چند راز مخفی از سیستم عامل اندروید

نویسنده: مصطفی حافظی

اندروید

هرچقدر هم که با گوشی خود کار کرده باشید ممکن است تلفن همراه شما دارای قابلیت هایی باشد که احتمالا تا به حال آن ها را نمی دانستید یا در مورد آنها چیزی نشنیده اید. چقدر از دکمه های گوشی اندرویدی تان می دانید و یا چقدر از امکانات خاصی که این دستگاه ها به شما می دهد مطلع هستید؟ واقعیت این است که با گذشت زمان و افزایش روزافزون امکانات مختلف در این گوشی ها، تعدادی از این امکانات، زیر انبوهی از ویژگی های دیگر مدفون و مخفی شده و به مرور توجهات نیز نسبت به آن ها کمتر و کمتر گشته است. در این مقاله می خواهیم به شما را با رازهای مخفی سیستم عامل اندروید آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

رازهای مخفی سیستم عامل اندروید

1- گرفتن عکس از تصویر گوشی

شما می توانید با نگهداشتن همزمان دکمه ی پاور و دکمه ی کاهش صدا، از صفحه ی نمایشگر گوشی خود عکس برداری کنید. البته این امکان احتمالا در برخی از گوشی ها وجود نداشته باشد ولی اکثر دستگاه های اندرویدی از این ویژگی جذاب بهره می برند.

رازهای مخفی سیستم عامل اندروید

2- قطع سریع تماس با دکمه پاور

یکی دیگر از رازهای مخفی سیستم عامل اندروید این است که با فعال نمودن ویژگی قطع تماس سریع، شما می توانید با فشار دادن دکمه ی پاور موبایل خود، تماس خود را قطع کنید و یا رد تماس دهید.

برای این کار ابتدا لازم است وارد تنظیمات یا Settingsگوشی خود شوید و گزینه ی Accessibilityرا انتخاب نمایید.

دسترسی

سپس وارد بخش Answering and ending callsشوید.

تنظیمات تماس

حالا گزینه ی Press Power key to end calls را فعال نمایید.

تا اینجا با 2 مورد از جذاب ترین رازهای مخفی سیستم عامل اندروید آشنا شده اید. برای مشاهده ی سایر رازهای اندروید، کافیست شماره تلفن همراه خود را در محل نشان داده شده وارد نمایید. همچنین میتوانید از سایر ویدیو ها و مطالب آموزشی جذاب دیگر نیز بهره مند شوید.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نمایش دیدگاه ها

جاوید | 1397/09/08

لطفا یک پست آموزشی برای بلاک کردن شماره های خاص بذارید. مرسی

omid | 1397/09/10

قطع سریع تماس خیلی خوب بود. بعضی وقتا واقعا به کار آدم میاد

پوریا | 1397/09/10

آقا این developer options چیه تو تنظیمات گوشی من اومده؟؟؟

اشتراک گذاری