زیبا شناختی و رنگش ناسی تطبیق موقعیت است. شما باید این اصل را به خاطر داشته باشید که در مهمانی های رسمی و نا آشناتر باید تیپ های لباسی رسمتر بپوشید و در مجالس و دورهمی های دوتسانه لباس هایی که شما را صمیمتر و خوشحالتر جلوه بدهند. همچنین محیط های کاری و یا مجالس را با هم اشتباه نگیرید. 

 

 سایز مناسبشان را میشناسند

در انتخاب لباس های متناسب با سایز و فرم بدنیتان دقت زیادی داشته باشید. لباس های بیش از اندازه تنگ و چسبان و یا لباس های بزرگتر و شل و وا رفته هر دو به یک اندازه میتوانند استایل شما را خراب کنند.بنابراین حتم ابا آگاهی کامل نسبت به تیپ بدنی و سایزتان اقدام به انتخب و یا خرید لباس بکنید.

 

 داشتن حداقل یک آیتم برند و معتبر

همیشه این موضوع را به خاطر داشته باشید که درست است بدون لباس های شیک و منحصر به فرد هم میتوان  شیک پوش بود اما استفاده از یک ایتم گرانقمیت و یا برند معتبر میتواند امضایی برای تیپو استایل شما باشد. این آیتم میتواند حتی یک گوشواره یا دستبندی باشد که همیشه با تمام لباس هایتان هم میتوانید بپوشید. اما استفاده از اکسسوری های گرانقمیت بعنوان هسته  تیپ شما و اصالت آن کار میکنند و نوعی امضای تائید پای استایل و انتخاب شما خواهند بود

 

اکسسوری های صحیح انتخاب می کنند

در استفاده از اکسسوری های زیاده روی نکنید و همچنین ناگاهانه اقدام به انتخابشان نکنید. حتما ازخودتان بپرسید که در این مجلس و با این لباس چه نوع اکسسوری مناسب استایل شماست و سپس از بین گزین های موجود شیک ترین انها را انتخاب کنید. ببنید در الویت این است که جواهراتتان را کامل کنید و یا از شالو کیفی زیبا و شیک استفاده کنید. 

 

رازهای شیک پوشی

 لم دادن در لباس ایده آل ممنوع!

دقت کنید تنها همه چیز مربوط به زیبایی لباس نیست و شما باید برخورد مناسبی در لباس داشته باشید تا موجب چروک شدن و از قیافه اتفادن آنها نشویم .

 

توجه به اتو و آویزان کردن لباسها

بر اساس نوع لباس و جنس بافت آن باید در آویزان کردن و یا اتوی انها دقت کنید لباس های کاموایی و بافت زمستانه را هیچوقت نباید با اتوی خیلی گرم صاف کنید و یا آنها را آویزان کنید. حتما این طور لباس ها باید تا شوند.

 

انتخاب کفش صحیح تخت و یا پاشنه دار

 

راهنمای انتخاب کفش صحیح

 

اینکه مداو در همه جا کفش های پاشنه بلند داشته باشید مثلا در طول خرید و یا محل کارتان اصلا جلوه ای زیبا نخواهد داشت درست به همان اندازه که پوشیدن کفش های تخت و اسپرت در مجالس و میهمانی های جالب نیست. پس موقعیت را با خودتان بسنجید.

 

 طبقه بندی لباس ها برای شستشو

قبل از فرستادن لباس ها به خشک شویی آنها را براساس جنسیت و کاربردشان دسته بندی کنید برخی لباسهای تیره ممکن است به لباسهای روشنتر رنگ بدهند و آنهارا لکه دار کنند همچنین استفاده زا آب داغ برای لباس های کاموایی و پشمی ممنوع است!

 

 همیشه لوازمات تمیز کننده همراهشان هست

سعی کنید همیشه برخی از لوازماتی که در صورت ایجاد لک و کثیفی به کمکتان می آید استفاده کنید همیشه لوازمی که در ترمیم و از بین بردن لکه های لباس شما کمک حالتان هستند را به همراه داشته باشید. یک نخ و سوزن برای دوختن پارگی های جزیی و گیره و چسب و از این قبیل موارد که شما را در مواقع اورژانسی کمک کند.

همانطور که بالاتر عرض کردیم شیک پوشی چیزی نیست که ذاتی و یا اتفاقی باشد هران کسی که به این درجه رسیده یقیننا برخی نکات را لحاظ کرده است، تحقیق و بررسی کرده وسپس به مراقبه از استایل و شیک پوشیش پرداخته. رازهای شیک پوشی اسرار غیر قابل دسترسی ندارد و تنها گافیست کمی به استایل افرادی که مطابق با مد روز و پیراسته لباس میپوشند پیش بروید.

مهم نیست که پیر هستید یا جوان همچنین اصلا اهمیت ندارد لباس هایتان حتما مارک و برند معروفی داشته باشند.هیچ کدام ازاینها نمیتواند تضمینی برای شیک پوشی شما باشد. یقیننا تا به حال دیده اید کسانی را که علی رغم پوشیدم لباس های گرانقمیت اصلا شیک و آراسته بنطر نمیرسند.همچنین سن شما هیچ تاثیری در اراستگیتان نخواهد داشت چون هر سنی اصول و قوائد خودش را دارد و کسانی که به میانسالی میرسند از‌دوره شیک پوشی خارج نخواهند شد

یکی از اصول اصلی برای شیک پوش بودن و ماندن این است که همیشه ساده پوش باشید.این نکته راز اصلی شیک پوشی در میان بلاگرها ایرانی و خارجی و سلبریتی هاست. حتما شما هم دیده اید که چگونه با لباس های ساده شیک بنظر میرسند بر فرض مگان مرکل عروس ملکه انگلیس که در روز عروسی اش با ساده وجه ممکن ظاهر شد ولی در عین حال تمام اصول شیک پوشی را رعایت کرده بود.

 

تناسب و هماهنگی

 

راهنمای انتخاب لباس صحیح

 

یکی دیگر از اصول مهم در انتخاب لباسها توجه شما به اندامتان است. علاوه بر اینکه باید به نوع تیپ بدنیتان آگاهی داشته باشید همچنین مهم است که در حفظ توازن آن بکوشید. باید سعی کنید قد و وزنتان را هماهنگ باهم نگاه دارید لبلس های گرانقمیت هرگز‌نمیتوانند این موضوع را پنهان کنند پس هرچه که سعی کنید تا زمانی که تناسب بین اندامتان نباشد نمیتوانید در دسته افراد شیک پوش باشید

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اشتراک گذاری